Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Dub.2024 - 21:23
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: ztráta fretky
OdeslatNapsal: 5.Čer.2010 - 10:37 
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Čer.2009 - 8:37
Příspěvky: 27
Nerada zakládám nové vlákno, ale zatím jsou u ztrát všechna vlákna induviduální a chybí obecné kam by lidé mohli připisovat (možná jsem ho jen nenašla, jestli je tak se ráda přesunu tam ať jich tu není moc a je to přehlednější).

Bohužel ho musím založit protože se nám ztratila naše Tiny. Je to tchořovitá dvouletá kastrovaná holčička, zvyklá běhat v bytě a na lidi. V Brně v Židenicích proklouzla ve čtvrtek 3.6 ze dveří bytu na dvůr domu, je uzavřený dvoumetrovou zdí a nedá se z něj dostat, sousedé ji ven nepustili nebo o tom neví, ale od té doby po ní není ani známka. Květináče jsou nevyhrabané, hlína v pytli taky, granulky netknuté, hovínka žádná. Oblepili jsme okolí inzeráty a kontaktovali orgnizace, policii a veterinu a doufáme že se ještě najde. Pejskaři kterých se ptáme nic neviděli.
Kdyby byly jakékoli informace tak budeme rádi, moc nám chybí. Tel 721 604 707


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ztráta fretky
OdeslatNapsal: 6.Čer.2010 - 12:24 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Nemůže tam být na tom dvoře něco kam by mohla spadnout, nebo zapadnout? nebo kam by mohla zalézt? Nemohla se dostat do sklepa? Není tam přeci jen nějaká díra ve zdi? :(

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ztráta fretky
OdeslatNapsal: 7.Čer.2010 - 8:12 
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Čer.2009 - 8:37
Příspěvky: 27
je tam kolárna, malá uzavřená místnost bez východu a okýnko do sklepa. V něm jsou takové ty kóje pro jednotlivé nájemníky a spousta bince, dostaneme se jen do části, ale nevypadá to že by tam byla nějaká díra dál, větrání je ve stropě a není tam po ní ani stopa. Manžel tam několikrát přeházel co mohl, má ve sklepě i v kolárně granulky a misku s vodou a paprikami, ale nic.
Zjistili jsme, že čtyři dny před námi se o zastávku vedle jedné hodné paní s malým synkem ztratila dvouměsíční holčička z klece na balkónu v prvním patře, tak hledáme společně. Zatím víme že nějakou malou hladovou fretku našla paní s holčičkou, vzala si ji a ve zverimexu koupila přepravku a krmení a chtějí si ji nechat. Dnes po poledni se tam půjdeme poptat jak ta fretka vypadala a která z těch dvou to byla. A jeden kluk prý viděl dvakrát po sobě během asi tří dnů dospělou fretku u paneláků u zarostlého neprostupného svahu ke kolejím. A někdo viděl něco jako kunu přeběhnout v té oblasti mezi auty. Střídáme se v hledání s tou paní a doufáme. Ale bojím se že to spíš bude nějaká kuna nebo kuně, prý tam žije. Dobré je že o tom už ví většina pejskařů kteří tam chodí, tak si snad něčeho všimnou.

Buřtík malý, pořád na ni myslím, kde je, jestli ji někdo našel nebo se někde trápí. Cítím se provinile když rozbíjím vajíčka do palačinek a nedávám bokem žloutek, když lezu do ledničky a nic se mi nemotá pod nohama, je to divné. Odpoledne snad budeme vědět že je aspoň jedna z těch dvou vpořádku...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ztráta fretky
OdeslatNapsal: 7.Čer.2010 - 12:41 
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Čer.2009 - 8:37
Příspěvky: 27
Tak ta fretečka ve zverimexu byla podle všeho naše Tiny. Našla ji paní s holčičkou někde kolem naší ulice pár hodin po tom co utekla, bobík vlezla hned holčičce do náruče :) Tak šly do zverimexu, koupily přepravku, krmení, ptaly se na informace a holčička byla celá nadšená že si ji nechá. Paní prodavačka říkala že byly hodné a určitě zvířátkům ubližovat nebudou. Plánovaly jít ještě na veterinu, tak je obejdeme a bude záležet na tom, jestli se paní ozve a bude se chtít domluvit. Ale nejdůležitější je že se Tinuška dostala k hodným lidem a má se podle všeho dobře, ta nejistota byla hrozná :) Snad si někdo vzal i tu malou, budeme pátrat dál.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ztráta fretky
OdeslatNapsal: 7.Čer.2010 - 16:11 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Jsem ráda, že máš "horkou stopu" a držím palce, aby vše dobře dopadlo. Napadlo mě, že pokud nálezkyni fretky najdete, a ta ji vrátí, tak by nebylo na škodu jí doporučit fretčí útulky, když si fretečku chtěli nechat, třeba by poskytli domov nějaké, která to potřebuje. Já taky možná budu mít jednu fretčí holčičku k mání, ale to ještě není jisté, jak to dopadne. Každopádně pokud vím, tak teď je mezi nalzenci "na skladě" několik samiček, některá by určitě byla hodná a nekousavá.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ztráta fretky
OdeslatNapsal: 7.Čer.2010 - 17:02 
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Čer.2009 - 8:37
Příspěvky: 27
Už jsem nad tím přemýšlela, zvlášť když si představím tu nadšenou holčičku která by měla přijít o nového mazlíka ;) Každopádně bych jim chtěla vynahradit náklady, kdyby chtěli tak sehnat novou kamarádku a poradit s čím budou potřebovat. Vypadalo to že o fretečkách nic moc neví, jen mají rády zvířátka. Doufám že se nám podaří je najít :)

Každopádně jsem si říkala že kdyby se nenašla tak bych ještě chvíli počkala a hledala a pak bychom nějakou útulkovou kamarádku brali ;) zrovna před čtrnácti dny jsem se ptala paní domácí na kamaráda nebo kamarádku pro Tinušku, líbil se nám s manželem Barny z útulku v Boleslavi, ale nešlo by to, můžeme mít jen jednu holčičku. Tak uvidím jak bude s Tižuškou a dám vědět ;) A rozhodně díky za nabídku


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ztráta fretky
OdeslatNapsal: 22.Čer.2010 - 13:29 
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Čer.2009 - 8:37
Příspěvky: 27
Tak o Tinušce pořád ani stopy, paní s holčičkou nemůžeme nikde najít. Teď mi volali že v Brně v Židenicích na ulici Krásného (zastávku od nás) viděli dospělou tchořovitou fretečku, paní je má doma, tak ji chtěla chytit ale nepovedlo se jí to. Manžel tam teď jede, já musím být v práci :( už jsme to tam ale procházeli mnohokrát a nic... chjo


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ztráta fretky
OdeslatNapsal: 22.Čer.2010 - 14:33 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Ach jo, to je mě líto, snad se podaří chytit alespoň tuhle.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ztráta fretky
OdeslatNapsal: 19.Črc.2010 - 8:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 3.Zář.2009 - 14:14
Příspěvky: 56
Bydliště: SR,Kopčany,okr. Skalica
Ahojte,
prosím Vás ,ako dlho vydrží fretka utečená vonku bez jedla?

V sobotu večer o 21:30 hod mi môj freťák vybehol na balkón,práve skončila búrka,tak som išla vyluftovať a on ako čert dolatel a olizoval opršanú zem.To so stála za ním.V tom preliezol na parapet a než som sa stihla po ňom načiahnuť,tak bol dole.Hňeď som vzala baterku a išla ho hladať na ulic,ale už tam nebol.tak sme ho hladali do 2:30hod a nič.Hladali sme ho v tom daždi,tak si myslím,že sa niekde skoval.Ráno o 5:00hod sme išli hladať znovu.Už nepršalo.Ešte som si vytiskla nejaké letáky a vylepila ich po dedine.Je ich asi 25 tak som dúfala,že ich niekto prečíta,Ale doteraz sa nikto neozval,že by nejakú fretku niekto videl.Teraz idem strateného freťáka dať vyhlásiť do rozhlasu.Ale myslím,že ak ho nikto nemá doma,tak už asi vonku bez jedla uhynul.Aj som nasypala po ulici granule,ale asi ich pojedia psi a mačky.

Sme už zúfalý :cry: ,aspoň keby sme vedeli,ako dlho prežije freťák len tak na ulici.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ztráta fretky
OdeslatNapsal: 19.Črc.2010 - 9:29 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
Elis: Od sobotní noci by freťák ještě hlady neumřel, může vydržet i o dost dýl, a taky může najít někde nějaké zbytky, obzvlášť na vesnici, nebo si i chytit myš, jestli je šikovný.
Nahlas jeho ztrátu na policii, někdo by mohl zavolat jejich odchytovou službu, a obvolej všechny útulky (psí i záchranné stanice pro divoká zvířata, pokud tam nějaké takové máte) v nějakém rozumném okruhu (klidně 50 km, mívají velké spádové oblasti). Držím palce, ať se tulák najde.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ztráta fretky
OdeslatNapsal: 19.Črc.2010 - 17:51 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 3.Zář.2009 - 14:14
Příspěvky: 56
Bydliště: SR,Kopčany,okr. Skalica
Tak som dnes chodila po dedine s fotkou Fredyho a zvonila po domoch v asi 500m okruhu od nás a bola som nemilo prekvapená.Hneď druhý sused od nás mi povedal,že nič také nevidel,ani v záhrade.A potom sa pýtal na čo taká fretka je dobrá :evil: a ja mu ,že na to,ako pes,mačka,andulka... No tak sa zaxichtil a že pes aspoň neuteče.No a telefonné číslo (tie som mala už dopredu natlačené na lístkoch) si odomňa ani nikto nevzal,asi aby náhodou neprevolali moc penazí.Tak som im aspoň vysvetlila kde bývam.Takže marná snaha.Už som stratila aj tú poslednú nádej,že mi pomôžu ľudia z okolia.Takže pochybujem,že sa bude niekto obťažovať volaním na políciu a podobne,keď nemajú záujem zavolať mne.
Je to hrozná bezmoc.Už neviem kde hladať.Ale s najväčšou pravdepodobnosťou sa bude motať luďom po záhradách a dvoroch.A tam sa človek nedostane.Na ulici je moc rušno na to,aby tam len tak pobehoval.Dedina je dosť velká cca 2500 obyvateľ.
Chudátenko moje malé,krásne zvieratko chlupaťunké,už ho neuvidím :cry: :cry: :cry:
Dík za pomoc a radu.


Přílohy:
Stratený Fredy.jpg
Stratený Fredy.jpg [ 238.09 KIB | Zobrazeno 2307 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ztráta fretky
OdeslatNapsal: 19.Črc.2010 - 17:59 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
ELis, zkus o ztrátě napsat ještě na forum fretka.sk, pokud už si to neudělala. jinak vyvěsit plakáty s ODMĚNOU, obvolat veteriny, útulky, záchranné stanice, policii...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ztráta fretky
OdeslatNapsal: 19.Črc.2010 - 19:55 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Lidi moc reagovat nechtějí, ale pokud jde o peníze, tak zajímavá částka by jim zájem vytvořit mohla. Proto je dobré nabídnout odměnu.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ztráta fretky
OdeslatNapsal: 26.Črc.2010 - 18:27 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 3.Zář.2009 - 14:14
Příspěvky: 56
Bydliště: SR,Kopčany,okr. Skalica
Tak už je to 9 dní a Fredy sa nenašiel :( .V sobotu sme mali planý poplach.Zazvonili u nás 2 deti,asi 8 a 4 roky.Vraj videli Fredyho v parku(asi 50 m od nás).Tak sme celá rodina vyleteli von,ja som zobrala pastu na nalákanie a po príchode do parku sme zbadali mačku.
Tá 4 ročná malá kričí,že: "tam je!"
a tá staršia,že: "to nie,to je mačka"
Takže bohvie,čo videli :| .Ale asi hodinu sme chodili po okolí a tlačila som postu na rôzne miesta,ale nenašli sme ho.Navečer som ešte prešla miesta s pastou,či je zjedená a nebola.Tak asi tu v okolí nebol.
Tie najhoršie stavy smútku už sme s mužom pomaly prekonali,ale aj tak nám hrozne chýba a stále o ňom hovoríme,aké to bolo super zviera a ako bolo doma s ním veselo.Určite si chceme ešte nejekého freťáka kúpiť.Tak nejak si to bez fretky nevieme už doma ani predstaviť.Máme sice psa a 4 mačky,ale "fretka" to je niečo úplne iné.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: ztráta fretky
OdeslatNapsal: 26.Črc.2010 - 18:38 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
psala si o ztrátě fretky na SK forum? chodí tam daleko víc lidí ze slovenska, než sem a tak je i daleko větší šance, že by se někdo ozval, tady je 99% lidí z ČR a tak asi těžko někdo pomůže.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign