Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 18.Dub.2024 - 15:18
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 14.Led.2011 - 13:34 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
To máš pravdu, taky jsme měli naplánovanou tchořovitou samičku a nakonec máme šampaňku s náprsenkou a ponožkama :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 15.Led.2011 - 14:55 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Tak jsme konečně v blízkosti našli dobrého veterináře, který aspon s fretkama přichází pravidelně do styku, má rentgen a všecko, tak jsme rádi že kdyby něco tak víme kam..:)
Dokonce tam chodí nějaký chovatel, který fretky prodává někam do zahraničí, tak třeba se tam i najde kamarádka nebo kamarád pro aronka..:) ale počkáme si do jara na ty miminka..:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 17.Led.2011 - 18:17 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Tak jsme našli chovatelskou stanici freteček na severní moravě, která převáží fretečky až k nám na veterinu...Tak asi budeme mít další miminko..:) jen je mi divné, že jsou miminka už i v zimě? neříjí samičky většinou až na jaře? No kdo ví...Nejdřív si pána proklepnu a půjdu se k němu podívat, jestli nemá freťulky jen někde zavřené v klecích a nebudou pak zvyklé na lidskou ruku a na záchůdek apod...
Ale už se na ty miminka táááák těšííím..:) a Aronek určitě taky... přeci jen mi za chvíli zase začne škola a muže se stát že budou dny kdy budu pryč od rána od večera, tak by bylo dobré kdyby tu měl kamaráda nebo kamarádku..:) nejradši bych dva samečky, ale mám strach aby se mi neprali...:( uvidíme které miminko mě natchne...:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 17.Led.2011 - 18:51 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
není chovatelská stanice jako chovatelská stanice, jsou registrované chovatelské stanice, kde bys měla mít záruku toho, že jsou miminka zdravá a je s nimi a s jejich rodiči správně zacházeno, jsou očkovaná, čipovaná, zkontrolovaná poradcem chovu a veterinářem, seznam takových registrovaných stanic najdeš tu: http://fretka.sk/chov_stanice/zoznam-chs.html na straně druhé jsou "chovatelské stanice", které nejsou nikde registrované a tento název mají proto, že zde chovaná zvířata slouží jen a pouze k chovu, odchovávají mládata několikrát do roka na jedné samici a takový chov se rovná velkochovu nebo chovu na farmách. to může být i důvod, proč ona "chovatelská stanice" nabízí mládata i v tuto dobu.
co se týče veterináře, že pravidelně přichází do styku s fretkama ještě neznamená, že si u fretky dokáže poradit i s vážnějším problémem než je třeba očkovaní, případně průjem, nachlazení, že dokáže u fretky určit správnou diagnozu, případně že dokáže u fretky správně číst sono nebo RTG snímky, ačkoliv toto vybavení má...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 17.Led.2011 - 20:50 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
S tou chovatelskou stanicí, vím o čem mluvíš, proto bych nejdřív prostředí freteček chtěla vidět... samozřejmě jsem i tenhle seznam našla, v mém okolí asi žádná ani není... o téhle mi řekl kamarád jehož mamka je právě veterinářka, ke které chodí fretkaři tady z okolí...uvidíme...ještě jsem ani u ní nebyla, takže nemužu říct jak moc se ve fretkách vyzná...jinak je určitě lepší jít s něčím vážnějším na nějakou specializovanou kliniku...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 23.Led.2011 - 13:41 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Tak jsme našli pár inzerátů s miminkama, první jsme ale po poslání dalších fotek a podání podrobnějších informací okamžitě zamítli...miminka byla od malinka krmena kočičíma konzervama a každý den vajíčko a žily v krabici na seně...tak jsem jen paní dala pár rád a miminko od ní jsme zamítli...další inzerát byl na osmi měsíčníí holčičku z hradce, je sice krásná, ale furt váhám brát si už starší fretečku..za chvilku by byla taky v říji a já bych se tu z nich zbláznila..takže budu shánět malé miminko abych než vyroste aronka nechala vykastrovat a byl pak klid,..tak nám schází zkusit okouknout ty miminka od chovatele co chodí k naší paní veterinářce...ve středu se jdeme zeptat, tak nám držte palce at už má konečně aronek kamarádku.:) není lehké najít tu nejvhodnější :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 3.Úno.2011 - 18:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
To ze by byla za chvili v riji neni takovy problem :-) Spis naopak - ty samce vykastrujes a on ji riji ukonci, pak vykastrujes i samicku a mas po problemech.. B-)
Byt tebou klidne tu samicku z Hradce zkouknu :-) Myslim, ze asi vim o kterou jde :-) Je krasna a docela dost po ni pokukuju, vidim v ni moji Flo (jeji prababicka ci neco takoveho) :-) Ale ja uz dalsi fretku ne e - ted jich mam nadpocet :-)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 8.Bře.2011 - 23:47 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Mám ted takové dilema, můj vet mi řekl že kastraci samců v říji nedoporučuje, že kdyby se mu nějak natrhly stehy že muže vyykrvácet, protože při říji mají všechno kolem pohlavních orgánů natéklé krví....co je na tom pravdy?? :) kdy teda mužeme na kastraci když už mám aronka dávno v říji??


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 9.Bře.2011 - 0:15 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
Tak já jsem ne jen že neposlouchal a kastroval říjného samce a ještě navíc jsme neměli ani ty stehy, tak nám možná proto nemělo co praknout :lol:

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 9.Bře.2011 - 12:34 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Taky jsme byli bez stehů :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 9.Bře.2011 - 13:30 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Toto se týká samiček. Samičky mají při říji více prokrvené orgány a hrozí větší riziko krvácení při kastraci. U samců je to jedno. Jediné, co by mělo být dodrženo, že by se měli kastrovat až po 8. měsíci nejlépe však po 1 roce života.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 27.Bře.2011 - 15:59 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Jj my taky kastrovali samce v říji a bez stehů. Všechno bylo OK. Ono čekal třičtvrtě roku až samec přestane říjit je dlouho :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 27.Bře.2011 - 18:49 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 22.Srp.2008 - 21:43
Příspěvky: 225
Bydliště: Usti nad Labem
My take a v pohode.Sice nejaky steh mel,ale vypadl mu za par dni sam.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 30.Bře.2011 - 15:39 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Tak Aronek plně v říji, už mu ani plyšáci nestačí, ted se snaží obskočit už i mě..:D nejdřív mě celou olíže a pak se zakousává kde se dá a tahá si mě pod gauč...nic příjemného teda..:-/ nechci ale kastraci uspěchat...dokud nemám to druhé miminko doma, tak počkám....Aronovi je 10 měsíců, tak třeba aspon do toho roku počkám....furt nemáme na žádné miminko štěstí..:( všude kolem se rodí jen tchoříci a my chceme bílou nebo šampaňku...
btw, mám ted takový menší problém..Aron se mi začal strašně šupit...má strašně moc lupů po kožíšku..kuže nemá červenou vůbec, jen se prostě loupe...koupu max jednou do měsíce šamponem marty a koupila jsme si deodorant od ferretsheen....nevíte čím by to mohlo být?? šampon používám tak jak píšou na obalu, v ne uplně přsném poměru, ale prostě do lavoru s vodou trochu prsknu martyho at udělá pěnu, tou aronka pěkně umyju a pak pečlivě opláchnu čistou vodou...jelikož ale marty vůbec nijak nevoní, tak jsem zkusila koupit beaphar, ale ten jsem ještě nezkusila, pže jsem koupala minulý týden... už jsem celkem zoufalá..ted jsme přišli venku a šla jsem na chviličku z pokoje, přijdu zpět a aron posetý lupy...nejspíš se zrovna drbal když jsem u něj nebyla....u vety jsme byli, protože měl kolem páteře takové černé tečky, zrníčka, myslela jsme že je to trus nějakého parazita nebo něčeho, koupila jsem mu advantix proti parazitům, ale tečky má pořád, vymýt vodou nejdou vůbec...vet mi řekl že to parazit není že to vypadá na nějakou špínu..je fakt že mi před pár měsíci převrhnul zrnkovou kávu, ale nezdá se mi že by se v tom nějak vyválel.:D ono to fakt vypadá jak logr z kávy...tak nevím vůbec co nám je....:( ty zrníčka má fakt jen podél páteře od ocásku ke krku..jinde ne...blechy ani parazity snad nemá, tomu bysme kdyžtak zabránili tím advantixem co jsme kápli za krk...:( ach jo.....
kdyby někoho něco napadlo co by to mohlo být, tak budu ráááda za každou radu...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 30.Bře.2011 - 19:52 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 22.Srp.2008 - 21:43
Příspěvky: 225
Bydliště: Usti nad Labem
Ahoj nevim no koupat i jednou do mesice se mi zda zbytecne casto.Ja koupu fretky tak 2-3xdo roka pokud tedy nejsou nejak extreme zaspinene z prochazky a tak.Sampon Marty jsem taky pouzivala ,ale po par pouziti sel do kose..Fretkam nesedel a hodne se po nem drbaly.Ted pouzivam ferreetsheen a jsem spokojena.Srst je krasne jemnounka a drbani jen minimalne.Na deodorant od ferreetsheen jsem se jako zacatecnice taky tenkrat nachytala,no ted se mi tu vali a je uplne k nicemu.Fretecky zdrhali jen ho videli a nedelal jim take vubec dobre.Jinak hodne se doporucuje lososovy olej.Treba by mohl pomoci.Ja uz ho pouzivam asi 2roky a freti ho miluji.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign