Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Bře.2024 - 7:59
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 26.Čer.2011 - 13:06 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
pokud se fretka jako DEW narodí, pak hluchá je. "DEW" není hluchý pouze v případě, že se narodí jako barevný, třeba stříbrný (případně jezevec, panda, ale tam už je zas poměrně vysoký riziko hluchoty) a postupem času vybělí. často také trpí na různé vady jako krátký ocas, křivé zuby, čelisti, malé šikmé oči a pod. "domácí" testy jestli fretka slyší nebo ne jsou k ničemu, protože často reaguje hlavně na pohyb, vnímá vibrace, reaguje na "řeč těla" a k tomu sluch nepotřebuje, takže se může zdát, že fretka slyší a ona je přitom hluchá jak poleno.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 26.Čer.2011 - 14:38 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Ale tak já ho mám na mazlíka a ne na chov..:) takže to až taková tragedie není...jinak on není uplně bílý...má šedý pruh na zádech .. ale to už mu asi nepomůže.:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 26.Čer.2011 - 14:48 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
tam ale nezáleží na tom, kolik barvy na sobě má nebo nemá, pokud má bílou hlavu. čím víc bílý barvy na hlavě, tím větší pravděpodobnost hluchoty, u DEW je navíc ten bílý znaky, který je u jezevců nebo pand omezený jen na hlavu, rozšířený na celé, nebo téměř celé, tělo, takže tam je hluchotá jasná, mají nevyvinutý mechanismus vnitřního ucha. vím i o případech, kdy takové fretky měly dost vážné zdravotní problémy kvůli tomu, že jim chyběl bubínek.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 26.Čer.2011 - 17:21 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Budu doufat že náš případ to nebude a že ikdyby byl Bruno hluchý, tak nebude mít žádné vedlejší vady.. všechno se zatím vyvíjí a roste tak jak má...a vady na kráse by mi nevadily, hlavně at je zdravý...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 26.Čer.2011 - 17:48 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
jestliže je DEW, což podle fotky je, tak je to přesně ten případ a těžko bude slyšící, stejně tak pochybuju, že je slyšící jeho otec (pokud tedy se jeho otec jako DEW narodil a nevybělil s věkem), určitě líp se prodají mládata když majitel řekne, že rodiče tou kterou vadou netrpí, než když to přiznají. :wink: a někdy je to i z neznalosti, i hluchá fretka je schopná reagovat a přiběhnout stejně jako fretka slyšící.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 1.Črc.2011 - 13:38 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Tak Aronkovi chutě ještě nepřešly..:( dnes jsem kluky zkusila pustit společně, ale po chvilce Aron Bruna chytil za kuži a tahnul ho pryč....:(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 1.Črc.2011 - 17:31 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Když dávám aronovi lízat pastu tak Bruno muže okolo běhat jak chce kvokat a čuchat si k aronovi apod...Běhají kolem sebe když je jeden v kleci a jeden venku...když je bruno zavřený tak na sebe s aroušem otvírají pusinky přes sprušle... Nevím jak poznat jestli je to agresivitou nebo si chtějí hrát, nebo ho aron furt bere jako samičku...na kastraci byl aron na konci května..což už je něco málo přes měsíc...:( snad ho ty chtě rychle přejdou.chvilku se mi zdálo že by mohli být kamarádi, ale počkám až bruno trošku vyroste..zatím je nechám at se jen očuchávají přes klec nebo je spolu nakrmím, ale společně pouštět je zkusím až se Bruno bude moct s Aronem vypořádat sám...vypadá že bude o něco větší..už ted se pomalinku blíží k aronově velikosti...Aron totiž jak schodil zimní srst tak mi přijde jako taková malá nudlička..na to že jsme v zimě měli 2,1 kg tak přes kastrací jak byl vyhublý z té říje měl jen 1,3 kg...snad půjde zase brzy nahoru...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 3.Črc.2011 - 23:19 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
tak dneska jsem fretečky po dlouhé době koupala..:) a kupodivu se vůůůbec neprali, aron sem tam čuchnul k brunovi ale žádné vášnivé kousance za krk se nekonaly..:) takže je budu seznamovat asi nejdřív ve vaně kde si oba všímají toho jak rychle vylézt a ne toho že ten druhý je vlastně vetřelec..:) snad to takhle pujde snadněji...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 7.Črc.2011 - 23:17 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
tak dneska dostali Bruno s Aronem vlastní pokoj, tak jsem je pustila spolu a hodinu běhali, kvokali, hráli si...:))) ale pak byl bruno unavený a aron moc akční, tak jsem je raději zavřela každého zase pěkně k sobě do pelíšku...:)) zítra budeme pokračovat, tak nám držte palečky...ale myslím si že jsme na dobré cestě..snad....:))


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 11.Črc.2011 - 15:16 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 6.Črc.2010 - 7:55
Příspěvky: 106
tak Bruno je uplně nádherný! :) už se nemůžu dočkat až budu mít vlastní byt a pořídím si další fretku :D což bude za dlouho... :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 12.Črc.2011 - 22:23 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Je to úžasné jak spolu ti dva skotačíí..:) hned přidám nové fotečky jaký už je bruno velký kluk a jak si s Aronkem pěkně hrají...:))) jak jsou ted v pokoji který je jenom pro ně, tak je to uplně o něčem jiném...:)
ale byli jsme včera u veterináře a u bruna nám zjistil svrab který si nejspíš dovezl už od maminky..:( pro jistotu dostali advocate oba dva a ted léčíme...snad už to bude v pořádku...ani se nijak nedrbal nebo neošíval, možná proto že asi neslyší..jen jsem mu moc často z oušek vyndavala dost velké kvanta hnědého mazu..někdy i pět tyčinek do uší...tak mi to nedalo a radši jsem vzala oba k vetovi...dokonce mi ty mršky ukázal pod mikrospokem...
nevíte někdo za jak dlouho se svrab zahubí? po použití advocate mezi lopatky? měla jsem jet na sraz s fretečkama ve čtvrtek a paní chovatelka co ho pořádá mi říkala at klidně přijedeme že po užití advocate jsou během 24 hodin všecky stádia mrtvé a fretka už není přenašečem...tak nevím..nerada bych přenesla svrab na dalších 10 fretek...:(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 13.Črc.2011 - 2:57 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
jestli je nebo není hluchý na svrab vliv nemá, není to o tom, že by jim nějak "bzučel" do ucha, ale je pro ně nepříjemný jak tam leze, což ovšem neznamená, že se nutně musí drbat...
že svrab po aplikaci advocate do 24hodin vymře není pravda, advocate je často potřeba aplikovat ve 2-3 dávkách, aby měl vůbec účinek a zabil všechna stadia a i přesto se může stát, že pořád tam bude něco žít.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 13.Črc.2011 - 13:17 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Díky za odpověd, já si právě říkala, že kolikrát jsem četla, že pak fretka má být několik týdnů v izolaci a až po kontrole veterinářem, že tam svrab není, může přijít do styku s jinými fretkami... Chovatelka, co mě k sobě zvala, by se asi divila kdyby pak měly všecky fretečky od nás svraba..:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 29.Črc.2011 - 23:44 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 036&type=1
tady jsou nějaké fotky mých dvou nejdražších..:) poslední fotka se mi povedla ukořistit dneska večer..:) většinou než stihnu zapnout foták na telefonu tak se aron probudí..naštěstí aspon ten bruno je hluchý jak poleno, takže je uplně jedno že tam chodím a něco dělám...furt spokojeně spinká..:) co bych někdy dala za to abybyl hluchý i aron...:D ten už mě jen slyší jít kolem dveří a už po nich skáče...:D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 5.Srp.2011 - 21:04 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Tak Bruno nám asi vlezl do puberty..na to jak byl od miminka uužasně čistotný tak jsou v kleci ted bobky všude vedle jen ne v záchodě...Po Aronkovi skáče jak divý, kouše ho za krk a nedá pokoj..chudák můj malý furt ječí, protože bruno má pořád ty dětské ostré zoubky, kterýma to pěkně bolí...
Takže přežít pubertu, pak ještě říji do jara, pak kastrace a snad už bude mezi nima klid..:)


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign