Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 24.Dub.2024 - 1:35
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 30.Bře.2011 - 21:11 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Já frety nekoupala přes půl roku, možná třičtvrtě :lol: Deodorant používám když mám s nima cestovat veřejnou dopravou, smraďochům nijak nevadí. Teď mě tak napadá že bych je zas mohla jednou šoupnout do vany


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 30.Bře.2011 - 21:23 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
No já ted koupat musela.:D a vcelku i často musím ale většinou ho jenom opláchnu vodou, zase to se šamponama nepřeháním at nepřesušuju pokožku práávě..:) ale stejně se mi šupí no..:( on je takový vášnivý hrabač venku, kdekoliv...ted když je hezky tak lítáme venku furt...:)
zkusím tedy koupit určitě ten lososový olej a pak jiný šampon...Beaphar nemám ani otevérat tedy? :D já ho kdyžtak vrátím...
jinak aronkovi se taky deodorant nelíbí....i cokoliv jiného co mu stříkám nebo kapu na kuži....tu ampulku na parazity to se málem zbláznil...:D
Jinak, mrzí mě že freťáci nejsou pořád takoví jako přes zimu..:) To Aron pěkně papal, byl klidný, tlustý, chlupatýýý..takový méda..:D měl 2,1 kila...ted už má ale jen 1,8 co je v říji tak mu popadlo bříško...ale pořád nás vet chválí jaký je to kus..:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 12.Dub.2011 - 16:48 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Tak nám dneska přijela nová kamarádka pražanda..:) Jedna slečna našla freťulku u prahy a majitel se neozval, tak jsme se jí ujala já....je necelý rok stará, nádherná, strašně hodná, je ted v říji, takže si mě od první chvilky olizuje a opečovává...:D pěkně papká, je hubenoučká, kdo ví jak dlouho byla venku bez jídla....ale je zdravá..ikdyž oproti aronkovi není ani poloviční..:) uplný drobeček..je velká asi tak jak jsem si aronka přinesla domů když mu bylo osm týdnů..:) přidám fotečky....:))


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 12.Dub.2011 - 17:07 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Fotky po prvních minutách v novém domově..:)
Seznamte se Bella...:))


Přílohy:
Poznámka: Bellinka
P1110056 (2).JPG
P1110056 (2).JPG [ 26.77 KIB | Zobrazeno 1786 krát ]
Poznámka: princezna..:)
P1110058 (3).JPG
P1110058 (3).JPG [ 18.82 KIB | Zobrazeno 1786 krát ]
P1110052 (2).JPG
P1110052 (2).JPG [ 30.63 KIB | Zobrazeno 1798 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 12.Dub.2011 - 17:57 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 22.Srp.2008 - 21:43
Příspěvky: 225
Bydliště: Usti nad Labem
Je mooc nadherna :P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 12.Dub.2011 - 19:24 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Jak prosím poznám jestli je opravdu jenom rok stará?? :)) ted je zrovna v říji...řekl to slečně která jí našla nějaký veterinář, ale kdo ví co to bylo za veterináře....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 12.Dub.2011 - 21:19 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
s jistotou to nepoznáš, dá se určit podle lebečních švů, kdy s věkem je šev výraznější... pokud je fretka v říji a pohublá, šla bych hned na ukončení říje, hubená nemusí být jen z toho, že byla venku, ale právě i z říje, zvlášt když se nedá určit, jak dlouho říjí.. jinak vzhledem k zbarvení je s největší pravděpodobností i hluchá..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 13.Dub.2011 - 1:41 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
nooo, hluchá nevím..myslím si že slyší..:) kdokoliv otevře dveře od bytu tak letí kde dveřím mého pokoje....myslím si že je slyší, průvan tu nemám ani parkety že by cítila nějaké otřesy..:) uvidíme časem...vet u kterého byla paní co jí našla jí řekl že má začínající říji... ale zajdu s ní raději ještě jednou...jen jsem nevěděla furt jestli nenechám udělat miminka...jestli ne tak v první řadě vykastrovat arona, protože ten z ní zešílí...a tahat jí asi bude ikdyž ona už v říji nebude co? :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 13.Dub.2011 - 13:10 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
zvířata vnímají otřesy daleko citlivěji než lidé, takže klapnutí dveří, i když v jiné místnosti, může klidně cítit.
na mimina si myslím, že rovnou raději zapomen - samici máš pár dnů a už je v říji, cca za dva měsíce by tedy porodila a to je hrozně krátká doba na to, aby si zvykla na nový prostředí a získala si tvojí důvěru, budeš mít problém s manipulací se samicí i s mládaty, protože ta si je bude bránit, i když ted je třeba milá.
s těmi znaky na hlavě dost pochybuju, že by byla slyšící a u hluchých samic může být s odchovem mládat problém - pokud se jí mimino v pelíšku "zamotá", tak ona neuslyší, že jí piští někde mimo a nechá ho tam...
je to nalezenec, nevíš nic o jejím původu a i když může být z druhého konce ČR, nikdy nemůžeš příbuznost se samcem vyloučit.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 16.Dub.2011 - 14:41 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Tak jsem byla ve čtvrtek nechat ukončit bellince říji...Ještě nemá splasklou vulvu ale zdá se mi že už je suchá, tak snad říje ustupuje? a stejně si myslím že mi jí aron bude tahat za kuži i když už mít říji nebude....co myslíte? chystám se arona nechat vykastrovat, ale ráda bych je seznámila už ted někdy, furt na sebe jen smutně kvokají přes klec a on se snaží jí nějak chytit, ona zase když chodí kolem jeho klece tak si lehá a rozvalujese přímo před ním..:) herečka....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 16.Dub.2011 - 15:28 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
tahat jí každopádně bude, at ona říjí a nebo ne. stejně tak pak samice bude při falešce samce bud považovat za mládě a chtít ho opečovávat a nebo naopak ho bude napadat, takže pokud chceš mít klid, kastrovala bych oba (samici cca 3 týdny po ukončení říje) a až potom je seznamovala, u samice je stejně dost velká pravděpodobnost, že hned po "porodu" bude říjit zase a tak se to může opakovat až do podzimu. říje u samice by se hormonálně neměla ukončovat víc než 1x do roka a s každým ukončením hrozí riziko zánětu dělohy, případně údajně prý i cyst na vaječníku.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 18.Dub.2011 - 20:01 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Je možné že by mi aron, kvůli tomu že je vedle v kleci Bella, přestal jíst granule? a celkově moc nejí....pasty ty mu jedou furt stejně, játra do něj taky dostanu, vajíčko taky zblajzne, ale granule absolutně vůbec...at už je namočím do vody, do mlíka, do žloutku, do vitamínových past..jen to olíže ale granule nejí...rok je jedl uplně normálně a ted z ničeho nic ne..:( hodně zhubnul, propadlo mu bříško před zadníma nohama....zkusila jsem dát piškot ikdyž vím že ho nesmí, ale ten taky zbaštil normálně...
tak nevím jestli mu přestaly najednou chutnat, nebo je uražený že ho za bellou nepustím? bellince už přechází říje, už splaskává otok, ale když jí k němu dám jen čuchnout hned by jí kousnul..jako nesyčí jen kvoká a snaží se jí chytit..takže fakt počkám až ho vykastruju..ona jeho tahat určitě nebude nebo to možná bude zkoušet ale aron má dvě kila a ona půl kila..:D
tak se chci zeptat, když mi přestal jíst granule, at už jakékoliv, čím jiným nahradím tu pestrost stravy? kuřecí maso ani hovězí mi moc jíst nechce, hovězí dneska ale zkouším poprvé tak třeba začne..jedině co miluje jsou játra, vajíčko a vitaminové pasty maltsoftky apod...ale to se mi zdá dost málo krmit ho jen játrou a vajíčkem..:( prosím poraďte


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 18.Dub.2011 - 20:49 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
to, že říjný samec moc nežere a hubne je normální, tím spíš, když je ještě v přítomnosti samice. granule bych mu nenahrazovala ničím a naopak mu moc jiných věcí necpala - čím víc mu toho nacpeš, tím spíš nebude mít potřebu granule žrát.
velký velikostní rozdíl mezi samcem a samicí je normální, rozhodně to ale neznamená, že by ho samice nedokázala tahat a otravovat, v péči o "mladé" je jí naprosto jedno, jak velký to "mládě" je, to samý pokud ho bude považovat za vetřelce. fretka dokáže dost tvrdě napadnout i velikýho psa, takže 2kilovej freták rozhodně není nic, co by šílená fretčí matka nezvládla.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 18.Dub.2011 - 21:36 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Kutscherka napsal:
ale když jí k němu dám jen čuchnout hned by jí kousnul..jako nesyčí jen kvoká a snaží se jí chytit..


Chce se do ní zakousnout aby si jí odtáhnul a mohl se pářit :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Aronek :)
OdeslatNapsal: 27.Dub.2011 - 10:33 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Furt mám nutkání zkusit je spolu pustit...Bella už říji nemá, ale aron by jí stejně asi furt chytal..jen si tak říkám, jestli je nemám zkusit pustit at si to vyříkají, třebato arona přejde když zjistí že ona nechce a stejně už není v říji, to taky určitě ucítí...jaký na to máte prosím názor? :) mně se teď ozvalo pár lidí, jestli bych nechtěla nechat arona připustit s jejich samičkama, tak ho chci nechat trošku si skočit boráčka, než mu ty kouličky nechám ušmiknout...:) ale zase furt čekat a nechavat je zavřené a pouštět na střídačku...to mi rve srdce, jak vždycky jeden druhého hledá...


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign