Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 24.Dub.2024 - 22:25
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Deníček trpitele
OdeslatNapsal: 9.Říj.2008 - 13:28 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Závody,? ani ne, tohle má úplně jinou historii :cheesy:

Když už jsme se rozhodli si Elvinu nechat, chtěli jsme pro ní kamarádku. Loni jsem chtěla freťuli ze zahraničí, to mě nevyšlo, za což jsem ale měla překrásnou náhradu. Bohužel Apala nás letos na Valentýna opustila. Tak jsem si řekla, že by ta další mohla být ze zahraničí letos. Ale nedařilo se najít ideál. Nakonec jsem našla úplně náhodou freťulku ze Slovenska, která byla do rodiny, podobně jako Apala. Jeli jsme si pro ní, ale než jsme dorazili do cíle, umřela na "přehřátí?" Celý ten vrh zemřel během 4-6 hodin. :cry: Bylo to příšerné. :cry: Měla své jméno, ale kdyby neměla, jmenovala by se Arden Toffee. Byla jsem z toho smutná, ale nakonec se podařilo splnit si polovinu loňského snu. Mohla jsem si vybrat mláďátko po bratru fretky, kterou jsem si loni přála, ale nemohla ji mít. Tak jsem si zamluvila Lunu. A v tom mě druhá kamarádka ukázala fotky jedné zahraniční slečny. A ta se mě zalíbila, ale Lunu jsem chtěla také - dilema - ta nebo ta :? :roll: Tak jsem to zkusila, a ono to prošlo. :) Dokonce mě napadlo, že jedné bych říkala Arden a druhé Toffee, že když jsou dvě namísto jedné, tak se to pěkně rozdělí :cheesy: Ale ne, nakonec Luně zůstalo jméno Luna - Lunitka, a Ajmi dostala jméno BaNoMu. :wink: :)

Ne, s Yasmin nemám potřebu soupeřit, proč taky, když jsme přes fretky jedna velká rodina 8) :wink: :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Deníček trpitele
OdeslatNapsal: 9.Říj.2008 - 14:33 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Už se v tý historii vašich freťulí přestávám vyznávat :P ale musim uznat, že oběma novejm slečnám to sluší.A z Luny bude fešanda modelka, ten klóbrc je jí jak na míru :wink: Obě slečny zdravíme a přejeme jen to dobré.

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Deníček trpitele
OdeslatNapsal: 9.Říj.2008 - 16:27 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
petulevrtule napsal:
Koukám, že Barvajz bude muset znovu do první třídy, aby mu zopakovali počítání do deseti ;-) :lol: :lol: :oops:
Nějak rychle se rozrůstáte, že by ste si s Yasmin dávali závody? Jordi jí začíná pomalu ale jistě dohánět :lol:


Dohanet? No tak to si nemyslim, stale ma jen 1/4 mych fretek :oops: A opravdu zavody nejsou potreba, my svoje fretky prozivame spolecne jako vlastni.. 8) stejne jsme prozivaly prvni prichod Apaly a stejne tak jeji umrti :cry:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Deníček trpitele
OdeslatNapsal: 9.Říj.2008 - 19:48 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Pro.2007 - 23:45
Příspěvky: 521
No já teda doufám, že opravdu je pravda, že závody nejsou Jordinčinou motivací, protože jinak nevim nevim :shock:

Počítat umím náhodou dobře až do milion, bilion, trilion, kvadrilion, kvintilion, sixtilion, septilion, oktalion ... demižon? :roll: Ale ukecat se nechám snadno :frown: My se budeme brzo stěhovat z bytu mínus 3+1 do domečku tak akorát plus jedna, takže to teď má Jordi snazší.

_________________
Barvajz Trpitel - nejlepší fretka je plyšová a ryšavá.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Deníček trpitele
OdeslatNapsal: 9.Říj.2008 - 20:11 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
To měl být vtip ;-) Yasmin :-)...Jako že dlouhou dobu malý počet a najednou Tři nebo 4 nové ;-) :lol:

Barvajz: to bylo přesný :lol: Je vidět, že tě v té škole přece jen něco naučili :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Deníček trpitele
OdeslatNapsal: 9.Říj.2008 - 20:28 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 4.Srp.2008 - 16:22
Příspěvky: 219
nádherný fotky..opět!!! tiše závidím,takové fota nikdy snad mít nebudem :(

_________________
http://wario.rajce.idnes.cz/Fredy/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Deníček trpitele
OdeslatNapsal: 9.Říj.2008 - 20:29 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
zdenka, dyt mas krasny fotky! :shock:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Deníček trpitele
OdeslatNapsal: 9.Říj.2008 - 20:40 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 4.Srp.2008 - 16:22
Příspěvky: 219
:)) ty naše fretulky jako by ten foták cítili jak má dojít na spoušt tak otočí hlavu takže převážně máme zadky a otočené hlavy... :shock:

_________________
http://wario.rajce.idnes.cz/Fredy/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Deníček trpitele
OdeslatNapsal: 9.Říj.2008 - 20:49 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
:D ale to je normalni, to tam mam taky ;) fotim fretku venku a jde bud odemne, takze prdeli ke me a nebo ke me tak rychle prilitne, ze nestisknu spoust.. 8) :twisted:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Deníček trpitele
OdeslatNapsal: 9.Říj.2008 - 21:08 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 4.Srp.2008 - 16:22
Příspěvky: 219
jsou rychlý jak fretky :D

_________________
http://wario.rajce.idnes.cz/Fredy/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Deníček trpitele - 21.část
OdeslatNapsal: 10.Říj.2008 - 10:20 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Pro.2007 - 23:45
Příspěvky: 521
28. První noc
Louka se náhle vyprázdnila. Malá na ní zůstala ještě chvíli stát a koukala na zapadající slunce. Srdcem se jí honily zvláštní pocity. Směsice smutku a úlevy. Velkého smutku a velké úlevy. Její pocity byly umocněny atmosférou zapadajícího slunce a absolutního ticha, které se rozprostřelo nad krajinou. Poslední dny byly pro ni velmi vyčerpávající. Ráno si dokonce myslela, že už to ani nepřežije. Pak se jí náhle ulevilo a teď ... je jí báječně. Jen ji sužuje obrovský smutek z toho, že tu s ní není její smečka. “Co se dá dělat”, řekla si po krátkém zamyšlení, otočila se směrem k městu a vydala se za ostatními.

Když vstoupila do města, byla ohromena. Vše bylo tak nějak jiné, než jak byla zvyklá. Doposud byla zvyklá na pelíšky barevné, různě strakaté, nebo naopak nudně jednobarevné. Tyhlety pelíšky ale měly zvláštní barvu. Jeden by řekl, třpytivě zlatou. Z dálky vypadaly zlatě, zářily žlutavě zlatou barvou. Ale když přijde fretka blíž, zjistí že stěny jsou jakoby posety blikajícími bílými světýlky. Z blízka se tak pelíšek třpytil jako diamant.

Co se provedení týče, tak tyhlety pelíšky nejsou z látky, ani z plastu, ani ze dřeva, prostě z ničeho co kdy viděla. Pokud má fretečka jednoduše a jasně popsat z jakého materiálu jsou stěny pelíšků v tomhle divném městě, tak by řekla, že jsou z lidských dlaní. A ne z ledajakých. Při doteku je z nich cítit totéž, jako když vás drží v dlani milující lidská bytost. Je z nich cítit příjemné živočišné teploučko a láska. Není divu, že všechna zvířátka, sotva doběhla do města, zavrtala se do svých pelíšků a spokojeně v nich usnula.

Apala nejdřív nevěděla kam má jít, ale pak si všimla, že kousek od ní stojí starý bílý freťák a dává jí znamení, aby za ním šla. Byl to sice zcela cizí freťák a maminka Keira, jí říkávala: “Apalko, nikdy nemluv s cizími freťáky!”. Ale z tohohle pána nebylo cítit vůbec žádné nebezpečí. Naopak, z něj vyzařovalo dobro, láska a milosrdenství.

Když k němu došla, úzkostlivě pípla: “Dobrý den, já jsem Apala.” Freťák jí odpověděl: “Já vím, já vím. Mně říkají Petronelus.” Pak bylo chvíli ticho, kdy koukali jeden na druhého. Apala zvídavě, co že to před ní stojí za pána a kde že to vlastně je. Petronelus se na ni láskyplně usmýval a pozorval, co se jí asi honí hlavou. A také to poznal a tak praví, pomalým rozvážným hlasem: “Jsem tu dlouho, moc dlouho. Patřím k tomuhle městu od nepaměti. Jsem jeho správcem. Vítám nově příchozí, přiděluji jim pelíšky. Až budeš odcházet, tak se s tebou rozloučím. A pokud přemýšlíš, co je tohle za místo, tak věř, že ti tu bude příjemně a že tu budeš v bezpečí.” Apala se konečně dověděla aspoň něco. “Aha, jasně, takže tento pán mi dá pelíšek. A jednoho dne odtud odejdu ... moment ... ale kam pak půjdu? A proč jsem zrovna tady? Celé to je nějaké divné.”, pomyslela si. Ještě nevěděla, že Petronelus “slyší” cizí myšlenky. Ale záhy jí to došlo, když Petronelus s úsměvem říká: “Ehm. No. Vezměme to po pořádku. Když se důkladně podíváš na pelíšky, zjistíš, že jsou vždy ve skupinkách po šesti. Tvůj pelíšek je ve třetí skupince tam tím směrem. Je na mírném návrší, určitě jej vidíš.”. Apala se zaradovala, protože právě tenhle pelíšek si prve vyhlídla a moc a moc si ho přála. Nevěděla a ani netušila proč. Jen jí to k němu jaksi přitahovalo. Petronelus se uchýchtl a pokračoval: “Určitě ho poznáš, až půjdeš okolo, uvidíš. Ale k tvým dalším otázkám.” Apala zalapala po dechu. Právě jí totiž došlo, že žádnou ze svých otázek nevyslovila a že tudíž Petronelus do ní vidí jako ... jako maminka. Starý pán pobaveně pokračoval: “Jseš tu právě pro otázky. Každý zde může být neomezeně dlouho, jak si přeje. Pokud se ti tu nebude líbit, můžeš hned zítra odejít. Měla bys tu ale strávit nějaký čas a přemýšlet. Nad čím? Ptáš se? Nad tím co jsi prožila v posledních devíti měsících, kdy jsi byla tam, odkud přicházíš. Nad tím, jestli jsi všechno udělala správně. A pokud jsi něco udělala špatně, tak bys měla přemýšlet nad tím proč jsi to tak udělala, co tě k tomu přimělo. Kdybys potřebovala poradit, tak můžeš přijít za mnou, nebo za paní Sofií, která je tu právě od toho. Většina zvířátek zde tráví čas přemýšlením v pelíšku. A několikrát denně se jdou proběhnout na louku a zadovádět si tam.”. “Prostě paráda ...”, pokračovala v duchu Apala. To již Petronela rozesmálo, poté se smíchem poslal Apalu do jejího pelíšku, že už je pozdě.


Pozn.: Pro ty, kteří nečtou deníček pravidelně nebo již pozapoměli. Tato část navazuje na příběh, který naleznete zde.

_________________
Barvajz Trpitel - nejlepší fretka je plyšová a ryšavá.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Deníček trpitele
OdeslatNapsal: 10.Kvě.2009 - 22:39 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Pro.2007 - 23:45
Příspěvky: 521
Intermezzo

Mám svůj den!
Můj milý deníčku. Dlouho jsem Tě nechával ležet ladem, protože poslední dobou bylo strašně moc práce. Ale dnes mi to nedá. Mám totiž svůj vel, vel, velký den :-) a tak se s Tebou o to musím podělit.

Je to asi rok, rok a půl, co se mi to občas stává. Večer nebo chcete-li v noci, okolo desáté. Neumím to dopředu nijak ovlivnit. Děje se to v podstatě samo, nezávisle na mé vůli. Když jsem unavený z práce na počítači při své odpolední směně :-) a zajdu k oknu, abych se trochu nadýchal čerstvého vzduchu. Tak v tom najednou po ulici přeběhne nějaká kunovitá, nebo lasicovitá šelmička. Možná dokonce fretečka. Vždy přibližně ve stejnou dobu a vždy běží takřka stejnou trasou. Celý výjev trvá několik sekund a tak nemám čas ani zavolat Jordi, aby ji také viděla, ani vzít foťák nebo mobil a vyfotit ba dokonce ani nasadit si brýle, abych ji lépe viděl. Přece jen bydlíme ve třetím patře a já na dálku nevidím zrovna nejlíp.

Pak vždycky běžím za Jordinkou a říkám: “Jordinko, Jordinko, zase tam běžela pod oknem fretečka”. A Jordinka mi vždycky říká: “Ale Barvínku, kde by se tam vzala fretečka. To určitě byla nějaká kočička a ty jsi jen špatně viděl. Přece jen bydlíme ve třetím patře a ty do dálky nevidíš nejlíp.” Vždycky mě to rozlobí. Je pravda, že bydlíme vysoko a já na dálku nevidím nejlíp, ale fretku od kočky teda rozhodně poznám!

Až dnes! Vraceli jsme se domů docela pozdě večer. Když jsme šli od garáže ke vchodu, tak najednou koukám, tři metry ode mě, na chodníku, na mě čučí potvůrka s důvěrně známým tvarem hlavy. Tak jsem zavolal na Jordi, která byla pár metrů přede mnou a ukázal jsem prstem na freťuli (kunu). Takže ji viděla na vlastní oči a musela mi dát za pravdu, že nám pod oknem opravdu chodí šelma kunovitá! Navíc já ji viděl z blízka a vzhledem k tomu, že jsem před chvílí vystoupil z auta, tak jsem měl brýle. Takže jsem ji viděl pěkně, ostře a z blízka.

Takže jsem tady rok a půl trpěl, když si ze mě dělali srandu, že blbě vidím, že nepoznám kočku od kuny. Nikdo mi nechtěl věřit. A dnes? Dnes to přišlo, mám svůj velký den! A jaké z toho plyne poučení? Těžko říct. Ale asi: “Není všechno kvoně, co kvoká. Není všechno hádě, co syčí. Barvajz kunu pozná, nikoho však nepřesvědčí.”

_________________
Barvajz Trpitel - nejlepší fretka je plyšová a ryšavá.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Deníček trpitele
OdeslatNapsal: 11.Kvě.2009 - 11:06 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
:lol: :lol: Hlavně, že to nebyla fretka, Barvajz :-) Musel bys jí ještě chytit, když jsi jí taky našel ;-)

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Deníček trpitele
OdeslatNapsal: 11.Kvě.2009 - 12:45 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
petulevrtule napsal:
:lol: :lol: Hlavně, že to nebyla fretka, Barvajz :-) Musel bys jí ještě chytit, když jsi jí taky našel ;-)



...a adoptovat :lol: :lol: 8)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Deníček trpitele
OdeslatNapsal: 11.Kvě.2009 - 18:34 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
JJ přesně tak :-) Když už bys tu chuděrku chytil, tak by ste si jí přeci museli nechat :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign