Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 25.Dub.2024 - 11:38
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2009 - 14:05 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Ta je sladoucka :D a ten piskomil vedle ni :shock: zajimava hracka :lol: ted uz asi takhle vedle sebe nepostoji, co? :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2009 - 18:01 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Je to úžasné zvířátko, odolávala jsem, když nám tuhle přivezli to mládě :lol:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2009 - 19:01 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Kvě.2009 - 19:28
Příspěvky: 136
Bydliště: Praha
Nádherná :D

_________________
Zdraví Karolin, též freťulka Mollinka a freťák Hádesík


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2009 - 23:14 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
yasmin napsal:
Ta je sladoucka :D a ten piskomil vedle ni :shock: zajimava hracka :lol: ted uz asi takhle vedle sebe nepostoji, co? :)


to je osmák :D mám je taky ale s Chipem bych je nepouštěla, ňák moc podezřele se mu líbili :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 29.Kvě.2009 - 18:41 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2009 - 20:55
Příspěvky: 23
Takže co se týká her naší Jůlinky tak se asi podobají těm fretčím. Ráda loví a schovává si věci na různá místa. Tak máme po bytě malou spižírnu. Máme takovou malou gumovou činku s rolničkou tak s tou si dost vyhraje, klepe hlavou tak dlouho až jí umlátí, je to asi způsob lovu uklepat kořist k smrti. Od malička má medvídka ze začátku byl větší než ona, ale teď jsou stejní, hraje si sním asi nejvíc pořád ho přenáší a schovává, kouše. Je už párkrát sešitý a smrdí, ale je to její miláček. Taky miluje onošené oblečení, nejradši má pyžama a trenky. Spíme v obýváku a denně rozkládáme postel. Jakmile rozestelu, začnou se nám ztrácet části naší noční garderóby. Manžel mně zkraje podezříval, že jsem mu trenky nevyndala nebo, že jsem je zas vyprala, ale pak jsem zjistili, že je má ve své noře. Taky moc ráda otevírá skříně, takže mám všude gumičky a provázky, dokáže za malou chvíli vyklidit skříň a pak roznosit kolem. Taky kabelky a batohy, zipi jí nevadí, hned je otevře a pak vám hned vyklidí co tam je. nejradši má papírové kapesníčky a žvejky. Kapesníky roztrhá na malé kousíčky a nechá, žvejky rozbalí olíže po jedné a pak si uklidí. Mám batoh pověšený na skříni tak do něj leze jak do houpačky. Už jsem si říkala jestli ji nedám do klece starou kabelku. Pořád kolem dokola šiju houpačky, někdy vydrží měsíc někdy tři dny podle nálady. Na věšáku se vozí v bundách, vyleze nahoru a vyjede rukávem. Když má radost tak legračně poskakuje a klepe hlavou někdy to vypadá jako kdyby se smála. Co se týká těch krádeží věcí tak to má nevýhodu, dokud je drží nesmí se jí vzít teprve až ji omrzí. Jinak startuje rychlostí blesku jak zmije a zakousne se. Poučila jsem se když mi vzala velkou čokoládu a já ji chtěla vzít. Zvláštní hoby jsou kabely, sluchátka k telefonu atd. to zlikviduje hned jak to najde. Pokud je v obýváku tak je čistotná a chodí do klece, ale když lítá po bytě tak to občas nestihne, ale vybírá si vždy stejný rohy. Venku na procházce značkuje jako pejsek, nevím zda to dělají i fretky, ale Julča, když ucítí přitažlivou vůni tak jdeme po 2 metrech a všude musí ukápnout. Kontakty s ostatními zvířaty tedy cizími jsou taky občas zajímávé, žárlí. Už štípla do čumáku sousedovu kozu a ovci, taky samojeda, ten koukal jak blázen asi to od takového pindi nečekal. Akorát koně se bojí. Má moc ráda chrousty loví je za letu. Taky ráda loví čmeláky, ale to ji nesmím nechat, čmelák je chlupatý a ona po něm pak zvrací, dost kuriózně, dokáže si totiž pozvracet hlavu. Tak zatím končím,abyste mi u toho čtení neusnuli. Magja


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 29.Kvě.2009 - 19:09 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 30.Čer.2008 - 11:17
Příspěvky: 286
Bydliště: Prachatice
Je uplně úžasnáááááááááá!!!!!!!!!!! :oops: Hned bych ji brala :lol: Ale za fretku nevyměnila :P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 29.Kvě.2009 - 20:00 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
tak to je super dračice!!! S kabelkama a hlavně kradením žvíkaček je to stejné i u nás.jakmile dojde naše mamka na návštěvu tak ji podzule vybílí kabelku a vše poschovává :D

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 29.Kvě.2009 - 21:01 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 7.Dub.2009 - 13:07
Příspěvky: 320
Bydliště: Slovensko Kopčany ( kúsok od Hodonína)
Je naaaaadherná :P :P :P Ale je to riadna potvorka :twisted: Ale aspoň sa nenudíte :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
FERDÍK a KIKINKA & FREDÁNEK a JESSIENKA
http://adrianavalachovicova.rajce.idnes.cz/
http://fretihafi.estranky.cz/
http://www.youtube.com/user/adina936


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 31.Kvě.2009 - 19:38 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2009 - 20:55
Příspěvky: 23
Podívejte se na vlákno kuna chovaná v zajetí. Pro jistotu jsem tam napsala varování. Nechtěla jsem díky naší Julče rozpoutat hon na kuny jako domácí mazlíčky. Už bych si podruhé kunu domu nevzala, pokud by nebyla zraněná nebo nemocná. Není to fretka, je to dravec. Co se týká povolení to nemám, protože jsem věřila, že když to ohlásím myslivcům (u nás to vědí všichni) a když s ní chodím pravidelně k veterinářce, která to nevadilo, tak to je v pořádku. Popravdě mám teď strach jít pro nějaké povolení po 3 letech. Ale pokusím se to domluvit s myslivci a veterinářkou, když mně neinformovali, tak ať mi teď koukaj pomoct. Neumím si představit, že by mi ji teď vzali já i manžel ji máme jako třetí dítě. Skoro všude chodí s námi, tedy mimo měst tam se ji moc nelíbí a mně taky ne. Teď ještě k tomu kuňákovi, zatím jsem viděla jen jednoho chovaného v zajetí, ale byl ve venkovní voliéře a utíká často pryč, ale vrací se. Když mu nikdo neleze do cesty tak si nikoho nevšímá, ale když byl v kleci tak mu tam přes mříže kotě strčilo tlapu a on mu ji ukousl. To jen pro ilustraci. Je mu teda 7 let takže je s podívem, že takhle dlouho vydržel aniž by ho nějaký myslivec odstřelil. Vím o dalším pěstiteli, který si takhle vzal několik kun a pak je dal pryč nebo utratil, protože v pubertě začali být agresivní a nezvladatelné, hlavně samci, měl je venku a nikdo k nim nesměl, protože kousali. Máme s Julčou ještě jeden problém, je napůl slepá. Když jsme ji dostali sháněla jsem informace čím krmit atd., u veterinářky jsem se ptala na vitamíny a jaké má brát, aby byla zdravá. Řekla, že nic nepotřebuje a to je výsledek, když jsme u ní v lednu byli tak mi řekla, že je to nedostatkem Taurinu, který je v kočičích konzervách a syrovém mase. My jsme Julii dávali kočičí konzervy, ale po těch měla průjem. Takže ji vaříme tak napůl kuřecí maso nebo králicí. Jí zeleniny, miluje papriky, okurky, rajčata nebo ovoce jako meruňky(i sušené), třešně a maliny. Kupujeme jí vše čerstvé po celý rok. Zkoušeli jsme kupovat ty nejdražší kočičí konzervy, ale ty odmítala a trápit hladem jsem ji nemohla(aby jako začala jíst). Zkoušeli jsme i sušenky pro fretky, ale bez úspěchu. Ono by to naše krmení asi šlo, kdyby nám paní doktorka řekla, že musíme kupovat vitamíny pro kočky s obsahem taurinu, ale to nám řekla až teď. To jsme si zpočátku mysleli že má cukrovku tak jsme byli na testech ale to je dobré. V době kdy začala slepnout začala být opravdu hodně drsná, startovala i na mně a já nevěděla co s ní, jediné co jsem věděla, že ji pryč nedám ani za nic. Tak jsem vydržela prokousnuté prsty a palce u nohou a další. Takže opravdu pozor rozum než si vezmete domů kunu, např. s dětmi si naprosto nerozumí .za ty tři roky u nás v bytě, má na noc klec a když jsem doma je puštěná v obýváku tam má pelech za gaučem, venku chodí na vodítku. Ale stejně když se lekne dokáže být dost drsná a hlavně utíká. Fretčí kšíry jsme museli upravit, protože nejenže se umí vyvyliknout, ale umí i rozepnout karabinu. Poprvé mi to udělala když ji bylo 6 měsíců. Než jsem ji našla brečela jsem jak želva, seděla pod lopuchem a klepala se. Ale pokaždé ji nemusíte najít. Mimo jiné umí lézt po omítce. Taky dost dobře skáče, nevím jak frety, ale Julča skáče po nábytku občas jako blázen (zlikvidovala nám dvě televize jednu uskákala a druhé vykousla připojku na anténu).
Zvířata ze zásady netrestám, protože za jejich chyby můžem zpravidla mi, protože jsme nepochopili co chtějí. Např., když mně Julča pokousala, vrčela všichni utíkali a házeli nohy nahoru ,tak jsem ji chytla přitiskla k sobě a tak dlouho mazlila, až pochopila, že je to dobrý že se ji nic u mně nestane. Když ji venčí manžel a uslyší můj hlas tak peláší jak blázen. Jo a procházky nejsou jako s pejskem, Julča vodí na procházky mně, nejradši má strmé stráně, skalky a malé smrčky, takže z lese přijdu úplně hotová ale Julče se to líbí. Prostě to beru tak, že když jsme ji jednou připravili o svobodu tak ji musíme dát co nejvíc péče a vyjít ji vstříc, aby ji nic nechybělo. A i s nejlepším úmyslem, se to pokazí viz. nedostatek taurinu. Už jsem se zas rozepsalam to je děs, o Julče bych mohla napsat knihu. Takčže končím, aby vás ze mně nekleplo.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 1.Čer.2009 - 22:29 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2009 - 20:55
Příspěvky: 23
Zdravím všechny fretky, freťáky a jejich kamarády.Tak koukám, že jsme s Julčou rozpoutali pěknou debatu. Pokud bude někdo chtít můžu mu třeba mailem předat informace o kuním chování, ale ani po 3letech jsme ji ještě úplně neprokoukli, pořád nás dokáže něčím překvapit. Musím říct, že převažuje to dobré. Např. jsme s manželem ani dětmi posledních pár let nikam moc nechodili. Od té doby co máme Julčou chodíme společně na výlety i s dcerou, které je 18 let. V našem okolí jsme docela rarity. Takže nám Julča pomohla. Pokud Julču venčíme na samonavíjecím vodítku musíme ji hlídat, už na 3 překousla. Ale zase jak jinak ji mám venčit na stromě než s navíjecím vodítkem. V zimě byla legrace, hrabala tunely v zavějích a po pár metrech vykukovala, pak zase běhala sem a tam. Já vypadala jako cvok, který běhá s provázkem podél zavěje. Taky jsme ji stavěli sněhuláky, mo ráda je loví a likviduje. Měla jsem strach, aby, když je bytová, třeba nenastydla, ale narostl ji kožíšek jak medvídkovi a vůbec se v něm nedržela voda. Zkraje jsem ji dávala fleecový kábátek, ale ten byl pak mokrý, tak hodila jen v kožichu. Akorát ji vadilo, když padal sníh to se tak divně ksichtila, chvíli lovila, ale pak chtěla domů. Taky má zvyk všechno jídlo si značkovat, značkuje i to co jí nechutná, takhle značkuje kočkám granule, ještě, že jim to nevadí. Taky jim leze do podestýlky, pokud ji včas nechytím tak hrabe jak motorový krtek a stelivo lítá kolem. Když je na výletě unavená, tak si vleze pod mikinu a pod bundu a spí, horší je to v dešti a blátě to mám stopy na zádech a všude, takže nosím většinou maskáče a zelenou bundu. Přes léto je to ještě zajímavější většinou se nosí trička a tílka, ale já nosím radši trička nejlépe elastická, jak se unaví nebo lekne hodí šipku za výstřih a buď spí nebo si vyleze z výstřihu a veze se a sleduje co se děje. Asi si říkáte proč nemám fretčí tašku, ale ona má ráda kontakt s kůží i v zimě dokáže prolézt až na holou kůži. A pozor na bradavky, chce to podprsenky vyztužené molitanem jinak se koleduju, že mně bude chtít podojit. Taky už 3 roky nenosím žádně naušnice ani řetízky, nemá to cenu, řetízky přecvakne jedna dvě a naušnice jsou nebezpečné, jak je chce rychle vyndat tak bych asi neměla uši, stačí když se mi při žužlání ucha zahákne do dírky po naušnici. Taky gumičky a sponky do vlasů nedoporučuju ty stáhne a rovnou zahodí. Kolem našeho bydliště máme hodně froté gumiček. Je s ní veselo a hlavně se bavíme reakcí lidí, třeba v zimě v autobuse, lidi si nejdřív myslí že mám kožešinový límec,( dřív se dělali z kun,) ona se mi omotá kolem krku, a pak se ten límec se najednou pohne a skočí za bundu to je sranda. Taky je dobrý jí v tričku s výstřihem a buď vypadám jako divná těhule nebo mi z výstřihu koukaj chlupy, nevím co si pak lidi o mně myslí. Tak zase radši končím Julča mi zatím usnula v pelechu za postelý, tak ji musím vysvětli, že z bezpečnostních důvodů musí do domečku(klece).


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 2.Čer.2009 - 9:20 
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 14.Led.2008 - 9:44
Příspěvky: 23
:) tak to se tesim as bude zima:) me stale skace na zadaa po nohou:)je moc hodnej ale raste jak z vodi docela bi me zajimalo jak bude velkej us je v elkej jako dospela fretka samec:)
minule jsme bili v parku a me viklouzlo voditko a von se lekl a zacel utikat ja ho nemohl dohnat :-D asi 6Xjsme obekli strom nakonec jsom musel skocit a chytit ho:D znicil jsem si kalhoti ale mel jsem ho:)
v cera jsem sel s nim na veterinu a nevsiml jsem si ze potrebuje curat tak mi pochcal triko:D musel jsem pres celi mesto bes tricka to byla hruza lidi se otaceli a meli bak blbi reci ja jsem myslel ze ho za to uskrtim:D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 5.Čer.2009 - 12:34 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2009 - 20:55
Příspěvky: 23
Tak mám zase chvilku na psaní. Nějak jsem tento týden nestíhala. Julča je moc hodná, akorát včera se nam nacpala pod rozloženou postel a nemohla ven. Mysleli jsme, že tam je schválně, že jen z nudy likviduje postel, ale nevylezla ani na vitamín a šmátrala tlapkou kolem sebe a hlavně vrčela. Tak holt manžel musel pohnout postelí. Jestli si myslíte, že se poučila tak ani náhodou, za chvíli zase šmejdila kolem a vymýšlela další pokus o vniknutí do zakázaných prostor. Včera jsme ji donesli první trešně mysleli jsme, že radostí poskočí, ale zrovna byl čas na vitamíny a ona si neomylně vybrala nejdřív vitamíny a pak teprve ty třešně. Má moc ráda hrušky, tak ji je loupu jsou to dovozové a mají tvrdou šlupku, manžel jí je neloupe a pak mi nadává, že ji rozmazluju. Teď už pomalu začne naše ovoce tak se napasem na procházkách, k tomu dáme pár kobylek a chroustů a budem po svačině. Chtěla jsem se zeptat kde se schání ty prolejzací trubky, takové žluté,myslím si, že by to mohl být stavební materiál. Moc se mi to líbí. Teď půjdu ušít pelíšek. Než jsem se to naučila, kupovala jsem ve Zverimexu košíčky, cca košíček na dva měsíce, pak jsem to vzdala. Poslední koupený košíček se jí nelíbil tak ho dostal náš kocour, tomu se líbí. Chtěla bych se pokusit seznámit Julču s nějakou fretkou, zatím jsme na Malé Skále potkali jen jednoho freťáčka a to byl takový flegmatik, že mu Jůlinka nestála ani za pohled a já se zapomněla zeptat odkud pán je, že bysme šlí na fetko kuní rande. Ona totiž Julča žádnou fretku nikdy neviděla ani necítila ta k by mně zajímala její reakce. Toužím totiž stále po tom fretčím klukovi s tchořovitým zbarvením a manžel po prohlídce galerií co jsou na tomto fóru začíná taky měknout. Ale nejdřív potřebuju vidět reakci Julči na fretky, jestli jí budou vyloženě vadit nebo jestli je bude ignorovat jako kočky. Musím se prostě s Julčou někam vecpat na návštěvu kde mají fretky. Tak se zatím mějte jdu šít myslete na mně ruční práce typu šití nejsou mojí silnou stránkou.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 16.Čer.2009 - 13:30 
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 14.Led.2008 - 9:44
Příspěvky: 23
mimi


Přílohy:
SDC10864.JPG
SDC10864.JPG [ 44.44 KIB | Zobrazeno 1767 krát ]
SDC10863.JPG
SDC10863.JPG [ 53.17 KIB | Zobrazeno 1779 krát ]
SDC10862.JPG
SDC10862.JPG [ 47.78 KIB | Zobrazeno 1781 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 18.Čer.2009 - 16:24 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 4.Srp.2008 - 16:22
Příspěvky: 219
Ahoj ty zlute trubky maji ve stavebnictvi a stoji to asi 50Kč za metr a jsou dirkovane.je to daleko levnejsi jak kupovane a rekl bych i daleko odolnejsi jak ty co prodavaji v kramech pro zviratka

_________________
http://wario.rajce.idnes.cz/Fredy/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 22.Čer.2009 - 8:59 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Tak sem si precetla ve chvilce volna posledni prispevky - mile poctenicko o Julince a o tom co tropi :o)

Trubky se daji sehnat v baumaxu, hornbachu, obi a jinych stavebninach. Dobre jsou i roury ke klimatizacim a odpadum - jsou vic pruzne a ohebne :D

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign