Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Dub.2024 - 16:10
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 22.Čer.2009 - 22:08 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2009 - 20:55
Příspěvky: 23
pro tomas: ten tvůj kuňák je moc pěkný, ale už je větší než byla Julča,když jsme ji dostali. Jak si zvyká?jUž s ním chodíš na vodítku? My jsme po zničení několika vodítek přešli na slabí řetízek, ten nepřekousne, ale je to jen na procházky do lesa, mezi lidi beru 3m samonavíjecí vodítko. Pozor na karabinky spoj mezi kšandami a vodítkem. Já mám všechny karabiny oblepené aby nešli otvírat, Julča se nám takhle několikrát odpojila a na to sem neměla nervy. Bez karabinky to nejde, zkoušela jsem jen kroužek, ale motá se vodítko. Taky jsem Julče koupeli frajerský červený kabátek, ale z toho se taky svléká. Teď je pro kuny nejlepší období začínají třešně a Julča je jak u vytržení, je legrační, že celou třešeň okouše a pak sní holou pecku. Nejradši má třešně ze země takové ty hodně přezrále mohou být i trochu nahnilé. To si pak mlaská. Taky miluje maliny a borůvky. Co ten tvůj, čím ho krmíš? Hlavně mu dávej vitamíny pro kočky s obsahem taurinu.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 22.Čer.2009 - 22:22 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2009 - 20:55
Příspěvky: 23
Jinak všem děkuji za informace ohledně rour, na netu jsem našla prodej už ve zverimexu, ale jedna stojí 171kč plus poštovné, tohle ze stavebnin mi přijde levnější. Už se těším jakou bude mít Julča radost. Zrovna teď má období kaňkování, prostě shání samečka. Problém je v tom, že tak úplně neví jak samec kuny vypadá a tak se natřásá před všemi psi v okolí, pejsci jsou dost překvapení a Julča zklamaná, že zase nic. Zrovna teď jsme přišli z procházky, Julča vodí na procházky mně, jde napřed a stopuje po čichu, takhle jsme včera prohnali zajíce a ona nemohla pochopit, že lesní zajíc se nechce družit. Loni jsme zase běhali po stopě odrostlého srnečka, ten si asi myslel, že jsme cvoci. Pokaždé se z procházky v lese vracím zničená. Julča si mysllí, že zvládnu jakýkoliv terén, tak vleze všude a já se prodírám za ní, kolmé stráně jsou její oblibou, taky ráda běží dolu a pak si to rozmyslí a letí nahoru, ale zas je krásné ji vidět jak se raduje, začne se válet metat kozelce prostě je roztomilá. Loni mně zachránila před padající větví, stáli jsme pod stromem a začala být neklidná táhla mně pryč, asi svým dobrým sluchem slyšela tu větev praskat, jen jsme poodešli tak spadla a na pěknou bouli by to stačilo. Začínají růst houby tak půjdem zítra zbírat, tedy jestli něco najdem a jestli se Julča rozděli ona uznává právo prvního kdo houbu najde a chce ji pro sebe a hledat teda umí. Tak se zatím loučím jdu nabrat síly na zítra.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 23.Čer.2009 - 10:27 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 30.Čer.2008 - 11:17
Příspěvky: 286
Bydliště: Prachatice
Tomas1000
nebylo by si lepší založit vlastní deníček a nechat tenhle magje?
Jinak kuny jsou k sežrání :oops:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 24.Čer.2009 - 10:21 
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 14.Led.2008 - 9:44
Příspěvky: 23
jo roste jak z vodi:) z tokoviho maliho nic je takova obluda:-) krmim ho granulema (acana pro kotata) obcas dostane zivou myš to je radosti bez sebe:)obcas ovece a zeleninu s tema tresnema to skusim dekuju za radu:) zvikl si as moc dobre je hrozne hyperaktivni musim ho na noc zavirat do klece abych se vubec mohl vy\spat ale stejne v ti kleci vsechno rozhaze:-) hrajesi porat s fretkama kdyz ho vemu ven je porat u me na zadech ma strach z venku ale lidi ho muzou hladit to se mu libi ani nekosne:) aby ho presla puberta a sklidnil seč:-) vitamini dostava vodistko pouzivam takovi to na kraliky ale brzi urcite z nej viroste:)

tobe vonabeha venku? ne ne je u me a kdiz se zdalim aa uslisi nmeco chce se schovat:(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 24.Čer.2009 - 10:33 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 30.Čer.2008 - 11:17
Příspěvky: 286
Bydliště: Prachatice
založ si vlastní deník :roll: :roll: :roll: :roll:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 24.Čer.2009 - 16:28 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Jak to čtu, tak ho za nedlouho nebude potřebovat, páč mu milej kuňák uteče :roll:

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 29.Čer.2009 - 15:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
tomas1000 napsal:
....aby ho presla puberta a sklidnil seč:-) .....


Pochybuju :roll: kuna ma pubertu cely zivot - on nebude klidnejsi, on bude takovy! :evil:

A Smacka ma pravdu - zaloz si vlastni denicek..

Magja: existuji takove ty karabinky, co se uzamykaji - zasroubuje se to misto, kde se otviraji - jsou hlavne pro horolezce na lezeni - ale delaji se i mensi :)

Viz obrazek:

Obrázek

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 29.Čer.2009 - 20:33 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
offtopic: nemohla by to tu Jordi promazat??? Tomášovo příspěvky o jeho zvířatech hodit do samostatného vlákna s reakcemi na ně??? Akorát tu má magja a Jůlinkou zmršenej deníček... :roll: :roll:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 30.Čer.2009 - 11:36 
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 14.Led.2008 - 9:44
Příspěvky: 23
a proc? proc se o to staras? prece kdybi to ti pani vadilo davno mi to napise sme tu asi jedini co maj kunu...bylo by naprosto zbytecni si delat noovi vlakno...

jesli vam vadi ze pisu taky o svi kune prosim napiste mi to dekuju a us ni psat nebudu

dekuju


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 30.Čer.2009 - 11:46 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Výhodou vlastního deníčku je, že můžeš psát co s ní prožíváš, a to co píšeš tady. Byl by to tvůj deníček :wink: Tak to zkus zvážit. Samozřejmě že můžeš psát reakce na cokoliv na fóru a kdekoliv. Jen se ti tady snaží lidé říci, že kdybys psal do vlastního deníčku to, co píšeš sem, tak by pak jiní čtenáři, kteří to budou číst, nemuseli být zmatení tím, že se tu píše o dvou úplně odlišných kunách které ani navíc spolu nežijí. :wink: Kdyby se toto vlákno jmenovalo "Kuny", "O kunách" nebo tak podobně, pak by to vlastně ani nevadilo. Jenže toto vlákno je o kuně Jůlince. :wink: Myslím, že to nikdo nemyslí zle, jen by chtěli aby tu byl pořádek. :wink: :)

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 30.Čer.2009 - 20:22 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2009 - 20:55
Příspěvky: 23
Už jsem tu dlouho nebyla, né že by se nic nedělo, ale nějak není čas. Chodíme často ven, je doba třešní, borůvek a jahod, toť ráj pro Julču. Jinak děkuji za tip s karabinkou u nás v železářství měli jen obyčejné bez zajištění. Do teď jsem karabinky různě zalepovala a zatavovala, ono taky ta karabinka musí být otočná, je to kvůli zamotávání vodítka. A taky nesmí být moc těžká, Julča je drobná tak, aby netáhla zbytečný náklad. Minulý týden si Julča ulovila prvního krtka po oslepnutí, je až neuvěřitelné jaké má od přírody reakce, rychlost s jakou ho chytla byla překvapivá, on se chudák bránil syčením a já myslela že to je had, tak jsem zvedla Julču i s vodítkem a hle krteček jak z pohádky. Julča ho držela za kůži tak se mu nic nestalo, tak jsem ji ho vzala, bylo mi ho líto. Ale potěšilo mně, že i po soužití s námi je schopná něco ulovit. Vodím ji teď na tenkém řetízku tak má dost velkou volnost a já se nebojím, že ho překousne. Může i na strom nebo do křoví. Zrovna v neděli jsme byli v lese, moc se jí tam líbílo a já teď znám všechno kapradí od spoda. Chodím s ní ven tak, aby si sama mohla rozhodnout kam půjde a měla aspoň trochu pocit svobodé vůle, je to trochu časově náročné, dokáže se zaseknout v křoví a zkoumá okolí a já jen kontroluju jestli se nezamotala a čekám už uvažuju o rybářské skládací stoličce. Minulý týden jsme si s Julčou hráli a na mně přišlo spaní, tak jsem si říkala, nesmíš ji spustit z očí ať něco nevyvede, jenže jsem zabrala, ale Julča taky, manžel přišel z práce tak nás vyfotil jak obě chrupeme. On je to trochu zázrak, že usnula na mně jako kočka, na spaní si většinou zaleze do houpačky, nebo domečku nebo za postel, to že usnula na mně je pro mně pocta. Až na tu fotku ta moc pěkná není, teda Julča jó, ještě, že to nemá zvuk, prý jsem chrupala. Tak se zatím mějte zdravíme všechny fretky a freťáky a jejich kamarády Magja a Julča


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 30.Čer.2009 - 21:48 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
To řádění po lese Vám závidím :-) Ta fotečka by nebyla ??? :oops: Jsem strašně zvědavá :lol:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 30.Čer.2009 - 22:40 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2009 - 20:55
Příspěvky: 23
Fotečka bude, ale až ji tam dá manžel, já a počítač moc kamarádi nejsme. Teď jsme se s Julčou vrátili z procházky sice jsme obě mokré, ale bylo po bouřce krásně svěže. Julča se ráda koupe v mokré trávě, taky se teda bahnila v kaluži, ale to jsem ji rychle zarazila, ona má zvyk se namočit a usušit, o mně, a když si přijde suchá tak proceduru opakuje dokud nejsme mokrá až na spodním prádle.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 30.Čer.2009 - 22:50 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Ta musí bejt rozkošná :lol: ale netroufla bych si na to...obdivuju Vás, že to doma zvládáte :-)

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 2.Črc.2009 - 12:11 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
nadherne vypraveni! :) Vidim jak ten retizek konci nekde v krovi a ty stojis pred tim krovim a cekas :D :lol:
Ja takhle beru ven kluky - sednu si, opru se o strom - kluky privazu na dvoumetrove voditko (tak aby nemohli k sobe) a oni si hrabou diry a ja si ctu :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign