Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 25.Dub.2024 - 1:24
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 19.Kvě.2009 - 14:15 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2009 - 20:55
Příspěvky: 23
Dobrý den, pro mně významný den. Zakládám kuní deníček. Jsou to 3 roky kdy se k nám dostala kuna Jůlinka. Vypadla v kravíně z hnízda. Byla ještě malinka a neohrabaná, děti ji přinesli domů ukázat a hlavně si ji všechny osahali tak jsem předpokládala, že ji maminka kuna asi zpět nevezme. Moje první reakce byla, né kočku už nechci máme 3, děti mně hned opravili, že to není kočka nýbrž kuna. Když ji položili na zem začala pištět, vzala jsem ji do náruče a zamilovala jsem se.
Jediné co mi dost vadilo byl zápach,ale opravdu silný a to něco vydržím ( koupel vše vyřešila už nesmrdí). Manžel byl striktně proti jeho hlášky byli něco typu jen přes mou mrtvolu, ale jak vidíte Julču mám a manžela taky. Po konzultaci s veterinářkou jsme ji dali rozředěnou Tatru a dala jsem ji manželovi ať ji nakrmí, byla to lest, po první lahvičce se zamiloval a už by ji nedal. Pro jistota jsem byla i za místním vedoucím myslivců, abych neporušila nějaký zákon. Jediná jeho reakce byla "Ježíž budete mít doma blechy", proti tomu,aby Julča byla u nás nic neměl. Veterinářka to taky schválila, založili jsme očkovací průkaz a fungujeme jako všechna ostatní zvířátka. Ze začátku jsme nevěděli do čeho jdeme, byli jsme zvyklí bydlet s trojicí kočiček, měli jsme osmáka, potkany a morčata, ale nic podobné kuně u nás nikdy nezakotvilo. Netušili jsme jak reaguje jestli si na nás zvykne atd. Od začátku jsme s ní začali chodit na procházky, zvykla si na vodítka a občas nastávají kuriózní situace, stojím např. pod stromem v ruce vodítko, jde kolem soused z vesnice a kouká, nebo klečím u keře a diskutuji s kunou to si asi občas lidí myslí, že nemám všech pět pohromadě. Její začátky u nás byli zajímavé, zjistili jsme, že ji můžeme krmit kočičími konzervamim, ale sušenky kočičí ani fretčí nechtěla. Dostává taky vařené kuřecí maso, syrové odmítá. Miluje třeně, maliny a borůvky, s podivem i ananas. Jinak sušené meruňky, červenou papriku. Řekla bych, že má vcelku pestrou stravu, je všežravec tak to jde. Jako doplňěk dostavá kočičí vitamíny s taurinem. Ráda se koupe ve vaně to si vyloženě lebedí. Vodu má vůbec ráda jak se dostane k misce s vodou co tam mají kočky začne míchat až vodu vymíchá na zem. S radostí vám taky zamíchá pití, manžel pije kafe s mlékem půl napůl, tak je hned studené a už nejednou ho měl vymíchané na stole.
Od malička všude budí zájem, ale každému vysvětluji, že je velmi nevyspytatelná, bez varování kousne, je to nebezpečné hlavně kvůli malým dětem a mému švagrovi, ten ji provokoval tak dlouho až se mu zakousla do prstu, pak jsme ho křísili a on dodnes když Julču vidí tak mu v tom prstě cuká. Jinak si myslím, že útok každého zvířete je vyprovokován člověkem, tím, že nedokážeme pochopit co to zvířátko v daný okamžik chce a ono se prostě brání. U nás to bylo tak, že odnesla čokoládu a já jsem si ji chtěla vzít zpátky a dát ji malý kousek, omyl, to byl zásah do její kořisti a do mé ruky. Zásadně zvířata netrestám pokouším se je pochopit a zjistit jejich reakce a předejít průšvihům. Manžel taky přišel o sluchátka k telefonu dokázala je během 5 vteřin obě odkousnout. Vzal to vcelku sportovně. Jinak v restauracích nesmíme sedět u věšáků, čístí totiž kapsy kabátů. Taky jít s ní na houby je sranda, poprvé na houbách jsem si dala košík do batohu aby mi nepřekážel při držení Julči a vodítka. Julča se osvědčila jako dobrý hledač, houby našla, ale za chvíli ji to přestalo bavit, tak mně různě lezla do rukávu, po nohavici, na záda atd. Já byla ráda že je hodná, ale jen do chvíle, než jsem začala nacházet očištěné houby kolem sebe. Já dala houbu do košíku zavřela batoh, ona počkala vylezla nahoru, otevřela batoh a třídila. Ještě že chodím na stejná místa tak jsem provedla dosběr našich hub. Taky na borůvky ráda chodí, já sbírám do misky ona z misky, říkám ji utrhni si sama, ale asi usoudila, že z misky je to rychlejší a má jich víc najednou. Tak to je jen začátek našich zážitků s kunou Jůlinkou. Mohla bych takhle psát celý den, ale nechci vás nudit. Příště napíšu jaké další lumpárny dokáže provést. Všechny zdraví Magja a Jůlinka
PS: fotky budou až se naučím zmenšovat formát.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 19.Kvě.2009 - 16:10 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Nádherný, moc krásně se to čte. :cheesy:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 19.Kvě.2009 - 16:50 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Opravdu krásný. Jůlinka měla štěstí, že potkala Vás. Moc se budu těšit na další její příběhy, abychom viděli jaká je to dračice v porovnání s fretkou :wink:

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 19.Kvě.2009 - 17:21 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Opravdu moc pekny, dobre se to cte :) uz se tesim na dalsi vypraveni :)

Jen ten myslivec moc nemel pravdu (asi jako vetsina z nich). Na vsechny selmy krom psa, kocky a fretky je potreba povoleni http://www.mevs.cz/cinnosti-postupy/nebezpecna-zvirata/

Ke kunam se vztahuje i Zakon o myslivosti - Zakon č 449/2001 http://www.sagit.cz/_texty/sb01449.htm

Nejdulezitejsi je asi odstavec:

§ 7
Chov zvěře v zajetí

(1) Chov zvěře v zajetí je možný jen se souhlasem orgánu státní správy myslivosti. K žádosti o udělení souhlasu předkládá žadatel vyjádření veterinárních orgánů5) a orgánů na ochranu zvířat proti týrání7) k navrhovaným podmínkám chovu. Souhlasu není třeba, jde-li o chov zvěře v zoologické zahradě zřízené obcí nebo krajem nebo jde-li o držení a chov loveckých dravců. Za chov zvěře v zajetí se nepovažuje krotký chov nebo polodivoký chov zvěře prováděný uživatelem honitby pro účely zazvěřování honiteb, péče o zraněnou zvěř prováděná uživatelem honitby po nezbytnou dobu, záchranné chovy a stanice potřebné péče o zraněné živočichy zřizované podle předpisů o ochraně přírody.8) Záchranné chovy zvláště chráněných živočichů a péče o zraněné živočichy zvláště nechráněné, pokud jsou zvěří, lze však provádět jen v zařízeních schválených také orgánem státní správy myslivosti. Vypouštění jedinců z těchto zařízení do honitby lze provádět jen po projednání s orgánem státní správy myslivosti a s vědomím držitele a uživatele honitby.

(2) K dočasnému držení lišky obecné v zajetí pro účely výcviku psů loveckých plemen je třeba souhlasu orgánu státní správy myslivosti a orgánu na ochranu zvířat proti týrání, které mohou stanovit podmínky pro výkon této činnosti.


Takze obcas pozor na to co rikaji myslivci. :(

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 19.Kvě.2009 - 21:34 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
Nádherný příběh,těším se na pokračování a taky na fotečky :D

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 19.Kvě.2009 - 22:09 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Páni, to musí být zábava s kunou doma :-) Moc hezký deníček, myslím, že nikoho z nás si tímhle nenudila a doufám, že brzy tu bude něco dalšího, co si se zájmem přečtu...

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 20.Kvě.2009 - 10:00 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 4.Srp.2008 - 16:22
Příspěvky: 219
moc hezký:)) a brzy dodej fota!!:)

_________________
http://wario.rajce.idnes.cz/Fredy/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 20.Kvě.2009 - 10:26 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Led.2008 - 18:18
Příspěvky: 99
Bydliště: Ostrava
Jé to je super deníček!! Můžu mít pár otázek? Zajímalo by mě, jak si taková kuna hraje? Fretky si nejradši hrajou "na kousanou" nebo se schovávají a nahánějí po pokoji.. Spí třeba v posteli? Moc prosíme o fotkyy :D

_________________
Damián , Doruška , Draco a Dixie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2009 - 10:37 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2009 - 20:55
Příspěvky: 23
Konečnč se nám podařilo zmenčit formát fotek tak Vám jich pár posílám jak byla malinká.


Přílohy:
Naše mimčo.JPG
Naše mimčo.JPG [ 230.34 KIB | Zobrazeno 4859 krát ]
Spánek po dobrém jídle.JPG
Spánek po dobrém jídle.JPG [ 214.84 KIB | Zobrazeno 4869 krát ]
Nebudit.JPG
Nebudit.JPG [ 214.36 KIB | Zobrazeno 4810 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2009 - 10:42 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2009 - 20:55
Příspěvky: 23
A ještě další jde to jenom po třech fotkách.


Přílohy:
Míchání písku.JPG
Míchání písku.JPG [ 218.63 KIB | Zobrazeno 4793 krát ]
Průzkum (2).JPG
Průzkum (2).JPG [ 228.66 KIB | Zobrazeno 4807 krát ]
Průzkum.JPG
Průzkum.JPG [ 222.25 KIB | Zobrazeno 4961 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2009 - 10:49 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
To je ťutínek lozkošnéééj :!: Úžasný tvoreček :cheesy: Určitě už torpéduje o sto péro :lol:

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2009 - 10:59 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2009 - 20:55
Příspěvky: 23
A ješte. :D


Přílohy:
bojim bojim.jpg
bojim bojim.jpg [ 144.04 KIB | Zobrazeno 4712 krát ]
Hledání potravy.jpg
Hledání potravy.jpg [ 168.18 KIB | Zobrazeno 4698 krát ]
Na procházce.jpg
Na procházce.jpg [ 146.52 KIB | Zobrazeno 4696 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2009 - 11:05 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
ježiši to je úžasný miláček!! ta je nádherná! :oops: :P :P :P

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2009 - 11:13 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 4.Srp.2008 - 16:22
Příspěvky: 219
nádherný zvířátko:))

_________________
http://wario.rajce.idnes.cz/Fredy/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2009 - 11:22 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Úžasná :D


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign