Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 4.Kvě.2024 - 7:48
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 5.Srp.2008 - 17:55 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 4.Srp.2008 - 16:22
Příspěvky: 219
jsou božský.... :D :D

_________________
http://wario.rajce.idnes.cz/Fredy/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 8.Lis.2008 - 12:42 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2008 - 21:24
Příspěvky: 83
Kvok do pelechů tchořata!

Tak jsem zase tu, chááá... ale pšššt... holky a panička chrundí, tak ať je nevzbudíte!!!

A jako obvykle mám hned několik novinek...

1. Z Brusnice a Boriny jsou pěkné puberťačky. Já pryč drahé malé pídě, které na kvok poslouchá. Honí se, perou... každá vyrostla v krasavici jiného rázu. A v rodince se proslíchá, že na jaře snad já a Brusinka... :oops:

2. Sotva jsem si stačil zvyknout na ty dvě, nadešel další den D, hodina H. A začalo to nevinně. Ju a musím uznat, že ten den jsem očka nezamouřil, takže můžu dát správný popis:

8:00- okolo mého bytečku se pohybuje cosi, co vzdáleně připomíná paničku... přízrak ranního vstávání
8:30- Ha! Z koupelny vylezla panička. Jde dát jako obvykle pusinku Lojzíkovi (to jako mě :? ) a ženskému osazenstvu
9:00 papání s paničkou
10:00 Pozorování prvních neobvyklých jevů- Panička pobíhá neurčitě po bytě a telefonuje a telefonuje
11:00 Změna, zvoní telefon (tak aby jste věděli, jsem vzdělaný freťák. Miluji ovladače, mobilní telefony. Jen nechápu proč mi je berou, když se všemožně snažím vymačkat zoubky tlačítka :twisted: )
13:00 Tak a běháme- jenh nás panička pořád muchluje... Kdybych věděl proč asi...
14:15 Příchod dvounožce... bacha... berou chodící domeček a mizí kdesi ve dveřích
14:30 ale tak jooo.... jsem si zdřímnul noooooooo....
16:00 Návrat dvounožců... bacha útok!
16:15 Bacha panička už nás zase muchlá... a dole na zemi... pobíhá bílé cosi!!!

21:00 Bílé cosi je fretka?????!!!!! Ještě menší než byli ženský... a vyhublááá... ona nemá ráda asi papání....
21:20 Žere jak zjednaná... BOŽE!!!!
21:30 Chrní mi v pelíšku !!!!!

Závěr: Jsem bezdomovec, chudáček vyhublí a terorizovaný bílou chlupaticí!

O pár dní později: Jééé, freťule, já se asi zamiloval :lol: . Už vím jaké to je... Něžně ji hryžu kožíšek, umývám ouška... Co se to se mnou děje???

Ta malá, v nynější době chlupatá koule sněhová, dostala jméno Ganéša, ale dvounožci na ní volají Gany, Gaňulo, Gandule! Zdá se mi to trochu vedle... no.... Ale každopádně se z ní vyklubala správná fretice a velice rychle dala najevo páníčkům, kdo tady velí! :mrgreen:

A poznatek do života: Od odříkavaného tchoře největší kus!!!

_________________
Lojza, Brusinka, Borůvka, Ganéša, Achim, Bria, Déví


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 18.Lis.2008 - 9:40 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
:lol: Tak ať se freťulce daří ve vaší rodince :cheesy: Aspoň budete mít doma zase o něco veseleji :) papa

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: S Lojzou mlátí hormony
OdeslatNapsal: 24.Led.2009 - 23:37 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2008 - 21:24
Příspěvky: 83
Spolužití s Lojzou v říji je nemožné. Jakmile ho pustím, už se dobývá někam kam nemá, vynadám mu, on mi na to odpoví syčením, odcupitá a já než se stihnu otočit, už zase provádí něco jinde. Takže to vydržím tak na pět, šest vyhubování a uklízení a pak ho odevzdaně zavírám, načež se položí do pelechu, hodí děěěěsně ublížený a smutný kukuč- jako já už to nikdy neudělám, se omlouvám- a já poslušně ťapu, abych ho pustila. Sotva ale pocítí svobodu, drapne po Borůvce, chytne ji a začne tahat po obýváku. Ta řve jak když ji na nože berou. Vstávám tedy odhodlaně z křesla, chytám Lojzu do zubů a vysvětluju, jak se nebohá Bori cítí. Ta zdrhá kamsi za skříně. Když Lojzu pustím, sedí mi u nohou, čumí na mě nahoru. Co mi tím říká ani nechci vědět! Mezitím si Brůsa hraje s Gany a Lojza, jakmile zjistí situaci, což mu netrvá ani vteřinu, sápe se po Gaňule, které pro změnu vřeští ještě vytrvaleji než Borinka. Chvíli se perou- Gany je zdatná drápající boxerka. Bori mezi tím stihla otevřít dveře s nádobím v kuchyni a hoví si v kastrolu. Lojza na minutu a na oko vítězí a táhne Gany za gauč. Už ji tam skoro má a ta nevím jakým přískokem uniká a hlasitě nadává. Lojza usykne a svým ladným medvědím skokem dopadá celou vahou na žvatlající Ganéšu. Dobrá, vyndala jsem Boru z hrnců a padím opět pohrozit Lojzovi, že jakmile toho nenechá, půjde do klece! Gany usoudí, že potřebuje někde vybít svoji zlost a něžně mě hryzne do achilovky! Pouštím Lojzu a koušu Ganu! Ta zalézá s nádávkami za skříň, kde vyděsí spící Brůsu, která v šoku vystřelí zpoza skříně a narazí přímo do Lojzy, který zvolil neutrální polohu rozpláclíka a přimhouřenýma očima vše pozoroval. Ten v mžiku ožije a zakusuje se do krku Brůsy. Nechávám tedy Lojzu i Brusinu osudu (už mě ale opravdu nebaví stále někoho od jiného odtrhávat) a jdu se pídit po Borině, která je nezvěstná. Prvním pohledem neshledám žádné stopy, a tak raději zbystřím sluch. Podivné škrábání se ozývá přímo z květináče, který páníček zadělal tak "že se tam opravdu ale už nikdo nedostane" . Vytahuji tedy Borinku očividně v dobrém rozmaru, celou hnědou od hlíny a špinavou jak prase. Na druhé straně pokoje se Lojza dobývá za skříň, u čehož škrábe koberec tak mohutně, že se celý párá. Za skříní nejspíš bude schovaná Brůsa před jeho choutky. Ganéšu nalézám ve skříny mezi zavařeninami. Odevzdaná chytám Lojzu, který to bere jako výzvu k honěné. V běhu chytám Gany a Brůsu a jdu je dát do pelechů. Lojzova zvědavost je nekonečná, jde se tedy podívat, proč nepokračujeme ve hře. Ještě třikrát se mi vyvlékne, ale po čtvrté ho pevně svírám a nesu do klece. Boru opět nalézám v hromadě hlíny s tím rozdílem, že ta je teď na podlaze. Šoupnu ji tedy do sprchy, Uklidím květináč, posbírám hračky a padnu na gauč. Není nad říjného chlapa!!! :evil: :lol: :evil:

_________________
Lojza, Brusinka, Borůvka, Ganéša, Achim, Bria, Déví


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 17.Úno.2009 - 3:35 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
:) Báječné počtení, úplně to vidím. :wink: :)

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 17.Úno.2009 - 9:20 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
taky jsem se dobře pobavila.... :cheesy: :lol: Nebýt to říjný chlap tak bych řekla že jsou to doma malé děti :cheesy:

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 17.Úno.2009 - 10:50 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 30.Čer.2008 - 11:17
Příspěvky: 286
Bydliště: Prachatice
Jsou nádherní, krásný povídání :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Jak jsem se stal oplodňovatelem
OdeslatNapsal: 16.Bře.2009 - 13:47 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2008 - 21:24
Příspěvky: 83
Jeden tchoří pšouk do nory všem!

Milé tchořadla, je mi velkým potěšením sdělit vám jednu úžasnou novinu.
Takže... ehm... :oops: Stal jsem se již oficiálně velkým chlapem!!! (ty neoficiální akcičky připomínat nebudu, ještě by to mohli číst dvounožci :mrgreen: ) Své "první" jsem se chopil, tak jak se na freťáka patří.Sice uznávám, pár much to mělo, ale musel jsem to vypilovat pro svoje ženský.
Mno, aby jste věděli, je to tak. Sotva jsem pocítil první jarní kvokání a ty potvory spolusmrdící mi začali vonět, dvounožkyně mě přestěhovala na samotku :evil: ! Ale jakým způsobem!?! Celou dobu na ně vidím a oni se ještě provokativně nastavují... Utrpení nezměrné... :cry: . A pak se ještě diví, že má mužná postava jaksi chřadne z toho neustálého napětí.
8.3.2009 v neděli ale nastal můj den. Nebo spíše večer. Aby jste si nemysleli, datum jsem obšlehl z kalendáře, dvounožkyně je od té doby faaaaakt divná... A ono to bylo divné už od začátku. Všude frmol, pustit nechtěli ani mě ani potvůrky od naproti. Přípravy jak na svatbu.... to jsem ještě netušil, že na tu moji :twisted: Tedy pro srozumění, já prožívám jen svatební noc... zbytek mě nezajímá :lol: .
Abych ale nezdržoval, prostě když mě konečně z klece vytáhli, dvounožec jako hlava rodiny ( tedy, až po mě) mě vzal a jal se otcovských povinností. Ukazoval mi veškeré skrýše, které v bytě vytvořil. No neodmlouval jsem, chtěl jsem mu udělat radost a tak jsem se zájmem poslouchal a zkoumal. Když ale panička vzala ven jednu z těch mých libě vonících samiček- Brusinku. Musel jsem ji za každou cenu mít. Jen dvounožci musí zdržovat focením :evil: ...
Jakýpak saky paky, čapnul jsem ji a jal se pracovat. Chtěl jsem se pochlubit, a tak jsem se vrhnul na Brůsu uprostřed pokoje- jakýpak schovávání, se přeci nemám za co stydět.
Freťule- kdyby jste jen viděli jak zírali!!! A jako džentlmen jsem ještě ve chvilce klidu dotáhl nevěstu k pítku, ať se osvěží... No co vám mám kvokat... panička mě zahrnuje dobrotami ještě dnes... Bože, jak ti člověci jsou necivilizovaný... ani nevědí jak správně na to a fretky aby je to učili.... :shock:
Cože to má udělat správný tchoří chlapák??? Postavit dům (smečku mám dobře organizovanou), zasadit strom (v hrabání kytek bych klidně mohl zastupovat na olympiádě) a zplodit syna ( tak snad aspoň jeden ze všech se povede). Takže tchořata, kvok a pšouk Váš Veliký Lojzan :cheesy:

_________________
Lojza, Brusinka, Borůvka, Ganéša, Achim, Bria, Déví


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Jak jsem se stal oplodňovatelem
OdeslatNapsal: 16.Bře.2009 - 14:32 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
chi chi..super počteníčko!
Tak Lojzane..GRATULUJEME!!Jsi už velký mužský tak těm svím dvojnožcům předvěd vše co umíš!! :D A at ti výjden ten synek :cheesy: Nastávající tatínku..to bude potom starostí s dětma :lol:

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 16.Bře.2009 - 16:25 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Led.2009 - 10:15
Příspěvky: 197
:D :D :D No ano, o starostech s dětma bychom ti s Navis pak mohly vykládat :D . Jinak FRAJÉÉÉR Lojzánku, určitě jsi to doma všem ukázal :D Neboj, všechno vyjde, protože "když fretka dopustí- i sukovice spustí!!!" :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: ...
OdeslatNapsal: 31.Bře.2009 - 9:19 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2008 - 21:24
Příspěvky: 83
Ahojka!

Lojza určitě odpustí (po včerejší hádce, kdy na mne syčel tak, že u toho skoro až prskal, nyní chrní v pelechu :twisted: ) ale novinky u nás mi nedají, abych se nepochlubila a hlavně všem zainteresovaným nepoděkovala.

Takže především, všechny tři holčiny se nejspíš domluvily a jarní říji si odbyly najednou. U Brusinky nebylo co řešit a popravdě jsem doufala, že problémy nastanou spíš u Gany, která loňskou podzimní (nejspíše z psychických důvodů) prostě vynechala. Příroda si s námi ale zahrála a tak Gany nám předvedla ukázkovou říji trvající přesně 3 týdny. Stávkovat tedy nakonec začala Borinka. Po dlouhých diskuzích, pokusech nakonec padlo rychlé rozhodnutí nejít na ukončovací injekci, ale nakrýt. A právě v tuhle chvíli patří poděkování ŽoFiRo, která se mnou celou neděli přemýšlela a hledala, jakého správného taťuldu vybrat, dále Petulevrtuli, která zprostředkovala bleskové rande a nakonec Kamilce1 a hlavně Chubbískovi, který se chopil práce!!! (mmch. Kamíí, kdysi někdo okomentoval Lojzu slovy "Jééé to je divnej jezevčík", ale ty máš ještě podivnějšího :D :D :D stejně velkej, ale bílej :lol: - tímto zdravím i Kamílka :cheesy: )

Takže tímto žila naše nora minulé dny :-). Momentálně mooooc čekáme až Borůvce začne splaskávat pipinka. Pozoruju ji několikrát denně a už jsem z toho šílená. První prý pozitivní je fakt, že jsme oschly. Lojza o Boru vůbec nejeví zájem, což mi je podzřelé- přece jen je schopný obskočit i chlapa :lol: . Takže čekáme a čekáme. Chudinka, je tak vyhublá :-(

Jinak říjné období jsme zakončili (ufff) a nyní doháníme, co se dá. Naše spotřeba papání rychle roste! a to nejen díky naší mamině, která žere asi za dvacet :) . Kvůli Brůse i Bori se pravidelně každý den vážíme (já vím že to přeháním :oops: , ale kdyby jste viděli to její kulaté bříško, cecíčky... a jak ji to sluší...) a světe div se, všichni (!!!!!) veselé přibíráme. Možná z nás do léta tedy budou zase fretky :lol: .

A dneska večer jdeme na ultrazvuk!!! Takže se moooooc těšíme, kolik píďat na nás vykoukne!!!!

Tolik k novinkám a teď už zase běžím vypustit smečku, nějak se tak už chrují....

_________________
Lojza, Brusinka, Borůvka, Ganéša, Achim, Bria, Déví


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 31.Bře.2009 - 9:48 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Gratuluju! Tak ať se všichni vrátí brzo do normálu a naberou nějaké ty špíčky do zásoby. Mamina ať je v pořádku a s prckama žádná komplikace. Prostě ať všichni děkají jen samou radost...
jinak... taky jsme vážili každý den, když to bylo potřeba, takže nic nenormálního :wink:

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 1.Dub.2009 - 13:01 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Tak se taky pridavame ke gratulaci :)

A to ze Gany nemela loni na podzim druhou riji je naopak dobre - v tu dobu ji mit nema ;)

Pokud jsem pochopila dobre, Brusinka jeste neni nakryta? Jestli ne,tak jeste drzime tlapky :) Viditelne zacne po nakrsyti rije ustupovat tak do tretiho dne.

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 1.Dub.2009 - 18:17 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2008 - 21:24
Příspěvky: 83
yasmin: Jejda tak teď jsem zmatená... proč jsem měla zafixované, že mají říji dvakrát do roka, jen na podzim je slabší...
Jinak nakryté jsou obě... Brusinka Lojzou a Borinka Chubbískem :-)


Nedá mi to a musím se pochlubit. Včera večer jsme byly s Brůsou na ultrazvuku a JSME TĚHOTNÉ!!!! :oops: V pondělí jsme začali čtvrtý týden. Jinak fotečky máme dvě a společně s vetkou jsme napočítali minimálně 4 kulíšky. Další kouknutí do bříška se bude konat 14. dubna- čili pár dní před termínen, zároveň s sebou vezmeme borůvku, která už očividně říji končí (uuuffff) a v té době bude ve třetím týdnu. :P

_________________
Lojza, Brusinka, Borůvka, Ganéša, Achim, Bria, Déví


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 1.Dub.2009 - 18:41 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
tapilko: kolikaty den to bude, kdy chces jit na druhe sono? Ja uz bych to v pokrocilem stadiu brezosti nedelala - vis ze tam jsou a to staci :)
Pak uz je to zbytecne dalsi stres - to uz ji nech v klidu.
Pokud chces vedet, ze je to ok, pak ji muzes vazit, zda pribira :) Miminka tyden pred podorem uvidis i kopat ;)
Jinak gratuluji a drzim pesticky i Borince :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign