Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 25.Dub.2024 - 9:24
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 16.Kvě.2008 - 9:46 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2008 - 21:24
Příspěvky: 83
A je to tady!
Po roce práce, vychovávání dvounožců, přerovnávání bytu, udržování správné hierarchie... To přišlo! Teda nepřišlo, přijde! Bude to chlupaté, mrňavé a bude to HOLKA! Chápete??? Neuvěřitelné! Můj životní prostor, který jsem tolik budovat a hlavně rozpínal.... Veškerá námaha byla k ničemu. I když vlastně záleží na úhlu pohledu. Možná bych ji mohl naučit, kdo má v MÉ smečce jaké místo a třeba bude i legrace.... No ale každopádně se mi to nějak nezdá. Jo, procházky s ostatníma, to jo. Poškádlit, pohonit, pohrát si... ale mít to doma? Ještě malé? Už teď mi stačí jak dvounožci hlídají to divné baculaté, chlupaté, pískající a to druhé ještě chlupatější dupající ale zato s krásnýma ušima, do kterých jsem jednou kousl a to jsem neměl dělat (jo, to si pamatuju jako dnes). Brrrrr. Se panička mooooc zlobila.
No, ať to bude jaké chce, každopádně ji musím upozoznit na záludnosti naší smečky. Ten největší- páníček- ten je fajn. Moc se nezlobí, jen nemá rád bobany jinde než v záchodku. Přísně zakazuje vyhrabávat hlínu z toho krásně velikého květináče (i to se dá obejít, v případě, že páníček není doma. Panička totiž vždycky něco ještě dělá a hned si nevšimne:-)... Na pár hrábnutí tak čas občas zbývá. ) Mno jinak tenhle tvor rozmazluje. Jo jo, to není jako panička.Ta má ráda pořádek a hlavně poslušnost. Nesnáší zajímavé výlety do skříní (výborná je ta v kuchyni pod dřezem a naproti), ale ta mě zase bere často na procházky, spím u ní v náručí. A dobroty mi dávají oba. Pozor! Páníček mě rád koupe. Bojoval jsem, bojoval.... ale prohrál a tak raději dělám odevzdaného. Ať má radost. Jo a zapoměl bych. To nejmenší dvounohé.... s tím je legrace. Když si chci hrát, utíká a směšně u toho výská. Takové pseudo fretčí chování.
A vlastně to ani není tak špatné, že tu bude fretčí ženská a malá! Příště ji třeba zase naučím, jak rychle a účinně přerovnat celý byt během 5 minut.

_________________
Lojza, Brusinka, Borůvka, Ganéša, Achim, Bria, Déví


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 16.Kvě.2008 - 20:02 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 27.Úno.2008 - 16:56
Příspěvky: 79
Bydliště: Česká Kamenice
:lol: dost dobrý povídání, tak ať proběhne seznamování přesně podle pravidel správné tchoří smečky :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 19.Kvě.2008 - 23:48 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2008 - 21:24
Příspěvky: 83
Brusinka

Ahoj tchoříci a tchořice...

Nějak se mi nechce do pelíšku, a tak tu mám pro Vás několik novinek z mojí smečky.
A hned ta první a nejmilejší je o tom novém tchořátku. Včera si mě panička vzala do náruče a do ouška mi zašeptala, že to nové maličkaté bude nejspíš albínka, která se jmenuje Brusinka! Brůsa, Bery, Brusina, Brusátko... prostě malá píďa...
Další důležitá fretčí věc, která se mi moooooc líbí, je fakt, že dvounožci, mě z nepochopitelných důvodů, vynesli všechny věci z jednoho pokoje do obýváku (tak tomu říkají). Teda freťule, můžu jenom doporučit. Tolik skrýší, útočišť... Můžu si přenášet, co chci, kam chci. Dorážet, hrát si, povídat, no prostě super. Jen tak mimochodem na svoji obhajobu musím podotknout a hlavně vysvětlit jednu fretčí věcičku! Tyto bojové, no spíš senzační, podmínky jsou podle páníčků nepořádek.... no nechápu... za nepořádek spíš považuju stůl plný papírů, skleniček. Nechápu, že vždy, když se pustím do úklidu typu, šupky do zoubků a bum na zem, okamžitě se dvounožci zlobí. (Přiznávám, že tuhle ten krásný modrý talířek dopadl na zem s takovým podivným ale zajímavým zvukem a panička ho sbírala po více kusech. No aspoň se o něj nemusí hádat:-) ) Ale budiž! Také se mi podařilo proniknout do té prázdné místnosti. A co nevidím! Hned uprostřed krásně nastavená igelitová taška. Jasně, že jsem hned musel prozkoumat, co v ní je! Šustila, krásně se v ní hrabalo... náhle... pšik, pšik.... prášilo to a lezlo hrozně do čumáčku. A co nevidět jsem bručel v pelíšku. Ani nevím čí ruka mě hňapla, zlobila se a vrátila do klece. Uznávám, bylo to nepříjemný, mít prach i za ušima, ale stálo to za to! (poznámka č. 1: Dveře už zamykají)
K dalšímu důležitému objevu jsem dospěl na naší pravidelné procházce. V krásně voňavé, čerstvě posekané trávě se výborně noruje... ( a otírá ten prach). Nějak mě ta vůně povzbudila a tak o kousíček dál mě zaujala šumící voda z potůčku. Jasně jsem dával najevo, kam se chci tentokrát podívat. Nejdříve dvounožkyně odolávala, ale nakonec jsem ji přemluvil a sešli jsme se podívat na samý okraj té bublající vodičky. Chvíli jsem okukoval nové místečko, jemně smočil čumáček. Krásně to chladilo, no ale packy jsem tam raději nestrkal. Pečlivě jsem probádával blízké okolí, když mě najednou zaujal bzukot. Kouknu nahoru a co nevidím, takovej malej zajímavej strom. Tak odpovídající mé délce. Tak co, povídám si, zkusím na něj vylézt.... postavím se... opřu... a... bum... půlkou tělíčka se koupu... prskám... couvám... je opravdu studená! No, strom to asi zrovna nebyl, bylo mi divné, že nemá tu krásně drsnou kůru, ale jen zelený stonek. Brrrr, když si vzpomenu. Doma jsem raději zalezl do pelechu, utíral se, lízal... No příště to zkusím zase jinak.
:roll: Perlička na závěr. Když mě dnes panička pustila a já dal všem dobré ráno, chtěl jsem se ještě jednou přívátat i s ní. Zrovna mi sypala do záchůdku to nové sypání, které se tak perfektně vyhrabává, něžně jsem ji popotáhl za ponožku a ejhle... lekla se a půl pytle vysypala vedle. Soucítil jsem s ní... po ránu... a tolik práce... než stačila dojít pro koště a lopatku... chtěl jsem pomoci a rozhrabal tu senzační věc po celé chodbě! Jen doteď nevím jestli tolik dováděla jako já ze zlosti nebo radosti!

_________________
Lojza, Brusinka, Borůvka, Ganéša, Achim, Bria, Déví


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 20.Kvě.2008 - 0:24 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
:lol: úžas. těším se na další povídání :wink: :)

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 20.Kvě.2008 - 10:41 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Dub.2008 - 21:03
Příspěvky: 200
Bydliště: Štětí
hehe, to je fakt vtipný, taky se těším na další historky :-) jen by mě zajímalo, co bylo to, čím ses namočil? nemohl by ses paničky zeptat? jsem zvědavá a nechápavá :-D

_________________
Chubbík a Kamílek - oba to jsou bílí ďáblíci, které miluju nade vše!!! Jsem do nich bláááázen!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 20.Kvě.2008 - 10:58 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
:lol: :lol: nemám slov :cheesy: báječné a vtipné :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 20.Kvě.2008 - 11:00 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Profil

Registrován: 16.Led.2008 - 0:50
Příspěvky: 43
Bydliště: Nitra
:lol: krásny denníček uz sa tešíme na dalšie príbehy
freťulda a šerynka :wink:
ps. to aj naši páničkovia tak divne vyskakujú ked upratujeme,
dnes som chcela preskúmať tú novú kvetinku čo kúpili,
môžem ja za to že tam nechali otvorenú škatuľu s puzzlami a teraz to je pokope so zemou :shock: šerynka

_________________
http://picasaweb.google.cz/amberanr


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 20.Kvě.2008 - 19:09 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2008 - 21:24
Příspěvky: 83
Kamilka1 napsal:
hehe, to je fakt vtipný, taky se těším na další historky :-) jen by mě zajímalo, co bylo to, čím ses namočil? nemohl by ses paničky zeptat? jsem zvědavá a nechápavá :-D

Šplouchnul jsem čumáčkem přímo do toho studeného potoka :roll:

_________________
Lojza, Brusinka, Borůvka, Ganéša, Achim, Bria, Déví


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 20.Kvě.2008 - 19:24 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2008 - 21:24
Příspěvky: 83
Tak takhle na ně!

Brý večer freťule!

Já dnes jen tak na skok....
Se totiž musím pochlubit, chi chi... Dneska se totiž zázrakem ujala toho nepříjemného mydlinkování ve vaně panička. No co, už od rána tu chodila, pořád se mračila... ani mě odpoledne ani ráno nepustila :cry: . Takže jsem navečer vyběhl z klece, tryskem a s důrazným povídáním proletěl byteček. Na chvilku jsem zalezl do své nejtajnější skrýše a vesele si tam chroustal předevčírem ukradené grahamové tyčinky :) . Mňam, celkem dobrý lup.
Takovej divnej den, všichni bez nálady, jen já bych skotačil, a tak jsem šel zkontrolovat chlupané tlusté a chlupaté ušaté... To se paničce moc nelíbilo, chjo
Ňafla mě do náruče a už si to štrádovala se mnou do těch tolik nenáviděný dveří. Využil jsem poslední příležitosti útěku a zalezl ji do kapuci u mikiny. Pevně jsem věřil, že pochopí moje smířlivé gesto.... nepochopila a šup, už jsem se celý mokrý drápal z vany ven. Naštvalo mě to! Co si myslí? Já jsem teď uraženej.... však uvidí...
Snášel jsem tu voňavou potupu... však můj čas přijde. Namočit, namydlikovat, vydrbat, smýt a vyždímat... Pečlivě jsem držel a dvounožka si jen spokojeně pobrukovala.... a mám ji... při ždímání jsem pevně zatnul všechny fretčí svaly a když mi otírala zadeček a ocásek..... šuuuuup.... pustil jsem to! Hnědé i smradlavé! Jupíííííí.... Teprve teď začla pravá legrace. Co na tom, že celý koupací proces se opakoval znova.... užil jsem si ho naplno se všemi taškařicemi...
Jo.... a zaslechl jsem něco v tom smyslu, jak říká panička dvounožcovi, že příště mu práci brát nebude :lol:

_________________
Lojza, Brusinka, Borůvka, Ganéša, Achim, Bria, Déví


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 20.Kvě.2008 - 19:31 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
:lol: :lol: :lol:
Že by byly nějaké fretčí erupce na sluníčku - Bertie zapušila pod gaučem a velmi rychle vyhnala pánečka,s jadrným slovníčkem na rtu, z obýváku na delší dobu ven. Únava neúnava, alespoň se proběhl. :cheesy: :cheesy: :cheesy:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 3.Srp.2008 - 10:25 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2008 - 21:24
Příspěvky: 83
Ahoj milí tchoříci a tchořice!

Tak jsem po dlouhééééé době opět zpět. Si to nedovedete představit. Tolik novinek. A asi začnu pěkně ad začátku.

Takže novinka číslo jedna! Jsem už přes měsíc (nebo dva) táta na plný úvazek. No a abych se předvedl samozřejmě jako fretčí kapacita, přijal jsem Brusinku zcela gentlemansky. Očuchat, omýt, zatáhnout do pelíšku. Dvounožci čučeli, chi! Si snad mysleli, že mě přemstí? Ani náhodou! Ze začátku to mrně pořád jen spalo, a tak jsem se ujal jeho (tedy její) fretčí výchovy. Jen taková malá vsuvka, voní jako fretka, kouše jako fretka, hraje si jako fretka.... ale ta barva! Asi nějak zesvětlala, nebo co. Já ani moji kamarádi takou barvu nemají a do té doby jsem ani takovou podobnou freťuli nepotkal. Ale asi tahle nemoc je přenosná, Borůvka ( a to byl pěkný podfuk od dvounožců) je taky taková a co víc... kámoška Charlii dostala taky prtě a to už je vůbec takové divné! Šedivo bílé, prý stříbrné. No považte, co to je za zvyky, stříbrná fretka, copak je snad kovová??? :shock:
Tak a teď k tomu největšímu skoku. Za dva dny přibylo k mrněti jedna mrně dva! Chápete? Dva smraďochy. Nejdřív to pořád spalo a teď? Nedají mi kousek klidu. Svoje klady to ale má. Dostali jsme nový byteček! Ooooobrovskou třípatrovou voliéru s dvěma mezipatry. Máme tam hamaku, tunel, dvojitou hamaku, roury na prolézání, hračky.... prostě všechno. No ale aby nám dvounožci moc nezpychli, udělali jsme s holkama tajnou dohodu. Jeden bobeček do záchodku a dva vedle. Kdo ho udělá tak, že na něj páníčci hned nepřijdou, vyhrává. Děsná kvokačka.
Holky se pořád škádlí a taky nám přibyli i kamarádi. No můžu vám říct, že vedu rušný fretčí život. Takže moc času na škrábání sem není. Ale polepším se, slibuju. A když bude to moje lesní ovoce hodné, možná i je sem pustím.

Tak prozatím kvok a trochu smrádečku do nory všem.
Lojza

_________________
Lojza, Brusinka, Borůvka, Ganéša, Achim, Bria, Déví


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 4.Srp.2008 - 22:48 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 4.Srp.2008 - 16:22
Příspěvky: 219
krásný počteníčko!! :D :D v některých situacích vidím našeho fredyho :D

_________________
http://wario.rajce.idnes.cz/Fredy/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 5.Srp.2008 - 15:30 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2008 - 21:24
Příspěvky: 83
Tady je pár foteček


Přílohy:
Poznámka: Brusinka
fretky 013.JPG
fretky 013.JPG [ 51.54 KIB | Zobrazeno 3277 krát ]
fretky 006.JPG
fretky 006.JPG [ 44.38 KIB | Zobrazeno 3261 krát ]
Poznámka: Tak moje holky spinkají
fretky 003.JPG
fretky 003.JPG [ 52.13 KIB | Zobrazeno 3279 krát ]

_________________
Lojza, Brusinka, Borůvka, Ganéša, Achim, Bria, Déví
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 5.Srp.2008 - 15:34 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Dub.2008 - 21:03
Příspěvky: 200
Bydliště: Štětí
Božínku, ty jsou kouzelný :) ti moji jsou taky roztomilý, když spinkaj :-) když se ale probuděj, jsou z nich draci :-D

_________________
Chubbík a Kamílek - oba to jsou bílí ďáblíci, které miluju nade vše!!! Jsem do nich bláááázen!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Lojza a ?
OdeslatNapsal: 5.Srp.2008 - 15:34 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2008 - 21:24
Příspěvky: 83
S focením tchoříků mám stálé problémy.


Přílohy:
Poznámka: S myškou
fotky 111.JPG
fotky 111.JPG [ 37.42 KIB | Zobrazeno 3257 krát ]
Poznámka: Není krásnější vzbuzení než s Gimpetkou :-)
fotky 101.JPG
fotky 101.JPG [ 62.91 KIB | Zobrazeno 3269 krát ]
Poznámka: Chrupající Lojza
fretky 021.JPG
fretky 021.JPG [ 57.67 KIB | Zobrazeno 3254 krát ]

_________________
Lojza, Brusinka, Borůvka, Ganéša, Achim, Bria, Déví
Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign