Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 26.Dub.2024 - 0:34
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 24.Zář.2010 - 19:56 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
ŽoFiRo napsal:
ale ty info o chovu nemyslíš vážně, že?! hned první co jsem otevřela a zbytek už raději ani pročítat nebudu.
"Fretku můžete krmit některýma granulkama pro koťata,mnohem lepší je však speciálně pro fretku.Fretkám hodně chutnají granulky od značky friskies junior,takže já je kupuji a smíchám je z granulkama pro fretky od značky vitakraft"

ano, jistě, že jim friskies, whiskas a jiný hnusný barevný granule chutnají, je to slaný obilí, který ani zdaleka neodpovídá potřebám fretek! fretka je šelma a granule musí být z masa, ne z obilí. a pokud je na obale uvedeno, že granule obsahují 4% masa v hnědých granulích, je to teda hodně ubohý a naprosto nevhodný! to samý s kapsičkama a konzervama, nejsou to kousky masa, ale soji.

co se týče masa, tak proč mleté? fretka má zuby a nedělá jí problém si maso rozkousat, krmim BARFem a fretkám nedělá problém zpracovat celé kuřecí křídlo, stehno nebo celý skelet.



A to jí to mám jako přestat dávat?Vždycky když jí to dám,vyjí nejdříve ty granulky pro koťata a kapsičku,a až potom granulky pro fretky!!Taštišky,kapsičky a konzarvy miluje,po tich se může utlouct!!!!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 24.Zář.2010 - 20:12 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
ano, přesně tak, pokud chceš mít zdravou fretku, tak jí to přestan dávat! když dáš dítěti polívku a čokoládu, myslíš, že se jako první vrhne na polívku?! ne, vrhne se na čokoládu, ale kvůli tomu ho přece nebudu krmit čokoládou, bonbonama a sušenkama, ne? ty granule jí chutnají jen proto, že jsou ochucený - slaný jako prase, což jí zatěžuje ledviny, navíc jsou nekvalitní - mají nedostatek živin a bude po nich pořád hladová, takže jich sežere víc, rostlinná složka je pro fretku nestravitelná, tyhle granule jsou pouze obilí, tedy co sežere, nedokáže správně zužitkovat. tyhle granule nejsou vhodný ani pro kočku, natož pro fretku!

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 24.Zář.2010 - 20:32 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
ŽoFiRo napsal:
ano, přesně tak, pokud chceš mít zdravou fretku, tak jí to přestan dávat! když dáš dítěti polívku a čokoládu, myslíš, že se jako první vrhne na polívku?! ne, vrhne se na čokoládu, ale kvůli tomu ho přece nebudu krmit čokoládou, bonbonama a sušenkama, ne? ty granule jí chutnají jen proto, že jsou ochucený - slaný jako prase, což jí zatěžuje ledviny, navíc jsou nekvalitní - mají nedostatek živin a bude po nich pořád hladová, takže jich sežere víc.

Ježe já jí to míchám,dám jí granulky pro fretky a k tomu přidám 4-5 granulek pro koťata.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 24.Zář.2010 - 20:36 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
ono i ty 4-5 granulek (i když nevěřím, že jich dáváš tolik) a sem tam kapsička/konzerva úplně stačí, takový humus bych fretce nedala ani jednou za čas.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 24.Zář.2010 - 20:49 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
ŽoFiRo napsal:
ono i ty 4-5 granulek (i když nevěřím, že jich dáváš tolik) a sem tam kapsička/konzerva úplně stačí, takový humus bych fretce nedala ani jednou za čas.

Hele,nemám na tohle náladu,zvlášť dneska.Jetsly nechceš napsat něco normálního,tak sem nelez!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 24.Zář.2010 - 20:58 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
soráč, ale tohle je veřejný forum :wink: a opravdu odemě nečekej pochvalu za to, že doporučuješ a krmíš friskiesem, byt ho mícháš s fretčíma. krom toho - ono ani míchání granulí se nedoporučuje.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 26.Zář.2010 - 14:43 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
Kamarádky fretky jsou celí život krmeny na whiskas,jsou jim čtyři roky a žádné problémi nemají!Kde si vzala to že je to soja?
Já párkrát do měsíce Ketynce dopřeji taštičku whiskas,Acana Kitten,perfect cat apod.Nic se jí nestalo!!
Takže neměj Kecy!Nebudu fretku celí život krmit jen na granulích,masem a nějakých pamlsků.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 26.Zář.2010 - 14:45 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
Ketynka na patře


Přílohy:
Kety.jpg
Kety.jpg [ 30.8 KIB | Zobrazeno 1602 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 26.Zář.2010 - 15:05 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
ono si stačí přečíst složení, víš? http://www.ammazonia-shop.cz/index.php? ... 805e79e234 maso a výrobky živočišného původu ( min. 4% hovězího masa ), obiloviny, zelenina (min. 4% rajčat ve šťávě), bílkovinné extrakty rostlinného původu, minerální látky... celá kapsička obsahuje 4%! masa a co je asi zbylích 96%, když dál se uvádí obilí, zelenina a bílkoviné extrakty rostlinného původu?! takže ty kostičky určitě nejsou z masa. to samý u granulí, tam se dokonce uvádí, že ty 4% jsou v HNĚDÝCH! granulích. když myslíš, že jí přilepšíš tím, že jí nacpeš slanym obilím, který je pro fretku nestravitelný, tak prosim, posluž si, je to tvoje fretka. a že jí to nic nedělá? ono se to totiž neprojeví hned, ale až jí budeš mít pár let, tedy pokud se dožije, tak si to třeba povíme, jak jí to nic nedělá a neškodí a jak je zdravá. to, že je zdravá na pohled ještě neznamená, že jí to neničí ledviny a jiný orgány, to se totiž většinou projeví, až když je pozdě.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 26.Zář.2010 - 15:10 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
ŽoFiRo napsal:
ono si stačí přečíst složení, víš? http://www.ammazonia-shop.cz/index.php? ... 805e79e234 maso a výrobky živočišného původu ( min. 4% hovězího masa ), obiloviny, zelenina (min. 4% rajčat ve šťávě), bílkovinné extrakty rostlinného původu, minerální látky... celá kapsička obsahuje 4%! masa a co je asi zbylích 96%, když dál se uvádí obilí, zelenina a bílkoviné extrakty rostlinného původu?! takže ty kostičky určitě nejsou z masa. to samý u granulí, tam se dokonce uvádí, že ty 4% jsou v HNĚDÝCH! granulích. když myslíš, že jí přilepšíš tím, že jí nacpeš slanym obilím, který je pro fretku nestravitelný, tak prosim, posluž si, je to tvoje fretka. a že jí to nic nedělá? ono se to totiž neprojeví hned, ale až jí budeš mít pár let, tedy pokud se dožije, tak si to třeba povíme, jak jí to nic nedělá a neškodí a jak je zdravá. to, že je zdravá na pohled ještě neznamená, že jí to neničí ledviny a jiný orgány, to se totiž většinou projeví, až když je pozdě.

A kde máš napsaný že je to slaný?A co ty ostatní:Acana kitten,perfect cat apod.?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 26.Zář.2010 - 15:14 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
stačí si ochutnaty tyhle komerční humusy a kvalitní krmení, rozdíl je v tom opravdu hodně velikej! zkus si koupit tuhle whiskas kapsičku a třeba konzervu almo nature, nebo shiny cat, pak možná pochopíš, která konzerva obsanhuje opravdu maso.
acana kitten už se dávno nevyrábí, je jen acana cat, použít se dá, perfekt fict určitě ne - podobný důvod jako friskies, ale osobně nevidím vyznám v tom, fretce granule míchat nebo střídat jen "na přilepšenou". fretka se totiž naučí přijímat jeden druh granulí, ze kterých potom dokáže využít všechno na maximun, při změně zas dojde akorát k tomu, že si její organizmus musí zvykat na změnu = zátěž.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 26.Zář.2010 - 19:53 
 E-mail  Profil

Registrován: 17.Čer.2010 - 17:00
Příspěvky: 20
Tady se tedy musím zastat Žofiro, má skutečně pravdu, mimo jiné je důležité, aby jsi u všech granulí pročetla, co obsahuje. Pokud je na 1.místě uvedeno MASO, skutečně toho masa obsahuje ze všech složek nejvíce, pokud tam jsou uvedeny OBILOVINY a vedlejší produkty rostlinného původu, pak to není pro fretky , ale PRO HLODAVCE,jelikož fretka je šelma a šelma je zvyklá lovit maso a ne trhat rostliny. Tak proto maso.A víš jaký to má důsledky pro šelmy, když je krmíš nekvalitně? Já osobně jsem viděla fretku, takto krmenou u veta, když dělal kastraci. Když ji otevřel, neměla tam vůbec svaly, ale samej tuk, srdíčko měla prorostlé tukem, byla těžko operabilní, čiže operace byla díky tomu komplikovaná. A mimochodem fretečka/samička/ kastraci nepřežila,protože měla zarostlý srdíčko tukem, srdíčko se jí pod tlakem zastavilo. Při operaci at už lidské, nebo zvířecí, je hlavní předpoklad, aby to srdíčko bylo skutečně výkonné, protože samotný výkon i anestézie /uspání před operací/ je dost náročná, jelikož je to velký zásah do organismu, at už zvířete, nebo člověka, srdíčko táhne celý krevní oběh.Takže tak.

Pro ŽOFIRO: fretečka měla i řádné předoperační vyšetření, s né moc dobrými výsledky, ale přesto operace byla indikovaná, pro vážný stav fretečky /přetrvávající říje/

Pro srovnání, já jsem měla taky samičku, od počátku, jsem ji krmila pouze kvalitníma fretčíma granulema /Vitakraft/, též šla po první říji na kastraci, a jediné co měla obalené tukem, byl jen malý vaječník, a kastraci přežila. Jmenovala se Jůlinka


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 26.Zář.2010 - 23:40 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
Kety si záhadným způsobem zničila plyšáka, takže začala operace. Vzala jsem takového růžového mědvěda, už ani nevim, kde jsem ho vyhrabala. A šlo se na věc. Odpárala jsem hlavičku a vyndala to látkové co v tom bylo(nebylo tam to normální,co je v plyšákách, ale něco jiného) a naplnila to pytlíky. Potom jsem hlavičku přišila. Pak jsem dopárala očička, a je to, Kety má nového plyšáka. Očekávám,že ho zničí tak za tři týdny. Ketynka si zašala hrát s míčkem z rolničkou, má dvě, v jednom jsou takové dírky, a druhý je uplně bez direk. Já jí vždycky ráno házím plyšáka, a kutálím míčky, hraju na honěnou a všelijak sní blbnu, až se unaví a usne mi v náručí,na zádíčkách, jako miminko. Ale musim jí drbat na břiše, jinak neusne :evil: .
Marně sháním po zverimexech malt-softku, ještě se zeptát na veterině, a když jí nenejdu, tak jí jich obědnám několik k vánocům. :roll:
Ještě jsem se vás chtěla na něco zaptat:Ketynka má pořád v misce granulky, a někde jsem četla, že by se fretky měly krmit pravidelně, mláďata třikrát denně a dospělé fertky dvakrát denně.jak jí mám teda krmit?
:oops:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 26.Zář.2010 - 23:43 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
granule má mít neomezeně

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 27.Zář.2010 - 0:01 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
Jsem tady já, fretka Kety. Jsem tu tajně, takže pššt.

Dneska dala panička to divný zvíře, co žere hnusný semínka a vypadá jak myš bez ocasu(panička tomu říká křeček, a ona to dokonce pojmenovala, jmenuje se Lily) do nějaký koule. A ono to v tom běhalo.evěděla jsem, že jde si hrát s hlodavcem, ale s touhle Lili je sranda. Ona jak běhá v tý kouli po pokoji, a já jsem puštěná, tak do tý koule vždycky jemně šťouchnu, a pořád okolo koule běhám, to je sranda. No a pak, když panička Lili z koule vyndala, tak jsem do toho vlezla. Ono je to velký, vejde se do toho normálně velká samička fretky, já se tam vejdu krásně, vždyť jsem ještě mládě. No, ale zpátky ke kouli. vlezla jsem tam, ale koulit jsem se moc neuměla, a panička se mi smála. To jí nedaruju. :evil: .Tak já se jdu zase pilně učit, mě to totiž moc baví.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign