Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 20.Dub.2024 - 9:41
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 28.Zář.2010 - 22:40 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Dub.2010 - 19:17
Příspěvky: 13
Ahoj Moniko a Kety.
Hezký povídání o Ketynce. Pročítala jsem tvůj deníček. Musím souhlasit s holkama ohledně toho krmení whiskasem atd. Bohužel se musím přiznat, že když jsem si pořídila první fretečku, taky jsem jí zpočátku krmila i kapsičkama whiskas, ale jen dokud jsem si řádně nepročetla veškeré fretčí fóra, kde jsem zjistila spoustu důležitých informací o chovu fretek. A jsem za to vděčná. Taky jsem krmila 2krát denně díky knize o chovu fretek, kterou jsem tenkrát měla, ještě, že existují tyto fóra, abych za včas prokoukla svůj omyl. Myslím, že i díky tomu je má první freťulka tak drobná. No nedá se to vrátit, ale teď ji i další dvě, které přibyly během dalších dvou let, krmím pouze kvalitními granulkami Totally ferret of Boshe, občas dostanou ještě Vitacraft, Ontario Kitten, ale to je tak vše. Měla jsem trochu problém s jednou z nich nechtěla granulky, které měla pořád, papat, tak jsem jí to začala střídat a je to lepší.
Hele koukám, že píšeš, že máš i křečka, jen bych ti chtěla poradit, nepouštěj je spolu ven a klece měj radši v jiných místnostech, křeček by to nemusel přežít, až bude tvá fretinka dospělá, mohla by si na něm smlsnout. (to jen tak na okraj, taky jsem chtěla skamarádit fretku s činčilou, což byla teda skoro vražedná podívaná, taktak jsem je stihla odtrhnout, no ale chybama se člověk učí :) )
Ketynka vypadá na fotce moc krásně. Tak vám přejeme hodně srandy.
Mějte se a budu se těšit na další příspěvky.
Jalinka, Dáreček, Šmudlinka a Mistynka


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 30.Zář.2010 - 15:31 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
Jalinka napsal:
Ahoj Moniko a Kety.
Hezký povídání o Ketynce. Pročítala jsem tvůj deníček. Musím souhlasit s holkama ohledně toho krmení whiskasem atd. Bohužel se musím přiznat, že když jsem si pořídila první fretečku, taky jsem jí zpočátku krmila i kapsičkama whiskas, ale jen dokud jsem si řádně nepročetla veškeré fretčí fóra, kde jsem zjistila spoustu důležitých informací o chovu fretek. A jsem za to vděčná. Taky jsem krmila 2krát denně díky knize o chovu fretek, kterou jsem tenkrát měla, ještě, že existují tyto fóra, abych za včas prokoukla svůj omyl. Myslím, že i díky tomu je má první freťulka tak drobná. No nedá se to vrátit, ale teď ji i další dvě, které přibyly během dalších dvou let, krmím pouze kvalitními granulkami Totally ferret of Boshe, občas dostanou ještě Vitacraft, Ontario Kitten, ale to je tak vše. Měla jsem trochu problém s jednou z nich nechtěla granulky, které měla pořád, papat, tak jsem jí to začala střídat a je to lepší.
Hele koukám, že píšeš, že máš i křečka, jen bych ti chtěla poradit, nepouštěj je spolu ven a klece měj radši v jiných místnostech, křeček by to nemusel přežít, až bude tvá fretinka dospělá, mohla by si na něm smlsnout. (to jen tak na okraj, taky jsem chtěla skamarádit fretku s činčilou, což byla teda skoro vražedná podívaná, taktak jsem je stihla odtrhnout, no ale chybama se člověk učí :) )
Ketynka vypadá na fotce moc krásně. Tak vám přejeme hodně srandy.
Mějte se a budu se těšit na další příspěvky.
Jalinka, Dáreček, Šmudlinka a Mistynka


Já vím, ani by mě nenapadlo dát hlodavce s Ketynkou k sobě. Se viděli jen přes ru kouli. Já mám kromě křečků ještě morčata, králíka, papoušky a psa. :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 3.Říj.2010 - 13:57 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
Jelikož mám doma plno hlodavců, mám i plno sena, v takovém velkém pytli. Včera na tom seně Kety spala, a dneska ráno si ho nanosila do pelíšku v kleci. Nechala jsem jí to tam, když se jí to líbí.

Já jí vždycky ráno pustim, vyčistim si zuby, nasnídam se apod. a ona běhá v mém pokoji a ještě v pokoji, kde mám všechno pro zvířata(tyto dva pokoje jsou propojené). Pak jí jdu vyvenčit na zahradu, pak jí jdu vrátit do klece a jdu pryč. Jenže poslední dobou vždycky když vyleze z klece tak jde chrupkat do mé postele, na procházky ráno nechce, dokonce se brání, když jí chci nandat kšírky.
Když je teplejc, a neprší tak to běhá a na procházky by chodila přoád. takže jí ráno nenutim chodit na prochajdy a jdu jenom s psíkem.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 4.Říj.2010 - 0:35 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Dub.2010 - 19:17
Příspěvky: 13
AHoj Mony a Kety.
Urcite ji nedavej na seno ani ji ho nenech mit v pelisku, fretecky z toho mohou onemocnet. Nedela jim to dobre na dychaci cesty. Takze radsi nejake bavlnene nebo fleecove pelisky a podobne, zadny seno!!!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 4.Říj.2010 - 0:47 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Ono to je diskutabilní. Fretky by se jednoznačně neměly chovat na (pilinách) hoblinách a pod. Ale tchoř v přírodě, jakožto prapředek fretky, si jistě vystýlá noru i senem. Tím ale netvrdím, že má mít namísto pelíšku seno. Jen asi to nebude tak dramatické a vážné ku škodě na zdraví. Není to stejné, jako když se chová fretka na hoblinách. :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 6.Říj.2010 - 16:09 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
Jo, jo, díky za rady, tak já jí to vyndám.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 11.Říj.2010 - 19:20 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
Kamarádky fretky jsou celí život krmeny na whiskas,jsou jim čtyři roky a žádné problémi nemají!Kde si vzala to že je to soja?
Já párkrát do měsíce Ketynce dopřeji taštičku whiskas,Acana Kitten,perfect cat apod.Nic se jí nestalo!!
Takže neměj Kecy!Nebudu fretku celí život krmit jen na granulích,masem a nějakých pamlsků.



Hm komu není rady, tomu není pomoci. Nechci nic říkat, ale Žofiro má pravdu.
Základem potravy šelmy je maso a v tvých granulích je ta 4%. Zbytek je obilí a popel, takže nic výživného. Fretka spořádá dvakrát tolik takových granulí, než kdyby se najedla opravdu výživných s obsahem masa.
Ale jak se zdá, ty jsi chytrá dost, tak jen zbývá dodat, chudák fretka :roll:

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 15.Říj.2010 - 18:04 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
pejan napsal:
Kamarádky fretky jsou celí život krmeny na whiskas,jsou jim čtyři roky a žádné problémi nemají!Kde si vzala to že je to soja?
Já párkrát do měsíce Ketynce dopřeji taštičku whiskas,Acana Kitten,perfect cat apod.Nic se jí nestalo!!
Takže neměj Kecy!Nebudu fretku celí život krmit jen na granulích,masem a nějakých pamlsků.



Hm komu není rady, tomu není pomoci. Nechci nic říkat, ale Žofiro má pravdu.
Základem potravy šelmy je maso a v tvých granulích je ta 4%. Zbytek je obilí a popel, takže nic výživného. Fretka spořádá dvakrát tolik takových granulí, než kdyby se najedla opravdu výživných s obsahem masa.
Ale jak se zdá, ty jsi chytrá dost, tak jen zbývá dodat, chudák fretka :roll:


Ježiš, a kdo říká že jí to dávám jako hlavní stravu!! Stačí si to počádně přečíst. Každý den dostane maso, štyři granulky whiskas a fretčí granule! nkědy vajíčko, brambor, mrkev, papriiku atp. Jednou za měsíc má taštičku!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 15.Říj.2010 - 18:27 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
brambory fretka nesmí, jsou pro ní nestravitelný! zvlášt v syrovym stavu jsou i nebezpečný, můžou ucpat střevo, podobně jako mrkev. stejně tak nevidim důvod cpát fretku krmenou granulema navíc ještě rýží, těstovinama a podobnými nesmysly, v granulích a zvlášt ve whiskasu má toho obilí tolik, že by i křečkovi bylo zle. fretka má hodně krátký trávicí trakt a rostlinné složky (vlákninu) dokáže trávit jen v hodně malym množství, takže když jí cpeš tímhle, tak jí akorát zaplácneš v žaludku místo na plnohodnou stravu, z tohohle ona nedokáže využít nic, takže to je jako bys jí to ani nedala, teda možná tak z toho by mohla mít ještě zažívací problém.

jinak jak koukákm na tvoje webky, tak ti první fretka teda moc dlouho nevydržela :|

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 15.Říj.2010 - 19:41 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
ŽoFiRo napsal:
brambory fretka nesmí, jsou pro ní nestravitelný! zvlášt v syrovym stavu jsou i nebezpečný, můžou ucpat střevo, podobně jako mrkev. stejně tak nevidim důvod cpát fretku krmenou granulema navíc ještě rýží, těstovinama a podobnými nesmysly, v granulích a zvlášt ve whiskasu má toho obilí tolik, že by i křečkovi bylo zle. fretka má hodně krátký trávicí trakt a rostlinné složky (vlákninu) dokáže trávit jen v hodně malym množství, takže když jí cpeš tímhle, tak jí akorát zaplácneš v žaludku místo na plnohodnou stravu, z tohohle ona nedokáže využít nic, takže to je jako bys jí to ani nedala, teda možná tak z toho by mohla mít ještě zažívací problém.

jinak jak koukákm na tvoje webky, tak ti první fretka teda moc dlouho nevydržela :|


Ano, nevydržela, byla ze zverimexu a poslední dny nemohla chodit, takže pochybuji že to bylo z toho jak jsem jí krmila. Kety dostává vařenou mrkev s vařeným bramborem, v knížce od Petry Neradžičový bylo, že to může. Dostává to nastrouhaný. Ona má celý den granule, když jí dojdou, tak jí hned nasypu nové, takže pokud je to jako kdybych jí nedala nic, může se dle libosti najíst granulema. Kuřecího masa dostává Kety ještě víc než granulí, takže pochybuju, že by jí něco chybělo. A ovoce a zeleninu může, to taky psala Petra Neradžičová


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 15.Říj.2010 - 19:44 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
akorát že knížka od P.N. je víc než 10! let stará a od tý doby už se v krmení fretek ledacos změnilo. i když má v kleci neustálí přístup ke granulím, je jí to k ničemu, když si žaludek zaplácne nějakými nesmysli jako jsou brambory s mrkví.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 15.Říj.2010 - 20:14 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
ŽoFiRo napsal:
akorát že knížka od P.N. je víc než 10! let stará a od tý doby už se v krmení fretek ledacos změnilo. i když má v kleci neustálí přístup ke granulím, je jí to k ničemu, když si žaludek zaplácne nějakými nesmysli jako jsou brambory s mrkví.


No a co je že víc než 10 let stará? Petra Neradžičová taksvé fretky krmila, a kdyby se jim něco stalo tak pochybuju že by to doporučovala :-P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 15.Říj.2010 - 20:31 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
ono to krmení rýží, těstovinou a zeleninou se tam týká spíš krmení domácí směsí, než krmení granulema. v granulích, těch kvalitních, má všechno, co potřebuje a už se nemusí nic dodávat, naopak čím víc toho ke granulím cpeš, tím spíš si zakládáš na tom, že tam bude zase nepoměr živin. a že se tím krmilo před 10ti lety.. šla bys ty sama ted vyhrabávat k večeři nějaký kořínky? však přd x lety to byla taky naše strava...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 16.Říj.2010 - 10:53 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
Tak se s váma loučím, přišla jsem sem psát o Ketynce a ne se hádat.


A pro Žifiro: Ne, Petra Neradžičová píše, že fretka má dostávat fretčí granule, a jako přilepšení že jim hcutná paprika, atd.
Jako kdyby tobě jako malé rodiče dávali jen brambory s masem. Určitě skáčeš radostí že už nebudu psá Ketynce deníček, co? :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 16.Říj.2010 - 12:38 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
pokud bereš dobře míněné rady ohledně krmení jako hádání, tak prosím.. krm si svojí fretku třeba spařenym zrním pro křečky, je to kvalitnější než whiskas a vyjde to levněji

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign