Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 25.Dub.2024 - 8:05
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Moje Kety
OdeslatNapsal: 27.Srp.2010 - 23:13 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
Po přečtení deníčků jsem se rozhodla té mojí opici taky založit deník.
Poté co mi nečekaně zemřela fretka ze zverimexu,začal jsem projíždět internet,scháněla jsem fretší holčičku-opět tchořovité barvy.Najednou jsem narazila na inzerát,kde paní nabízí dobře stravované,ochočené tchořovité fretky,naučené do záchůdku.Zaradovala jsem se-bylo to z Netolic jen 35 km od Písku-mého bydliště.Takže jsme nasedly do auta a konečně jely pro to vytoužené zvířátko,které jsem si přála už přes dva roky.Když jsme dorazily poté co jsem jezdili pořád dokola a dokola(nemohly jsme najít správný barák)přivítala nás asi 19tiletá paní.Šly jsme do toho obrovského baráku,kde jsem uviděla obrovskou klec a v pelíšku spoustu malích tchořích hlaviček.Maminka byla krásná štíhlá freťulka,která hned vylezla ven.Poté,co paní odendala vršek od klece vyběhla všechny mláďata a okusovala mi nohy :) .Poté co jsem si se všemi pohrála,mi daly zvlášť holčičky a ostatní zavřely do klece.Od začátku mi připadala symptická nejtmavší holčička z vrhu,přesto jsem si ještě hrála s ostatními freťaty.Řekla jsem že chci tuhle,babička zaplatila za to moje zlato 700kč.Už na začátku jsem věděla,že tu přepravku prostě potřebovat nebudu,přesto jsem jí vzala.Celou cestu prospala u mě na klíně.Doma jsem jí dala do její obrovské klece a ona to tam prozkoumala.A v tu chvíli přišlo to,čeho jsem se obávala-začala plakat :cry: .Tak jsem si jí vzala na klín a hladila ji,po chvilce přestala-a potom usnula.Takhle probíhal celí den-až na přestávky,kdy jsem jí dala do záchůdku :mrgreen: .Je pěkně vypasená,má pěkně kulaté bříško a mohutnej krček.Já myslela jakej to bude andílek ale je to pěknej ďáblík :evil: .Tak já radši skončím,abych vás nenudila,protože o své Ketynce bych mohla psát celou noc.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 28.Srp.2010 - 11:54 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
Tak,včera večer jsem naší Kety poprvé koupala.Když jsem jí tam dala,tak chvilku byla zmatená ale potom se začala potápět.Možná jí teda trochu nateklo do oušek,nevadí to?No ale zpítky ke koupání.Rochnila se v tý vodě,dělala kravinky až voda stříkala.Ale pak jsem rozhodla že je radovánek dost,protože voda mezitím trochu vystydla :roll: .Nemusela jsem jí ani namáčet,byla promočená dost,jen jsem si dala na dlaň trochu šamponu a celou jsem jí(kromě hlavy)namydlila.To se jí nelíbilo,trošku u toho nadávala ale docela držela(to jsem ani nečekala).Když byla dost namydlená tak jsem pustila sprchu,malim proudem a splachovala ji dukud na ní nebilo ani památky po šamponu.Rychle jsem jí vyndala a zabalila do ručníku,šla do obýváku,položila ji na gauč a vydrbala jsem jí aspoň trochu tim ručníkem,bylo poznat že se jí to líbí,protože držela a kvokala.A kdyř jí to přestalo bavyt,tak se šla rochnit na postel(ona je celý den puštěná po mém pokoji,dřív se mnou i spala v noci v postely ale to jsem jí včera zatrhla protože jsem se nevyspala jak mě pořád přelejzala,ale když přes den spí v mé postely.Dneska pořád prší,takže je taková spavá nálada Ketynka se teď pořád válí v postely.Tak ahoj,jdu se s ní pimazlinkat. :oops:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 28.Srp.2010 - 16:14 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
Tak vám chci napsat jak je to u nás s procházkama.Ketynka procházky miluje,hraboší.Ale ty lidi....
To takhle jednou se procházím s Ketynkou,a jde kolem nějaká baba.Když ke mě přišla tak se mě zeptala co je to rasu pejska.Neovládla jsem se a vyprskla smíchy.Takhle se mě zeptalo už hodně lidí,a mě se nechce vysvětlovat že je to fretka takže řeknu nějaký vymyšlený název.Jednou když jsem čekala na návštěvu než přijede,tak jsem sebou měla Ketynku bez vodítka a postrojku.Tak jsem jí měla v náručí a kolem šel nějakej chlap,a Kety se zrovna nechtěla mazlit ale prostě si chtěla hrát,nebo já nevim ale držet nechtěla,tak ten chlap mi řek,ať to kunu radši pustit do přírody,že mě za chvilku pokouše a budem mít doma blechy.Ale najdou se tací lidé kteří znají fretky a hrají si s mojí Ketynkou na kousanou(Kety chytá dotyčnému ruku a jemě jí vezme do zubů),ty mám ráda.Pak jsou lidé,kteří ví,co je fretka ale jinak nic,takže když si jí pohladí a ona jemě ve hře kousne,tak řeknou že je to malá bestie.Někteří lidé i ví co to je fretka,ale prostě si to nehladí.Zvlášť dětem se malá Ketynka líbí,a těm,o kterých vím že jsou rozumné a neublížíjí si nechávám a iladit je a hrát si s ní.To vám Kety zažije srandy,když to dítě s Kety na vodítku běhá!!Když jsem šla Kety k vetovi,tak jsem jí měla v náručí protože to bylo od auta pár metrů.Jeden,asi desetiletý řek:Hustý mami,hale fretka!!jedna holka,tipuju tak dvanáctiletá řekla fuj fretka!! a pár holek řeklo:jéé,mami,hale fretka!!Většinou jsem ale slyšela:Hale memi na to zvířátko,co to je?
Jo a zapoměla jsem napsat,že týrám zvířata,když to mládě vydry trápím v kleci a nepustím jí někam k vodě. :lol:


Naposledy upravil Monika Brožová dne 29.Srp.2010 - 12:08, celkově upraveno 1

Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 29.Srp.2010 - 11:38 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
Tak,nevím jestly si to někdo přečte,zatímn tu nebyla od někoho ani jedna odpověď ale co.
Včera,když přestalo pršet,jsme vyšli s psíkem a Kety na delší procházku,ne jenom na zahradě.,
Tak pak ještě jsm eis hrály že chytala mojí ruku(ona nekouše,ona tu roku jen bere do zoubků,)vlezla ke mě do postele a nechala se drbat na bříšku a přitom usnula.Chtěla jsem to vyfotit,bylo to roztomilé,takovej prcek,její roztomilá hlavička,leží na zádech,přední packy na bříšku,noo prostě krása,jenže co myslíte že se stalo s foťákem.Týt-vybitá baterie!!Už mě to taky štve,foťák se každou chvíli sekne,betrka se vybíjí furt. :evil: .
dneska jsem taky byla na procházce,ale jedna holka si to u mě dneska po...a když řekla že Ketynka je hnusná krysa kterou jsem vytáhla z kanálu.Je stejně stará jako já,ale já bych jí nejradši....
Jo a dozvěděla jsem se že Kety je čivava :lol: .
Jo a Kety mi říkala,že vám dneska možná něco napíše,ale že ještě neví,podle toho jestli tu budou odpovědi..
Zamyslete si,čím víc tu bude odpovědí tím častěji sem budu psát :twisted:
Ha,nakazila jsem se od Kety vyčuraností


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 29.Srp.2010 - 17:57 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Určitě čte ;-) kolik je Kettynce?

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 29.Srp.2010 - 19:33 
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Zář.2009 - 13:27
Příspěvky: 1
Ahojky, každý den pročítám tyto stránky, tak si ráda přečtu i o tvé Ketynce, jen piš dál. Jen jsi ještě nenapsala, jak je stará a chtělo by to taky nějakou fotečku.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 29.Srp.2010 - 20:38 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
V pondělí bylo ketynce 8 týdnů.No,fotky budou,až vyfotim něco pořádného,ne šmouhu...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 30.Srp.2010 - 7:54 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Fotit jedině když spí :lol:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 30.Srp.2010 - 10:46 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
Tak,včera jsem vám nestihla napsat,tak vám napíšu teď.Panička se koukala na naějaký talentmania,a vyděla nějakej dogdancing,přímo jí to uchvátilo takže bude s tim asi terorizovat Beníka(panička jorkšírského teriéra),tak nevim no,ale ono je to takoví trdlo,že poslouchá :roll: .Panička mě teď terorizuje s focenim,naštěstí se jí vybila baterka :twisted: .Včera jsem paničce šlohla telefon,představte si,už na třetí pokus.To panička volala s nějakou Stefi,pak položila mobil na postel,tak jsem tam vyskočila a zkouamala to,jenže panička mi to vzala,dala to na stůl,panička si šla udělat mochito(věřte nebo ne,je to dobrý,už jsem to ochutnala,ona panička pěstuje mátu na zahradě)tak jsem byla v půlce cesty když přišla,ono je to döcela těžký,navíc to nejde dát do tlamičky....
No tak mi to,představte si,zase mi ukradla,pak to dala na takovou poličku,na pátý pokus jsem tam vyšplahala,já jsem padala)ale je ta polička nad postelí,takže se mi nic nestalo)panička byla u počítače a nevadilo jí že padám,byla spokojená že se tam nedostano,ale jak všichni ví,fretky jsou koumáci,takže se mi povedlo mobil schodit na zem,vzala jsem ho do tlamičky a skočila s ni na zem,a spěchala do klece.Tam jsem ten mobil dala do pelíšku,který je ve tvaru boudičky,takže niuc neviděla.Pak jsem se šla pomazlit.Pak paničku zavolaly na oběd,takže mě zavřela do klece,samozřejmě si ničeho nevšimla :twisted: .Tak šla na oběd a on jí někdo volal a ten mobil spíval a vibrovaltakže jsem byla prozrazena!!No panička přišla,stoupla si na postel a na poličce samozřejmě mobil nebyl,tu si vzpoměla že jsem se na poličku dobejvala tak hned běžella do vedlejšího pokoje kde maj všechna zvířete klece a vyhrávalo to z mého pelíšku tak mi to zabavyla..
Tak jsem s ní hcvilku nemluvila ale pak jsem se musela jít pomazlit,protože nemůžu přece dovolit aby se celí den mazlila s ostatníma zvířatama žejo..
Panička říká,že jsem drobet žárlivá ale to není pravda :evil:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 30.Srp.2010 - 22:03 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
Tak,kety se před chvilkou navečeřela,hodila bobek vedle záchodku a tady pode mnou kvoká.Tak jsme rozhodly že možná(!) bude mít v dospělosti mláďátka.Zatim je to jenom potrhlí mládě......
Zkoušela jsem jí dneska vyfotit jak spí,ale když jsem stiskla tlačítko na focení,tak se na schvál probudila a zbyla mi s toho jen šmouha.Ale pýr fotek jsem nafotila,jen to dát do počíteče..
Jo a chtěla jsem se na něco zeptat.ketynka spí vždy jen když spim v noci já,nebo když nejsem doma.te´d jsem doma ale skoro furt,i si s ní hraju skoro furt,takže prospí jen to co já.Nebadí to?Četla jsem že fretky prospí kolem dvaceti hod. denně.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 30.Srp.2010 - 22:17 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
je to mládě a mládata jsou daleko akčnější než dospělý fretky. co se týče mládat, tak počítej s tím, že fretek je hrozně moc a o mládata už nikdo zájem nemá, krom toho máš fretku pár dnů a už uvažuješ o odchovu, nejdřív si o jejich chovu něco zjisti, zjisti si, co odchov obnáší a až pak můžeš o něčem takovym přemýšlet. odchov mládat rozhodně není jednoduchý, je to náročné jak časově, tak především finančně..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 31.Srp.2010 - 12:53 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
Vdyť já vím,o fretkách jsem toho pročetla tolik,že už nemám co číst.
Před touhle Kety jsem měla fretku,moji známí měly fretku i mláďata.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 14.Zář.2010 - 15:46 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
Tak,zase píšu.Ketynce jsem koupila navíjecí vodítko flexi,teď se může venku konečně pořádně proběhnout aniž musim běhat já.Má to také víodu,že když něco očmuchává tak jsu prostě dál a nemusím u ní stát.Koupila jsem i tu nejmenší kočičí přepravdku co měly,szála 311 kč.K vánocům dostane ještě hamak,pochoutky,svetr a končí.
Má se dobře,mrška jedna mrňavá.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 24.Zář.2010 - 18:58 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
Dneska jsem si Kety vyndala,abych jí pustila.Když jsem jí vyndala,tak me kousla,ale ne laškovně,ale hrozně bolestivě.v tu chvíli jsem vykřikla:ty hajzle!Ne že bych se na ní nějak zlobila nebo tak,ale v tu chvíli jsem prostě musela.Asi měla prostě jen špatnou náladu,ale ráno se chovala uplně normálně,dávala i pusinky.

Nevíte někdo jak se zmenšujou fotky?Nejdou mi sem dát,kvůli tomu,že jsou moc velké. :cry:.

Stránky o všech mích mazlíčcích:www.zviratka200.blog.cz
stránky Ketynky a různých informacích o fretkách:www.fretkakety.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Kety
OdeslatNapsal: 24.Zář.2010 - 19:17 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
ale ty info o chovu nemyslíš vážně, že?! hned první co jsem otevřela a zbytek už raději ani pročítat nebudu.
"Fretku můžete krmit některýma granulkama pro koťata,mnohem lepší je však speciálně pro fretku.Fretkám hodně chutnají granulky od značky friskies junior,takže já je kupuji a smíchám je z granulkama pro fretky od značky vitakraft"

ano, jistě, že jim friskies, whiskas a jiný hnusný barevný granule chutnají, je to slaný obilí, který ani zdaleka neodpovídá potřebám fretek! fretka je šelma a granule musí být z masa, ne z obilí. a pokud je na obale uvedeno, že granule obsahují 4% masa v hnědých granulích, je to teda hodně ubohý a naprosto nevhodný! to samý s kapsičkama a konzervama, nejsou to kousky masa, ale soji.

co se týče masa, tak proč mleté? fretka má zuby a nedělá jí problém si maso rozkousat, krmim BARFem a fretkám nedělá problém zpracovat celé kuřecí křídlo, stehno nebo celý skelet.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign