Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 18.Říj.2024 - 7:21
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 312 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchořítko Opiculka
OdeslatNapsal: 26.Led.2009 - 0:30 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
když je tedy vykastrovaná a nemá žlázky, pak už si myslím, že si to opravdu "tchýně" jen vymýšlí. Prostě bude tvrdit že smrdí jen proto, že si to vzala do hlavy.

Té naší smrdí i tričko vekterém byl přítelák v práci, pouze jednou a když jsme zajeli po práci na návštěvu, tak to byly pochopitelně fretky, i když s tričkem nepřišly do kontaktu a vypraná trička jsou v místnosti kde fretky vůbec nechodí. :roll:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchořítko Opiculka
OdeslatNapsal: 26.Led.2009 - 9:06 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Bře.2008 - 16:10
Příspěvky: 599
Bydliště: Ostrava
Ahojky, to se na vás moooc těšíme, snad nám všechno kolem srazu klapne, je kolem spousta práce :roll: Takže v sobotu, dorazte :cheesy:

_________________
http://Fretka-doma.blog.cz/
http://Nonano.mondozoo.com
http://ferretmarafiki.wz.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchořítko Opiculka
OdeslatNapsal: 26.Led.2009 - 11:05 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
S "tchýní" je to těžké. Vedle ní si každý připadá jako "tupočichec". O víkendu nás zase překvapila. Přítula umýval auto (tedy dvě auta - naše i její) a celkem dost si při tom promočil svetr. Pověsil ho ke kamnům do haly, aby uschnul a šel se převléct. Pohoda, oběd, po obědě siesta v hale. Maminka: co to tu smrdí? (nejčastější věta) :shock: Odpověď: Já nic necítím. Igi: Co by tu mělo smrdět? Maminka: Ten svetr! Nezlobte se děcka, to se musí odnést, to nebudeme čuchat. A odnesla ho do prádelny. Celkem jsem hleděla, páč jsem si žádnýho smradu nevšimla ani když jsem prošla několikrát přímo kolem "zdroje". S ní se člověk zkrátka nenudí...
Jinak otázkou "Co to tu smrdí?" nás překvapuje celkem často. Nikdy nevím, co na to říct :oops: . Jestli si to vymýšlí, těžko říct. Docela často se totiž trefí.
Z té nové klícky nadšená rozhodně nebyla. Řekla, že se jí chce z toho smradu zvracet (předtím jsem dvakrát celou klec vytřela jarovou vodou a octem a pelíšky jsem strčila do igelitky) a klec šla na balkon. Pak řekla: Až odjedete, vytřu to tu savem. Musím to holt vydržet, než to chcípne. Chtěla jsem říct, že "až to chcípne" pořídím si hned další a budou nejmíň dvě, ale udržela jsem se. Mohla by začít trvat na našem rozchodu :cheesy: .

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchořítko Opiculka
OdeslatNapsal: 26.Led.2009 - 11:11 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Nona: Taky se už nemůžeme dočkat. Určitě to bude stát za to. Opica se koupat ale nebude, aby se dalo posoudit, jestli to s tím smradem je takové žhavé. Achjo. Už toho "fretky smrdí" mám vážně plný brejle :shock: . Mám ji 5 let a je to s některýma lidma furt stejný :arrowd: .

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchořítko Opiculka
OdeslatNapsal: 26.Led.2009 - 13:41 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 4.Srp.2008 - 16:22
Příspěvky: 219
khaki- noo tak takovou tchýni ti teda nezávidim.... a to se jí to kouzelný zvířátko nelíbí???
teda musím říct že jsem taky měla strach když jsem šla k rodičum představit fredyho teda né strach ale ta představa co si vyslechnu za řeči..... a ejhle fredy se od prvního okamžiku stal jejich miláčkem a to ještě mamka byla neštastná že mu nemuže nic dát když se dobýval do ledničky protože je všechno studený :D a pak aspon mu dala kapku medu na lžičku a nastrouhala jabko s mrkví :D a ted když k nim přijdu bez fredyho tak se strašně diví kde jsem nechala psíka...takhle mu říkaj :D :D a to ještě netuší že je čeká setkání se zbylými fretkami.... :D
jo a perlička když byl venku mráz tak mamka měla starost abych rozhodně fredyho nebrala ven a že bych mu měla uplést svetr.... :D :D takže to vidím tak že opravdu budu jejich malé dítě i když mi bude snad 80let....

_________________
http://wario.rajce.idnes.cz/Fredy/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchořítko Opiculka
OdeslatNapsal: 26.Led.2009 - 13:55 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
To máš dobré, to ti, Zdeni, skoro závidím. Tchyně absolutně moji fretku nesnáší. Furt se diví, že s ní spíme v pokoji, jak jen ten smrad můžeme vydržet. Prý ji máme dát ven, do králikárny. To mě podrž.
Ještě tak nejradši ji má můj tatínek, ten jí říká "prevíte mrňavej" protože ho kouše, ale nevadí mu to. Nicméně Opicu vykázal do dílny po té, co šlápl bosou nohou na její "nášlapnou minu" umístěnou rafinovaně přímo na práh v kuchyni. Bylo mu z toho tenkrát hodně špatně.
Mojí mamince sice přijde roztomilá, ale vadí jí "ten smrad". V podstatě můžu být ráda, že Opica je alespoň tiše trpěným členem rodiny. Nadšení po nikom chtít ani nemůžu.

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchořítko Opiculka
OdeslatNapsal: 26.Led.2009 - 23:15 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Tak! Máme to za sebou! Velký zápas s hygienou. Čištění uší, které se u nás nikdy neobejde bez krve, potu a slz. Chudák Opica, opravdu nemá čistotu ráda. To koupání, to se třeba ještě dá... Ale ty uši! Bojuje vždycky statečně, do posledního muže. Až chlupy lítají. Mám je teď v krku, nose, na tričku, prostě všude. Ještěže už nemáme žlázky, to bych se musela jít hned osprchovat. Naše Opiculka, ta hromádka neštěstí, je teď zalezlá. Spí spánkem spravedlivých. Komunikovat prý bude až zítra. Ale nějaké foto "po akci" a "před spaním" jsme stihli pořídit. Další čištění až za půl roku, prosím.


Přílohy:
tchoritko_na_posteli.jpg
tchoritko_na_posteli.jpg [ 38.08 KIB | Zobrazeno 1975 krát ]
ciste_usi.jpg
ciste_usi.jpg [ 42.21 KIB | Zobrazeno 1975 krát ]

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchořítko Opiculka
OdeslatNapsal: 26.Led.2009 - 23:27 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 4.Srp.2008 - 16:22
Příspěvky: 219
teda to je brouček... :D

_________________
http://wario.rajce.idnes.cz/Fredy/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchořítko Opiculka
OdeslatNapsal: 27.Led.2009 - 10:26 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
khaki napsal:
Tak! Máme to za sebou! Velký zápas s hygienou. Čištění uší, které se u nás nikdy neobejde bez krve, potu a slz. Chudák Opica, opravdu nemá čistotu ráda. To koupání, to se třeba ještě dá... Ale ty uši! Bojuje vždycky statečně, do posledního muže. Až chlupy lítají. Mám je teď v krku, nose, na tričku, prostě všude. Ještěže už nemáme žlázky, to bych se musela jít hned osprchovat. Naše Opiculka, ta hromádka neštěstí, je teď zalezlá. Spí spánkem spravedlivých. Komunikovat prý bude až zítra. Ale nějaké foto "po akci" a "před spaním" jsme stihli pořídit. Další čištění až za půl roku, prosím.



No to by se toho stalo :roll: :roll:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchořítko Opiculka
OdeslatNapsal: 27.Led.2009 - 12:04 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
Taky tak bojujeme s koupáním!!A to nemluvím o uších..nezabírá ani malt sofka jako úplatek :D A stím smrádkem...já už byla nasmraděná nekolikrát a naše malá ta zasmradila celí byt(protože tahala fretuli na rukou a tá už nechtěla tak si pšoukla jí pod nos na triko) :oops: Výsledek byl úžasný...fretka na svobodě a já totálně smradlavé dítě které z toho mělo prdel a nechtělo se jít vysléct.Jinak můj manžel je člověk kterému fretka smrdí šíleně aj když je okoupaná.A nesměla ani ven z klece atd.(když jsme si ji pořídily tak jen otevřel byt a nadával) ted to je jinak..fretule léce nonstop po bytě,jen v noci se zavírá a podzule je do mého manžílka celá mimo.A jeho když to chytne a my se na něj nedíváme(on si to myslí) tak sní řádí jak malé děcko. :cheesy: Ale jinak je to podle jeho slov hrozný smrad :D (aby nedal najevo že nic necítí) :lol:

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchořítko Opiculka
OdeslatNapsal: 27.Led.2009 - 13:05 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Led.2009 - 10:15
Příspěvky: 197
>Navis,ani nevíš jakou jsi mi udělala radost. Naše hlava rodiny taky řve,hned když otevře dveře :( . A hlavně mu ten "smrad" vadí v posteli(Batulka spí přes den pod peřinou u dcerky) a HLAVNĚ mu vadí,když fretku cítí z dcery,z jejích vlasů ....atd! Se spolu pořád muchlí a hrajou. Tys mi dala naději, že se to později může změnit. Nebydlíme spolu a už z jeho návštěv začínám být rozmrzelá. Bobky před ním tajím, zato malá když někde najde bobek hlasitě křičí: maminko kakala!!! :D A když je zrovna přítel u toho, stačí se na něj podívat a je mi jasné, co si o tom myslí :evil: . Snad to bude tak ,jako u tebe a jednou to vzdá a pochopí,že ona je doma a on na návštěvě :D :D :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchořítko Opiculka
OdeslatNapsal: 28.Led.2009 - 10:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 1.Dub.2008 - 14:10
Příspěvky: 153
Bydliště: Trutnov
Šmudlinka s námi taky spí v posteli a ještě mi nikdo neřekl, že ze mě cejtí fretku, ale když někomu říkám, že máme doma fretku a ten dotyčnej mi začne říkat, že fretka smrdí, tak mu odpovím, že dělá jako kdyby on nikdy nesmrděl a že každej tvor má svůj pach - lidi, psi, kočky a fretky samozřejmě taky....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchořítko Opiculka
OdeslatNapsal: 28.Led.2009 - 11:59 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Opicule s námi rovněž spí v posteli. Cítím ji z povlečení, ale my tam taky necháváme svoje pachy a nevadí nám to, tak proč by mělo vadit jedno malý tělíčko navíc?
Jinak doma nic nového. Udělala jsem poslední zkoušku, tak se nudím doma :-D . Dneska budu uklízet byteček a kreslit si. Jestli se některý obraz vyvede, pošlu sem foto. Zatím je to ale slabota...

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchořítko Opiculka
OdeslatNapsal: 29.Led.2009 - 19:09 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Opica mi dneska udělala velikou radost! Sama si normálně s hračkami vůbec nehraje, ale dneska do ní něco vjelo a vrhla se na míček s rolničkou vydržela si hrát asi 5 minut bez přerušení. Byla to opravdu pěkná podívaná. Doufám, že to brzo zopakuje ať ji můžu nafilmovat a dát to na web :D .
A teď ta horší část. Už jsem to dneska nevydržela a šla jsem s ní na veterinu. Vyšetřil ji pan doktor Hauptmann, nevypadá to slavně. Má dost zvětšenou slezinu a podkolenní mízní uzliny. Zítra jdeme na odběr krve, to bude radosti... Třeba to bude jen následek nějaké infekce, nevím no :roll: . Mám docela strach, o berušku moji malou. Prý to může být i inzulinom, věk by už na to měla. Ale ať to bude cokoliv, snad není pozdě to řešit. Držte nám pěstičky, ať to dobře dopadne.

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Tchořítko Opiculka
OdeslatNapsal: 29.Led.2009 - 21:51 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 4.Srp.2008 - 16:22
Příspěvky: 219
držím palce at to dobře dopadne...!!! kolik jí je???

_________________
http://wario.rajce.idnes.cz/Fredy/


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 312 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign