Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 18.Kvě.2024 - 6:37
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 24.Lis.2009 - 15:54 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Pokud to dobre chapu,fretka ani v riji neni - to by me zajimalo co jsou to ty znamky nastavajici rije? ;)

Dalsi vec, pokud ji chce za tyden kastrovat, je to blbost, pred prvni riji ne, az po prvni riji.

Navic osobne si myslim, ze samicka do mesice do rije neprijde - je zima.. ;) Podle me nejdrive koncem ledna, to zhruba zacinaji samicky rijit.. Ale je mozne az v breznu, dubnu.. Nemusi rijit v osmi mesicich, ale klidne az v roce..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 24.Lis.2009 - 16:05 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Lis.2009 - 14:04
Příspěvky: 19
yasmin napsal:
Pokud to dobre chapu,fretka ani v riji neni - to by me zajimalo co jsou to ty znamky nastavajici rije? ;)

Dalsi vec, pokud ji chce za tyden kastrovat, je to blbost, pred prvni riji ne, az po prvni riji.

Navic osobne si myslim, ze samicka do mesice do rije neprijde - je zima.. ;) Podle me nejdrive koncem ledna, to zhruba zacinaji samicky rijit.. Ale je mozne az v breznu, dubnu.. Nemusi rijit v osmi mesicich, ale klidne az v roce..



Chápete dobře, hurááá 8) :lol: :lol: :lol:
pokud nevíte, co jsou příznaky říje ..... přečtěte si některý z článků na netu či odbornou knihu .... a vlastně i tady najdete spousty popsaných stránek o tomto tématu.

nechci ji nechat kastrovat za týden - proboha !!!! - to neeee, asi to vypadlo z kontextu spíš ..... kastrovat ji nechám až po říji, jen jsem tu řešila, zda je vhodné hned cca týden (+-) po začátku říje jít na kastraci .....

To souhlasím, napadlo mě to, že je zima a přijde to až k blížícímu se jaru .... vím, že nemusí říjit teď, nemusí říjit ani v roce, je to individuální ....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 24.Lis.2009 - 16:34 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Oni se doktoři dělí na doktory a doktory.

Ti jední, tomu opravdu rozumějí, dělají to proto, že je to baví

Ti druzí tomu příliš nerozumí anebo je tato práce až tak nenadchla

. . . Ti druzí se dají rozdělit také na dvě sklupiny a to na ty

. . . co tomu nerozumí, ale budou tvrdit že ano, že to ví nejlépe, protože oni na to mají školu

. . . a na ty co tomu sice nerozumnějí až tak dobře, ale mají snahu se touto problematikou zaobírat

mluvím teď o problematice zdraví fretek

Doktor může být opravdu dobrý a zkušený v péči třeba o psy, ale už nemusí tak dobře rozumět fretkám, ptactvu nebo hlodavcům.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 24.Lis.2009 - 16:38 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Lis.2009 - 14:04
Příspěvky: 19
Jordi napsal:
Oni se doktoři dělí na doktory a doktory.

Ti jední, tomu opravdu rozumějí, dělají to proto, že je to baví

Ti druzí tomu příliš nerozumí anebo je tato práce až tak nenadchla

. . . Ti druzí se dají rozdělit také na dvě sklupiny a to na ty

. . . co tomu nerozumí, ale budou tvrdit že ano, že to ví nejlépe, protože oni na to mají školu

. . . a na ty co tomu sice nerozumnějí až tak dobře, ale mají snahu se touto problematikou zaobírat

mluvím teď o problematice zdraví fretek

Doktor může být opravdu dobrý a zkušený v péči třeba o psy, ale už nemusí tak dobře rozumět fretkám, ptactvu nebo hlodavcům.



Jordi, ano, to souhlasím, bohužel je to tak :(
Já ale vím, že paní doktorka, ke kt. my docházíme, je na fretky opravdu vyhlášená, .... ale nechávám si ještě zadní vrátka a i proto jsem šla se svým dotazem tady sem .... rozhodně ji nenechám vykastrovat Emmu, pokud si nebudu jistá, že je to ve správnou dobu, raději se s ní domluvím a znovu popovídám ..... stejně tak o těch žlázkách, asi to nechám být, pokud Emma nebude vyloženě nějak trpět při chození na záchůdek apod. .... příroda to jistě vymyslela zodpovědně, já se tu jen radím ..... díky :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 24.Lis.2009 - 16:46 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
verunka84 napsal:

Chápete dobře, hurááá 8) :lol: :lol: :lol:
pokud nevíte, co jsou příznaky říje ..... přečtěte si některý z článků na netu či odbornou knihu .... a vlastně i tady najdete spousty popsaných stránek o tomto tématu.



:lol: :lol: no asi bych si mohla precist nejaky svuj clanek, ktery jsem psala 8) :roll:
Ja to myslela skoro "ironicky", proste me zajimalo z ceho a podle jakych priznaku vetka soudi :roll: Proste neznam zadneho jasnovidce, ktery to urci mesic pred, ze samicka zacne rijit.. Takze podle ceho soudila? :idea:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Naposledy upravil yasmin dne 24.Lis.2009 - 18:33, celkově upraveno 1

Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 24.Lis.2009 - 16:52 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Pokud by měla problém se žlázkama, poznala bys to tak, že by okolí řitního otvoru měla zarudlé a tvrdé, na pohmat citlivé. Pokud nic z toho není, potom je vše v pořádku a jde opravdu jen o utírání prdelky. :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 24.Lis.2009 - 16:55 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Většinou se se žlázkama nemusí nic dělat. Znám i fretky, které s nimy mají problém a vymačkávat se opravdu musí, ale takových až tak moc není. Určitě bych to nechala tak jak to je, a o vymačkání bych přemýšlela teprve tehdy, pokud by se vyskytly problémy. Většinou si fretka žlázky uvolní při konání velké potřeby, když už je má plné.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 24.Lis.2009 - 16:59 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Lis.2009 - 14:04
Příspěvky: 19
Jordi napsal:
Většinou se se žlázkama nemusí nic dělat. Znám i fretky, které s nimy mají problém a vymačkávat se opravdu musí, ale takových až tak moc není. Určitě bych to nechala tak jak to je, a o vymačkání bych přemýšlela teprve tehdy, pokud by se vyskytly problémy. Většinou si fretka žlázky uvolní při konání velké potřeby, když už je má plné.



jj, nechám to tak, jak to je ... pokud uvidím, že se něco špatného děje, pak budu řešit .... ono mi to přišlo celkem děsivé, jak mi to říkala ta dr ..... v tomhle ji tedy za pravdu nedám ... možná je to dobré pro předejití nějakému ucpání .... ale na Vánoce tady budu mít týden mamčinu Amálku, tak třeba Emmča něco "upustí" :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 24.Lis.2009 - 17:33 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
verunka84 napsal:
....
pokud nevíte, co jsou příznaky říje ..... přečtěte si některý z článků na netu či odbornou knihu .... a vlastně i tady najdete spousty popsaných stránek o tomto tématu.
....


taky by mě zajímalo jaké příznaky říje má :D hlavním příznakem je snad zduřelá vulva, což pokud není v říji, mít nemůže a změny chování spíš můžou mít souvislost s nastávající zimou, pokud je taková klidnější, mazlivější, než s tím, že do měsíce bude říjit :lol:

co se týče vymačkávání žlázek při kastraci, dost bych se bála zanešení bakterii a infekce do rány, nám kvůli tomu vetka odmítla i čištění zubů zároven s kastrací.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 24.Lis.2009 - 18:14 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Led.2008 - 21:15
Příspěvky: 224
Bydliště: Ostrava nebo Stará ves u Bílovce
verunka84 napsal:
... že paní doktorka, ke kt. my docházíme, je na fretky opravdu vyhlášená, ....


Ahoj, když je ta doktorka tak vyhlášená, můžu se zeptat od kud jste a jak se ta doktorka jmenuje, případně z jaké je kliniky? Třeba ji tady někdo bude znát... :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 25.Lis.2009 - 11:08 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Lis.2009 - 14:04
Příspěvky: 19
Atalanta napsal:
verunka84 napsal:
... že paní doktorka, ke kt. my docházíme, je na fretky opravdu vyhlášená, ....


Ahoj, když je ta doktorka tak vyhlášená, můžu se zeptat od kud jste a jak se ta doktorka jmenuje, případně z jaké je kliniky? Třeba ji tady někdo bude znát... :wink:



kdybych chtěla, abyste věděli, odkud jsem, napsala bych si to do profilu :wink: a to nechci :wink:
paní doktorku tu také nechci uvádět, je to zbytečné, nejste ze stejného bydliště jako já.


pěkný den :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 25.Lis.2009 - 11:26 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Led.2008 - 21:15
Příspěvky: 224
Bydliště: Ostrava nebo Stará ves u Bílovce
Já sice třeba ze stejného bydliště nejsem, ale chodí sem hodně lidí z celé republiky (a nejen z ní) a ti by ji klidně znát mohli... Navíc nevím, proč by paní doktorce, pokud je opravdu tak dobrá, vadila reklama.... Hodně lidí hledá, kam by s fretečkou zašli... Ovšem pokud paní doktorku vychvaluješ neprávem, tak chápu, proč jí sem nechceš napsat.... :wink: A po tobě osobně jsem nechtěla přesnou adresu kde bydlíš, jen třeba město nebo okres :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 25.Lis.2009 - 11:30 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
jak víš, že tam odtud nikdo není, když tvrdíš, že si jí tam fretkaři chválí? nikdo po tobě nechce, abys tu uváděla kde bydlíš ty, to myslím asi nikoho nezajímá, ale pokud je veterinářka tak vyhlášená, třeba by měli fretkaři z okolí zájem k ní zajít... co se týče tvého bydliště a ordinace vetky, tak ne každý bydlí ve stejném městě jako má veta, já taky k vetovi dojíždím jinám, někdo dojíždí do Brna, i když bydlí na opačném konci ČR...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 25.Lis.2009 - 11:42 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Lis.2009 - 14:04
Příspěvky: 19
Žofiro + Atalanta

proč bych tu měla vychvalovat doktorku neprávem :?: :!: to nemyslíš vážně, že ne :?:
přišla jsem se sem poradit a ne číst ironické texty ... :shock:

Nemám zájem sem cokoli dalšího psát, když vidím, jak umí být někdo tak znuděný, že jen prudí .


pěkný den všem ostatním


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 25.Lis.2009 - 11:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Led.2008 - 21:15
Příspěvky: 224
Bydliště: Ostrava nebo Stará ves u Bílovce
Víš, ono to nebylo myšleno ani tak ironicky, jako spíše se strachem, že je další doktor, který o sobě tvrdí kdo ví co, a pak na to doplatí další fretečka.... Vím o několika případech, kdy na podobnou situaci doplatila fretečka životem. Proto nevěřím žádnému vetrrináři, dokud na něj neslyším kritiku (ať už pozitivní nebo negativní) z několika stran. A dokud neznám jméno veterináře, tak si o něm bohužel obrázek udělat nemůžu. Ke smůle tvé paní doktorky, takto uvažuje více chovatelů a bohužel ona, ať už je to kdokoli, holt více možných pacientů mít nebude... A bohužel ani některé fretečky nebudou mít (snad) lepšího veterináře...

Nechtěla jsem prudit, jen jsem se na něco zeptala a ty evidentně nemáš zájem odpovědět...


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign