Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 4.Kvě.2024 - 16:13
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 26.Lis.2009 - 11:19 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Lis.2009 - 14:04
Příspěvky: 19
Boža - o bóóže, děkujiiiii :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Je spousta "pravd" a spousta názorů a zkušeností, jsem hrozně vděčná, že je tu takové spektrum lidí s tak velkými zkušenostmi ..... já jsem opravdu na začátku, Emmička je narozená 4.4.09 :D Ale snažím se kolem načíst a zjistit všechno, co bych měla .... někdy je to těžké, prtž freťulky jsou tak krásně specifická zvířátka :-D jako např ohledně říje, kastrace ... jen vím, že je Emmča jiná a to, že je zima, je zatím opravdu jen v kalendáři a v našich hlavách :-D
Jak píšeš, já jsem s Emmčou v hodně úzkém, blízkém vztahu, je to naše mimi :-D denně pusinkování, mazlíkování, povídání si .... hraní, ... trvalo to, než k nám našla takovou důvěru, dříve se lekala, bála, .... vždy jsem jen zahlédla tmavou šmouhu z rohu do rohu, jak jen poletovala rychlostí blesku po bytě :-D to jí samozřejmě zůstalo, ale je celkově jiná ... né klidnější, ale jiná ... těžko se to popisuje, ale vy určitě víte, co mám na mysli :-D teď přijdu z práce, velké vítání a pokud nemá zrovna spací den, běhá za mnou všude, vaří se mnou,dívá se na tv :-D je kouzelná .... a smradlavá :-D ano, spí více, ale má 3 různé pelíšky, které jí každý týden peru, Emma se koupe tak 1x týdně ... takže to, že je více cítit, prtž leží v pelechu ..... je to možné, ale malá pravděpodobnost ..... každopádně zítra letí do vody :-D

Všem pěkný (skoro jarní :-D ) den :-D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 26.Lis.2009 - 11:31 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 30.Led.2008 - 22:22
Příspěvky: 315
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Ja tě nechci odrazovat od bohulibé činnosti , ale čím víc ji budeš koupat, tím víc bude smrdět :D
Oni ten svuj pach potřebují, takže do druhého dne se "zasmradí", mě osobně tohle období hrozně voní, ale já jsem "težce postižená". Takže já fretky koupu párkrát do roka , a ty mladé před říjí vubec . Jen když vysazují květináče a tak.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 26.Lis.2009 - 11:43 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Lis.2009 - 14:04
Příspěvky: 19
boža napsal:
Ja tě nechci odrazovat od bohulibé činnosti , ale čím víc ji budeš koupat, tím víc bude smrdět :D
Oni ten svuj pach potřebují, takže do druhého dne se "zasmradí", mě osobně tohle období hrozně voní, ale já jsem "težce postižená". Takže já fretky koupu párkrát do roka , a ty mladé před říjí vubec . Jen když vysazují květináče a tak.



Určitě mě neodrazuješ :-D ... já tedy ale musím říct, že kdykoli jsem ji okoupala, což je opravdu pravidelně 1x za týden, tak nezačala smrdět ... vydržela krásně voňavá - no voňavá, spíše taková neutrální vůně - ten týden a často jsme ji koupali jen z důvodu, že jsme byli venku ..... podle mého je to buď tím, že tedy více chrní a asi i tím, že by mohla přijít do říje .... každopádně to trvá cca měsíc, kdy je to smraďoch :-D a hlavní důvod, proč se tak často (pro vás, ne pro nás :-D ) koupe je ten, že je to opravdu mazel se vším všudy, tudíž nám skáče po posteli, zavrtává se do peřin a pokud je cítit tím svým fretčím, je to pak cítit všude, tzn v peřinách, z našeho oblečení a to se mi nelíbí ... myslím, že není důvod, proč by to mělo být cítit po celém bytě a byla jsem u pár fretkařů a byl to děs, to máš hrůzu si jen sednout na sedačku :roll: ale je to samozřejmě každého věc, stejně tak někomu doma smrdí pes nebo kočka, když se nedodržuje hygiena na určité úrovni ..... Emmik je zvyklá se koupat, neškrábe se potom ... srst má ukázkovou, takže tak :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 26.Lis.2009 - 12:36 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 30.Led.2008 - 22:22
Příspěvky: 315
Bydliště: Jablonec nad Nisou
On je taky rozdíl když máš nekastrované dospělé fretky, tak ty jsou cítit v bytě at děláš co děláš. Já mám samé kastráty - ty svoje, jen Ceciclka není,ale ta je nedospělá ještě. A cítit u nás fretky nejsou, alespon to říkají lidi,co sem přijdou.
Když mi do utulku přibude říjný samec, tak hned nastane jiná situace, ale nám to nevadí a návštěvy mám většinou chápající (většinou fretkaře :-) )


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 26.Lis.2009 - 13:38 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
verunka84: já mám samičku na den stejně starou jako ty a koupala jsem jí jednou :wink: a to se mi v lese prošla blátem. Vůbec nesmrdí, ale když trošku tak jí stříknu kondicionérem ve spreji. Je podle mě zbytečný koupat jí každý týden...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 26.Lis.2009 - 16:16 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
boža napsal:
Yasmin, ty vážně nepoznáš tak 4-3 týdny dopředu,že se blíží říje??? já teda jo. Moje samičky teda jsou opravdu víc cítit, mění chování , přesně jak píše Verunka. Možná proto, že je se samičkou ve velmi blízkem vztahu a věnuje se jí hodně a denně.


Jo Bozo ja rozhodne se fretkam nevenuju a nepoznam to, fakt ne.. :roll: :roll: :roll:

Mesic pred to poznat nejde, neverim ani tobe, ze bys byla takovy profik :lol: :lol: Uz nekolikrat jsem zazila, ze jsem koukala na fretku, ze uz uz to prijde a klidne jeste dva mesice se nic nedelo.. Ale mozna, ze tohle jsi ty jeste nezazila, ze s tim nemas takove zkusenosti a proto si myslis, ze tohle dobre vis :) Nejsem jedina, vim, ze i Jordi se to stalo. Vulvicka jemne nabehne, samicka vic smrdi, ale dva mesice se nic nedeje a pak ze dne na den je vulva velka jak tresen :)

Takze po teto zkusenosti bud nejsem profik a nebo jsem toho zazila o neco vice.. :) Jsou doby, kdy jsem si myslela presne to same. Proto bych ani nezkousela kastrovat samicku pred riji - neverila bych, ze jsem tak skvela, ze tohle poznam, ze uz zitra zacne :)

Co se tyce mych fretek denne se jim venuju a dost taky :) To ze zastavam nazor, ze mazlit se potrebuju vic ja, nez ony se mnou, je uz ma vec :) Samozdrajme jsou nektere, ktere jsou fixovane na me a tak ty ktere me vyhledavaji, pomazleni maji, ty co ne, si hraji s ostatnima..
Je fakt, ze do prace chodit musim, jinak bych nas neuzivila, spolehnout se na jine nemohu, nemam to stesti, ze by za me nekdo penize vydelal a ja bych mohla byt doma :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 27.Lis.2009 - 9:42 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 30.Led.2008 - 22:22
Příspěvky: 315
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Uz je to tu zase, asi čteš přes věty nebo jak.
Nikdo tu nepsal, že chce kastrovat před říjí. Ale na začátku říje. V tom vidím rozdíl. Vetka podle mne odhaduje že patrně přijde říje za měsíc , což samozřejmě tak byt nemusí, proto jsou domluvene že se Verunka dostaví až ta říje začne. Tak to čtu já, a nebo mám vidiny.
Vzdyt jsem se divila že ty bys nepoznala přicházející říji, to že se to někdy rozjíždí pomalu je pravda, a o tom tu řeč nebyla. Právě proto, že se jedná o začátek říje v tom co píšu já a i v tom co píše Verča.
Nikdo tu nepsal že ty se fretkám nevěnuješ, jen jsem podotkla že Verunka má viditelně blízký vztah ke své fretce. Což zas tak pravidlem není, o tom bych já zas mohla vyprávět, setkávám se velmi často s opakem, proto jsem to napsala.
Takže proč tu píšeš o sobě, netuším.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 27.Lis.2009 - 17:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Boza: ja vim, ze ty jsi "nepsala" :) Tve prispevky znam uz par let, takze uz vim, kam presne miris ;)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 29.Lis.2009 - 18:56 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 30.Led.2008 - 22:22
Příspěvky: 315
Bydliště: Jablonec nad Nisou
ajo, ja si nikdá neuvědomím, že ty vlastně víš líp než já co vlastně říkám.
Pak to končí tak, že musím věčně dementovat , co je mi podsouváno . :|


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 11.Pro.2009 - 10:50 
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Pro.2009 - 10:45
Příspěvky: 1
Dobrý den, mám urgentní otázku. Byli jsem u veterináře z naši Fretkou domluvit se na kastraci, s tím, že nás objednali už na dnešek (11.12.2009). Tak jsem se chtěl zeptat jestli je to dobrý nápad, protože naší freťuli ještě není ani 7 měsíců a říje zatím v nedohlednu. Tak by mě zajímalo, jestli do toho máme jít nebo spíše počkat na tu první říjí, hormonálně ukončit a poté kastrace? Děkuji za případnou odpověď.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 11.Pro.2009 - 11:16 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Led.2008 - 21:15
Příspěvky: 224
Bydliště: Ostrava nebo Stará ves u Bílovce
Zdravím, je to přesně jak říkáte... Počkat na první říji, ukončit a pak kastrace.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 11.Pro.2009 - 11:27 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Led.2008 - 21:15
Příspěvky: 224
Bydliště: Ostrava nebo Stará ves u Bílovce
Kastrace po první říji má své důvody. Každá fretečka se totiž vyvíjí jinak rychle a mohlo by se stát, že pokud by jste ji nechal vykastrovat již teď, když by ještě neměla dostatečně vyvinuté pohlavní orgány a žlázy (a tedy ještě neměla první říji), mohly by jejich funkci částečně převzít jiné orgány a to by mohlo později způsobit vážné zdravotní komplikace.

Někdo uvádí ještě možnost kastrace během říje (ale jen hned z počátku plně rozjeté říje), já jsem zastáncem kastrace až po ukončení říje a pártýdenní pauze na vzpamatování organismu. V říji má totiž fretka překrvené odebírané orgány a zákrok během říje je pro ni tudíž velkou zrátou krve.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 11.Pro.2009 - 13:10 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
určitě bych s kastrací ještě počkala do první říje. 6-7 měsíců je na kastraci hrozně brzo. brzo kastrované fretky pak mívají problémy s nadledvinama, kde se začnou ve větší míře tvořit pohlavní hormony a tím dochází ke zvětšení nadledvin nebo nádoru.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 27.Led.2010 - 16:19 
 E-mail  Profil

Registrován: 26.Led.2010 - 10:51
Příspěvky: 32
Ty jo, teď, ani nevím proč, jsem se dívala na http://fretka.kom.cz/main/registr-hrbituvek.php a když to tak čtu a celá jsem z toho hotová :cry: , vídím, kolik těch božátek umřelo během, nebo chvilku po kastraci ! To je to vážně tak nebezpačné pro berušky/berušáky? Nevydrží to srdíčko (tu narkozu) atd. ..

Já chci po první ukončené říji nechat semišku mojí kastrovat, ale teď mám úplně hrůzu v očích :cry:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
OdeslatNapsal: 27.Led.2010 - 16:36 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
semiss: je proste dulezite vybrat vhodneho doktora. Nekastrovat v riji a proste vsechna mozna rizika co nejvic eliminovat :) Pak to bude ok.. ;)
Samozdrejme, vzdy se muze neco stat, ale kdyz se postaras o to aby fretka byla v dobrych rukach a budes hlidat riji, pak je to opravdu velmi mala pravdepodobnost :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign