Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Bře.2024 - 10:55
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 28.Bře.2009 - 19:59 
 E-mail  Profil

Registrován: 2.Úno.2009 - 11:45
Příspěvky: 67
Někoho má jako hlavního pána,jestli tebe,tak by tě kousat neměla..jinak máme stejný problém-přítel z ni má respekt,ona to cítí že nemá pevnou ruku tak se s chutí zahryzne..Někdo kdysi radil že se nesmí dát najevo strach z kousnutí..taky jsem s ní tak začínala,ze začátku samej otisk-ale na to nehleďet,hlavně mazlit a muchlat pořád a pořád,pak to začne časem vracet ..ta klec je přinejmenším dobrý výchovný prostředek-za hryzanec zavřít,nebo do přepravky...hlavně to neflákat.. :?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 28.Bře.2009 - 22:04 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Bře.2009 - 8:00
Příspěvky: 6
Ahojky lidi, když to tady tak čtu, tak mi docela mrzí, že jsem se nepřihlásil o radu dřiv. Mám doma roční freťuli Čikitu a kouše, ale fakt brutálním způsobem. Zkoušel jsem už všechno možné, od pohlavkování až po zavírání do klece. Nic nezabírá. Ani na mlsání ji neutáhnu. Zajímají jí jen její granulky a nic jiného. Jakmile ji vyndám z klece, tak je to v pohodě, můžu ji hladit třeba hodinu, ale jakmile ji položím na zem, tak je z ní šelma, ke který se nikdo nesmí přiblížit. Nenechá na sebe sáhnout. Naposledy jsem si z takového pokusu odnesl prokousnutej nehet. Fakt už strácím trpělivost. Poradí mi někdo? Jen se chci ještě zeptat. Slyšel jsem, že albíni jsou agresivnější. Je to pravda? A mohlo by to být tím, že jsme si ji přivedli domů cca kolem 4 měsíce?


Přílohy:
Picture101.jpg
Picture101.jpg [ 177.9 KIB | Zobrazeno 3234 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 28.Bře.2009 - 22:15 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
jak dlouho jí necháváš denně proběhnout? mám doma albíny 3, 5ti letou samičku, která mě nikdy nekousla, do cizích si kousne, ale ne do krve, 4 letýho samečka, kterého jsem si brala cca v 8mi měsících, kousal, ale to spíš proto, že byl v pubertě, v říji a ještě měnil majitele, to se po pár týdnech srovnalo a po první říji přestal kousat úplně, bez problémů vychází i s cizími lidmi, a druhého samečka mám necelé dva týdny, je mu 10 měsíců, také kouše, ale je také v říji a spíš než agresivní kousání je to opět jen to, že si mě chce někam zatáhnout. jinak mlácením u fretek nic nezmůžeš, maximálně strachu z ruky!

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 28.Bře.2009 - 22:25 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Bře.2009 - 8:00
Příspěvky: 6
To je různý, ale minimálně takový dvě hoďky denně určitě venku pobíhá. Pravda je taková, že mám radost z toho, že si ji alespoň trochu můžu pohladit. Moje přítelkině se jí bojí a je to vidět. Ta naše malá na ní pořád útočí. Dalo by se říct, že jsme si na to už zvykli, ale když pak vidím tu kámošovo, kterou si pustí i pod bundu, tak je mi smutno. Chapu, že nějaké to kousnutí je nezbytné, ale tohle už je moc.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 29.Bře.2009 - 1:33 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
A jak si s ní hrajete? Je docela možné že ji jde jen o hru, ale nezná sílu stisku. To by vysvětlovalo, proč když ji vytáhnete, tak nekouše, ale jakmile ji dáte na zem ano. Kdyby byla agresivní, kousala by pořád.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 29.Bře.2009 - 1:57 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Bře.2009 - 8:00
Příspěvky: 6
ono to moc hrani nejde, spis je to tak, že člověk různě reaguje na skopičiny, které vyvádí. Takové nějaké bafání, schovat ji pod deku a tak možně, co se dá. Žádne vyloženě hraní, které mají rádi neznám


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 29.Bře.2009 - 10:29 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
fretky si nejraději hrají právě na kousanou.
jinak ještě k té agresivitě a kousání, s názorem, že jsou albíni agresivní jsem se setkala už několikrát, stejně tak s tím, že jsou agresivní fretky s černým nosem a psi s tmavým nebo tmavě skvrnitým patrem a dásněmi, je to holý nesmysl, pigment nemá s povahou nic společného. kdyby ano, tak co takový sharpei a nebo čau čau? ti mají tmavou-modrou celou tlamu a jazyk...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 29.Bře.2009 - 19:55 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Bře.2009 - 8:00
Příspěvky: 6
Tak dneska jsem se pokusil o kontakt znovu. Po vypuštění na zem jsem jichtěl chytit do ruky a zakousla se mi do palce a nechtěla pustit. Musím uznat, že jako pes obranář by byla fakt dokonalá, ale jako mazel nic moc.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 29.Bře.2009 - 19:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
jak je stará?

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 29.Bře.2009 - 20:32 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Bře.2009 - 8:00
Příspěvky: 6
Těžko říct. Osobně odhaduju tak rok a půl. Majitelka tvrdila, že jsou jí 3 měsíce, ale byla poměrně dost velká. Tak nevím. Jak se to dá zjistit?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 2.Dub.2009 - 14:22 
 E-mail  Profil

Registrován: 2.Úno.2009 - 11:45
Příspěvky: 67
Já teda nevim,říká se tu že pohlavek nic neřeší,ale u nás to funguje..samozřejmě něžně..když se mi zakousne do ruky,nacpu ji co nejvíc ruku do huby takže nemá sílu sevřít pak zasyčím a plácnu trošku po hlavě,ona se pak sama pouští a už ví že nesmí,jinak s ní zatočim...a šup s ní do klece na 10min... nedávám ji šanci dostat se k jednotlivému prstu,to by ho sežrala,když chce útočit zatni pěst a nech,pak ji třeba zatáhni za kůži na zátylku...když uvidí že si vždy nějak poradíš a tím zvítězíš,omrzí ji snad i ta agrese....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 2.Dub.2009 - 14:25 
 E-mail  Profil

Registrován: 2.Úno.2009 - 11:45
Příspěvky: 67
A jinak fretka není kotě ani nijak přehnaný mazel...je to vykuk a lovec...není to zvířátko pro měkoty a pro dámičky jako módní doplněk..! :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 2.Dub.2009 - 17:07 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 28.Bře.2009 - 8:00
Příspěvky: 6
Tak teda musim říct, že slavíme úspěch. Na multivitamíny jsme ji nedostali, ale miluje med a colu. Tak kapka medu na prst pomohla natolik, že už jen tak chňapne. Ale je to fakt takový něžný. Dokonce přiběhla, když jsem seděl u televize a usnula mi na klíné. No upřímně řečeno jsem čekal, že to bude takový malý kotě. Pamatuju si, že když jsem byl malej, tak strejda měl dvě, a byly to takový frajerky, že se nechaly v klidu i na krku nebo pod trikem nosit. Snad se povede i s touhle mrškou. Ale stejně je to můj mazlík, třeba, že kouše. Pomalu bych řekl, že ji mám raději, než mojí přitelkyni.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 2.Dub.2009 - 17:21 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 27.Úno.2008 - 16:56
Příspěvky: 79
Bydliště: Česká Kamenice
Tak se taky přidám se svojí zkušeností s jednou kousavkou, třeba to někomu pomůže.. :wink: Před rokem sem si brala roční freťuli od 12ti letý holky (teda roční podle ní :roll: ), jen se u nás rozkoukala, začla kousat takovym způsobem, že sem nevěřila kde se v tak malý potvoře bere taková síla. Jako první mi prokousla nos (po piersingu sem toužila na střední, teď skoro va třiceti, díky, nechci), pak už to jelo, jakmile cejtila holou kůži, tak po nás šla. Ruce sem měla dorvaný do masa a nebejt holek tady, vzdala sem to. Pořád sem si řikala, že neměla hezkej život (u tý malý chovatelky) a že musim vydržet. Dopadlo to tak, že venku 30 stupňů a já doma chodila v tlustejch fuseklích zastrkanejch do tepláků a na rukou rukavice. U veterináře zjistili útvar na vaječníku, takže následovala kastrace.. To co z ní vytáhli mi celkem vyrazilo dech, vet řikal že jí to muselo parádně bolet, takže to kousání už se svezlo s tim plus teda ta zanedbaná výchova té slečny. Vet jí dal dohromady a teď to bylo na nás. Takže sem natáhla rukavice, vzala toho ďáblíka na klín, a hladila a hladila, pak sem si jednu rukavici stahla a hladila ji jen tak, druhou rukou(v rukavici) sem jí jistila hlavu, páč jinak bych to slízla. No takhle sem jí pak holou rukou dávala mlsky a na radu Boži ( Božo díky) sem jí k tomu vyprávěla pohádky. Byl to cca 4měsíční boj kdo z koho, ale vyplatilo se, teď je to to nejvděčnější sluníčko, chodí za mnou jak ocásek a vůbec je úžasná.
Takže freťulím zdar a kousavkám zvlášť
Sem se nějak rozkecala :oops:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: kouše do krve
OdeslatNapsal: 8.Kvě.2009 - 19:51 
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 25.Bře.2009 - 16:38
Příspěvky: 9
Bydliště: Jindřichův Hradec
den o de dne jsme radši že jsme vydrželi.Je to nakonec naše zlatíčko sice pořád kouše, ale je vidět že to bere jako hru.Sem tam stishne hodně tak jí malinko plácnem nebo zvíšíme hlas.Hodně asi udělalo, že jsme jí nakonec pořídili tu klec tkaže když něco provede zatrest šup tam sní.Jak jsme jí ze začatku měli na volno byl to boj.Už jsme mysleli že to sní nezvládneme.A teĎ je to náš miláček chodí snáma i na dlouhý procházky.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign