Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 18.Dub.2024 - 21:07
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 6.Čer.2009 - 18:48 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
co se týče krytí, tak záleží na dohodě majitele samce a samice, ale většinou se tedy dává mimčo a nebo cena mimča, pokud tedy ten dotyčný má cenu mimča 500,- tak pak dává majiteli samce těch 500,-, například... osobně jsem si za krytí nikdy nic nebrala, až letos si chci vzít miminko po Semovi, ale určitě bych si nikdy neřekla a nevzala peníze už při krytí, zvlášt když není jistý, že z toho něco bude a ze stejnýho důvodu bych peníze za krytí předem neplatila.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 6.Čer.2009 - 19:15 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Mě taky příde normální něco za nakrytí dát. Ať už mládě, krmení, peníze nebo i maličkost :wink: . Je to o domluvě. Když jsme měli štěňata, taky majitelé psa chtěli jedno štěně (byli to dobří známí), dostali ho a vůbec jsme nad tím nepřemýšleli :wink:


Naposledy upravil Thais_ dne 6.Čer.2009 - 22:30, celkově upraveno 2

Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 6.Čer.2009 - 22:09 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 20.Črc.2008 - 19:33
Příspěvky: 293
Bydliště: Třebíč,obec Rohy
No některé názory tady mě opravdu zarazily,ale budiž.Já jsem za krytí předem nic nebrala,až se malí fretečce narodily tak mi majitelé poslali za krytí peníze.S jednou známou jsem se dokonce domluvila že za krytí místo peněz mi na týden pohlídá naše fretky až pojedeme na dovolenou,takže taková protislužba :cheesy: .

_________________
stránky Naší fretčí smečky: http://www.fretecka1.webnode.cz
stránky Našich Teddy králíčků: http://www.nasiteddykralicci.webnode.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 7.Čer.2009 - 12:31 
 Profil

Registrován: 5.Čer.2009 - 13:41
Příspěvky: 4
Koukam, nekteri to nepochopili, nejde mi o to, ze jsme museli platit, jde mi o pristup teto "chovatelky". Domluvili jsme se, ze kdyz kryti nevyjde, muzeme ji nechat zdarma prekryt a nebo nam bude vracena cast penez. Kryti jsem jiz opakovat nemohla, proto jsem chtela zpet domluvenou castku penez, nacez jsem se jiz nedockala zadne odpovedi, na SMS a maily nereaguje a telefon pro jistotu ani nezveda. Myslim, ze toto dost svedci o "ferovosti a serioznosti" teto mnozitelky, ktere "vubec nejde" o penize.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 7.Čer.2009 - 15:58 
 E-mail  Profil

Registrován: 21.Čer.2008 - 15:36
Příspěvky: 3
Sybell napsal:
Koukam, nekteri to nepochopili, nejde mi o to, ze jsme museli platit, jde mi o pristup teto "chovatelky". Domluvili jsme se, ze kdyz kryti nevyjde, muzeme ji nechat zdarma prekryt a nebo nam bude vracena cast penez. Kryti jsem jiz opakovat nemohla, proto jsem chtela zpet domluvenou castku penez, nacez jsem se jiz nedockala zadne odpovedi, na SMS a maily nereaguje a telefon pro jistotu ani nezveda. Myslim, ze toto dost svedci o "ferovosti a serioznosti" teto mnozitelky, ktere "vubec nejde" o penize.

Ahoj, tak jsem tu zas, musím tedy uznat že nevím jak to mezi Vámi bylo, co se týče placení a podobně, je pravda že k tomu se já vyjadřovat nemůžu, nejsem do toho zasvěcena. Co se týče mě, zkušenosti mám dobré. Chtěla jsem jen reagovat na to, jak si vylíčila podmínky Markétčiných fretek. Tvůj popis se mi zdál dost neodpovídající realitě, ale to bych se už opakovala. Ale ještě k těm penězům... Sybell, studuješ? Asi ne, viď. Neber to nějak zle, nemám v úmyslu se s někým hádat, ale studenti maj peněz žalostně málo. A když si fretky na sebe dokážou vydělat, tak dobře, nevidím na tom vůbec nic špatného. Ty taky v práci prodáváš své zkušenosti a umy, fretky zase svou krásu a plodnost... :?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 7.Čer.2009 - 16:30 
 Profil

Registrován: 5.Čer.2009 - 13:41
Příspěvky: 4
Houmí napsal:
Sybell napsal:
Koukam, nekteri to nepochopili, nejde mi o to, ze jsme museli platit, jde mi o pristup teto "chovatelky". Domluvili jsme se, ze kdyz kryti nevyjde, muzeme ji nechat zdarma prekryt a nebo nam bude vracena cast penez. Kryti jsem jiz opakovat nemohla, proto jsem chtela zpet domluvenou castku penez, nacez jsem se jiz nedockala zadne odpovedi, na SMS a maily nereaguje a telefon pro jistotu ani nezveda. Myslim, ze toto dost svedci o "ferovosti a serioznosti" teto mnozitelky, ktere "vubec nejde" o penize.

Ahoj, tak jsem tu zas, musím tedy uznat že nevím jak to mezi Vámi bylo, co se týče placení a podobně, je pravda že k tomu se já vyjadřovat nemůžu, nejsem do toho zasvěcena. Co se týče mě, zkušenosti mám dobré. Chtěla jsem jen reagovat na to, jak si vylíčila podmínky Markétčiných fretek. Tvůj popis se mi zdál dost neodpovídající realitě, ale to bych se už opakovala. Ale ještě k těm penězům... Sybell, studuješ? Asi ne, viď. Neber to nějak zle, nemám v úmyslu se s někým hádat, ale studenti maj peněz žalostně málo. A když si fretky na sebe dokážou vydělat, tak dobře, nevidím na tom vůbec nic špatného. Ty taky v práci prodáváš své zkušenosti a umy, fretky zase svou krásu a plodnost... :?


Asi te zklamu, ale ano, jsem student, mam zalostne malo nejen penez, ale i casu a proto mam zvirat pouze tolik, kolika se dokazi venovat a dat jim vse potrebne aniz by na sebe museli vydelavat. Z toho duvodu mam fretku pouze jednu jedinou a na tom nehodlam nic menit. Co jsem v tu dobu viděla u teto chovatelky ja, se opravdu fretcim rajem nazvat nedalo! Fretky mela v male, tmave, mistnosti u domu, kde meli udelany i provizorni vybeh (nedivim se, ze o fretky prisla kvuli uteku), klece meli cerstve vycistene, ale zapach a vlhko tam bylo neuveritelny, coz svedci o tom, ze nekolik dnu predtim cistene nebyli a cistila je az kdyz jsme meli prijet my, aby se nereklo. Nektere fretky meli viditelna oskliva poraneni, zjevne byli pokousane, nehlede na kastrace samic tesne po odstavu mladych, tedy jeste dosti oslabenych, jestli je tohle fretci raj, tak pak se omlouvam, mne to tak neprislo!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 7.Čer.2009 - 19:22 
 E-mail  Profil

Registrován: 21.Čer.2008 - 15:36
Příspěvky: 3
Asi te zklamu, ale ano, jsem student, mam zalostne malo nejen penez, ale i casu a proto mam zvirat pouze tolik, kolika se dokazi venovat a dat jim vse potrebne aniz by na sebe museli vydelavat. Z toho duvodu mam fretku pouze jednu jedinou a na tom nehodlam nic menit. Co jsem v tu dobu viděla u teto chovatelky ja, se opravdu fretcim rajem nazvat nedalo! Fretky mela v male, tmave, mistnosti u domu, kde meli udelany i provizorni vybeh (nedivim se, ze o fretky prisla kvuli uteku), klece meli cerstve vycistene, ale zapach a vlhko tam bylo neuveritelny, coz svedci o tom, ze nekolik dnu predtim cistene nebyli a cistila je az kdyz jsme meli prijet my, aby se nereklo. Nektere fretky meli viditelna oskliva poraneni, zjevne byli pokousane, nehlede na kastrace samic tesne po odstavu mladych, tedy jeste dosti oslabenych, jestli je tohle fretci raj, tak pak se omlouvam, mne to tak neprislo![/quote]
Výborně, tak jsi studentka, a hádáš se :? , to jsem přesně nechtěla. Tak jak bych to uzavřela... Obě jsme viděli nejspíš něco jiného. Ty si budeš stát za svým názorem a já zase za svým. Díky za diskusi:) A přeji zdraví tvé fretečce:) Ahoj


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s chovateli-množiteli
OdeslatNapsal: 7.Čer.2009 - 20:31 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Co se tyce toho jak jste se dohodly a pak nedodrzeni dohody je opravdu spatne, ale "vybuch" proc to tak bylo - mohlo to mit i jine duvody..
Kazdopadne, ja osobne si za kryti penize "beru" (az na to, ze jsem je vzivote nedostala :lol: :lol: ) Ono to vetsinou dopadlo tak, ze bud bylo min mladat nez 4 a nebo dostaly fretule neco na zub :) Pripadne jsme menily kryti za kryti.
Penize pri kryti brat bych nechtela - uz jen proto,ze sice ono to zopakovat prekryti je fajn, ale co kdyz nebudu mit pak z nejakeho duvodu cas, samec bude nemocny a pod.. Proste ja to delam tak, ze kdyz se zadari 4 a vice mladat, pak bud mlade, nebo hodnota mladete.. To je rozumne a fretule maji neco na zub.. :D A teda neresim to, ze by to ten clovek pak nezaplatil, protoze kryju hlavne znamym a nebo lidem proverenym :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign