Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 25.Dub.2024 - 16:30
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 8.Kvě.2010 - 10:25 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 22:06
Příspěvky: 154
Bydliště: Nýřany
Podle mě jde o suprelorin...pochopili jste to dobře? Mě ho také u RPvet nabízeli, ale řikali, že je na 2 roky a že stojí 1500, jenom pro psi je to na půl roku. Možná z toho strachu o fretulku jste to o těch dvou letech neslyšeli :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 8.Kvě.2010 - 11:48 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Dub.2010 - 15:43
Příspěvky: 21
Martin a Janina napsal:
Podle mě jde o suprelorin...


To je ono, suprelorin ... ano, říkala o psech na pul roku, ale nějak mam v hlavě, že i pro freťoury, ale to jsem možná vážně zmotal, tak uvidíme v pondělí, každopádě i 1500 za půl roku by se dalo ustát, ale za 2 roky by to bylo samozřejmě lepší :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 8.Kvě.2010 - 19:20 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
určitě se zkus ještě optat, protože to pro fretky je odzkoušeno v holandsku a funguje jim to právě na ty 2 roky. U nás v ČR to je tak necelý rok, i když možná už i celý. Mě vet říkal, že jsou i 4 leté, ale právě ty u nás ještě nejsou.

My jsme ho nechali dát naší nejstarší freťuli právě proto, že se mě do narkózy v 5 letech nechtělo. Implatnát jsme aplikovali za úplné bdělosti stejně jako mikročip. Ta jehla je ještě trošku větší než pro mikročip, ale až taková hrůza to nebyla.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 11.Kvě.2010 - 11:03 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Dub.2010 - 15:43
Příspěvky: 21
Tak čip už má v sobě, byla docela statečná a za pár sekund to bylo ... ještě dostala naky prášky na srdce a tlak, tak uvidíme, za jak dlouho to zabere.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 11.Kvě.2010 - 12:16 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Držíme palce, aby to bylo úspěšné :wink: Hlavně aby bylo fretince lépe :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 11.Kvě.2010 - 14:09 
 E-mail  Profil

Registrován: 18.Dub.2010 - 12:56
Příspěvky: 8
Je to šikulka. Moc držíme palce, ať jí je co nejdříve lépe!!!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Alternativa chirurgické kastrace - Hormonální implantát
OdeslatNapsal: 27.Kvě.2010 - 22:24 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Zatím implantát funguje. Medulka do říje vůbec nepřišla. :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 6.Říj.2010 - 23:00 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2010 - 17:38
Příspěvky: 77
Ahojky hele mam tedy jeste dozat k tomu suprelorinu. to se pouziva pro kastraci samců. Jak to tedy muze fungovat u samic? máte nejake odkazy na studie pouzitelnosti u fretčích samic? dik moc

_________________
Pokud si myslíte, že vidíte nějaké chyby v mnou psaném textu. Tak se pravděpodobně nemýlíte, ale bohužel já je nevidím. http://cs.wikipedia.org/wiki/Dyslexie http://cs.wikipedia.org/wiki/Dysortografie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 7.Říj.2010 - 2:55 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Ano, je, ale bohužel mě nejde to najít. Každopádně můj vet byl na přednášce o této problematice a již toto upřednostňuje před klasickou kastrací.

"16.30 uur Suprelorin als alternatief voor castratie bij fretten
Dr. Nico Schoemaker, dipl. ECZM en dipl. ABVP, gaat een lezing van een half uur verzorgen over Superlorin als alternatief voor castratie bij fretten. Uit onderzoek is gebleken dat castratie waarschijnlijk een rol speelt bij het ontstaan van bijniertumoren bij de fret. Alle reden om onderzoek te verrichten naar een alternatief. Uit recent onderzoek naar GnRH implantaten, die gedurende minstens twee jaar de geslachthormonen onderdrukken, is bijvoorbeeld gebleken dat de kenmerkende frettengeur bij gebruik van een implantaat minder is als na chirurgische castratie."

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PODEZŘENÍ NA SVRAB - STRONGHOLD NEZABRAL
OdeslatNapsal: 11.Říj.2010 - 15:05 
 Profil

Registrován: 30.Pro.2007 - 10:24
Příspěvky: 220
Bydliště: Brdlíkova 200,Praha 5
Cipísek napsal:
Ahojky hele mam tedy jeste dozat k tomu suprelorinu. to se pouziva pro kastraci samců. Jak to tedy muze fungovat u samic? máte nejake odkazy na studie pouzitelnosti u fretčích samic? dik moc


Podle přednášky dr. Chylíkové superlorin působí na produkci hormonů, které působením melatoninu provokují pohlavní orgány k produkci hormonů vyvolávajících říji, tedy testosteronu i estrogenu. Nepůsobí tedy přímo na tyto orgány. Proto je možné užití u samců i samiček.
Nejde o kastraci, jen o zamezení produkce pohlavních hormonů zásahem do řetězce jejich vytváření. Teoreticky by šlo říji ovlivnit zatemňováním, tedy působením na produkci melatoninu jako základního spouštěcího mechanizmu. U domestikovaných zvířat chovaných v domácnosti je to dost problematické. Uvažovala jsem o kastraci u samce, ale chci zkusit užít přirozený světelný rytmus.
Nasazení superlorinu u fretek je prozatím ve stavu výzkumu. Je otázkou, jak by organizmus zvířátka reagoval další rok - jestli by jedinci byli normálně plodní, mimo jiné i proto, že budou o rok starší - fretka je prostě "krátkověká" zvláště ve vhodnosti doby reprodukce. U psa údajně dávka působí půl roku, u fretky, jejíž říje je vázána na světlo, se dále posouváme.
Ono všechno je špatně - předčasná (a někdy nejen předčasná) kastrace může působit problémy s nadledvinkami, nekastrovat znamená u samců mít dvě třetiny roku smradláka, u samiček při dlouhé říji problémy s krvetvorbou, při ukončení říje "chemicky" častá falešná březost, případně i pyometra - takže všechno je špatně. Na přímou otázku JAK TEDY? Upřímná odpověď - NEVÍM.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Alternativa chirurgické kastrace - Hormonální implantát
OdeslatNapsal: 11.Říj.2010 - 18:18 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Srp.2010 - 17:38
Příspěvky: 77
Erin moc děkuji za rozsáhlou odpověď. Konzultovala jsem to ještě v práci i na výročním kongresu vetu. Přesný "proces" fungování taky nevim a je mi to vcelku jedno. jen mne zajimalo jake to ma + a - u fretek a to uz vim. U psů to v naší praxi použiváme

_________________
Pokud si myslíte, že vidíte nějaké chyby v mnou psaném textu. Tak se pravděpodobně nemýlíte, ale bohužel já je nevidím. http://cs.wikipedia.org/wiki/Dyslexie http://cs.wikipedia.org/wiki/Dysortografie


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Alternativa chirurgické kastrace - Hormonální implantát
OdeslatNapsal: 10.Led.2011 - 23:33 
 E-mail  Profil

Registrován: 10.Led.2011 - 17:54
Příspěvky: 37
Bydliště: Bratislava
dobrý deň, u mojej 7 mesačnej fretuli sa začala ruja, dosť v skorom veku a dosť aj skoro časovo. pôvodne som chcel po skončení dať ju sterilizovať, ale keď čítam toto o hormonálnom implantáte, tak váham. Je to predsa len riešenie nie definitívne (i keď nie je vhodná na chov z dôvodu vady u jej babičky) a zdá sa mi, že aj menej zaťaží organizmus.
Je to vhodné riešenie aj pre takto mladé zviera? Zatial vidím problém len finančný, iné mínusy sú nejaké?
Vďaka


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Alternativa chirurgické kastrace - Hormonální implantát
OdeslatNapsal: 10.Led.2011 - 23:44 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Tak já budu snad vědět víc toto jaro, jestli mě přijde Medulka do říje nebo jestli ten implantát ještě působí. Zatím jsem u ní neviděla nějaké psychické změny stavu. Chová se tak jako když není v říji.

Jinak u mladé fretky taky přemýšlím - z finančního hlediska je to zátěž 3x za život zaplatit sumu = kastraci. Ale je fakt, že tohle by mělo zamezit právě problémům spojeným s brzskou kastrací. U fretky bych nekastrovala před první říjí, protože to, co se popisuje u fen (nádory na vaječníkách či mléčných žlázách), si myslím, že u fretek bude odlišné, vzhledem k tomu, že fena se hárat přestane sama, zatímco u fretky to ve většině případů samo nepřejde. Proto si myslím, že ten mechanizmus bude trochu odlišný. A právě díky té odlišnosti, lze tento preparát aplikovat samici fretky ačkoliv je to preparát určený samcům psů.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Alternativa chirurgické kastrace - Hormonální implantát
OdeslatNapsal: 11.Led.2011 - 0:03 
 E-mail  Profil

Registrován: 10.Led.2011 - 17:54
Příspěvky: 37
Bydliště: Bratislava
ďakujem za rýchlu odpoveď! :shock:
skúsim to ešte skonzultovať s vetom, ale nie preto, že by som Vám nedôveroval (oni nemajú moc radi také tie príkazy, že toto chcem a takto to urobte. ani ja by som to asi nemal rád na ich mieste :) ). na slovenskom fóre sa tomuto tuším moc nevenujú, aspoň som to nenašiel.
ešte možno dotaz ma napadá - hormonálny implantát by sa mal kedy aplikovať? po dokončení ruje (predpokladám, že sa bude musieť ukončovať pregnylom), alebo napr. po 2-3 týždňoch po začatí ruje?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Alternativa chirurgické kastrace - Hormonální implantát
OdeslatNapsal: 11.Led.2011 - 12:28 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
My jsme to aplikovali po ukončení říje hormonální injekcí a tuším, že tak za 14 dnů po tom. Vet říkal, že by mohla ještě přijít jedna říje která by se už ukončila sama, ale u nás už další nepřišla.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign