Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 17.Čer.2024 - 18:34
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 6.Črc.2011 - 16:59 
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Dub.2008 - 8:38
Příspěvky: 28
Ahojky,poridili jsme si maleho tri mesicniho samecka a uz dvakrat zvracel jidlo.Nevite nekdo co to znamena?Jestli se treba neprejedl?A jestli by jsme nemeli jit k veterinari?Moc dik za odpovedi.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 6.Črc.2011 - 19:22 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
jak dlouho ho máte? jak se jinak chová, je aktivní? kadí normálně? jinak fretky nemají ve zvyku se přejídat, takže jídlo by měly mít neustále k dispozici, ale může se stát, že příliš hltá, což bývá častý problém hlavně při dávkování stravy.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 10.Črc.2011 - 19:19 
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Dub.2008 - 8:38
Příspěvky: 28
Ahojky,fretulka uz nezvraci asi to bylo tim ze hltal.Ale tedka mame jiny problem fretulka nechce nic jineho nez granule zkousela jsem vsecko.A uz jsi nevim rady prosim poradte mi.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 10.Črc.2011 - 20:29 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
pokud má kvalitní granule, apk vůbec nevadí, že nic jinýho nežere.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 10.Črc.2011 - 22:09 
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Dub.2008 - 8:38
Příspěvky: 28
Ma primo pro fretky a to mu moc chutna.Dekuji moc


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Taky prosim o radu
OdeslatNapsal: 11.Črc.2011 - 1:15 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 11.Črc.2011 - 0:33
Příspěvky: 11
Bydliště: Vamberk
Mam prvni fretku, Sida, privezla jsem si ho pred 7 dny. Narodil se v dubnu. Vim, ze je to jeste hodne kratka doba na to, aby si stihl zyknout, ale prece jen bych se rada zeptala na par veci. Kdyz jsem si ho privezla, tak jsem ho dala do nove klece, aby se seznamil se svym domeckem. To bylo v pohode. Vsude se podival, zkoumal, kde co ma. Pak jsem si ho nachvili vytahla, abych ho pochovala, to bylo zatim docela v pohode. Jen tak se dival, co se s nim deje. Radovala jsem se, ze ani nekouse, nic. Tak jsem ho zase dala zpatky do klece, aby si proste zvyknul na svuj domov. Za ten den se nic zvlastniho nestalo. Druhy den, kdyz jsem prisla, tak jsem ho otevrela, aby se probehl a aby jsme si hrali. Najednou, kdyz vylitl z klece, tak zacal skakat po nohach a kousat. To me tak trochu prekvapilo, kdyz prvni den to bylo v pohode. Ale dobry, to chapu, je to fretka a chce si hrat. Ale potom asi za 6 dni, co uz jaks taks poznal, kde co v byte je, tak zacal byt docela agresivni. Uz se nenecha ani pomalu pohladit, jen kdyz zere nebo spi. Jen co clovek prijde, tak zacne dost silne kousat do nohou, rozrizl mi patu na noze, jak se zakousl a ja jsem se lekla, tak mi projel jeho zub patou az do krve. To bylo dost bolestive. Nenecha se ani pochovat , zacne hodne silne kousat a skube sebou, proste utika. Nevim, kde jsme s pritelem udelali chybu. Aby jsme si ho mohli aspon trosku pohladit, tak si bereme rukavice nekousne jinak, nez do krve, pri tom nesyci. Ji normalne, hovinka ma normalni. Zere vsechno, co jsme mu zatim dali. Melouna primo miluje. Kdyz je v kleci zavreny, tak mi olizuje prsty a muzu ho hladit pres kklec, ale jakmile ho pustim, tak je jak smyslu zbaveny. Chceme ho s pritelem navliknout do postroje a proste to je nad nase sily. Skube sebou, kouse a skrabe. Proste ho do toho nenavlecem ani omylem. Je tak roztomilej, strasne me to mrzi. Prosim, o nejake rady. Vim, ze kazda fretka kouse, ale taky oplaci lasku a u naseho fretacka je jenom agresivni chovani. Po 7 dnech necekam zazraky, to je jasne, ale aby takhle vyvadel, mi prijde dost zvlastni.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 11.Črc.2011 - 2:24 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
je to sice blbý, ale že je něco určenýho přímo pro fretky ještě neznamená, že to je pro ně i vhodný, i mezi fretčími granulemi se najde spousta značek, které složením vůbec neodpovídají potřebám fretek

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 11.Črc.2011 - 14:18 
 E-mail  Profil

Registrován: 4.Črc.2011 - 20:31
Příspěvky: 1
Prosím Vás, za jak dlouhou dobu po naočkování třetí vakcinace proti psince může fretčátko normálně ven?? Většinou se uvádí týden, ale právě jsem se setkala s informací, že 10 dnů. Chtěli jsme po těch 7 dnech jet na výlet na 3 dny, ale takto by nám to nevyšlo. Po jaké době jste brali fretčátko ven vy?? Očkování v 7., 10. a 13. týdnu. Díky moc za odpovědi.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 12.Črc.2011 - 1:04 
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Dub.2008 - 8:38
Příspěvky: 28
A jake to krmeni je dobre?Pouzivam ferret Pro od Versele-Laga?Prosim poradit ktere by byli vhodne a nejlepsi pro moji fretku.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 12.Črc.2011 - 11:17 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
Chel napsal:
Prosím Vás, za jak dlouhou dobu po naočkování třetí vakcinace proti psince může fretčátko normálně ven?? Většinou se uvádí týden, ale právě jsem se setkala s informací, že 10 dnů. Chtěli jsme po těch 7 dnech jet na výlet na 3 dny, ale takto by nám to nevyšlo. Po jaké době jste brali fretčátko ven vy?? Očkování v 7., 10. a 13. týdnu. Díky moc za odpovědi.


po týdnu ven už klidně může. onastejně není moc veliká pravděpodobnost, že by se tam psinkou nakazil a jde spíš o to, že očkování je pro ně určitá zátěž a tak je potřeba držet je těch pár dnů před a po v klidu, bez nějakých stresů...

zdenulka napsal:
A jake to krmeni je dobre?Pouzivam ferret Pro od Versele-Laga?Prosim poradit ktere by byli vhodne a nejlepsi pro moji fretku.


zrovna ferret pro patří mezi ty méně vhodné, zvlášt pro mládata má hodně málo tuků a bílkovin. mládata potřebují alespon 36% bílkovin a 22% tuků, takže je hlavně potřeba se dívat na složení - na prvním místě by mělo být maso, ne obilí, tuky i u dospělé alespon okolo 20% a bílkoviny okolo 34%. mezi ty kvalitnější patří třeba totally ferret, ferret complete, genesis.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taky prosim o radu
OdeslatNapsal: 12.Črc.2011 - 22:43 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
To je uplně normální...;-) mám už druhého samečka..jednoho ročního a druhý má přes 10 týdnů a probíhá to u nás stejně...mimina prostě koušou, netulí se...tulení mazlení a projevy lásky u nás začínaly až mnohem později...
do postroje ho zkus dostat tak že si sedneš a mezi kolena si dát vitaminovou pastu nebo maltsoftku..to platí skoro na každou fretku a pak s ním mužeš dělat skoro cokoliv a jemu je to jedno..:) u mě to teda zabírá...bez pasty by mi ani u veta nedrželi aby jim prohlídl ouška nebo píchl injekci..:)
zkus si s ním hrát tak že mu budeš dávat kousat nějakého plyšáka nebo prostě nějakou hračku at se naučí nekousat do rukou...ale stejně počítej s tím že to dělat bude..je to miminko a ti se tímhle prostě baví a komunikují...a nohy fretky přímo milují...starší freták mi už teda po nohách až tak nejde spíš je olizuje ale sem tam si taky skočí a zakousne se..:) naštěstí ne do mě ale třeba do přítele nebo do psa..:D..malinký jde převážně po prstech..když začne kousat moc agresivně nebo škubat tak okamžitě zavřít do klece a po chvilce zase vyndat...když zase kousne přehnaně moc, tak zase zavřít...;-) holt fretečky koušou...a malé mimina to jinak ani neumí...:) nepotkala jsem ještě nikoho co by měl miminko které by tohle nedělalo..:) možná jsou vyjímky ale v mém okolí určitě ne..
takže to chce hlavně pevné nervy..:) ale neboj, on vyroste a časem přestane...;-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taky prosim o radu
OdeslatNapsal: 13.Črc.2011 - 0:23 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 11.Črc.2011 - 0:33
Příspěvky: 11
Bydliště: Vamberk
Diky moc za odpoved. Jsem rada, ze je tohle normalni, ze jsme chybu nikde neudelali. Je to malej rostak, vcera prisel a zacal mi olizovat nohu a pak najednou raf. :D S tou pastou to vyzkousim. Muzes mi prosimte jen rict, kde ji sezenu? Treba z internetovyho obchodu nebo normalne ve zverimexu? Diky


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taky prosim o radu
OdeslatNapsal: 13.Črc.2011 - 11:14 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Pastu seženeš ve skoro každém zverimexu. Je to pasta Multi-Vitamin od Gimpetu. Jinak s mimčem to chce vážně trpělivost, musíš ho naučit, jak moc kousnout může a kdy už je to příliš. On na vás být agresivní nechce, chce si prostě jen hrát a ještě neumí ovládat stisk zoubků. Určitě to časem zvládnete, držíme tlapky :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taky prosim o radu
OdeslatNapsal: 13.Črc.2011 - 13:34 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 11.Črc.2011 - 0:33
Příspěvky: 11
Bydliště: Vamberk
DObre, diky. Ja vim, ze nechce ublizit. Je to moje malinky zlaticko. Rekla bych, ze ted je to o neco uz lepsi. Nekdy ho uplacim dobrotama. :D Akorat, myslis, ze kdyz mu dam tu pastu, ze mi s ni neutece? Kdyz mu davam nejaky dobrutky, tak s tim vzdycky nekam utece se schovat, aby mu to nikdo neukradl. Jinak prosimte, jeste jeden problem mam. Jak jsi naucila fretecku na zachod? Ten rostak se mi vzdycky vykaka vedle zachudku.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taky prosim o radu
OdeslatNapsal: 13.Črc.2011 - 15:33 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
já ho vždycky když se probudí nebo po papání hodím na záchodek a on to časem pochopí že se kaká do něj..:D nebo je dobré kolem dát nějaké hadříky...neviděla jsem že by fretka kakala do pelíšků na to jsou ony fajnovky...:D ted už Bruno nechodí nikam jinam než pěkně na píseček..někdy se stane že ho přecouvá ale snaha se cení.:)
jinak pastu nepouštím z ruky to je jasné že by mi jí kluci někam odtáhli a prokousali..:D prostě jí jen drž v ruce a pomaličku mačkej freťáčkovi přímo do tlamičky..on se časem naučí že se do toho nekouše ale jen olizuje a nebude se to snažit ukořistit a odnést..:)


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign