Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 26.Čer.2024 - 15:32
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taky prosim o radu
OdeslatNapsal: 13.Črc.2011 - 18:36 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Opravdu je dobré fretečku po probuzení nejdřív dát na záchod a počkat, až tam udělá co má a hned odměnit :). Jinak pokud je mimo klec, snažit se ho co nejvíc pozorovat, většinou člověk pozná, když se freťule chystá do rohu, takže když ho přistihneš, že chce jít někam jinam, než má, zkus třeba trochu zatleskat, aby přestal a rychle ho přenes na záchod. Možná to budeš muset zopakovat víckrát, ale nakonec to prostě už nevydrží a udělá boban do záchodu a hned ho zase odměň nějakou dobrotou. Fretky jsou úplatný a když zjistí, že po tom, co si dojde na záchod dostane dobrotu, bude tam chodit sám :). Ale než ho to naučíš, může to trvat. U našeho nejstaršího freťouna nám to trvalo skoro rok, byl strašný čuně. Ještě doporučuju rozmístit po bytě víc záchodů, některý fretky jsou lenoši a prostě se jim do jiného pokoje nechce, tak to hodí tam, kde zrovna jsou :D. Jo a ještě mě napadla jedna věc, nemáš náhodou ty trojúhelníkové záchody? Protože jestli jo, vysvětluje to, proč na ně odmítá chodit. Jsou pro fretky malé, hlavně teda pro samce a chodí do nich strašně neradi. Jestli máš tyto, zkus je vyměnit za klasické čtvercové a určitě to bude hned lepší :)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taky prosim o radu
OdeslatNapsal: 14.Črc.2011 - 0:30 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 11.Črc.2011 - 0:33
Příspěvky: 11
Bydliště: Vamberk
Diky, diky moc za rady. Vsechno vyzkousim. :) A chutna ta pasta vsem fretulkam? Jinak rohovy zachod nema, ma takovej ctvercovej lavurek. Nastrkam jmu tam ty hadry a snad to pomuze. Je fakt, ze kdyz je ve spinavym pradle , kde to moc miluje, tak tam se mi nikdy nevykakal. :D Diky


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taky prosim o radu
OdeslatNapsal: 14.Črc.2011 - 13:28 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
ne, nechutná, je to stejný jako u lidí, že to chutná jednomu ještě neznaměná, že to bude chutnat i druhýmu.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taky prosim o radu
OdeslatNapsal: 14.Črc.2011 - 14:59 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
Je pravda, že mu ta pasta chutnat nemusí, ale myslím si, že bude. Neznám jedinou fretku, která by pastu nemilovala :D

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taky prosim o radu
OdeslatNapsal: 14.Črc.2011 - 15:25 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Přesně tak..:D taky neznám fretku co by jí neměla ráda...samozřejmě asi jsou vyjímky, fretečky jsou mlsné jazýčky...ale pasta je jedna z mála věcí kterou miluje drtivá většina...:) podle mě....
Aron jak vidí že otevírám skřín ve které pasty mám, tak mi hned skáče u nohou a je jako v tranzu...když líže pastu, nic okolo nevnímá..:)) stříhání drápků, vyčesávání, veterináře...cokoliv..:) akorát jedině na co je háklivý, nenechá si absolutně sáhnout do oušek..ani u veta při kontrole ani ode mě...a to ani pasta nezachrání....:-/ naštěstí má od malinka ouška čisté tak zatím jsme nepotřebovali bojovat aby jsme je mohli vyčistit..:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taky prosim o radu
OdeslatNapsal: 14.Črc.2011 - 20:31 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
tak já znám spoustu fretek, kterým pasta nechutná a jednu z nich mám i doma.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taky prosim o radu
OdeslatNapsal: 15.Črc.2011 - 0:28 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 11.Črc.2011 - 0:33
Příspěvky: 11
Bydliště: Vamberk
Tak snad Sideckovi chutnat pasta bude. :) A ty drapky, ty mu strihate nejakyma specialnima klestickama nebo to dela veterinar?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taky prosim o radu
OdeslatNapsal: 15.Črc.2011 - 16:19 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
normálně nůžkama na drápky pro kočky nebo pro malé pejsky... co každý týden k veterináři kvůli drápkům by se mi teda nechtělo..:) prostě si musíš jen dávat pozor abys nestříhla do živého, je tam vidět taková růžová špička...tak do té nestříhat! :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 16.Črc.2011 - 14:31 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 22.Srp.2008 - 21:43
Příspěvky: 225
Bydliště: Usti nad Labem
Ahoj prosim muzete mi poradit uz zacinam byt bezradna.V pondeli to bude uz 14 dni co mam problemy s Kittynkou.Zaclo to tim ze zacala zvracet sly jsme na veterinu dostala nejake injekce po dvou dnech.Trosku se to zlepsilo i sama papkala.pak treti den jsem ji mela zacit davat antibiotika.Pak sice uz nezvracela ale zacla mit prujmy a nejedla vubec nic.Sly jsme znova na vet.nic ji nenasly udelaly rozbor bobecku byl negativni.No zkratka prujem mela cim dal horsi mela uplne vypouklou a rudou prdelku.Chodily jsme pomalu kazdy den na nejake injekce.Ted ma v sobe celkem 13 injekci.Daly nam ted naposled antibiotika ktere ucinkuji 14dni.Kittynka uz nezvraci,lepe a dele uz vydrzi spat tak uz nechodi kakat tak casto ale i tak po probuzeni jeste tak 3-4 lita na zachod.Poprve udela bobecek takovy trochu ridsi a pak uz nevidim v zachudku nic ze by udelala tak nevim jestli ji to jen nuti......No ale z ceho jsem uz fakt na nervy nic neji.Rvu to do ni nasilim strikackou vubec nechce.davam ji rozmacene granule obcas do toho trochu rozvarene ryze.Nechce ani pasty nic co tak moc pred tim milovala.Celkem si drzela vahu u veta ve ctvrtek mela jeste 700 g ale dnes jsem ji vazila ma 530g.Snazim se ji krmit kazde 2 h teda mimo noce.Poradte prosim co bych jeste mela zkusit???????Prosim dekuju.Jo jeste jsem zapomela dostava jeste do jidla spetku prasku z morskych ras na ten prujmik. :cry: :cry: :cry: :cry:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 19.Črc.2011 - 23:16 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Janda napsal:
Ahoj prosim muzete mi poradit uz zacinam byt bezradna.V pondeli to bude uz 14 dni co mam problemy s Kittynkou.Zaclo to tim ze zacala zvracet sly jsme na veterinu dostala nejake injekce po dvou dnech.Trosku se to zlepsilo i sama papkala.pak treti den jsem ji mela zacit davat antibiotika.Pak sice uz nezvracela ale zacla mit prujmy a nejedla vubec nic.Sly jsme znova na vet.nic ji nenasly udelaly rozbor bobecku byl negativni.No zkratka prujem mela cim dal horsi mela uplne vypouklou a rudou prdelku.Chodily jsme pomalu kazdy den na nejake injekce.Ted ma v sobe celkem 13 injekci.Daly nam ted naposled antibiotika ktere ucinkuji 14dni.Kittynka uz nezvraci,lepe a dele uz vydrzi spat tak uz nechodi kakat tak casto ale i tak po probuzeni jeste tak 3-4 lita na zachod.Poprve udela bobecek takovy trochu ridsi a pak uz nevidim v zachudku nic ze by udelala tak nevim jestli ji to jen nuti......No ale z ceho jsem uz fakt na nervy nic neji.Rvu to do ni nasilim strikackou vubec nechce.davam ji rozmacene granule obcas do toho trochu rozvarene ryze.Nechce ani pasty nic co tak moc pred tim milovala.Celkem si drzela vahu u veta ve ctvrtek mela jeste 700 g ale dnes jsem ji vazila ma 530g.Snazim se ji krmit kazde 2 h teda mimo noce.Poradte prosim co bych jeste mela zkusit???????Prosim dekuju.Jo jeste jsem zapomela dostava jeste do jidla spetku prasku z morskych ras na ten prujmik. :cry: :cry: :cry: :cry:


Zkusit jiného veterináře? Jaké dělal testy, dělal i jiná vyšetření? Takhle to bylo u nás a málem jsme o freťuli přišli. Pomáhali nám léky proti zvracení, na zlepšení funkce střev. Krmili jsme konzervu A/D od Hillsu je to mnohem výživnější než granule, dá se rozmíchat ve vodě a krmit stříkačkou. Pokud nebude žrát ani pít bude mít těžkou dehydrataci. Pokud nepůjdete k jinému vetovi tak se bojím že to dopadne špatně


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 20.Črc.2011 - 11:55 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 22.Srp.2008 - 21:43
Příspěvky: 225
Bydliště: Usti nad Labem
Veterinar je myslim v pohode.Dnes uz mame po rengenu a laparoskopii bo jak se tomu nadava.Jsme den po operaci.Ve strivkach nemela nic,ale ma hodne zvetsene uzliny poslali kousek na rozbor.Pak ma vysokou hodnotu v krvy ALKP pry jestli jsem spravne rozumela ma neco spolecneho asi se zanetem jater a slinivky.Nakonec mela uz krvave prasklinky na strivkach asi z toho dlouheho namahani.Dostala leky,chodime na infuze a kontroly i 2xdenne, ma dietku od Puriny VETERINARY DIETS kterou tedy zatim jeste nepapka.Snad se uz toho konecne dockam.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 22.Črc.2011 - 22:17 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 22.Srp.2008 - 21:43
Příspěvky: 225
Bydliště: Usti nad Labem
Ahojik tak dalsi info.Tak jsme byli asi 3x na kapackach,kdyz to spocitam celkem tak Kittynka ma v sobe 24 injekci.Od vcera zacala sama bastit tak nam dnes sundali kanilu.Je celkem uz vesela.Taky jsme uz dostali vysledky z toho rozboru uzlin tak rakovina tam neni,ale ma nejakou nemoc.Nazev si fakt nepamatuju.Pry to muze samo odeznit a casem vratit nebo taky nemusi.Dostali jsme leky zatim na 14 dni od zitrka zaciname je to PREDNISON a FAMOSAN ten pry na zaludek.Bobecky uz se nam taky zacinaji pomalu formovat.Tak snad mame nejhorsi za sebou.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 23.Črc.2011 - 20:55 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Tak to jsme rádi že je to lepší :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 24.Črc.2011 - 21:09 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 11.Črc.2011 - 0:33
Příspěvky: 11
Bydliště: Vamberk
No jo, tak jste meli pravdu. Sideckovi multivitaminova pasta mooooooc chutna. Vzdycky, kdyz kolem ni projdu, tak kouka jestli trosku dostane. Muze se po ni utlouct. Ale usicka opravdu cistit moc nechce. :D Akorat mi porad dela starosti, ze je porad takovej kousavej. Nemuzem na nej skoro sahnout, jen kdyz ji a nebo spi a nebo kdyz je v kleci zavrenej. Jinak se najezi a kouse. Ale snad je to normalni, jak rikate. Do postroje jsme ho uz taky nasoukali. Vubec s nim nema zadnej problem, chova se porad stejne, jako by ho nemel. Takze pohoda. Jinak jsem se chtela zeptat, na ockovani proti psince muze jit uz po 3 mesicich a proti vztekline po roce? Rada bych ho proti psince uz nechala ockovat, narodil se nejak v pulce dubna.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 24.Črc.2011 - 21:48 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Kousání je opravdu normální...:) pokud to není nějak moc zuřivé...když už mě Bruno kouše opravdu moc, tak ho dám ke staršímu fretáčkovi ten ho srovná.:D ale jinak když začne kousat nějak bolestivěji, tak s ním zkusit zatřepat a když se neuklidní, tak na chvili prostě zavřít do klece... ale v první řadě zkontrolovat, jestli není hladový...když začne víc kousat, je taky možné že má hlad..;-) jinaaak očkování proti psince by se mělo očkovat hned před v osmém týdnu, druhá popřípadně třetí injekce se aplikuje tři týdny po té předcházející..a vzteklinu až po psince..nee za rok...normálně mimino ještě...štěnata se taky očkují na vzteklinu jako malá...na co čekat rok..to bys s ním pak nemohla ven bez strachu že jí někde nechytne od potulné kočky, popřípadně v lese od jiných zvířat, třeba...


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign