Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 26.Čer.2024 - 15:30
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 18.Srp.2011 - 0:09 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Já si myslím že z toho určitě vyroste..účinné je si ho vůbec nevšímat, nevolat na něj..prostě ignorovat...když blbne a ty se k němu v noci třeba jen zvedneš abys ho šla pokárat nebo pohladit at dá pokoj, tak to pak nepřestane nikdy...nevím ale jestli si uvědomí že nesmí lomcovat mříží když ho dáš do přepravky..:(
pamatuju si jak mi tohle dělal minulý rok aron..já měla skládací klec pro králíky takovou tu metrovou s patrem..a to byla hrůza jak tím začal třepat..ale po pár dnech, možná to byl i nějaký týden, toho nechal..pak zjistil, že dvířka umí otevřít, tak jsem se naštvala už protože, lomcování začlo znovu..já mu pak koupila větší klec FRETKA, myslím že se tak jmenuje :D, a v té mi nikdy mřížema nelomcoval...
asi je moc hyperaktivní potvůrka chlupatá..:) držím vám palce..zkuste co se dá...nejdřív bych ho zkusila fakt uplně ignorovat, třeba překrýt klec nějakou dekou na noc...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 18.Srp.2011 - 22:10 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Já mám klec vysokou 1,5m širokou metr - myslím že dost velkou a 2letá samice mi lomcuje mřížema dodneška. A když s fretama spíme v jedné místnosti tak končí v přepravce dost často. A vůbec nezáleží na tom jak dlouho byla přes den puštěná. Ignorace nepůsobí když ví že jsme doma


Naposledy upravil Thais_ dne 18.Srp.2011 - 22:14, celkově upraveno 1

Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 18.Srp.2011 - 22:11 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Kutscherka napsal:
třeba překrýt klec nějakou dekou na noc...


To akorád tu deku vtáhne dovnitř :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 18.Srp.2011 - 22:38 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
no nevím, čemu by měla pomoct deka hozená přes klec v noci, když je všude zhasnuto a klid.. krom toho takový přehoz přes klec může zkončit i smrtí fretky, někdo tu psal, že se fretka snažila deku zatáhnout do klece, ale zamotala se a zůstala v ní viset snad za zadní nohy, když dorazili majitelé, bylo pozdě...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 18.Srp.2011 - 23:07 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
Já to dělala když v noci zlobil, protože klid ani moc tma tu kolikrát není... a vždycky to pomohlo...říkám jen co pomohlo mně..;-)
nejlepší ale je prostě ignorovat a mít výdrž...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 19.Srp.2011 - 11:58 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 17.Úno.2010 - 13:14
Příspěvky: 155
U nás ignorace taky moc nepomáhala. Sice za několik hodin vyčerpáním na chvíli usnul, ale jakmile se probral, začal nanovo :D. Te'd jsou 3, mají obrovskou klec, svůj vlastní pokoj a máme klid všichni. Když ale jedeme na návštěvu k rodičům a s freťulema spíme v jednom pokoji, je to děs. Ve 3 ráno se rozhodnou, že se vstává, začnou lomcovat všichni a to je teprv mazec :lol: . Naštěstí tam jezdíme jen občas 8)

_________________
http://ferret.offlajn.net - Stránky našeho Teddyho


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 19.Srp.2011 - 14:14 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
umě mají taky dvě velké klece a vlastní pokoj..:D já je už ani nezavírám, takže moc nemám přehled o tom co se tam v noci děje..:D ale myslím si že by mě vzbudil nějaké větší rámus...ale ikdyž je zavřu, když tam jdu uklízet, vytírat apod, protože milují košťata, tak je už lomcování přešlo...jen si lehnou do hamaky a koukají na mě až je zase pustím..:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 23.Srp.2011 - 14:19 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
pavka2407 napsal:
U nás ignorace taky moc nepomáhala. Sice za několik hodin vyčerpáním na chvíli usnul, ale jakmile se probral, začal nanovo :D. Te'd jsou 3, mají obrovskou klec, svůj vlastní pokoj a máme klid všichni. Když ale jedeme na návštěvu k rodičům a s freťulema spíme v jednom pokoji, je to děs. Ve 3 ráno se rozhodnou, že se vstává, začnou lomcovat všichni a to je teprv mazec :lol: . Naštěstí tam jezdíme jen občas 8)


přesně doma jsou v jiném pokoji ale někde na chatě. děs a hrůza! nejhorší je to teď jsme pořád na cestách a fretky u nás v pokoji. už nevím co to je prospat celou noc :evil:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 23.Srp.2011 - 23:46 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Čer.2010 - 19:07
Příspěvky: 31
Taky jsem měla dřív takový problém. Spím s freťákem v jednom pokoji a v noci občas dost řádil, ikdyž nevím jestli teda to bylo slyšet až k sousedům. Ale ignorace mi dost pomohla, prostě si zvykl, že může jančit jak chce, ale je mu to prd platný. Nechávám ho večer než jdu spát pěkně vyběhat, a pak pěkně spí, v půlce noci se vzbudí, nají se a napije a pak zase spí až než vstávám já. Dřív mě budilo i to, když šel v noci pít a jíst, ale nějak jsem si zvykla a jsem proti tomu už imunní :-)
Ignorací jsem dosáhla svého, sousedi to taky přežili a jsme všichni spokojení :-)

_________________
Špunt


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 24.Srp.2011 - 0:28 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Srp.2010 - 18:09
Příspěvky: 152
tak stejně to naštěstí probéhalo i u nás..:) ted mám naštěstí klid už i od smrádečku..:))) at jsem dělala cokoliv, čistila záchody několikrát denně, prala hamaky a deky v kterých kluci spí, aronka jsem nechala vykastrovat, stejně to byl smrádek jak v opičárně..:) mi to nevadí, já už to ani necítím, ale návštěvy si v pokoji u klecí stěžovaly no..:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 29.Srp.2011 - 18:03 
 E-mail  Profil

Registrován: 5.Črc.2011 - 16:12
Příspěvky: 26
Já to s mojima freťulkama dělala tak, že když kousli moc šli do klece, kde jsem je pár minut nechala a vůbec si jich nevšímala a pak zase ven a pořád dokola... S Amálkou to byl děs!!! Zavírala jsem ji i několikrát po sobě než pochopila, že hryzání do krve vede jen k tomu, že se bude nudit v kleci... A když byla venku cpala jsem ji různýma kokinama- nejradši mají Lets Bite (stoprocentní maso pro kočky) nebo gimpetkou a u toho ji hladila, aby si zvykala a když už byla utahaná a někde usla, tak jsem si ji vzala a hladila (ale i to nějakou dobu trvalo). Časem si určitě zvykne :-) z Amálky je teď mazlíček a to jsem si taky ze začátku už nevěděla rady. Chce to trpělivost :-) Jinak já bych zatím freťuli do postrojku nedávala, dokud si na vás trochu nezvykne, ale to už jak chceš ty :-) tak držím pěsti!!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 3.Zář.2011 - 12:05 
 E-mail  Profil

Registrován: 30.Kvě.2011 - 17:48
Příspěvky: 6
Koupili jsme fretčátku pamlsky Gimpet Schnurries - lahodné kuře a obohaceno o Taurin. Chci se raději pro jistotu zeptat, jestli je může, protože píší, že kromě běžné vlákniny obsahují také vlákninu získanou z mléka. Mléko nemůže, tak jestli tu vlákninu z něj získanou může??

Děkuji moc za odpověď.

Hezký den.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 3.Zář.2011 - 12:24 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Může :-)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o radu.
OdeslatNapsal: 3.Zář.2011 - 13:23 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
nesmí, nebo neměla by, dostávat mléko klasický kravský, protože krom průjmu z toho nebude mít nic, ale zas tvaroh nebo bílý jogurt může a to je taky mléčný výrobek... já jim čas od času koupim i mlíčko pro kočky/kotata, který má snížený obsah laktozy a tedy pokud ho nedostanou moc, pak nepůsobí projímavě jako to klasický kravský, u kterýho kolikrát stačí i malý líznutí..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: syčení
OdeslatNapsal: 5.Zář.2011 - 22:02 
 E-mail  Profil

Registrován: 4.Zář.2011 - 17:53
Příspěvky: 13
Bydliště: Ptice
Vadí když na mě moje fretička někdy při hraní syčí? když je třeba zakousnutá do nějaké hračky a já se s ní tahám a ona na mě syčí, je to problém? Normálně mě do rukou nekouše, občas se netrefí, nebo možná to udělá naschvál a maličko stiskne i ruku, ale hned přichází trest, jinak je hodná nekouše, jen do nohou když je rozblbnutá, nebo někdo zahýbe palcemi. Jsou jí 4 měsíce.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign