Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 27.Dub.2024 - 14:52
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Špuntík
OdeslatNapsal: 10.Srp.2010 - 20:30 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Čer.2010 - 19:07
Příspěvky: 31
Ahoj,
moc se mi líbí deníčky všech fretčích kamarádů, tak jsem přemluvil paničku, ať mi taky jeden založí (ani jsem ji nemusel moc kousnout).
Jsem fretčí kluk jako buk a říkají mi Špunt. Panička mi vyprávěla, že se tak jmenuju proto, protože oproti jejím zbožňovaným psům jsem malinkatý jako špunt. Teď už by mě asi pojmenovala jinak, protože se ze mě stává pomalu ale jistě docela velikej kusanec :wink:
Narodil jsem se 25.3. v malé obci na Vysočině. Panička s páníkem si pro mě přijeli, když mi bylo 6 týdnů, byl jsem taková malinká kulička, co se vešla do dlaně, ale za to tlapičky - ty jsem měl ohromný. Hodinku jsem spinkal a pak jsem se objevil v takový óóóhromný kleci a snádherným pelíškem. Hned jsem si do něj zalezl a očkem okukoval paničku s páníkem jak mě taky pořád okukujou.
První noc jsem hodně proplakal, protože mi bylo smutno po mamince a po bráškách a sestřičkách, ale řekl jsem si, jsi přeci chlap a ti nefňukají. Nakonec jsem zjistil, že to tady u těch nových páníčků nebude až tak zlý :D


Přílohy:
Spuntik_4_tydny.jpg
Spuntik_4_tydny.jpg [ 110.71 KIB | Zobrazeno 2673 krát ]

_________________
Špunt
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Špuntík
OdeslatNapsal: 10.Srp.2010 - 20:45 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Čer.2010 - 19:07
Příspěvky: 31
Jak čas běžel, tak jsem pořád rostl a rostl páníkům před očima. Když mi bylo 8 týdnů, strčili mě do přepravky, ve který mi začínalo být už dosti těsno a někam mě vezli, už to nebylo tak dlouho jako tenkrát poprvé, byli jsme tam cobydup. Ze začátku se mi tam teda nelíbilo, byl tam nějaký pán a pořád mě něco dělal a pak mě něco neuvěřitelně štíplo, no ale jsem chlap ne... pak tam byla paní, která mě tam pořád krmila piškotkama, tak už se mi tam začínalo líbit, škoda jen, že piškotky nepapám :) A pak si mě tam oba pořád hladili a obdivovali... to bylo moje seznámením s fretčím doktorem a sestřičkou. Kdyby mi potom nezačali strkat do krku něco kulatýho a kyselýho, tak se mi i líbili...
Paničky se ptal, jestli si je jistá, že si koupila fretku a ne kunu, že mám óóóhromný tlapky a že budu hodně velikej. Prý kuna... to jsou vtipy, já jsem freťák tělem i duší... a hlavně i zoubkama, na který si panička pořás stěžuje, nevím proč :wink:
V 8 týdnech jsem vážil 550 gramů :)

_________________
Špunt


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Špuntík
OdeslatNapsal: 11.Srp.2010 - 17:03 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Čer.2010 - 19:07
Příspěvky: 31
Postupem času jsem zjistil, že je strašná legrace když koušu paničku nebo pánečka. Oni u toho tak krásně ječí :D Ale pak mě začali vytahovat za kožíšek a aby toho nebylo málo, tak mě šupli do klece, nechápu teda proč, když jsme se tak dobře všichni bavili, ale radši teda už nekoušu, protože v kleci je nuda.
Občas mě pánici berou na výlety, na mém prvním mě čekalo překvapení v podobě velikánský černý koule, co do mě pořád šťouchala tou svou mega packou a nebo čumákem. Tak jsem mu daroval pár těch kousanců do těch jeho žďuchavých noh a byl pokoj. Ale ne na moc dlouho. Pochopil jsem že si asi se mnou chce hrát, ale má takový divný hry a moje hra na kousanou se mu moc nelíbí... Jezdím tam docela často, protože panička tam má rodiče, tak už si na sebe s tím divným živočichem docela zvykáme :wink:


Přílohy:
DSCN3818.JPG
DSCN3818.JPG [ 75.53 KIB | Zobrazeno 2654 krát ]

_________________
Špunt
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Špuntík
OdeslatNapsal: 26.Srp.2010 - 23:23 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Čer.2010 - 19:07
Příspěvky: 31
Minulý týden jsem jel s paničkou vlakem, nikdy jsem nebyl v přepravce víc než hodinu a půl a teď jsem byl tři. Panička byla nervózní, abych se nepokakal, čímž mě kapánek urazila, tak jsem jí musel přesvědčit, že to je pro mě brnkačka :mrgreen:
Taky jsem šel asi posledni čtvrtinu cesty (která nebyla zrovna nejkratší) z nádraží vedle paničky na vodítku. Dostal jsem ohromnou pochvalu, že chodím u nohy líp než její pejsek a ještě jsem stíhal rejdit všude kolem, jsem to ale šikulka 8)

Pánici jedou na týden na dovolenou, tak jedu k chůvě na hlídání. Asi z toho budu kapánek nervózní, ale uvidíme jak to chuůvička zvládne. Fretku ještě neměla, ale zato měla všechny ostatní možný druhy živočichů, tak uvidíme. Panička jí dala takový několikahodinový školení, že bych vám to nikomu nepřál. Ale chůvička to nebude mít zase jednoduchý, postarám se, aby si tohle hlídání hodně dlouho pamatovala :twisted:

_________________
Špunt


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Špuntík
OdeslatNapsal: 27.Srp.2010 - 11:51 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Vypadáš jako učiněné zlatíčko, já bych tě pohlídala hned :lol:

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Špuntík
OdeslatNapsal: 28.Srp.2010 - 12:17 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Čer.2010 - 19:07
Příspěvky: 31
Žejo? Já si to taky myslim, že jsem zlatíčko a nechápu proč tedy můj páník mi pořád vyhrožuje, že mě pustí do lesa, jestli budu pořá zlobit... ale panička na něj vždycky hodí hodně moc ošklivý pohled, řekl bych téměř vraždící, tak páník teda les odvolá a pro změnu vyhrožuje balkonem :lol:

Panička dodává: "Když tento týden současná chůva nepřežije, tak příští rok se ozvu :wink: "

_________________
Špunt


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Špuntík
OdeslatNapsal: 29.Srp.2010 - 11:26 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
Asi takovej andílek jako ta naše že??
Ta naše opice naštěstí kouše jen laškovně ve hře,tak jí to dovoluju,je to hold mládě a musí se vydovádět...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Špuntík
OdeslatNapsal: 6.Zář.2010 - 12:25 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Čer.2010 - 19:07
Příspěvky: 31
Tak to všichni úspěšně přežili bez újmy na zdraví, kromě sestřičky mojí chůvy, které jsem daroval kousanec do nártu a následně do palce. Potom se se mnou už nechtěla bavit a bála se mě strašpytel 8)
Zato chůva ta se jen tak nedala obalamutit, byla na mě dosti přísná, ale moooooc hodná. Že prý by si mě hned pořídili taky, kdybych tak nesmrděl... nojo no, kdo má moc citlivej nosík, tak má se zvířátkama útrum :wink:

Andílek to já jsem... přímo učiněnej anděl! :cheesy: Jemné kousání ke hře patří, i moje panička to už pochopila a docela úspěšně se to snaží vysvětlovat i pánikovi. Dokud neteče krev, tak je to pořád dobrý :cheesy:

_________________
Špunt


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Špuntík
OdeslatNapsal: 9.Zář.2010 - 11:10 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Čer.2010 - 19:07
Příspěvky: 31
Jéje včera se mi podařila báječná věc, to se vám musím pochlubit.
Mě hrozně fascinujou takový ty bílý zásuvky jak se do toho strkají ti bílý hadi a díky nim páníkům fungujou počítače a televize atd. Tak jsem šel na průzkům a musel jsem si to označkovat a zanechat tam zprávu průzkumníkům budoucí generace... jééé a ono to začalo tak krásně syčet a prskat, pak to hodilo pěknou prdu a vyhodil jsem proud v celým baráku :mrgreen:
Panička se mnou tuto radost očividně nesdílela a pak byla na mě po zbytek dne uražená... musel jsem ji potom oblíznout a následně kousnout do palečku, aby se na mě konečně usmála :wink:

_________________
Špunt


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Špuntík
OdeslatNapsal: 9.Zář.2010 - 18:12 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
To je opravdu šikulka :-) neše si kabelů nikdy nevšímaly...Pokud tam není suchej zip teda (na nabíječkách apod) to jsou schopný užvejkat pak cokoliv :lol: :lol:

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Špuntík
OdeslatNapsal: 9.Zář.2010 - 21:12 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Čer.2010 - 19:07
Příspěvky: 31
Tak třeba kousnout do nich by mě nikdy nenapadlo, ale vyčůrat se na ně.... jóóó to je žůžo :lol:
A ty suchý zipy jak říkáš to je taky něco, ale panička je pohotově přede mnou stíhá schovat :roll:

Ještě se musím pochlubit, že panička mě dnes vážila a mám 1,8 kg! Na to že mi je 5 měsíců a kousek, myslím že dobrý, bude ze mě asi kus chlapa :wink: Ale ta kuchyňská váha už je mi nějaká těsná a nepohodlná, dost jsem se tam vrtěl, takže to bude muset panička ještě překontrolovat až budeme na návštěvě u maminky 8)

_________________
Špunt


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Špuntík
OdeslatNapsal: 25.Zář.2010 - 11:58 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
Špuntíček je krásnej.Naše Kety poulí oči.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Špuntík
OdeslatNapsal: 2.Říj.2010 - 14:00 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Čer.2010 - 19:07
Příspěvky: 31
Po dlouhé době se zase hlásím, tentokrát jsem na víkendové návštěvě u rodičů moji paničky. Ta černá obluda, co se tu na mě pořád sápe je stále větší a větší, už na něj moje kousance nestačí, takže zdrhám pod stříně, kam na mě nemůže a čekám tam klidně i hodinku, než ho přestane bavit na mě číhat.
Dostal jsem od paničky nový pelíšek, do toho starého jsem se už nevešel, tak mám teď takovou kukaň pro kočky a můžu se v ní parádně roztahovat. Moc se mi tam líbí, takže se tam vyvaluju dost často, panička si už chvilku myslela, že jsem nemocnej, že se nějak moc válím, ale zdání klame :)
Rozhod jsem se, že už paničce nebudu dělat naschvály (aspoň prozatím), jako třeba vykakání se pod stůl a čurání do elektrických zásuvek, díky tomu je na mě panička teď tááák hodná a pořád dostávám nějaký dobrotky... mňamky :)
Ale je fakt, že ji to přijde divný, že jsem takovej hodnej puberťák... no ale to ještě netuší, co na ni chystám :mrgreen:

Přikládám pár foteček :wink:


Přílohy:
Poznámka: Jedna z mých nejoblíbenějších hraček - deštník :-)
DSCN4143.jpg
DSCN4143.jpg [ 75.38 KIB | Zobrazeno 2313 krát ]
Poznámka: Výstavní posed :-D
21092010(005).jpg
21092010(005).jpg [ 59.45 KIB | Zobrazeno 2336 krát ]
Poznámka: od tý doby, co mám nový domeček, nedělám už skoro nic jinýho :-)
22092010(002).jpg
22092010(002).jpg [ 55.1 KIB | Zobrazeno 2320 krát ]

_________________
Špunt
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Špuntík
OdeslatNapsal: 2.Říj.2010 - 14:08 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Čer.2010 - 19:07
Příspěvky: 31
Ještě něco přiložím...


Přílohy:
Poznámka: :-)
DSCN4148.jpg
DSCN4148.jpg [ 72.11 KIB | Zobrazeno 2321 krát ]
Poznámka: Další supr hračka - sklenička. Akorát se v ní docela blbě dejchá :-P
DSCN4146.jpg
DSCN4146.jpg [ 77.04 KIB | Zobrazeno 2313 krát ]

_________________
Špunt
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Špuntík
OdeslatNapsal: 2.Říj.2010 - 17:02 
 E-mail  Profil

Registrován: 27.Srp.2010 - 22:47
Příspěvky: 52
Krásné fotky


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign