Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Dub.2024 - 6:50
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 25.Bře.2008 - 12:58 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Každá fretka váží jinak, záleží na velikosti a vzrůstu...http://fretka.kom.cz/main/fretka-02-blizsi-pohled.php zde se dočteš vše o váze u fretky...Ale pokud ti nepapá, jdi určitě co nejdřív k veterináři, který o fretkách něco ví...Ať jí pořádně prodhlédne bříško...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 25.Bře.2008 - 16:05 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Tak kazda fretka urco vazi jinak..
Ale podvyzivu clovek pozna - fretulka je vyhubla, trci ji casto zebra a hlavne jde citit cela kostricka..
Jinak napred bych vazne zkusila veta, pokud se ti neco nezda..
Pokud mela mit falesku - urcite ji skoncila pred tim rije?
Dalsi bych mozna trochu prisuzovala jaru - pokud neni ubytek vahy prilis velky..

A rozhodne bych pote co ji teda zkontroluje vet (pozor, nejlepe nejakeho ktery fretkam rozumi) ji zatrhla granule Whiskas a naucila na poradne fretci.. Pokud si vzdy vybere whiskas (kdyz se granule smichaji) a jine nechce a nechava, tak bych to volila drasticky a proste ji nechala vyhladovet.. Ale to v pouze v pripade, ze je opravdu zdrava..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 25.Bře.2008 - 22:25 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Úno.2008 - 22:10
Příspěvky: 36
Bydliště: BRNO
yasmin napsal:
Tak kazda fretka urco vazi jinak..
Ale podvyzivu clovek pozna - fretulka je vyhubla, trci ji casto zebra a hlavne jde citit cela kostricka..
Jinak napred bych vazne zkusila veta, pokud se ti neco nezda..
Pokud mela mit falesku - urcite ji skoncila pred tim rije?
Dalsi bych mozna trochu prisuzovala jaru - pokud neni ubytek vahy prilis velky..

A rozhodne bych pote co ji teda zkontroluje vet (pozor, nejlepe nejakeho ktery fretkam rozumi) ji zatrhla granule Whiskas a naucila na poradne fretci.. Pokud si vzdy vybere whiskas (kdyz se granule smichaji) a jine nechce a nechava, tak bych to volila drasticky a proste ji nechala vyhladovet.. Ale to v pouze v pripade, ze je opravdu zdrava..


Urcite by mela..davali sme ji injekci na zastaveni rije..ale ona se ji ta prdylka zase nafoukla jako u riji :( ..tedka nedavno..neska sem ji dala slehacku..je po merne tucna tak doufam ze aspon na tom se ji trosku zvedne vaha..akorat nevim jestli to fretulky smeji :?: ..k veteri urcite zajdu..ale na jednu stranu mam uplnou hruzu z toho ze by ji neco mohlo byt..nebo ze se dozvim neco spatneho..treba se neumim starat o zviratka..a proto ji mam asi nemocnou :cry: :cry:... a kdyz na netu ctu o ruznych nemoci co fretka muze dostat a jaky maji naznaky..skoro vsechny u ni najdu..asi sem nejaka divna..mozna uz se tomu rika POKROCILA DEMENCE :wink: ...mam doma jeste kocku a ta mi zas tolik k srdicku neprirostla..a to ji mame 7let a sem blazen do kocek..fretu kdyz nevidim pul hodinky..mam uplny muka z toho ze s ni nemuzu byt a nevim co dela..mozna se o ni moc staram..ja nevim..je mi smutno :cry: :cry: ..


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 25.Bře.2008 - 22:48 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
šlehačku ji určitě nedávej. Navíc chtít, aby nabrala na tuku není dobrý nápad. Z toho může mít průjem a zažívací potíže. spíš bych zkusila třeba koupit vitamínové vločky pro koťátka a zkusila bych ji ty lepší granule namočit, jen lehce aby změkly a přimíchat k porci jídla jednu polévkovou lžičku těch vloček. Ony se rozpustí a vytvoří takovou kaši. báječně to voní, a třeba ji to zachutná.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 25.Bře.2008 - 23:07 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
presne, slehacku ne.. mela bys zacit necim opravdu poradnym.. Zkus to co radi Jordi..

A jinak teda jeste otazka, splaskla ji teda ta vulva? nebo jeste lip - nemohla bys vyfotit nejakou momentalni fotku, jak fretulky, tak vulvicky? :oops: :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 26.Bře.2008 - 18:29 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Úno.2008 - 22:10
Příspěvky: 36
Bydliště: BRNO
Tak sem neska byla u veterinare..ma prej zase riji :( ..nechapu jak muze hnedka po sobe dostat opet riji :?: :?: a to sme ji nedavno kvuli tomu davali injekci a asi tyden to bylo vsechno v poradku :| ..tedka ale sme nasadili antibotika..protoze ty injekce se nemuzou davat jen tak hnedka po sobe..a nejakou pastu k podpore chuti k jidlu a jeste nejaky kapky..rikal ze to zkusime prelecit a kdyby to do patku nepreslo tak bychom ji museli hnedka kastrovat jelikoz ji to uz moc unavuje a uz tak je moc zeslabena :cry: ..ale hnedka jak sme dosli od veterinare domu tak spapala celou misticku granulek a unavou usnula:D ..treba dostala strach ze kdyz nebude papkat ze ji tam zase povedu..ptala sem se ho co mam pro fretku jeste davat..zkombinoval to takovou formou do chemie..ze sem z toho nepochopila vubec nic :frown: ..a doporucil mi spise kombinovat kocici a pejskovo papani dohromady jelikoz fretka potrebuje z obou neco..teda pokud mi prej nepapka fretci granulky..ze to z casti nahradi..sem se jeste chtela zeptat? jak se presne jmenujou ty vlocky?zasla sem asi do 6zverimexu nebo do obchodu jenom s papkanim..a tam mi nabidli asi 5druhu..a kazdy pry obsahuje neco jinyho..tak sem se chtela zeptat jestli mam koupit vsechno a nejak ji to zkouset primichavat do papanicka a stridat :?: nebo mas zkusenosti s jednim ktery fretce vyhovuji :?:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 26.Bře.2008 - 18:41 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Zhana odkud jsi? (tak oprava, koukla jsem do profilu - Brno :oops: uz vim..) Takze otazka spis: ke komu chodis?


Jinak teda co se tyce te rije - dle meho nazoru ji neskoncila vubec :( vetsinou se musi dat vice injekci, nez rije prejde.. Co vam vubec na to dal (predtim) A jinak antibiotika nepomuzou, pokud je to oslabeni tou riji :( na tohle uz timhle stylem leceni umrelo dost fretek :(

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 26.Bře.2008 - 19:02 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Úno.2008 - 22:10
Příspěvky: 36
Bydliště: BRNO
yasmin napsal:
Zhana odkud jsi? (tak oprava, koukla jsem do profilu - Brno :oops: uz vim..) Takze otazka spis: ke komu chodis?


Jinak teda co se tyce te rije - dle meho nazoru ji neskoncila vubec :( vetsinou se musi dat vice injekci, nez rije prejde.. Co vam vubec na to dal (predtim) A jinak antibiotika nepomuzou, pokud je to oslabeni tou riji :( na tohle uz timhle stylem leceni umrelo dost fretek :(


Z Brna :D ...chodim k veterinari kteryho mi doporucila pani u ktere sem fretu kupovala..rikala ze s nim ma dobre zkusenosti :( a ze k nemu chodi vice fretek..tak kvuli tomu jezdim pres pulka mesta..a co ma tedy delat :?: :?: :?: ja o ni nechci prijit :cry: :cry: ...vzdyt je to moje srdicko a udelam pro ni vsecicko na svete


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 26.Bře.2008 - 19:12 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Nevim co mas za veta, ale v Brne bych asi zkusila toto:
Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, Klinika chorob ptákú, plazú a drobných savcú.
MVDr. Jekl Vladimír
ambulance: 541562382
mobil: +420732615647
mail: jekl@vfu.cz

Podle me tvuj vet opravdu moc fretce nepomaha :(

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 26.Bře.2008 - 19:17 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Úno.2008 - 22:10
Příspěvky: 36
Bydliště: BRNO
yasmin napsal:
Nevim co mas za veta, ale v Brne bych asi zkusila toto:
Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, Klinika chorob ptákú, plazú a drobných savcú.
MVDr. Jekl Vladimír
ambulance: 541562382
mobil: +420732615647
mail: jekl@vfu.cz

Podle me tvuj vet opravdu moc fretce nepomaha :(


Dekuju moc :) ..zkusim tam zitra zajit..pak kdyz tak dam vedet jak to dopadlo...opet ti moc moc moc dekuji


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 26.Bře.2008 - 19:21 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Super, tak at to dobre dopadne a drzim tlapky! A info urco dej, budu napnuta jak ksandy, jak to s vama dopadlo..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 26.Bře.2008 - 19:48 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Citace:
Tak sem neska byla u veterinare..ma prej zase riji ..nechapu jak muze hnedka po sobe dostat opet riji

Stává se to, ale ne tak rychle. Spíš to vypadá, jak napsala Yasmin, že ji ta první říje neskončila. Opravdu se dává víc injekcí, myslím, že tak 2-3 s časovým rozestupem, podle toho co to je za druh.

Citace:
protoze ty injekce se nemuzou davat jen tak hnedka po sobe..

To je pravda, pokud se jedná o dvě říje, nikoliv jednu. Hormonální injekce hodně zatěžují organizmus a často se stává, že pak z nich fretka může dostat zánět dělohy.

Citace:
a doporucil mi spise kombinovat kocici a pejskovo papani dohromady jelikoz fretka potrebuje z obou neco..teda pokud mi prej nepapka fretci granulky..ze to z casti nahradi..sem se jeste chtela zeptat?

Jejda, PSÍ VŮBEC NE! mají hrozně málo živin, které fretka potřebuje. Fretka má velmi rychlé trávení, proto potřebuje kvalitní stravu bohatou na bílkoviny živočišného původu a tuky. To proto aby si trávící trakt stihl vybrat co nejvíce živin, dřív než to vyletí ven. A také moc neumí štěpit rostlinné bílkoviny, proto je lepší se vyvarovat granulím ve kterých je obilí, které převládá.

Citace:
jak se presne jmenujou ty vlocky?

Baby Flocken od Gimpet třeba. :wink: http://www.pro-fretky.cz/vitaminy-pamls ... kotata.php

Citace:
tak sem se chtela zeptat jestli mam koupit vsechno a nejak ji to zkouset primichavat do papanicka a stridat nebo mas zkusenosti s jednim ktery fretce vyhovuji

No zase pozor, aby se nepřevitamínovala :) Takže já bych ji než se rozpapá dávala asi tu polévkovou lžičku 1x denně, případně to rozdělit na menší dávky podle toho kolikrát denně by dostala vlhké jídlo. Protože suché se ty vločky moc nezamíchají a nevím jestli by to jedla suché. Ono to právě vynikne tím, že se to namočí. Já to dávám freťátkům do jídla, třeba do syrového masa, nebo konzervičky, nebo do máčených granulek. :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 26.Bře.2008 - 19:55 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Úno.2008 - 22:10
Příspěvky: 36
Bydliště: BRNO
Kdyz mela prvni riji...davali sme ji dve injekce..pak ji t preslo (prdylku mela krasne splaclou :oops: )..asi tak na 14 dnu...mezitim mela falsku...pak mkdyz ji ta faleska presla zacala druha rije...a tak mi doktor rekl nez abychom ji porad davali ty hormony..protoze to po sobe neni dobre...tak zkusime antibiotika a ty vitaminky..v patek se to uvidi jak to s ni vypada..prinejhorsim kastrace ..coz je hrozne:cry: ..chtela sem aby priste mela miminka..a dve mimca si nechat aby byli tři a meli spolecnost :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 26.Bře.2008 - 19:58 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
A příště má být kdy? No není dobré ty hormony cpát do ní to je pravda. Je ještě možnost ukončit říji sterilním samcem.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 26.Bře.2008 - 20:10 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Jordi napsal:
Je ještě možnost ukončit říji sterilním samcem.


Jenze to by musela do Prahy, protoze jiny nez Flavio neni :(

Jinak Zhanna co teda byly ty injekce - jak se to jmenovalo?

A druha vec
Zhanna napsal:
si tak na 14 dnu...mezitim mela falsku...pak mkdyz ji ta faleska presla zacala druha rije

Faleska trva prumerne 6 tydnu - jako brezost - pak samicka jeste "porodi" - za 14 dnu tohle stihnout nemohla. Tak cemu rikas faleska?

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign