Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Dub.2024 - 5:03
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 26.Bře.2008 - 20:11 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
yasmin napsal:
Jordi napsal:
Je ještě možnost ukončit říji sterilním samcem.

Jenze to by musela do Prahy, protoze jiny nez Flavio neni :(


Jinak Zhanna co teda byly ty injekce - jak se to jmenovalo?


A druha vec:
Zhanna napsal:
si tak na 14 dnu...mezitim mela falsku...pak mkdyz ji ta faleska presla zacala druha rije

Faleska trva prumerne 6 tydnu - jako brezost - pak samicka jeste "porodi" - za 14 dnu tohle stihnout nemohla. Tak cemu rikas faleska?

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 26.Bře.2008 - 20:38 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Úno.2008 - 22:10
Příspěvky: 36
Bydliště: BRNO
Sterilním samcem? :shock: a to neni jedno jakým samcem to bude? :?: Kdyby bylo po mém, tak to udělám, už při první říjí. Ono hlavně mi to nedovolí naši:( Bydlím totiž ještě s rodičema.. zatím já a můj přítel studujem..takže bychom neměli z čeho platit nájem..

No, jak se to jmenovala nevím. V průkazce to nemám napsaný. Asi mi to tam nenapsal, jelikož tam není na to žádna kolonka..nevím no :( ..

Faleška? myslím si, že měla. Aspoň, když jsem to tady psala na fóru, tak sme na tom shodli vsichni. Myslím, že ji to přešlo proto, jelikož mě už přestala kousat, když ji lezu do pelíšku a už není taková nevrlá a útočná :wink: ale pořád mě zatáhnout do klece :D Všímá si hodně hraček, který vydávají jakýkoliv zvuk..to pak přiběhne a začne kvokat..


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 26.Bře.2008 - 20:47 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Zhanna napsal:
Sterilním samcem? :shock: a to neni jedno jakým samcem to bude? :?:

Jordi myslela samce, ktery ukonci riji, ale neudela miminka :) na to se pouziva sterilni samec, pripadne jsou ale i kastrovani samecci pri chuti. To aby to bylo proste prirodne a tys do ni nic nepichala..

Pokud s pritelem nevydelavate, tak i miminka zivit je dost nakladne, takze nevim, zda by rodice tohle podporovali..

Co se tyce te falesky, tak fakt nevim :) bud to ma ona nejak totalne pomotane :lol: a nebo ji treba blbe chapes a nebo to vubec neni tou riji..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 26.Bře.2008 - 21:12 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Úno.2008 - 22:10
Příspěvky: 36
Bydliště: BRNO
To by bylo uzasne s tim sameckem..ale jak si psala prej je az v praze :( ..no kazdopadne kdyby se to u ni nejak nezlepsilo..do nedele..v patek mam totiz jit znova na kontrolu jak ty leky zabraly..pokud zadny zlepseni nebude..tak pojedu do prahy=o)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 26.Bře.2008 - 21:13 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Úno.2008 - 22:10
Příspěvky: 36
Bydliště: BRNO
samozrejme ze az budu vedet vic..hnedka dam vedet..


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 26.Bře.2008 - 22:27 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
ano, myslela jsem sterilního právě tak, aby nemohl udělat miminka, pokud chce někdo ukončit říji přirozeně bez následků a hormonů :) Je fakt, že u nás to je asi nový pojem, protože u nás je asi zatím jen jeden sameček, tedy Flávio od Yasmin, který podstoupil vasektomii, právě aby mohl pomáhat samičkám s ukončováním říje. V zahraničí to je už běžnější. :)

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 26.Bře.2008 - 23:47 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 21.Led.2008 - 16:39
Příspěvky: 4
Yasmin...a Flavio ma vysetreni na ECE? Ja se jen chtela optat, neb vim, ze jsi kvuli teto moznosti, ze ho ma, rikala, ze bude ukoncovat riji jen tvym samickam....ale co se tak dovidam, nabizis ukonceni rije siroko daleko...???


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 27.Bře.2008 - 0:06 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
lucifina napsal:
Yasmin...a Flavio ma vysetreni na ECE? Ja se jen chtela optat, neb vim, ze jsi kvuli teto moznosti, ze ho ma, rikala, ze bude ukoncovat riji jen tvym samickam....ale co se tak dovidam, nabizis ukonceni rije siroko daleko...???


Lucifi, ale o Fláviovi jsem psala já, že tady je :)

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 28.Bře.2008 - 23:27 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Úno.2008 - 22:10
Příspěvky: 36
Bydliště: BRNO
tak sem neska byla opet u zverolekare na antibiotika..rije se zatim nezlezlepsila..ale to prej poznam az tak zitra v sobotu..pokud ne tak mi rekl ze pokud nechci kastraci tak ve stredu pujdem opet na hormonalni injekci..ale pusinka mi zacala PAPAT!! Nerikam ze by jedla nejak ve velkym ale uz vice nez predtim=o)..sikulka..a je zivejsi nez predtim..koupila sem ji fretciny granulky (snad ty nejdrazsi co byli na vyber)..a primichala sem je k tem na ktery je zvykla (whiskas)..uz z toho neco malo papkala ale jeste sem nejak nepostrehla ze by prebirala nebo ne..koupila sem i ty vlocky..vyzkousim je hnedka zitra abych ji nemela moc previtaminkanou..davame ji jeste ty kapky a pasticku na podporu chuti..zatim mame 0,8g..snad uz budem jenom pribirat..koupila sem ji vitaminovou pasticku..nevite nekdo kolik se fretulkam dava?ona ji hrozne miluje ale nevim jestli to muze v trochu vecim mnozstvim..muzete mi prosim jeste poradit co tak davate svym fretulkam?muze bili jogurt?diky moc a drzte nam palecky aby uz konecne rije ustoupila


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 29.Bře.2008 - 0:23 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Citace:
pusinka mi zacala PAPAT!! Nerikam ze by jedla nejak ve velkym ale uz vice nez predtim=o)..sikulka..a je zivejsi nez predtim

Tak to je dobře, doufám, že se to bude jen a jen lepšit.
Citace:
koupila sem ji vitaminovou pasticku..nevite nekdo kolik se fretulkam dava?ona ji hrozne miluje ale nevim jestli to muze v trochu vecim mnozstvim

Dávkování je určitě uvedeno někde na obalu, nebo krabičce. Ono to je podle váhy. Ale tak 1 cm pasty na den, by uškodit nemělo. V krátké době například rekonvalescence se může množství zvýšit, ale nemělo by se to přehánět. Každopádně záleží co to je za pastu a jaké tam je uvedeno to dávkování. Třeba Calopet je účinnější a musí se ji dávat méně. Zatímco pasty od Gimpet jsou víceméně doplněk stravy a může se jí dávat větší množství. Takže množství na kočku se musí podělit tak aby vyšla zhruba váha fretky :) :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 30.Bře.2008 - 19:37 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Úno.2008 - 22:10
Příspěvky: 36
Bydliště: BRNO
No takze...rije porad ne a ne ustoupit :( ..takze ve stredu asi pujdeme opet na hormony :cry: ..ach jo...sem z ni desne nestastna... :cry: :cry: ...fretciny granulky nepapka a jenom si vybira ty whiskas..a pokud ji proste necham misticku se zamichanymi granulky tak to vubec nepapka :cry: ..ja uz opravdu NEVIM co ji mam davat..moc si oblibila zloutek od vajicka..nevite jak casto ji ho mohu davat??..


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 31.Bře.2008 - 11:26 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Zhanna:myslím že žloutek můžeš prakticky denně. Ono je normální že samičky v říji prostě nepapají, moje holky taky nebaštily nic, nechtěly ani pamlsky, nic.
Ještě mě napadlo, zkus koupit jak jsou takové ty dětské výživy, třeba kuřecí se zeleninou a tak, takové ty dokrmovací přesnídávky...Najdi tu s co největším obsahem masa, bez brambor, my sehnali Sunárek a bylo to kuřecí se zeleninou a Jennynce to moc chutná. A zkus jí do toho třeba tu granulku namočit a pak ať to sní. Ale nemíchej to dokupy, ono prostě zkoušet, kdy si vezme a kdy ne. U nás v období říje šla jen okurka, nic jiného nejedly, babizny. A granulky fakt jen občas..ony totiž samičky v říji hubnou.Nevím proč, ale já na to přijdu....
A co třeba masové konzervy nebo tak? Mě to třeba fretky nejí, ale některé to zblajznou ani nevíš jak...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 31.Bře.2008 - 12:12 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
To, že fretka v říji hubne je normální. Jen se musí hlídat, aby nehubla příliš. Aby nebyla vyloženě apatická, neměla bledé sliznice, což by mohly být známky dlouhé říje, i když by nebyla třeba zrovna příliš dlouhá. A chuť mívají opravdu jen na něco. Třeba u nás to jsou pasty.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 31.Bře.2008 - 12:29 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Jordi:Ano ano, pasty jsou u nás number one :-))) (pro neangličtináře... číslo jedna)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 6.Dub.2008 - 18:11 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Úno.2008 - 22:10
Příspěvky: 36
Bydliště: BRNO
Teda nejak dlouho jsem se neozvala :) ..moje fretulka uz je na tom mnohem a mnohem lip :D ..papa pomalu jak pominuta..jak kdysi papkala jenom ty Whiskas tak tedka se dala do fretcich granulek Vitakraft (no teda..presneji..papka je jenom tehdy kdyz jsou zamichany s whiskas..jeste pred nedavnem sem to resila tak ze sem davala k pomeru 1:1..tedka od whiskas pomalu ale jiste ustupujeme..tedka je to tak 1:0,30 :lol: )...a koukam ze ji to moc a moc prospiva...pred nedavnem byla takova nemastna neslana...hubena..skoro si nehrala..jenom spinkala a sem tam vylezla z klece a probehla se...tedka je hrozne ziva a opet dokonce zacala kousat a dovadet :!: :!: :) ..ani nevite jak rada tohle vidim...neni nic krasnejsi nez videt jak vase fretulka stastne dovadi...proste krááááááásaaaaa...rije ale zatim neustupuje...ja se z ni zblaznim..nevite nekdo jak dlouho trva???


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign