Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Dub.2024 - 21:04
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Fretka a pamlsky
OdeslatNapsal: 8.Úno.2008 - 14:30 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 10.Led.2008 - 15:42
Příspěvky: 92
Můžete mi prosím někdo poradit? Včera nám přišel balíček z obchůdku U Frodíka plnej různejch laskominek a pochoutek,ale Čikita je odmítá. :evil: Chce jen ty na který je zvyklá... vitamínovou pastičku a polštářky s masíčkem. Přitom jsem si myslela jakou jí udělám radost... :cry: Nakoupila jsem toho spoustu - různý tabletky, vločky... i pochoutky přímo pro fretky,ale ona je ani nechce ochutnat!!! :cry: Nevíte někdo proč? Vždyť to musí být dobrůtky... Mám ji přemlouvat nebo to nemá cenu? :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 8.Úno.2008 - 14:45 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
Když nemáš zkušenost a nevíš, jestli to budou papat, radši kup na zkoušku jen jedno balení. Stejně jsem dopadl já s paštičkami Vitakraft, nakonec jsem je nasypal potulným kočkám před domem, za čež mě teď každé ráno doprovází do práce :D
Ty vločky Sanal chci taky zkusit....ale jinak už kupuju jen osvědčené věci.

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 8.Úno.2008 - 14:51 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 10.Led.2008 - 15:42
Příspěvky: 92
Teď už to vím.... pro příště. Ale i tak mě to mrzí,myslela jsem že si pochutná... :roll:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 8.Úno.2008 - 14:52 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 10.Led.2008 - 15:42
Příspěvky: 92
Ale stejně by mě zajímalo proč to nechce aspoň ochutnat.... když ostatní fretky to normálně papkají. :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 8.Úno.2008 - 16:38 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
Je to zřejmě nějak tak, že mládě si tak nějak zafixuje, co je k jídlu a tyto věci pak za ně považuje a nehodlá to už v průběhu života nijak měnit :-)

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 10.Úno.2008 - 12:14 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Led.2008 - 13:50
Příspěvky: 56
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
ja jsem taky zkusila koupit nove mlsky (polstarky s naplni) a taky si jich ani nevsiml (ani kdyz jsem ho rozlomila na pul). tak sem mu ty dve pulky dala do misky s granulemi a pres noc zmizly (hlad je sv*na :) ). tak jsem mu dalsi den znovu skusila dat. a nic. asi po trech dnech jsem to jeste jednou zkusila a najednou se jich nemuze nabazit.. :lol: ale asi zalezi na fretce


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 11.Úno.2008 - 13:06 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
:) No ony někdy dělají drahoty třeba jen proto, že jim to z počátku nevoní. Také jsem přivezla z Maďarska nějaké mlsky a fretky to ze začátku nechtěly, ale pak jim to nedalo, ochutnasly a nakonec to všechno snědly. :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12.Úno.2008 - 11:08 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 10.Led.2008 - 15:42
Příspěvky: 92
Teď na ni zkouším různý fígle...nenápadně jí to vždycky šoupnu do granulek,ale ona to stejně hned vyčmuchá a okamžitě si to z misky vyhodí!!! :evil: Mám pocit,že to dělá schválně... potvůrka! :twisted: :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26.Úno.2008 - 16:22 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Úno.2008 - 15:30
Příspěvky: 380
Bydliště: Karviná
Jojo, to mi tak přijde u Vikyho. Než se k nám dostal, asi nevěděl, co je to mlska kromě granulek. Vždycky všechno chytil do zoubků, ale položil mi to na dno klece a prostě ne a ne a ne. Až jsem jednou dala okurku. Taky ne. Pak jsem včera dala okurek holkám (jsou ještě oddělení, Viky nahoře a holky dole) Viky spal. Holky začaly bagrovat, Viky se vzbudil a loudil a čichal, co to je. Donesla jsem mu tenkej pláteček, že ybch s tím viděla až do afriky, hodil to na dno klece a začal spokojeně baštit ten okurek. No heuréka!!! A jak mu to chutnalo!

Jinak třeba na vajíčko mi dlabou, na maso v jakémkoliv stavu taky. Mají třeba rádi bílý jogurt. Ale sladký mi taky nesní. A jinak pochoutky crock bacon, poto pro kočky všechno do Gimpetu. Vitaminové pasty, potom takové ty myšky (modré a růžové - růžové jsou, myslím, s mlékem a modré se pstruhem) potom taková červenobílá kolečka (ale potom mají červená hovínka) potom granulky na čištění zubů pro kočky,... vše gimpet.
Ale dlabou mi na jakoukoliv paštiku nebo kapsičku. Nevděčníci :-(
Třeba milují meloun, jablko, pomeranč i mandarinku, papriku (s tím mi rvou ruce) jahodu,... jen jim nejede banán. Ale záleží opravdu na chuti každé freťule. 8)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28.Úno.2008 - 0:17 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Úno.2008 - 22:25
Příspěvky: 13
Ahojky, také mám problémek s naší freťulí. Baští jenom granule. Nakoupila jsem jí vše, co jsem se dočetla, že by fretka kromě granulí mohla žrát, ale ona nic nechce - sýr, jogurt, tvaroh, okurek, papriku, banán, maso syrové ani vařené. Doufám, že jí ty granulky stačí. Za odměnu může multivit.pastu, pár kousků rozinek, někdy kousek sušeného banánu. to je vše, co mi zatím pozřela. Ještě, že máme kočku, ta to po ní "dojíždí".


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28.Úno.2008 - 12:52 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Lena: dokud basti granulky je to to hlavni, protoze ty ji dodaji to kvalitni.. Zbytek jsou mlsky a kdyz je nechce, tak se nic nestane.. Pokud ji chutna pasta, tak bych zustala u ni :) je vic druhu, takze se daji stridat.. :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 3.Bře.2008 - 19:24 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 10.Led.2008 - 15:42
Příspěvky: 92
Tak hurááá... problém je vyřešen. Čikitka už papká všechny pamlsky. :) Nevím co se stalo...asi na ni přišlo jaro. :lol: Vždycky jsem jí do granulek nějakou novou dobrůtku přihodila,ze začátku nechtěla,na protest letěla laskominka okamžitě z misky... Ale najednou má misku vymydlenou raz dva.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 24.Bře.2008 - 23:59 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Úno.2008 - 22:10
Příspěvky: 36
Bydliště: BRNO
Ahojky :D prosim o radu..moje freta zacala posledni dobou hubnout..ze zacatku sem si myslela ze je to kvuli falesne brezosti..ktera ji tedkom nedavno skoncila..mozna to byla taky jedna z pricin proc mi tak radikalne zhubla..ale uz ji to preslo(asi pred 14 dnama) ale stale nevidim ze by aspon trosilinku pribrala :cry: .. je pravda ze je jeste brzo videt nejaky ty kilka nahoru..ale sem z ni uplne nestastna :( nekde sem cetla ze by mela jist maso..nejakou zeleninku..zloutek...konzervu..kvalitni granulky..ale ta moje se niceho nedotkne :!: Davala sem ji papriku okurek a rajce..vzdycky se k tomu jenom pricichla..koukla na me jako kdyby mi chtela rict "TO NEMYSLIS VAZNE??" a odkraci pryc..zkousela sem ji davat vsechny druhy granulek..dokonce i specialni pro fretky..nic..papa jenom WHISKAS..konzervy (jak kocici tak pro fretku) se specialni polevou i normalni..nic...z ovoce ji jenom meloun..coz kde bych ho za soucasnych podminek zhanela :roll: ..zloutek sem ji neska zkousela prinutila vypapkat nasilim...proste sem vzala prstik a stricila sem ji do pusinky tak aby ji to primelo lizat a spapkat..asi ji to zrejme zachutnalo jelikoz snedla pulku..kdyz ji koupim jakykoli nejdrasi nebo nejlevnejsi pamlsek..jenom se k tomu pricichne...jediny co ji dodava nejaky vitaminky a co opravdu miluje...je vitaminova pasta..mam strach ze ji neco chybi proto mi mozna hubne..mam taky strach ze muze prijit chvile kdy ji prestanou chutnat i ty WHISKAS (ona totiz ji jenom hovezi s zadny jiny nechce)..pak mi umre a ja nevim co bych si bez moji fretulky pocala :cry: :cry: :cry: ..poradte mi prosim co mam jeste zkusit??...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 25.Bře.2008 - 0:11 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Pokud se ti cokoliv nezdá, je dobré navštívit veterinárního lékaře. Nejlépe takového o kterém se ví, že fretkám rozumí. Záleží také kolik tvé fretce je. Fretka většinou hubne, když je v říji. Když je falešně březí, naopak spíš přibírá, protože si myslí, že bude mít miminka. Záleží jestli něco jiného jedla, když byla menší, nebo jestli je tohle neměnný stav. Tyto granule nejsou příliš vhodné, už jen to jak jsou barevné, nesvědčí nic moc dobrého. Bývají přuchucované a proto zvířátka, která je jí, nemají moc chuť je měnit. Ale bylo by opravdu lepší přejí na kvalitní kotěcí, nebo fretčí. Je veselá? nebo spíš apatická? Příčina proč nejí může být různá. Pak také nemůže míttřeba červíky?

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: PAMLSKY
OdeslatNapsal: 25.Bře.2008 - 11:35 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 25.Úno.2008 - 22:10
Příspěvky: 36
Bydliště: BRNO
Vesela je dost..aspon si to myslim..dovadi a zlobi :) ..asi mas pravdu..zkusim zajit k veterinari..jen tak mimochodem kolik by asi fretulka mela vazit kdyz ma rok?a kolik je asi tak podvaha?jaky granulky freti davas ty?..cerviky?hm..snad ne :(


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign