Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 3:54
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 25.Črc.2008 - 21:07 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
To zalezi na sikovnosti fretky a navic osobne si myslim, ze morce chytne infarkt, kdyz se mu bude do klece dobivat selma.. Kamoska mela kralika, ktery chtel prorazit klec, kdyz ucitil jen psa - sice neni to morce, ale hlodavec jo.

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Naposledy upravil yasmin dne 25.Črc.2008 - 21:21, celkově upraveno 1

Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 25.Črc.2008 - 21:13 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Dostane, fretky jsou chytré a morčata zvědavé...Naše morče strká hlavu naší fretce pořád. Takže je nenechávám bez dohledu nikdy. Jednou se stalo, že si chtěla fretka prostě hrát a přes klec na morče vyjekla...To vyjeklo a mělo totální amok. Myslela jsem, že dostane infarkt. Doporužuju dát klec někam hodně vysoko, kam se fretka nikdy nedostane!!!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 26.Črc.2008 - 11:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
ani ja to moc neodporucam.. stacilo mi, ako nasa Labka vyliezla na stol ku klietke, v ktorej mame osmagov. Sice sa do nej nemala ako dostat, lebo dvierka su zhora (tie nevie otvarat) a spredu a tie boli nad zemou.. Ona by sice mozno osmagom nic neurobila, lebo je este malicka, no tym dvom uz stacilo ju len vidiet a zacitit a zacali cvakat zubami o preteky! Ked to nasa fretula pocula, vyplasilo ju to a zacala sa branit a kusat mreze klietky, lebo v prvom momente nevedela, kam zdrhnut. Osmagovia zasa vystrkovali tie svoje nufaciky a keby sa viac priblizila, urcite by ju rafli.. Odvtedy ma k nim zakazany pristup... Dravec a hlodavec, to proste neide dokopy..

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 27.Črc.2008 - 9:25 
 E-mail  Profil

Registrován: 24.Črc.2008 - 16:09
Příspěvky: 15
Adelka napsal:
ani ja to moc neodporucam.. stacilo mi, ako nasa Labka vyliezla na stol ku klietke, v ktorej mame osmagov. Sice sa do nej nemala ako dostat, lebo dvierka su zhora (tie nevie otvarat) a spredu a tie boli nad zemou.. Ona by sice mozno osmagom nic neurobila, lebo je este malicka, no tym dvom uz stacilo ju len vidiet a zacitit a zacali cvakat zubami o preteky! Ked to nasa fretula pocula, vyplasilo ju to a zacala sa branit a kusat mreze klietky, lebo v prvom momente nevedela, kam zdrhnut. Osmagovia zasa vystrkovali tie svoje nufaciky a keby sa viac priblizila, urcite by ju rafli.. Odvtedy ma k nim zakazany pristup... Dravec a hlodavec, to proste neide dokopy..

My máme morčátko v kleci otvírání je zezhora,zajistim ju karabinou.Fretka bude od jara do podzimu na balkone a přes zimu venku ale budu ju poustet jen když tam budu a dam morčatku domeček obracene aby se mohl schovat...
alé moc vám děkují

_________________
Budoucí Matýsek a majitelka EvkááMatysek+Evka=Lovééé


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 29.Črc.2008 - 15:52 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Sice nevim jak dlouhej maji morcatka zivot, ale nechtela bys pockat az umre a pak poridit fretku? Fretka na balkone a pak pres zimu venku? Tak to nevim, jak ji tam venku chces poustet :( a v lete na balkone se taky muze pekne prehrat..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 29.Črc.2008 - 21:22 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
no.. my mame plny byt zvierat a fretku k tomu.. to chce iba dobre si to zorganizovat a povedzme zakazat pristup do urcitej izby

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 29.Črc.2008 - 22:21 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Tak my máme doma jak všichni víte taky morče...Jak jsem říkala, Kimi ho přijmula za vlastní mládě a jemu se to opravdu nelíbí...Takže jakmile jedna z nich vyleze na volieru (šplhají krásně po pletivu k němu nahoru) tak se k mřížkám nepřiblíží ani na krok...Jen tak trošku zavětří, která z nich se k němu blíží a lehne si a dělá, že tam není...Asi má šoky z toho jak mu Kimča vylizovala uši... 8) Jenže je potíž v tom, že z 99,9999999 :roll: procent fretka morče zadáví a my jsme já nevím co...Nevím jak momentálně nazvat to, že naše Kimi je kámoška s morčetem a Megina ho respektuje, že tu s námi žije... :cheesy:


Přílohy:
morce.JPG
morce.JPG [ 56.55 KIB | Zobrazeno 3136 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 30.Črc.2008 - 8:34 
 E-mail  Profil

Registrován: 24.Črc.2008 - 16:09
Příspěvky: 15
petulevrtule napsal:
Tak my máme doma jak všichni víte taky morče...Jak jsem říkala, Kimi ho přijmula za vlastní mládě a jemu se to opravdu nelíbí...Takže jakmile jedna z nich vyleze na volieru (šplhají krásně po pletivu k němu nahoru) tak se k mřížkám nepřiblíží ani na krok...Jen tak trošku zavětří, která z nich se k němu blíží a lehne si a dělá, že tam není...Asi má šoky z toho jak mu Kimča vylizovala uši... 8) Jenže je potíž v tom, že z 99,9999999 :roll: procent fretka morče zadáví a my jsme já nevím co...Nevím jak momentálně nazvat to, že naše Kimi je kámoška s morčetem a Megina ho respektuje, že tu s námi žije... :cheesy:

Jj to je fajn...ale viš já ju tu fretku budu mit venku dokud nebude mrznout voda,jakmile bude mrznout voda,tak pude ke me do pokojika,a tam je klec s morčetem ktera je ajistena karabinama :mrgreen:

_________________
Budoucí Matýsek a majitelka EvkááMatysek+Evka=Lovééé


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 30.Črc.2008 - 9:06 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Dub.2008 - 21:03
Příspěvky: 200
Bydliště: Štětí
No, pokud tu mohu říct i svůj názor tak:
1/ pokud je jednou fretka venku, tak bych jí dovnitř nedávala - bude si zvykat na zimu, pak jí šoupneš do vyhřátýho pokojíka a na jaře zase vypustíš mezi přízemní mrazíky??? Tohle mi přijde moc extrémní... myslím, že teplotní šoky nedělaj dobře ani lidem, ani zvířatům... To už bych jí teda (pokud jí chceš schovat před úplnou zimou) dala někam na chladnější chodbu.

2/ myslím, že pro to morčátko to nebude nejpříjemnější. Peťule je pečlivá holka a nenechává běhat holky tak nějak bez dozoru a navíc jejich morčátko je na holky zvyklé... ale pokud to pro to morče bude novinka, bude asi pěkně vylekané... to víš... když se setká kořist s útočníkem, tak to není nej pocit :(

3/ pokud už to tak udělaáš, tak bych fakt maximálně zabezpečila klec, aby se tam freťulka neměla kudy protáhnout... bacha na šířku žbrdlin a přechod mezi plastovým dnem a mřížema... freťulky jsou chytrý a myslím, že si snadno nějakou tu dírku udělaj, pokud budou chtít a budou rychlejší než člověk, který je včas zadrží...

Toť můj názor... ale dělej jak myslíš... :)
Kamča

_________________
Chubbík a Kamílek - oba to jsou bílí ďáblíci, které miluju nade vše!!! Jsem do nich bláááázen!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 30.Črc.2008 - 11:23 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Jinak ještě k tomu dodám, že Unča je chytrej kluk a ke žbrdlinám se nepřibližuje...Jen takový detail...Morčata jsou velmi zvídavá a zvědavá, takže nedoporučuju fretku k morčeti...NIKDY...U nás je to světlá výjimka, ktrá bohužel NIKDY NEPOTVRZUJE PRAVIDLO!!! Na to pozor...Karabiny ti jsou k ničemu, jelikož pokud se morče přiblíží ke žbrdlinkám, fretka v pohodě prostrčí hlavu, když bude chtít k němu. Už jsem Kimču párkrát načapala, jak se ho snaží čapnout, aby si ho mohla odnést...Proto říkám, že se mu jejich přátelství nelíbí...Pokud bych si přece byla jistá, že by mu vůbec nic neudělaly, jsou spolu v jedná volieře :cheesy: :cheesy:
Jinak to, že budeš mít fretku venku a přes zimu doma, je totální hloupost, jak pro její organismus tak pro Vás. Na tohle si fretka pořádně nezvykne. Já jsem zásadně proti volieram venku. Jsou lidé, kteří se správně starají a mají fretky venku, ale dost takových jako jsi ty se fretky, kterou mají venku zbavují. Fretky, která je venku potřebuje mnohem více péče, jelikož s Vámi nepřijde do kontaktu tolik, jako kdyby byla doma. Tudíž se jí venku budeš muset věnovat nejméně 3 hodinky denně (což doma by tě to taky neminulo, ale tam jí pustíš a ona běhá s tebou, tam, kde chodíš). Jsem zvědavá, jak vydržíš s fretkou venku 3 hodinky. Bude to akorát další kousavý případ. Stejně jako je dneska k Bože převážen freťák Myšák. Měla jsem nedávno rozhovor s jednou holčinou, která se vedle na foru fretka.cz bavila stejně jako ty a teda ještě hůř, protože se potom vztekala, že jí všichni říkají, jaká je blbost mít jednu samotnou fretku venku ve volieře...Bude tam smutná, sem tam na ní zapomeneš...Já jsem si s ní popovídala a nyní má fretku doma a je velmi spokojená a ven by jí už nikdy nedala, za což jsem ráda. On je kontakt s fretkou mnohem "v uvozovkách" důležitější než třeba u kočky a u psa. Fretka není venkovní zvíře. Je to vyšlechtěná zdomácnělá potvora, která ven prostě nepatří. Všichni přece víme, že se venku sama ani nedokáže o sebe postarat. Takže proč je cpeme někteří ven??? Maximálně jen na procházku, když je pěkně, to jo, i naše potvůrky jdou rády šmejdit, ale jakmile se vrátějí k sobě do svého pokojíku a pelechu, jsou šťastnější, než venku...Takže asi tak, to je vše, co jsem k tomu zatím chtěla říct...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 30.Črc.2008 - 11:28 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Dub.2008 - 21:03
Příspěvky: 200
Bydliště: Štětí
ještě teda můj dodatek... souhlasím s Peťulí... zní to asi krutě, ale pokud chceš fretku=kamaráda, tak se taky musíš starat a to znamená mít jí doma u sebe a mazlit a tak... taky bych freťulky ven nedala... takže se rozhodni, co chceš a jak moc jsi zodpovědná k sobě i zvířatům!

_________________
Chubbík a Kamílek - oba to jsou bílí ďáblíci, které miluju nade vše!!! Jsem do nich bláááázen!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 30.Črc.2008 - 11:35 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Peťule máš naprostou pravdu. K tomu asi není moc co dodávat. Jen jsem chtěla říct, že já mám doma mimo jiný myšáka a s Toníkem žijou oba v mym pokoji. Není to sice morče, ale myš, ale myslim, že v podstatě je to stejný. Nikdy bych nepustila Toňouška jen tak. Je to klec na myš(mezera mříží necelej cm) ale tušim, že kdyby Toník chtěl, je tam. Když potřebuju vyměnit Nisonovi, musim zavřít Toníka. Nehodlám nic riskovat a myslim, že pořízení fretky do domácnoti s hlodavcem chce pořádně zvážit :oops:

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 31.Črc.2008 - 9:33 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
JJ určitě, to určitě :-) U nás to bylo ale trošku zapeklité...Když sme se dali s přítelem dohromady, já byla zarytá morčetářka žádné jiné zvíře pro mě neexistovalo :cheesy: Pak jsme poznala naprosto kousavou Molinku, která měla ráda jen toho mýho a ostatní terorizovala a kousala do krve...Ale i tak se mi fretky zalíbily...Když jsme se nastěhovali do společnýho bytu, měla jsem 7 morčat (samice byla po porudu..) a David měl 1 fretku :cheesy: časem jsem to začala omezovat a když byli už jen 3, tak jsem si pořídila já fretčího mazlíka, protože Molča byla jen a jen Davida...To byla naše Kimi :-) Letos v lednu jsme nešťastně přišli o Molču a tak jsme se poohlídli po dalším nechtěnci, a zaplať pánbůh, že se díky známostem z fora k nám tak rychle dostala, jelikož byla přeříjená, bůh ví, jak dlouho by ještě žila :-( Podle mě, fretka u dětí nemá co dělat - myslím děcka jako majitele...Od těch 17 let už to beru, to už by mohli mít celkem rozum, ale dřív ne...Vidim to u těch našich dvou...Obě jsou od 14 letých holek...Udajně obě strašně kousavé atd...vždyk to znáte, ne... A přitom to sou andílci :cheesy: Je fakt, že Kimi kouše, to jo, ale Megina?? Ta vůbec, to ja fakt anděl(teda teď by mi mohla oponovat Kamilka1 :cheesy: Páč když byli u nás, tak jí Megina kousla do rtu - Megča se moc opusinkovávat od cizích nenechá :cheesy: a ani moc od mého Davida...Jen ode mě jo :oops: )


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 31.Črc.2008 - 10:01 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Dub.2008 - 21:03
Příspěvky: 200
Bydliště: Štětí
peťul - neoponuju... je fakt, že mě kousla do rtu a tekla mi krvička, ale hned to přebolelo a za 10 minut jsem o tom ani nevěděla :) (to fakt přísahám - zapoměla jsem na to při dalším chlebíčku :-D ).
No a souhlasím, že fretky k dětem nepatří... i já, když jsem byla malá, tak jsem měla zvířátka a byla jsem schopná si s nima hrát a občas jim donýst pampelišku, ale čistit je a tak, to byl horor... staral se mi o ně táta. No a pak jsem rostla a už jsem se musela starat sama a to mě naučilo a poučilo... Proto sama vím, že jako mladší bych se o fretku starat nezvládla a to nepočítám, kolik stojí veterina, vybavení a tak... kdybych si nevydělávala, tak bych to neunesla... a to jsme na veterinu museli jet hned první týden, co jsem doma kluky měla...
A taky je fakt, že dřív bych se kousanců od kluků bála... děti jsou prostě citlivější a neuměj dát víc šancí... teda zase jak které dítko... ale je to tak... když je jednou pokouše, tak se příště už prostě bojí.

_________________
Chubbík a Kamílek - oba to jsou bílí ďáblíci, které miluju nade vše!!! Jsem do nich bláááázen!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 4.Srp.2008 - 19:52 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
děti jsou prostě citlivější a neuměj dát víc šancí... teda zase jak které dítko... ale je to tak... když je jednou pokouše, tak se příště už prostě bojí.TOTO JSI KAMILKO NAPSALAtak v tom budu docela oponovat ale je fakt že co fretka to jiní charakter a tak to je i u dětí.Mám kluka 4,ř roku ten i když ho kousla mockrát se nebojí pokud ho kousne odžduchne jí.Asi si řekneš že to nic.Ale mám i druhé dítko je to dcera má pár měcícu po roce má 15měsíců.Jelikož běhat ještě neumí tak musím hlídat a i když se jí malá do mohy mockrát zakousla a vysela jí na noze když jsem jí zvedala.Tak i tak jde a nosí jí hračky a běhá za ní pokud se čikina po ní rozběhne neutíká.Strká jí prsty do klece i když ví že jí pokaždé kousne ale i tak jde a šup prst je tam.Budeš si asi myslet že je od miminka ale není to tak čikinu máme doma měsíc.Takže co jimá povaha u fretky tak je to i u dítěte je ale fakt že veterináře by asi nezaplatila.A co se tíče starání se o ní snaží se my oba pomoct donesou lopatku krmení vyndají mysečku na vodu a podobně.Je to dobře protože se učí mít rád zvířátka vím že jednou se nedočkám toho že uvidím jak muj syn šlape kočce na hlavu.To bylo docela šok když jsem vyděla jak to jedno dítko udělalo a rodiče se v klidku dívaly.Jinak nic proti tobě.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign