Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 19:14
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 4.Srp.2008 - 20:06 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Dub.2008 - 21:03
Příspěvky: 200
Bydliště: Štětí
čiky: to je v pohodě - chápu to a myslím, že i ty máš pravdu... tvoje děti jsou v tom věku, že všechno objevují a zkoumají. Myslím, že jsou v tom věku, že tohle ještě zvládnou... Spíš si myslím, že starší děti jsou takový, že by si třeba se zvířátkem hráli, ale buď je to za chvíli omrzí, nebo jim, ač třeba nechtěně, můžou ublížit, zvířátko se ožene a vrátí jim to zpátky... to se stává... někdo to unese a někdo se prostě začne bát.
Jde o to, že děti nemají takovou zodpovědnost, pokud jim v tom rodiče nepomáhají.
Ty patříš mezi rodiče, co to dětem ukážou, učí je a tak... a to je dobře, ale jsou rodiče, kterým je jedno, co dítko se zvířátkem udělá... že strčí křečka na balkón a on se upeče v akvárku, nebo ho držej za nožičku, dokud si ji nevyklouběj nebo nezloměj a tak podobně... nemluvím o zapalování koček a tak dále...
Jako malá jsem taky nebyla zodpovědná a musela jsem se to naučit. Já to teď zvládnu a o zvíře se postarám se vším všudy - moje ségra má zvířátka ráda, ale tu zodpovědnost nemá.
Prostě někdo umí a někdo ne... :)
(tohle je bráno všeobecně - nevztahuje se to na nikoho určitého!!!)

_________________
Chubbík a Kamílek - oba to jsou bílí ďáblíci, které miluju nade vše!!! Jsem do nich bláááázen!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 4.Srp.2008 - 20:09 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 10.Črc.2008 - 20:38
Příspěvky: 199
kamilko" to jsem ráda že se nezlobíš ale máš pravdu pokud děti jsou bez dozoru nebo není někdo kdo je vede nemá to cenu.Syn chtěl pejska naočkoval ho tchán.No a vydíš je s toho fretka protože tu jsem chtěla já a tak je to moje a pokud syna za čas onrzí z domu nepůjde a ani jí nikdo nebude ubližovat.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 4.Srp.2008 - 20:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Dub.2008 - 21:03
Příspěvky: 200
Bydliště: Štětí
Já tohle totiž znám... vždycky jsem chtěli pejska a pak jsme našli jednoho zatoulanýho a vzali si ho... byl na zahrádce... měl kotec a boudu... jenomže ségra, která se k němu hlásila jako majitelka nebyla schopná ho chodit ani krmit a tak jsme tam chodili my s tátou... na střídačku... venku mrzlo, padal sníh a já nebo táta jsme udělali žrádlo a šli za nim, vzali ho na procházku, dali mu horký žrádlo, čistou vodu a pomazlili ho... ségra za celou dobu, co ho měla, tak za ním byla 3x :(
Proto si myslím, že pokud má mít někdo zvíře, musí k tomu mít tu zodpovědnost, jinak to prostě nejde!!! Proto je tolik volnejch fretek, koček a psů... a všeho ostatního... Mě to trápí, protože vím, že ty zvířátka za to nemůžou... že lidi jsou ti, co je vyhodí a je jim fuk, co se bude dál dít...
Kdo chce zvíře, tak ať nejdřív přemýšlí sám nad sebou!

_________________
Chubbík a Kamílek - oba to jsou bílí ďáblíci, které miluju nade vše!!! Jsem do nich bláááázen!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 2.Zář.2008 - 19:04 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 20.Srp.2008 - 13:05
Příspěvky: 77
Bydliště: Kuřim
ahoj, rozpoutal se tady hodně zajímavý a řekla bych, že i docela vážný rozhovor. Jestli vám to nebude vadit, taky sem napíšu pár řádků, ikdyž se spožděním.
Co se týče soužití fretka X morče (nebo hlodavec obecně) máte pravdu, že je potřeba, to velice dobře naplánovat. Přece jen šelma a fretka není úplně tetnýž pojem, pes je taky šelma, ale dá se ho naučit celkem bez problémů, že morčátko se nepapá, a že nesmí. Fretka podle toho, co vidím doma, přece jen více podléhá svým pudům než pes. Já sama mám doma 7 morčat a jsou ve verandě společně s Jessie. Ta je však na úplně opačném konci a o morčatech snad ještě ani neví. Seznamovat je bych si v žádném případě netroufla. Jessie v kotci převážně spí, protože když jsem doma, je se mnou v pokoji.
Ke zverimexům a nezodpovědným chovatelům, se asi moc vyjadřovat nebudu, ponevadž komu není rady, tomu není pomoci. Já, ač jsem se snažila o fretkách před koupí zjistit maximum, také se mi to nepodařilo, naštěstí jsem včas našla fórum a ptala se a ptala, až jsem možná byla trochu otravná. Ale raději s stokrát zeptám, než abych udělala nějkou chybu. Samozřejmě první, co je potřeba si uvědomit, že když si něco pořídíme, tak málokteré zvíře vydrží týden a pak umře. Zvířátko s námi bude žít několik let a je potřeba se o něj starat co nejlépe od začátku až do konce. Ve všech životních etapách, včetně třeba fretčí puberty. Dítě taky nikdo neodloží, protože ho to v jeho pubertě nebaví a nepořídí si nové malé roztomilé miminko....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 2.Zář.2008 - 22:01 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
Jenny - souhlasím s Tebou, jen v poslední řádek mi připomněl jednu osobu, která byla jednu dobu ubytovaná v domě, který nyní spravuji. Tato "................." (omlouvám se, ale nemám slovo), si s klidem nechala odebrat své dvě dcery ve věku 12 a 8 let( holčiny jsou v dětském domově a daří se jim výborně, dokonce ani k mámě nechtějí). Matka typicky česká holka má dvouměsíční mimino s o 20let starším příslušníkem národnostní menšiny. Křižují severní a jižní Moravu po ubytovnách, odevšad jsou pro neplacení vyhozeni a navíc on má nastoupit výkon trestu a ona nemá kam jít. Její otec tady bydlí v malinkém jednolůžkovém pokoji.
Omlouvám se za příspěvek mimo téma fretky, ale jsou i takoví, kteří bohužel odloží i své vlastní děti. :cry:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 2.Zář.2008 - 22:30 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 21.Srp.2008 - 21:05
Příspěvky: 569
Bydliště: Bučovice-Jihomoravský kraj
Jenny to jsi napsala moc hezky.

_________________
http://wilt007.rajce.idnes.cz/
http://www.bzooland.webnode.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 10.Zář.2008 - 14:48 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 30.Čer.2008 - 11:17
Příspěvky: 286
Bydliště: Prachatice
no Sárinka mi někdy žere taky zrní. Já mam potkana, a ono se mi to valí všude. No a když si to freťulka najde, tak to slízne :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 10.Čer.2009 - 20:21 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Jak to tady tak čtu o těch dětech co chovají zvířata. Od svých 8 let jsem neustále měla zvířata o která jsem se starala pouze a bez výjimky jen já (většinou jsem měla průměrně tak 3 zvířata). V 15ti jsem odchovala vrh 8 štěňat (jedno jsem dokrmovala). Nikdy mě žádné zvíře neomrzelo. Takže bych zas neházela všechny mladé do jednoho pytle :wink: :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 5.Srp.2009 - 20:31 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Srp.2009 - 19:50
Příspěvky: 8
Thais_ : Souhlasim s tebou - uz odmala mam doma zviratka (od potkanu, piskomilu a kraliku, pres kotata, papouska mam dodnes, atd..), o ktere se staram nebo jsem se staral sam a neomrzely me, max. umiraly na stari. Zase jsem ale znal deti, ktere mely kazdy mesic jine zvire :evil: :x , jedinacky, kteri meli od rodicu prvni posledni, a rybickam z akvarka vyndavali ocicka :!: :evil: . I TAKOVE PRIPADY JSOU A JE I HUR. No ale jsou i "svetlejsi" vyjimky. Na druhou stranku chapu ze pece o fretku by byla pro takove dite ze zakladky asi problem, ale jsou lidi a lidi....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Základní výbava pro fretku
OdeslatNapsal: 11.Pro.2010 - 22:56 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Pro.2010 - 19:58
Příspěvky: 111
Tena napsal:
Myslite že když zajistim klec mýho morčátka karabinama, se k ní Matýsek(Fretka) nedostane :?: :shock:


myslím si že se k němu nedostane já musím Borískovi když jdu do práce taky zapnout na dvířka karabinu jinak by mi zdrhl naučil se dvířka otvírat sám... :D


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign