Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Dub.2024 - 22:40
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19.Led.2008 - 0:49 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Jenže ne každej to zvládá a pak je na podim plno vyhozenejch puberťáků v říji.... což je zase druhá věc.

_________________
http://www.fretici.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19.Led.2008 - 1:09 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Jj rynn to je fakt..
Ja si proste myslim, ze kdo nechce kousavou fretku nemel by ji chtit vubec..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19.Led.2008 - 1:15 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
I já jsem byla naprostý laik když jsem si pořizovala Froda - první fretku. To jsem o žádném klubu a ani o fóru nevěděla. Měla jsem jen jednu knížku a zvládli jsme to, solidně :) Teda podle mého názoru a času co fretky mám, myslím, že ano. :lol: A teda Frodík byl pěkný oříšek. To co jsem si zažila s ním, jsem si pak už s holkama vůbec neprožívala. Také ho mám od mala, i když ne od úplného miminkovství, spíš mu byly tak 4 měsíce, když jsem si ho přinesla. Neuměl chodit na záchod - nevěděl k čemu to je dobrý. Neznal sílu stisku zubů, docela drsně kousal. Teď je to mazlík a vše jsme se museli učit pomalu.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: sháním
OdeslatNapsal: 24.Led.2008 - 11:11 
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 24.Led.2008 - 11:08
Příspěvky: 1
chtěla bych si pořídit fretečku samičku :oops: , jakoukoliv kromě albínky, nebo bílé jakoukoli. Mám pro ni prostředí, místa dost, moc ji chci, čas mám taky, ale mám problém. NEMŮŽU ŽÁDNOU SEHNAT! Poradíte mi někdo prosím?? Jsem z Brna :)

_________________
Peťula Leblová


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24.Led.2008 - 12:06 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
No jo, dnes je internet a existují díky němu informace. Ale nikdy jsem si nemyslel, že fretka je hlodavec, věděl jsem, že je to šelma, něco jako kuna, lasička :-) Ovšem netušil jsem, že se dá nějak chovat, myslel jsem, že je to divoké zvíře, které prostě doma mít nelze a pamatuju, že měl jeden můj kamarád ještě v době totality doma bílou fretku. Měl ji v terárku s hoblinama :( a nedalo se s ní nic moc, docela drsně kousala a co vím, nakonec dopadla tak, že mu vypadla z balkonu ve 12tém patře :( To bylo před nějakými dvaceti lety.

Od té doby jsem žádnou živou fretku neviděl až loni v létě. První jsme viděli ve zverimexu v Liberci, kde jsme byli na dovolené. Hráli jsme si tam s dvěma bílýma fretkama a moc se nám líbily a dcera loudila, abysme si je koupili, jenže jsme měli první týden dovolené a co pak s nimi, než dovolenou skončíme. Řekl jsem dceři, že to necháme, až přijedeme domů, zjistím na internetu nějaké informace a nějakou fretku někde koupíme :D
Potom jsme ještě v jednom kempu viděli kluka, jež měl sebou fretku pod stanem v přepravce :)
Doma jsem na internetu našel dva skvělé servery o fretkách, tento a fretka.cz a plno obrázků těch krásných čumáčků a tak jsme se úplně zamilovali a hned začali fretku shánět. Počet se z jedné rozšířil na dvě, protože jsme jako každý (já a dcera) chtěli tu svoji :-) A tak jsme jednou přijeli k jedněm lidem na vesnici kousek za Olomoucí, měli hezký dům a na to stádo pískajících miminek v ohrádce na trávníku jejich zahrádky nikdy nezapomenu, bylo mi až líto je z takového prostředí vzít do bytu ve městě.
Když se mi poprvé (už nevím který, špatně se rozeznávali) zakousli do prstu, pomyslel jsem si, že to bude těžká práce. Dneska mě spíš olizují a jemně občas chytnou zoubkama a nebo jen tak štípnou, když se jim zdá, že si jich nevšímám a měl bych :D Furt někde šmejdí a nesmí se vůbec podceňovat jako, že si člověk řekne "tam se stejně nedostanou", to pak je překvapení, jak se dostali v kuchyni na stůl a kudy, když metr těžko vyskočí :lol: Ale jinak jsou to moc milá zvířata, která oživila náš život a přinesla plno legrace a radosti.
Uvažuji, že postavím ještě jednu voliéru, nebo koupím klec..... dvě jsou málo :D

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28.Led.2008 - 15:21 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
pejan: UZASNY! 8) :lol:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 22.Črc.2008 - 21:33 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Črc.2008 - 12:48
Příspěvky: 53
Čauky, plánuji si pořídit fretečku, ještě nevím jestli samečka nebo samičku, už jsem strávila spooustu hodin zjišťováním informací a mám i přátelé, kteří freťuli mají, takže snad už něco vím :wink: jen bych se chtěla zeptat plánuji ji po 9. srpnu kdy přijedu ze soustředění. Závodím se psy a přemýšlela jsem prvně nad malým psem, ale chci zkusit něco míň "náročného" alespoň z vyprávění přátel. Myslíte, že je ještě šance sehnat nějakou mladší freťuli?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 22.Črc.2008 - 21:42 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
myslím, že šance určitě je. Jen bych polemizovala nad tím, zda-li je fretka míň náročná, než pes. Mám oboje a vychovávat freťuli, uklízet její obydlí, prostudovat vše možné kolem dokola - myslím, že freťule mě stály mnohokrát více času a de facto i peněz 8)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 22.Črc.2008 - 21:47 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
koukni tadyhle http://fretka.cz/index.php?k=42&s=120.
Jinak mě teď docvaklo to Tvé závodění se psy - takže opravím svůj názor - míň náročná fretka nebude, ale úplně jinak :P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 22.Črc.2008 - 22:14 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Črc.2008 - 12:48
Příspěvky: 53
Tak zase moc velký rozdíl o nebude, závodím s nimi a když u čtyř psů spočítám krmení, peníze za soustředění,.... aj,... jj hned na to mrknu :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 22.Črc.2008 - 22:16 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Črc.2008 - 12:48
Příspěvky: 53
a neznáte raděj nějakého chovatele, u kterého mám šanci mít jak se tomu říká,... u fretek,... socializované fretě?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 22.Črc.2008 - 22:25 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
já hledala po inzerátech a radím - najít někoho kdo je blízko Tvému bydlišti a domluv si u tohoto chovatele návštěvu. Jedině tak zjistíš, v jakých podmínkách vyrůstají, jestli jsou zvyklé na lidi, chodit na záchůdek atd. :?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 22.Črc.2008 - 22:32 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Črc.2008 - 12:48
Příspěvky: 53
No pročítám ty inzerce, nevím, co vím jsou nějaký registry, jak poznám, že je fretka má?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 22.Črc.2008 - 22:36 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
nevím, co myslíš. Jednu fretku mám od chovatelky, která nemá registrovánu chovnou stanici - tuhle freťuli si do registru a případně plemenné knihy musím přihlásit sama. Druhou freťuli mám z chovné stanice a ta přihlášená je.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 22.Črc.2008 - 22:41 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Črc.2008 - 12:48
Příspěvky: 53
No v tom já jsem měla práve bordel jak to funguje, tak to potom jo, protože nvm třeba fretka ze zverimexu asi je taková všehochuť,...


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign