Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Dub.2024 - 22:32
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 22.Črc.2008 - 22:48 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
No raděj vzít fretku od chovatele - nemusí mít chovnou stanici, ale můžeš se přesvědčit o podmínkách odchovu, což ve zverimexu nelze. A navíc nebudeš podporovat koupí ze zveráče lidi, kteří množí freťule jen tak pro peníze, odstaví mimísky příliš brzy atd.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 22.Črc.2008 - 23:16 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Črc.2008 - 12:48
Příspěvky: 53
Jj právě, toho se bojím,... Jenže to se může stát i u chovatelů,...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 22.Črc.2008 - 23:24 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
to riziko je markantně menší. Chce to návštěvu a očíhnout co se dá :? , věk, kontakt, očkování atd. 100% vychovanou fretku, od malinka mazlivou a přítulnou nikde nenajdeš - to vše už pak záleží na Tobě. A na tom, jaká bude v pubertě atd, atd. Já mám tu první absolutně hodnou, chodí na záchod v kleci i mimo ni, ani jednou mě zubama nestiskla silně a ta druhá potvůrka mi už stačila prokousnout prst :P . Povahu a osobnost stejně poznáš až doma 8)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 22.Črc.2008 - 23:53 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Črc.2008 - 12:48
Příspěvky: 53
jj tohle chápu :) mno uvidime par inzteratu jsem obepsala tak uvidim :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 23.Črc.2008 - 2:06 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Tak to objasním, když jsem od fochu :cheesy:

Jak plemenné knihy (i česká i slovenská) tak registr fretka.kom.cz, jsou neomezující v tom odkud fretka pochází. Když má někdo zájem, tam svou freťuli mít, není v tom žádný problém. Registr byl z počátku založen proto, aby se mohli fretkaři hledat a podnikat společná venčení, získávat rady od svých nových přátel atd. Postupem času se rozšířil natolik, že obsahuje informace o odchovech, takže umožňuje dohledat i příbuzné. Mám prolinkované rodokmeny u freťulí, které už nějké ty známé předky mají, takže vlastně registr slouží i k tomu, k čemu Plemenná kniha. Idálem by bylo, kdyby se mohl zlepšit, bohužel na to zatím není příliš času, a tak vše takové složitější. Nikdy by mě nenapadlo, že těch fretek v Republice bude tolik :lol: Když Registr vznikl, předpokládala jsem tak 50 fretek ... ehmm to jsem se pěkně sekla, nyní je jich v registru už přes 1500 :shock: :D Samozřejmě je to i díky spolupráci se slovenskou pk. :)

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 23.Črc.2008 - 11:51 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Črc.2008 - 12:48
Příspěvky: 53
Tak už to plně chápu, :wink: tak v srpnu přibude další :wink: jinak se musím pochlubit obepsala jsem spoustu chovatelů a nakonec jsem jednoho volného samečka zjistila na diskuzním fóru cz-pes.cz :cheesy: je mu ted 8 týdnů, ale je rozmazlovaný od chovatele, takže vyzisťuji co nejvíce a je dost možný, že bude můj :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 23.Črc.2008 - 21:49 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Črc.2008 - 12:48
Příspěvky: 53
Takže doufám, že majitelku nějak nenaštvu, když napíši sem co zatím o freťeti vím. Jen mám z toho takovou radost, že se tady prostě musím pochlubit! :P Majitelka i freťátka jsou v klubu, mají záznam o původu, budou zapsaný v PK a očkovaný. Teď je klučíkovi 8 týdnů, chovatelka mi i počká než se vrátím ze soustředění se psy aaa to nejdůležitější :wink: Tchořík se siamskou koncentrací, takže jedno ze zbarvení, které se milíbí. Zítra budu mít fotečku :) už se těším :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 23.Črc.2008 - 22:27 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
A kdo to tedy je? :D

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 23.Črc.2008 - 22:53 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Črc.2008 - 12:48
Příspěvky: 53
Zatím pořádně nevím :cheesy: blbý co? Já se normálně samou radostí zapoměla zeptat, ale je z Tábora myslím, vydrž mrknu :oops:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 23.Črc.2008 - 22:57 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Črc.2008 - 12:48
Příspěvky: 53
Jo je z Tábora 8) zítra vše zjistím a pochlubím se! :P a bude i fotkáááá :wink: Normálně jsem ale zjistila, že nevím jak mu budu říkat, pro psa vymyslím jméno hned a nad fretkou maturuji už dva dny, ale určo musí začínat na K :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 23.Črc.2008 - 23:16 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
Snad se holky z "druhého" fóra nebudou zlobit, zkopírovala jsem odkaz na výběr jmen, tak třeba Ti to pomůže :P . http://babynamesworld.parentsconnect.com/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 23.Črc.2008 - 23:23 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Črc.2008 - 12:48
Příspěvky: 53
Jaj tam jich je,... :P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Shanim Matýska
OdeslatNapsal: 24.Črc.2008 - 16:18 
 E-mail  Profil

Registrován: 24.Črc.2008 - 16:09
Příspěvky: 15
prosím shanim fretku kluka nejlepe pobliž Brna a 8 týdnů starý
A z nejakýho chovu aspon trochu zvyklyho na ruce a nekousavyho
ne albina
Prosím odpovídejté :!:

_________________
Budoucí Matýsek a majitelka EvkááMatysek+Evka=Lovééé


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 24.Črc.2008 - 16:20 
 E-mail  Profil

Registrován: 19.Črc.2008 - 12:48
Příspěvky: 53
Já bydlím taky kousek od Brna, ale pojedu snadmdo toho Tábora.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Zhanam noveho Fredyho :-)
OdeslatNapsal: 24.Črc.2008 - 16:25 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
Ahojky!Jsem tady nová a tak bych se Vás ráda zeptala jak je to s mimískama od Fretek...Chtěla bych hrozně holčičku ale až tak konec září a začátek října a nebo i později.už jsem tu pročetla úplně vše,dokonce i prolezla kraje kdo má jakou Freťulku atd. :oops: jen by mě zajímalo jestli se ještě budou rodit nějaká miminka a nebo je to většinou na jaře a v létě.Sice tu bylo psané že některá fretka může mít říji i 3x (dokonce bylo v jedné diskuzi napsané i 4x) :shock: A jestli někdo z jížní moravy a nebo severní a ještě i z našich sousedů bude mít mimíska..Našla jsem sice na netu volné holčičky(tuším ze skalice na Slovensku) ale je to už ted a já musím připravit na to manžu :D On je děsný....máme dvě dcery a povolil jim akorát rybičky a to je vše.Sám měl křečky atd.Navíc mě dotál 120 litrovou krávu akvárko a starám se o to jen sama.Měním vodu,peru písek atd.Máme tam naučenou závojnatku na pusinky atd.je to náš miláček ale uvažte sami..copak si můžou holky hrát se závojnatkou na zemi?! :twisted: To by asi nerozchodila(teda on).Už jsem vypiplala i štěnata,dokonce jsem zachránila obyčejné králíčky 4 a to když samice u tatky v králíkárně porodila a umřela.Chtěl je zabit a já je vypiplala.byla to fuška co budu vypisovat.Tak bych chtěla malou freťuli a né už velkou.Těším se na mimiško....a holky už koukali taky jakou by chtěli :) Nechci dělat nové téma když je tohle podobné jako od původní zakladatelky.pokud to sem nepatří tak se omlouvám!! :oops: :oops:


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign