Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 26.Dub.2024 - 2:46
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Hledáme domov
OdeslatNapsal: 23.Říj.2008 - 13:49 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Říj.2008 - 13:11
Příspěvky: 47
Prosím zkušeného chovatele, zda by si od nás nevzal cca 6timěsíční holčičku. Ujali jsme se jí z dobré vůle ale bohužel nezvládáme výchovu. :( Je zdravá, hravá, neočkovaná a kousavá. Barvu má šampaňskou. Do svých 5 měsíců byla ve zverimexu a pak ve venkovní voliéře. Jsme z Hradce Králové.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledáme domov
OdeslatNapsal: 23.Říj.2008 - 15:05 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
A nechcete to jeste zkusit zvladnout? Kdyz s eji budete venovat, tak vam to urcite jednou oplati a stane se z ni taky mazel.. Jen to chce proste cas a trpelivost :( Pokud by jste chteli nejak poradit, treba se muzete u nekoho zkuseneho stavit, aby vam poradil jak na ni.. :wink: :?:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledáme domov
OdeslatNapsal: 23.Říj.2008 - 17:43 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Říj.2008 - 13:11
Příspěvky: 47
Já právě bojuju sama se sebou co dál... Myslela jsem že by bylo spíš pro její dobro aby co nejříve byla ve zkušených rukou. Už z ní máme trochu respekt a to asi není dobře. Zřejmě nikdy nepoznala lidskou ruku bez rukavice a jakmile najde kousek holé kůže, okamžitě se zahryzne plnou silou. :evil:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledáme domov
OdeslatNapsal: 23.Říj.2008 - 19:08 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 21.Srp.2008 - 21:05
Příspěvky: 569
Bydliště: Bučovice-Jihomoravský kraj
Osobně si myslím že je to obrovská škoda. Pokud se jí budete věnovat a dáte ji čas, tak si zvykne. Naopak si myslím, že putování k jiným lidem, do jiného prostředí, zvykat si na jiné návyky bude pro ni stresující. Já jsem si takové obludy pořídil 2. První 2 měsíce byly nehorší, to kousali pořád a všude. Ale časem se uklidnili. Pravidelné pouštění a hraní si společně dělá zázraky. Fretka je kontaktní a společenské zvíře, dle mého názoru. Přečtěte si vlákna, která přímo souvisejí z kousáním, a nebo se podívejte do registru, na človíčka, který je ve vašem okolí a ten by vám mohl pomoci tohle překonat.
Nevzdávejte se bez boje! Fretka je jako malé dítě a potřebuje čas a lásku. Zbavit se zvířete je to nejjednoduší.

_________________
http://wilt007.rajce.idnes.cz/
http://www.bzooland.webnode.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledáme domov
OdeslatNapsal: 23.Říj.2008 - 19:14 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Presne tak, hlavne ji nesmite ochudit o poradne probehnuti se a hrani si, protoze pak se to bude jeste zhorsovat, bez kontaktu bude divocejsi jeste vic.. A davat ji nekam dal taky neni reseni, ona uz toho asi taky prozila dost a dalsi stehovani jeji chovani jeste vic zhorsi.. :(

Zkusila bych ji chovat v rukavici, ale hladit holyma rukama - musi si na to zvyknout. Samo ji drzet tak, aby nekousla :) pak to zkouset i s pastou. Moje dve holky, ktere se dostaly ke me az v roce z kralikarny, kousou taky, ale za pastu udelaji cokoli :) ted uz jsou mnohonasobne lepsi nez driv, ale i tak stale lidem neduveruji.. Pokud ji predate dal, tak bude stejna jako ony, nebude duverovat lidem.. Vy mate sanci to jeste napravit..
Naucila bych ji na pastu a pak kdyz ji olizuje bych ji hladila ;)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledáme domov
OdeslatNapsal: 23.Říj.2008 - 19:19 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 21.Srp.2008 - 21:05
Příspěvky: 569
Bydliště: Bučovice-Jihomoravský kraj
Lépe bych to nenapsal! Yasmin vý o čem mluví. Hlavně to nevzdávejte a bojujte!!

_________________
http://wilt007.rajce.idnes.cz/
http://www.bzooland.webnode.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledáme domov
OdeslatNapsal: 23.Říj.2008 - 19:31 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Osobně si ale myslím, že když ji máte někde venku, to se potom vztah buduje těžko. Zvláště pak pokud se jí bojíte a je pořád zavřená. Ale nevím na kolik se jí věnujete. Fretka potřebuje hodně kontaktu zvláště pak takto mladá fretka které se člověk příliš nevěnoval. Já osobně bych doporučila vzít ji domů, a každý den ji pouštět a zkusit si s ní hrát. Protože jak napsala Yasmin, čím víc bude zavřená, tím víc to bude horší.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledáme domov
OdeslatNapsal: 24.Říj.2008 - 9:15 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Říj.2008 - 13:11
Příspěvky: 47
Máme ji ve velké kleci v samostatné místnosti. V bytě máme totiž jezevčíka, je to už starší klidný pán a ten je přesvědčený že by nás této (z jeho pohledu) škodné měl zbavit. Mimochodem je to taky nalezenec a teď asi dost žárlí. V té její místnůstce ji samozřejmě pouštíme, hraje si jak blázen, kvoká a myslím že ustrašená není vůbec. Včera byla poprvé na procházce venku a moc ji to bavilo. Jen pořád používáme rukavice. Já totiž jako naprostý laik netušila, jak hodně dokáže ťafnout. :oops: A když jsem četla stránky "půdičky", přepadl mě pesimismus jestli jí opravdu dokážeme dát vše co potřebuje a nechtěně jí ještě víc neublížit. Psychicky. Zatím vám všem moc děkuji za rady pro mě a podporu pro fretečku, zkusíme ještě tu pastu.


Naposledy upravil jana dne 24.Říj.2008 - 9:25, celkově upraveno 1

Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledáme domov
OdeslatNapsal: 24.Říj.2008 - 9:20 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Tak potom to chce se nebát pár kousanců, to si odnese každý. :wink: Ale nemyslím si, že by to byl ztracený případ. Chte to pročíst si fórum ohledně kousání a zkusit vychovávat. :wink: Hodně trpělivosti pevných nervů. :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledáme domov
OdeslatNapsal: 24.Říj.2008 - 9:32 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 1.Črc.2008 - 22:06
Příspěvky: 154
Bydliště: Nýřany
Musím se přidat k těm kousancům :cheesy: kousala by i kdyby byla mrňavá, koušou zezačátku všechny, tak to chce trpělivost a odnaučovat :P já chodim soustavně od někoho dohryzaná :roll:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledáme domov
OdeslatNapsal: 24.Říj.2008 - 9:44 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Jj naše Terez kouše zásadně do krve. Zezačátku mi vždycky vytryskly slzy do očí...teď už ne...trochu to zmírnila a už se mi z ruky nesnaží urvat kus masa. není to sranda, ale učíme se. Takže já bych to bejt Váma nevzdávala. Hlavně to bude chtít kontakt s holou rukou...jinak si nezvykne

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledáme domov
OdeslatNapsal: 24.Říj.2008 - 10:22 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 4.Srp.2008 - 16:22
Příspěvky: 219
byla by škoda nedat jí šanci!! chce to co největší kontakt a určitě bych ji měla doma!! naše fretulky taky kousaly ale fredy už ne ten jen při hře ale mášenka ta je kapku jiná a kouše a docela hodně! ruce mám pokousané hlavně zápěstí skoro do krve nedávno mi prokousla ret,nohy mám od ní poštípané.....a při tom jsou chvíli kdy je hodně mazlivá!! nešetřete hlazením my je mazlily ze začátku i pod nátlakem ....hladit,hladit a mazlit!!! držím palce at to zvládnete!!! a taky spoustu trpělivosti!!

_________________
http://wario.rajce.idnes.cz/Fredy/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledáme domov
OdeslatNapsal: 24.Říj.2008 - 11:19 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Říj.2008 - 13:11
Příspěvky: 47
Lidi, lidi... vy mě budete mít na svědomí! :) Jestli se po víkendu neozvu, tak mám ruce ukousané až po lokty anebo nový límec!! (té druhé možnosti ale doufám nevěříte) :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledáme domov
OdeslatNapsal: 24.Říj.2008 - 15:42 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Jani: precti si muj denicek - posledni dny.. :wink: http://fretka.kom.cz/forum/viewtopic.php?f=8&p=8068#p8068 Budeme bojovat spolecne 8) ja mam z dneska prst prokouslej, boli to jak sv.., ale za to pomazleni to stalo! :lol:
Drzime palecky!!! ;) A diky za to, ze to jeste zkusite ;)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Hledáme domov
OdeslatNapsal: 24.Říj.2008 - 16:11 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Profil

Registrován: 16.Led.2008 - 0:50
Příspěvky: 43
Bydliště: Nitra
Jani ešte to nevzdávajte, ja som si tiež svoju prvú fretku doniesla ako 5 mesačnú, dovtedy bývala vo vonkajšej voliere a kontakt s ľudmi asi mala obmedzený.
hrýzla ako divá, prekusané a doškriabané som mala asi všetko, chytali sme ju v rukaviciach niekoľko týždňov, no vlastne len ja ostatní sa jej báli a hned pred ňou utekali s krikom.
no potom asi po dvoch mesiacoch hryzenia sa nejako ufretila a prestala s tým aj sa nechala hladkať, pestovať, kúpať.
teraz je to maznáčik hladkavý. no minule ma poriadne kusla. do palca na nohe mi hryzla rovno pod necht, tak som niekoľko dní krivkala. no môžem si za to sama ona sa len bránila nejako sa jej nepáčilo, že som jej konček chvosta pristúpila :roll: odvtedy doma len nohami šúcham, žiadne veľké kroky.
len treba vydržať, ved kúsance sa zachvíľu zahoja a freťula vám to oplatí svojou milou pojašenou povahou.
tiež som mala slabé chvíľky, že to nezvládam s ňou, ale oplatilo sa mi to vydržať a teraz by som ju nevymenila za nič.

_________________
http://picasaweb.google.cz/amberanr


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign