Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Zář.2024 - 4:03
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13.Úno.2008 - 15:28 
 Profil

Registrován: 4.Úno.2008 - 12:46
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 4
Ahojky.
nemůžete někdo zjistit (třeba nějaký váš známý právník), jaká opora pro prodej fretek ve zverimexech existuje?
Kde je ustanoveno (nebo není vyloučeno...), že se fretka může prodávat ve zverimexech?
Asi by to mělo být někde v zákoně?
Jenže já tomuhle vůbec nerozumím:-(
Až se to zjistí toto, pak by jsme mohli přemýšlet jakým způsobem to zkusit změnit. Určitě to bude na "dlouhý lokte", v zemých EU se prodávají ve zverimexech dokonce i kočky a psi... ale třeba by se toho dalo v ČR docílit.
Co se týká prodeje koček ve zverimexu, taky jsem to zažila, ale když jsme se ptala jak je to možné, když je to zakázané, prodavačka mi řekla, že to jsou její koťata... fakt. Myslím, že to bylo PetCentrum v Průhonicích, ale už si nejsem jistá.
Jinak, pokud je "díra" v zákoně (myslím, že by tam mělo radší být, že se zakazuje prodej všech "šelem" ve zverimexech), která umožňuje prodávat fretky ve zverimexu, mohl by se vypracovat nějaký rozsáhlý dokument o problematice chovu těchto "šelem" (nějakým zkušeným chovatelem, třeba i vzdělaným v oblasti chovu zvířat na České Zemědělské Univerzitě...) a dále o problematice nedostatečné péče ve zverimexech (nějaký veterinář, nejlépe hygienik), to by mohlo být podpořeno oznámeními na státní veterinární správě podané na zverimexy (je jich dost, které existují.) Pak to použít včetně třeba nějaké rozsáhlé petice lidí, kteří znají problematiku fretek a podat to tak, aby se docílila změna v zákoně...
Fakt úplně jasně nevím, ale pokusila bych se...klidně.
Když zkušení chovatelé mají vztah ke svým fretkám a mláďata monitorují, tak třeba. Ale farmy... to ne.
Jinak, nevím to vůbec přesně a doufám, že mě někdo z SK klubu opraví, ale není náhodou na SK klubu nějaký registr všech chovatelů a funguje zde jaká si "regulace"? Jako že, když někdo bezhlavě "množí" fretky, tak klub na to upozorňuje a řeší to?
kdyby byl zakázán prodej ve zverimexech a chovatelé (myslím ty, co to potřebují) podléhali regulaci fretčím klubem bylo by to fakt lepší... a určitě by se nevyskytovalo tolik těch hrozně smutných příběhů...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13.Úno.2008 - 18:35 
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Úno.2008 - 16:02
Příspěvky: 21
pavla z: mno hurá na něco takovéhé jsem čekal kde začít já mám známou soudkyni takže jí to přetlumočím a uvidíme co se dá dělat...

myslím že když už množit tak s chladnou hlavou a rozmyslel a hlavně by se měli velice zvýšit trestné sazby já bych neváhal za zabití zvířete nebo týrání dát sazbu neméně osm let....ona by si to spousta lidí rozmslela jenomže to by takéí policie musela něco dělat a sami víme jak to vypadá.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13.Úno.2008 - 20:23 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
ride., jenže dokud bude zvíře braný jako věc, je to bez šance, bohužel. Já bych spíš měřila stejnym metrem- kopneš, budeš kopnut... atd....

_________________
http://www.fretici.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13.Úno.2008 - 20:43 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 5.Led.2008 - 21:09
Příspěvky: 876
Bydliště: Přerov
Rynn no ale Zverimexy jsou obchody, které prodávají zvířata za peníze, koneckonců, od chovatele jsem freťáky taky koupil za peníze, rozdíl je v tom, že ve zveráku je šoupnou do klece a nikdo se s nima nemazlí, občas jim hodí žrádlo a u chovatele jsou vymazlený a spí u něj v pokoji :-)
To máte tak, kdyby nebyly lidi, co si takhle zvířata koupí, nebyli by ani ti, co je prodávají, zákon nabídky a poptávky. Potírat můžete akorát špatné zacházení a podmínky, to jistě, ale to je tak asi vše, jedno mi to není, ale zachraňovat všechna zvířata je boj proti větrným mlýnům, bohužel :x

Za zabití zvířete 8let, to je hodně přehnané, kolikrát tohle nedostane ani člověk za člověka. Zapomínáte ve své chovatelské vášni, že jsme lidi všežravci a máme maso, potažmo zvířata v potravním řetězci, což je prostě zákon přírody, i když někteří lidé, zvaní vegetariáni se snaží o opak, ale myslím si o tom své :-) My prostě zabíjíme krávy, prasata, domácí zvířata, ale taky divoká a jíme je, bohužel, a někdy vůbec ten způsob není zrovna humální. Někdo má králíka doma v přepravce a říká mu jménem a někdo v králíkárně na dvoře a jí je k obědu, je to vražda? Taky dál, jiný stát, jiný mrav, někde jedí třeba psi a kočky a je to u nich normální a jinde zase není normální jíst krávy, protože jsou posvátné, jinde jedí morčata, tady jsou domáclími mazlíčky. Tak to máte prostě tak.
Můžete svoje miláčky chovat, milovat, zachraňovat opuštěné, odložené a snažit se bránit lidem, kteří je byť třeba nevědomky svojí blbostí týrají, nebo je týrají pro zábavu, jak bylo vidět nedávno v TV a tihle zaslouží trest, ale nemyslím, že je to až tak běžné. Toš tak :wink:

_________________
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Nasi_fretaci_2009/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Amalka/
http://pejan.rajce.idnes.cz/Mladata_2010/
http://old.stream.cz/?m=video&a=user_vi ... _id=164416


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13.Úno.2008 - 23:43 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Citace:
Jinak, nevím to vůbec přesně a doufám, že mě někdo z SK klubu opraví, ale není náhodou na SK klubu nějaký registr všech chovatelů a funguje zde jaká si "regulace"? Jako že, když někdo bezhlavě "množí" fretky, tak klub na to upozorňuje a řeší to?
kdyby byl zakázán prodej ve zverimexech a chovatelé (myslím ty, co to potřebují) podléhali regulaci fretčím klubem bylo by to fakt lepší...


http://www.fretka.sk/chov_stanice/
KCHF nevystaví záznam o pôvode, nezaregistruje chovateľskú stanicu a nezapíše do plemennej knihy fretky chovateľov, ktorí nespĺňajú Kódex majiteľa fretky a porušujú spôsobom chovu platné zákony SR a EÚ.
KCHF nevystaví ZoP pre mláďatá samice, ktorá bola pripustená dva krát (alebo viackrát) v jednom kalendárnom roku. Rovnako KCHF nevystaví ZoP pre zvieratá z fariem (napr. fariem na kožušinové zvieratá), ďalej pre chovateľa, ktorý svoje mláďatá odpredá do Zverimexu (netýka sa chovateľov, ktorí splnia bod 3. podmienok pre vystavenie ZoP a predaj mláďat bude Zverimexom iba SPROSTREDKOVANÝ), tj. nebudú mláďatá umiestnené vo Zverimexe.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14.Úno.2008 - 13:02 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Pavla Z. není zač. :wink: Od letoška budou ve slovenském klubu i kontroly vrhů. Ještě se to řeší, a připravuje.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14.Úno.2008 - 19:53 
 Profil

Registrován: 4.Úno.2008 - 12:46
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 4
Zkusíme o ten zákaz prodeje ve zverimexech zabojovat.
Bude to na dlouho, ale úspěch není vyloučen.
A třeba by se to pak povedlo i na Slovensku.
Četla jsem na SK fóru, že s tím máte stejné potíže...

Jé, to by bylo fajn...toho docílit.

To ride:
Tvá přítelkyně má na mě soukromý mail, tak kdyby bylo něco nového (ten právní rozbor zákona), pořádnější akci rozjedeme už po soukr. mailech a budeme informovat fórum.
Bude nutné, aby se nakonec všichni zapojili, kdyby došlo třeba k té petici...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14.Úno.2008 - 19:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Pavla Z: to by bylo super! Me by ale zajimalo - psi a kocky maji take zakaz prodavani ve zverimexu? Mozna to neni proste o zakazu, ale o tom, ze stejne jako je zakoreneno, ze pes nema byt ve zveraci a i kocku je lepsi hledat u chovatele, tak kdyby to i s fretkama bylo taky tak. Ale tohle je dlouhej beh na dlooooouhou trat :( vzdy tu budou ti, co si to klidne koupi ve zverimexu :(

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14.Úno.2008 - 20:24 
 Profil

Registrován: 4.Úno.2008 - 12:46
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 4
Právě, že se budeme snažit o to, aby se to ve zverimexu zakázalo zákonem.
Tak jak je to u psů a koček v ČR.
Já jsem v Anlgii viděla prodávat ve zverimexech i psy a kočky, takže je to fakt na "lokálním" stavu zákona určitého státu.
Není na to žádný závazný evropský předpis.

Proti chovatelů já nic nemám, vím, že se snažíte o dobré umístění freteček a i dále z novými majiteli komunikujete. A pokud ubydou farmové fretky, tak podle mě vůbec nebude třeba chovatele nějak omezovat. Jde fakt o redukci lidí, kteří si odnášejí ze zverimuxu fretku a pak ji vyhodí (a v jakém stavu) protože přijdou na to, že to není morče.

Jsou tu lidi, kteří chovají i morčata, takže určitě přesně ví, jak velký je to rozdíl.

Chovatelé prověřují a poučují nové majitele a fretky jim prodávají v dobré stavu (protože se o ně dobře starají) a často je i dále sledují, to je fajn.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: :-)
OdeslatNapsal: 14.Úno.2008 - 20:39 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Led.2008 - 18:12
Příspěvky: 61
Asi se zeptám blbě...ale na základě čeho je to zakázáno zákonem? Jaký zákon to je? :oops: omlouvám se, pokud to tu bylo řečeno a omlouvám se já jako ctitel zákona, že to neznám :oops:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14.Úno.2008 - 20:47 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
No kocky jsem ale ve zverimexech videla a dokonce jsem cetla i o prodeji psu.. Ale nikde zadny zakon. Pavlo, slo by nam ho najit?

Jinak co se tyce lidi - oni ty fretky nevyhazuji pouze ti, co ji koupily ve zveraci, ale nadruhou stranu, jako chovatel jich valnou vetsinu odradim a mlade si nevezmou - zverimexy nemaji podminku, prijit se na mlade podivat pred a popovidat si kamze to valstne pujde.. Ale i tak se mi nekolikrat stalo, ze mlade nekam dali a ja to nevedela :(
Navic presne tuto vec resim s poslednim mladetem - nejak netusim, jestli ho ta slecna jeste vubec ma :(

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15.Úno.2008 - 12:44 
 Profil

Registrován: 4.Úno.2008 - 12:46
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 4
Právě, že nyní je to ve stavu že "ride" zjišťuje (přes svou známou právničku), jak to s tím zákonem je. Pak dá vědět.
Zkusili jsme určit jakýsi "postup", viz jeden můj předešlý příspěvek, a nyní jsme na začátku... tak uvidíme.
Pavla


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15.Úno.2008 - 12:55 
 Profil

Registrován: 4.Úno.2008 - 12:46
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 4
To Lena:
posílám inzerát z časopisu "fauna":

Fretku, samce, bílá barva. Hravý, nekousavý, nevhodný do chovu, cena 500kč. tel: 605/104028, Praha.



Nevím jestli je to ještě aktuální, nevolala jsem tam.
Není to klasická adopce, ale 500kč je spíš taková symbolická cena.
Kdyby jste tam někdo volal, dejte prosím informace na fórum.
Moc díky
Pavla


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15.Úno.2008 - 18:26 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Pavla Z napsal:
Právě, že se budeme snažit o to, aby se to ve zverimexu zakázalo zákonem.
Tak jak je to u psů a koček v ČR.
Já jsem v Anlgii viděla prodávat ve zverimexech i psy a kočky, takže je to fakt na "lokálním" stavu zákona určitého státu.
Není na to žádný závazný evropský předpis.

Proti chovatelů já nic nemám, vím, že se snažíte o dobré umístění freteček a i dále z novými majiteli komunikujete. A pokud ubydou farmové fretky, tak podle mě vůbec nebude třeba chovatele nějak omezovat. Jde fakt o redukci lidí, kteří si odnášejí ze zverimuxu fretku a pak ji vyhodí (a v jakém stavu) protože přijdou na to, že to není morče.

Jsou tu lidi, kteří chovají i morčata, takže určitě přesně ví, jak velký je to rozdíl.

Chovatelé prověřují a poučují nové majitele a fretky jim prodávají v dobré stavu (protože se o ně dobře starají) a často je i dále sledují, to je fajn.


Ahoj Pavlo, já to těm, kteří jsou v tomto nevědomí, ráda vysvětlím...Jaký je rozdíl mezi chovem morčete a chovem fretky...Můžeš je odkázat na mě ;-))) Morčata chovám nějaký ten pátek a o fretkách už celkem taky něco vím, když jí sama doma mám ;-) nějaký ten pátek....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15.Úno.2008 - 22:31 
 Profil

Registrován: 28.Led.2008 - 19:34
Příspěvky: 8
Problém vyhodených fretiek ale naozaj nieje problémom zverimexov. /Aj keď nepodporujem predaj fretiek týmto spôsobom./ Je to v luďoch, ktorí si fretku prinesú domov. Ja má doma dve zverimexové a 3 od chovatelov. Nevyhodila by som ani jednu. Mačky a psy sa väčšinou vo zverimexoch nepredávajú, ale problém s vyhodenými zvieratami to nijako nevyriešilo. Ludia sa zbavujú všetkého- mačiek, psov, potkanov, morčiat.... Mali sme doma morčiatko, ktoré niekto uzavrel v otvore na vetranie garáže. Zachránilo si život, lebo malo silný hlas a deti nám ho priniesli. Korytnačiek sme už mohli mať doma aj 20. Potkanov sme už tiež mohli mať plný byt. Jedného z dvoch kocúrov máme tiež z útulku. Je to len a len o luďoch. Bohužial je tento svet čoraz viac bezcitnejší, preto rada chodím na tieto stránky, lebo sem chodia ludia, ktorí majú živé tvory radi a chránia ich.
Obávam sa, že zákazom predaja vo zverimexoch sa myslenie ludí nezlepší.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign