Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 5.Kvě.2024 - 3:58
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18.Úno.2008 - 12:47 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Pro.2007 - 23:45
Příspěvky: 521
Pavla Z: koukám, že máš doma pro mě spřízněnou duši - trpitele :? . Já teď byl doma sám 4 dny se třema.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18.Úno.2008 - 12:56 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Pro.2007 - 23:45
Příspěvky: 521
ride: nevadí mi, že ses chytl mého nápadu :-) Jen jsem zrovna včera přemýšlel nad tím, že "Nepouštěj mě" je sice hezké, ale asi to není ideální. Že lepší by bylo "Nepouštěj fretku". I když to není tak hezké, ale zase to má výhodu, když na to bude někde banner, ikona ap., tak prostě už ten nápis, když si to někdo přečte, tak už to reklamní sdělení bude působit. Zatímco "Nepouštěj mě", když si ta dvě slova někdo přečte, tak neví o co GO :-)

Co se webovek týče, tak tam jsem měl původně takouvou představu, že ten základ uděláme my s Jordi. Jednak na to máme dobré podmínky a také jsem už nad tím dost přemýšlel i z hlediska obsahu. Ale samozřejmě další podněty jsou vždy vítané.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18.Úno.2008 - 13:35 
 Profil

Registrován: 4.Úno.2008 - 12:46
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 4
Barvajz :-)
deníček trpitele jsem si komplet stáhla asi před dvěma týdny a ve wordu vytiskla a předčítala manželovi.
On byl původně hooodně velkej nepřítel s mým prvním fréťákem, takže vztah se vyvíjel... a to Tvoje psaní byla přesně voda na jeho mlejn, i když prvního jsem pořídila před čtyřmi lety.
Je to fakt úžasný čtení a já mám asi nejradši, jak píšeš furt "TO".
To je sranda. Kolikrát chodím po bytě a řeknu, ono se to pokakalo, ono se to schovalo do skříně... atd...
Deníček trpitele by stál za zveřejnění :-)
Ale úplnou chybu to nemá, pokud člověk je fretkař, to je jasný.
Když to nezná, tak o hodně přichází.
Jinak můj příběh o všech mých nynějších pěti, jak postupně přibývali, jsem napsala minulý pátek 15.2 na fretka.cz do vlákna "FRETKU? - HLODAVCE nIKDY! A úplně první příspěvěk (tenkrát jsem založila to vlákno) je také můj.
Ten mi právě trošičku připomíná to Tvoje povídání :-)
Já to tvé povídání četla už asi pětkrát a asi dvakrát to předčítala manželovi. Ten furt "já už to znám na zpaměť!" :-) Ale je fakt, že se několikrát pochechtnul a teď se mu i bobky sbírají "líp", asi ho hřeje, že v tom není sám :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: re: Pavlo
OdeslatNapsal: 18.Úno.2008 - 13:56 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Prosím tě, jak to vypadá s tím tvým ICQ???Je to děs se dohadovat takhle po diskuzi nebo po foru...¨Mám ti ho teda udělat???Pak si ho jen přes Atlas stáhneš...Prosím tě a pošli mi kdyžtak přes SZ Kontktní udaje na tebe, at to tam mohu vyplnit...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Osnova
OdeslatNapsal: 18.Úno.2008 - 15:00 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Pro.2007 - 23:45
Příspěvky: 521
Posílám takový nástřel osnovy toho webu, jak jsem si ho představoval. Připomínky jsou samozřejmě vítány velmi velice moc :-)

Obsah www stránek „Nepouštěj mě“.

Tiitulní stránka bude obsahovat nějakou škaredou fotku nebo fotky zbídačených fretek. A heslovitě velké nápisy s hlavním reklamním sdělením. Konkrétní forma textu se může změnit, je to jen nástřel.
1) „Nepouštěj fretku – zemře v bolestech“ nebo
„Nepouštěj fretku – bude trpět a brzo zemře“ apod.

2) „Nepořizuj si fretku, dokud nevíš co její chov obnáší“.

3) „Fretka nepatří do zverimexu.“

Toto by bylo velkými nápisy a pod každým z nich by i mohlo být menším písmem několik dalších hesel, které rozvedou důvody proč. Jinak z toho povedou odkazy na stránky s více informacemi, které se zopakují i v menu.

Nabídka
    - Nepouštěj fretku
    - Problémy s chovem
    - Ne ze Zverimexu

    - Nalezli jste fretku?
    - Už nechcete fretku?
    - Informace pro útulky

    - Co dělat aby mi neutekla
    - Příběhy



Obsah:

Nepouštěj fretku
Vysvětlující text, proč je hloupý nápad pouštět fretku do přírody, pokud o ni nestojím.

Problémy s chovem
Smyslem je v podstatě vystrašit potenciální zájemce s problémy, které je budou čekat, zejména v prvním roce fretčího života. Závěr by ale měl končit pozitivně, že pak jsou z nich mazlíci :-) Možná by tím i mohl začít.

Ne ze Zverimexu
Stručně vysvětlit proč fretka nepatří do zveráku. A proč je lepší si fretku sehnat od chovatele plus odkazy na fretčí fóra a registr, kde si můžou najít chovatele.

Nalezli jste fretku?
Informace co mají lidi dělat, když najdou fretku v podstatě zde bude v první řadě uveden seznam telefonních čísel, kam může nálezce zavolat a kde od něj fretku převezmou do azylu. Tady jsem myslel kontakt na Božu, pokud bude souhlasit a na Jordi, která souhlasit bude. Pokud je někdo další kdo bere fretky do azylu, tak taky. Já nikoho dalšího neznám, protože nejsem fretkomyl, ale trpitel :-). Teď jsem dostal echo, že zde je seznam azylových rodin http://fretka.kom.cz/main/fretci-azyl.php . Musely by se ale samozřejmě oslovit, jestli souhlasí i se zveřejněním na tom novém webu.
Infomace pro fretkaře, kteří se chtějí ujmout nalezené fretky by měly být na jiném webu a odtud by tam vedl odkaz.

Už nechcete fretku?
V podstatě totéž co je uvedeno výše. Nejdřív vysvětlit ať to proboha nepouštějí do přírody a pak seznam telefonů nebo emailů, kde si zvířátko rádi převezmou.

Informace pro útulky
Nabídka, že se o fretky postarají fretkaři, pokud oni si s nimi nevědí rady a čísla kam můžou zavolat, kde si je převezmou nebo jim poradí.

Co dělat aby mi neutekla
Základní rady typu: nepouštět z vodítka, dobře zabezpečit voliéru, dobře poučit lidi co se starají o fretku v době naší nepřítomnosti, zejména u venkovních chovů.

Příběhy
Odstrašující příběhy o fretkách, které byly nalezeny nebo utekly.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18.Úno.2008 - 15:39 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Pro.2007 - 23:45
Příspěvky: 521
Pavla Z napsal:
Barvajz :-)
deníček trpitele jsem si komplet stáhla asi před dvěma týdny a ve wordu vytiskla a předčítala manželovi. ...


To mi udělalo radost, že se to někomu líbí :-) Deníček bude pokračovat, mám už rozepsané další kapitoly. Jednu mám i dopsanou, ale zatím nevím jestli ji tam dát. Je hodně smutná :-( .


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18.Úno.2008 - 22:34 
Uživatelský avatar
 E-mail  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 30.Led.2008 - 22:22
Příspěvky: 315
Bydliště: Jablonec nad Nisou
jasně že Boža souhlasí, Boža dělá všechno proto, aby už konečně nebyla jen soukromá klec na hlídání ale Záchranná stanice ohrožených fretek se vším všudy, ale je to teda jak u blbejch v tomhle státě něco takovýho zařídit...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 19.Úno.2008 - 9:29 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
boža napsal:
jasně že Boža souhlasí, Boža dělá všechno proto, aby už konečně nebyla jen soukromá klec na hlídání ale Záchranná stanice ohrožených fretek se vším všudy, ale je to teda jak u blbejch v tomhle státě něco takovýho zařídit...


Dobrý den Ivo, kdyby jen to tu bylo jak u blbejch...Veškeré papírování je jak u blbejch...Loni, když jsme poprvé pořádali výstavu morčat, tak jsem se opravdu divila, co za povolení potřebuju...Bylo mi jasné, že určitě od veteriny...To je logické...Ale že třeba potřebujeme i povolení o svodu od města???To už by mě teda nenapadlo, co ti s tím mají společného...???Jsem zvědavá, jestli vyjde ten sraz fretkařů v Lípě, tak co mi tam určí za podmínky u fretek...
Já nechápu, že je s tou Vaší stanicí problém...Moc lidí takových není a fretky nemají kam umisťovat a máte přece takové úspěchy, tak proč pruděj...Je to fakt na hlavu...Ještě by měli děkovat a ne prudit...No jo, prostě v tomhle státě je vše naopak...Ti co kradou a šiděj stát, těm dovolej co potřebujou...A ti co pomáhají, ti musí škmerat, prosit a nakonec ještě děkovat...Aby jim povolili alespoň to málo...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: for: Barvajz
OdeslatNapsal: 19.Úno.2008 - 9:32 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Myslím, že tedy máme teď jakž takž seskuení co by tam mělo být, takže teď bychom se asi mohli už pomalu soustředit, co tam do těch bodů budem psát.Myslím, že to není nic složitého...Akorát vymyslet hlavu a patu...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21.Úno.2008 - 11:53 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Tak jsme zkusili vytvořit první nástřel grafiky webu.

Můžete psát připomínky, náměty a nápady. Zatím to je jen header :oops: :wink:

Obrázek

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21.Úno.2008 - 12:06 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 21:03
Příspěvky: 160
Bydliště: Fiľakovo,Slovensko
Pekné :wink:

_________________
Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21.Úno.2008 - 20:41 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Jordi napsal:
Tak jsme zkusili vytvořit první nástřel grafiky webu.

Můžete psát připomínky, náměty a nápady. Zatím to je jen header :oops: :wink:

Obrázek



Ahojky, je to super!!!Jen bych to nedělala tak tmavé...Vypadá to jak pohřební...Asi jsi to myslela jako na to, že nepřežije, ale zas v tom strašně splývá ten oranžový text...Tak ještě zkusit vyladit ty barvy, aby byl výrazný ten text...To nepřežije bych udělala taky velkými...Taky bych něco zkusila udělat, ale nemám programek, ve kterým umím...Při reinstalaci PC mi to zapoměli zálohovat a já nemám to CD...Chjo...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 22.Úno.2008 - 13:24 
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: 9.Led.2008 - 16:49
Příspěvky: 40
Bydliště: Prha 10
Možná bych udělala ta písmenka více výrazná, ale jenak je to graficky super. A ta packa, ta je teda drsná :shock:
Kde jste k ní přišli?

_________________
Dáda, Fitch, Šefi a Hagi


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 22.Úno.2008 - 14:11 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
To je Gedgitka a vše o ní je tady: http://forum.fretka.sk/viewtopic.php?t=1297&start=0

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 22.Úno.2008 - 18:30 
 Profil

Registrován: 4.Úno.2008 - 12:46
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 4
Jordi to je fakt pěkný,
já úplně koukám:-)

Jedinné co mě napadlo je:
jak je: "fretka nepatří do přírody" - to bych nechala, ale jak je "fretka nepatří do zverimexu" - asi bych tam dala "fretka není vhodná do zverimexu".

Já úplně přesně vím, že fretka nepatří do zverimexu.
Ale lidi vědí, že je tam najdou, tak bych větší důkaz kladla na fakt , že "nepatří do přírody", jako že to opravdu nepřežije...
a pak že není vhodná do zverimexu (jelikož zverimex má šanci přežít, tak proto ten větší "důraz na to, že je nesmějí pouštět do přírody).
Je to jen taková moje malá připomínečka".

Jinak jem moc překvapená :-)

Jinak já jsem ochotná do časopisů články psát, jak jen mi to čas umožní, takže kdyby se našel někdo kdo by nějaké vhodné vyhledal a domluvil rozsah a přibližný obsah, jdu do toho...

Jsem zvědavá, jak s tím zákonem (či vyhláškami), bude to pěkně těžké pokusit se to změnit, ale taky jsem připravená něco podnikat.
Ještě jsem se nedostala to trochu prostudovat, ale příští týden na to "skočím" :-)

Ještě mě napadla jedna věc.
Já bych udělala seznam zverimexů (Praha 4 a 10 a část Prahy východ), které bych v létě oběhla s letáky pro obchodníka a pro zájemce.
Ty bych vytvořila (popřípadě i namnožila).
Nechtěl by jste taky někdo v létě oběhnout nějaké zverimexy a "laskavě", ona s nima jinak není řeč... jim vysvětlit co to tam mají za zvíře a co k němu mají říct (či dát za leták a www adresu) budoucímu majitely?

Dokument bych udělal v xls a aktualizovala bych ho.
Kdyby měl někdo zájem pošlete mi SZ pokud možno se soukr.adresou abych mohla posílat všem aktualizace.
Co?

Zatím ahojky



Jinak jsem moc překvapená :-)


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign