Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 16.Zář.2024 - 21:55
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16.Úno.2008 - 22:24 
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Úno.2008 - 16:02
Příspěvky: 21
tak ty stránky beru jako dobrý nápad vemte si kolik lidí třeba chodí na chaty třeba na lidé.cz nebo na centrumu denně tam je třeba 5000 lidí kterým kdyby se hodil odkaz tak si to určitě přečtou ....myslím že by i ty petice byly dobré.....


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16.Úno.2008 - 22:44 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Pro.2007 - 23:45
Příspěvky: 521
Na to, že hodně lidí nechodí na net jsem myslel a taky jsem to chtěl v tom svém příspěvku zmínit, že v podstatě nevím jak tyhle lidi oslovit. Ale ten příspěvek už byl i na mě docela dlouhý :) , tak už jsem to tam nepsal. A je prima, že o tom někdo začal mluvit.

S těmi články, to vůbec není špatný nápad! To by mohlo fungovat a některé noviny a časopisy jsou rády když jim někdo něco publikovatelného pošle.

Co se billboardů týče. To by bylo hezké, ale asi by se na to těžko sháněly peníze. I když možná by to šlo domluvit v nějaké reklamce, že by to vylepovali na volné plochy, které zrovna nemají prodané. Vím, že to někde řeší tak, že na neprodané plochy dávají billboardy (dobrým) kamarádům zadarmo. Samozřejmě se ale musí zaplatit tisk na takovou tu fólii, která se ale dá použít opakovaně. A pak také se musí zaplatit to vylepení. Navíc, tím si ale nejsem jist, kdyby to věnovali na darovací smlouvu, tak by to pro ně mohlo být zajímavé i tím, že by jim to snížilo daňový základ a přitom by je to defacto nic nestálo :roll: Pak by ta iniciativa ale musela být oficiální, například občasnké sdružení, aby to mělo IČO.

Jak dostat info do zverimexů bych shodou okolností věděl :-) Volali nám nějací co vydávají časopis, který distribuují zdarma do zverimexů a veterinářům. Nabízeli tam našemu eshopu výhodnou reklamu, stálo to jen pár stovek. My jsme to nevzali z toho důvodu, že my nepotřebujeme oslovit zverimexy a veterináře :-) Ale na tohle by to mohlo být dobré. Teď nevím co to bylo za časopis, ale někde v práci to bude na počítači uložené v outlooku. Tak tam by se dal nabídnout článek a snad by ho uvítali a dostal by se do těch rukou, které chceme oslovit ...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: :-)
OdeslatNapsal: 17.Úno.2008 - 9:30 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Led.2008 - 18:12
Příspěvky: 61
http://www.svscr.cz/files/ib0704.pdf


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 17.Úno.2008 - 16:22 
 Profil

Registrován: 4.Úno.2008 - 12:46
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 4
Barvajs:
to je bezva co ten kamarád poslal, kouknu (koukneme) se na to. Moc díky.

Ride: ty velké "znamé" internetové postály a odkaz na ně (do příslušného článku) taky dobrý nápad. Nějaké podmínky, když by to člověk chtěl , dá se to zjistit. To se asi platí pronájem na nějaký čas...?

Dodi, taky děkuji. Na to "pročtení" legislativy je potřeba trochu času.
Já v tom provozu co mám, tak minimálně týden :-(
Uvidíme teda, jak a kde to má či nemá oporu a udělám (uděláme) návrh co dál. Do konce února napíšu co si o tom mysím a samo bude fajn, když i Vy...

Dodi Ty by jsi mohla co se týká těch článků něco vymyslet?
Do jakým časopisů? Jestli třeba do takových klasických "Květy" atd..nebo jaké jiné, třeba i noviny. Občas článek do MF apd. Napsat nějaké obecné informace hlavně včetně upozornění na specifika fretek. Bylo by fajn to časovat na to období plnění zverimexů farmovými fretkami.
Takže by se muselo naplánovat jaké časopisy a v jakých datumech by to vytiskly. Jenže já teda kontakty na nějaké redaktory nebo tak nemám absolutně žádný:-( Tohle fakt nevím jak udělat.
Pak je ještě jedna možnost. Dát nějak periodicky do sekce inzerátů nějaké upozornění na specifika chovu fretek a problematiku farmových fretek. To by něcoo stálo...

Barvajs prosím pěkně, dalo by se nějak zjistit kolik by stálo to umístění (a jaký to může mít rozsah) do časopisů distribuovaných do zverimexů?
A jak často se tam dodávají, to je nějaké periodikum?
Jde mi o to, že by se ty aplánované ktivity (ten zákon ne, to je na dlouho) asi měli načasovat tak na tu dobu, až se začnou plnit zverimexy, jak jsem psala.
Na fretka. cz mají informativní letáčky pro personál zverimexu a jiný pro potencionální zájemce. Myslím, že je můžeme použít (svolení získáme) a nebo udělat nějaké jiné, to je jedno.
A co se týká těch billboardů, to jsou moc zajímavé info co píšeš, to zní docela nadějně.
Myslíš, že by se dalo zjistit, kolik by to stálo? Kolik by jsme museli zaplatit za ten "pronájem" ploch,. Vím, že musíš vědět kolik billboardů, na jakých místech (jaká města, jde to po celé CR?) a jak dlouhou dobu (př.1.6 - 1.10.?-to jedloho co?) by jsme chtěli získat.
Pak jsou tedy další náklady s tiskem atd... jak píšeš. o tom ještě musím (musíme) přemýšlet, zatím fakt nemám představu žádného návrhu, ale principielně tedy musíme vědět kolik a jakých typů chceme a kde a na jak dlouho. To je mi jasný.


V podstatě by se všechny aktivity museli zvlášť sepsat (ralizace atd..) jako nějaký "projekt" a pak, před započetím, by se museli sehnat peníze.
Jenže to musí být připravený....


Je mi hrozně líto těch chudinek co se v těch zverimexech zase brzy objeví.
Ani se mi nechce přemýšlet nad tím, že k vůli "mě" si je nikdo nekoupí, když by jsme dělali takové aktivity.
Jednoznačně nejlepší by bylo nějak tomu udělat příkon právně, to si fakt prostuduju. Aby je tam nemohli vozit ani je pak nemnožili.
Jenže pokud to zatím nejde právně, tak v tuto chvíli to směřovat tak, aby hlavním cílem bylo INFORMOVAT ty potencionální zájemce o novou fretku. Aby věděl, jak "náročné" zvíře si domu kupuje a v případě, že bude potřebovat radu či pomoc, tak kam se obrátit ahlavně aby to udělal.
Tím snad taky nastane i nějaká postupná redukce...
Asi tak to nějak cítím já...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: :-)
OdeslatNapsal: 17.Úno.2008 - 16:31 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Led.2008 - 18:12
Příspěvky: 61
Osobně žádné redaktory neznám, ale je nejjednodušší koupit časopis, najít v ní telefon do redakce a zeptat se, zda by měli zájem o článek o fretkách - Planeta zvířat má zájem pořád. Já moc odborně psát neumím a netroufám si na to. Ale obtelefonovat něco můžu.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 17.Úno.2008 - 21:04 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Úno.2008 - 22:25
Příspěvky: 13
pro Pavlu Z
Děkuji za typ, ale už jsem sehnala fretečku. Na inzerát, roční, nevím, proč ji nechtěli, snad, že kouše. Nezeptala jsem se. Ale moc děkuji za typy.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 17.Úno.2008 - 21:30 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Pro.2007 - 23:45
Příspěvky: 521
Problém je, že když pro farmové fretky nebude odbyt ve zverimexech, tak co se s nima asi stane? Vím o případě kdy měli ve zveráku fretku a protože ji nikdo nechtěl, tak ji nechali utratit. Dověděli jsme se o tom až po tom co se to stalo. A takovej farmář, kterej bude naštvanej, že investoval čas a peníze do něčeho co se nekupuje, tak ten určitě nebude utrácet peníze za injekce, ale udělá to nějak nehumáně. Z toho důvodu bych asi neplánoval žádnou zvýšenou aktivitu když jsou mláďata, ale působil bych celoročně, aby ten zájem klesal postupně a farmáři měli čas zareagovat snížením "produkce".


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18.Úno.2008 - 0:07 
 Profil

Registrován: 4.Úno.2008 - 12:46
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 4
Jo jo Barvajs.
Tvoje myšlenky mi jsou naprosto blízké.
Tu strategi pořešime určitě, nějak pořádne.
budou se pak od toho odvíjet dál ty plánované akce (jeji cíl musíme znát předem).


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18.Úno.2008 - 9:35 
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Úno.2008 - 16:02
Příspěvky: 21
pavla z jak jsi to myslela s těmi stránkami moc dobře jsem to z tvé strany nepochopil rrespektive o tom placení...já to myslel tak že prostě se udělá učet na seznamu a pak holt si třeba k tomu večer sednu a pošlu odkaz do každé chatovací místnosti. s tím že i ten email by mohl být pro lidi kteří by rádi nějakou tu radu nebo je cokoli co se týče fretek zajímalo.

psali jsme na odbor životního prostředí protože spousty věcí co se zvířat týče jde také přes jejich ruce tak čekáme na odpověd.

jinak k těm časopisům mě napadl třeba časopis FAUNA, spousta dalších časopisů které mají něco společného s chlupáčema a dále mě napadlo u nás třeba vycházejí noviny které platí město a dojdou do každé schránky tak pokud jsou podobné noviny v ksždém městě dát články spíše do nich...i když tyto novinu nečtu alespon je vždy prolistuji protože v nich je furt to samé ale článku o fretulích by si taky někdo všimnout mohl...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18.Úno.2008 - 9:51 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Pavla Z napsal:
A kdyby se ta změna zákona povedla, co potom zavést čipování mláďat od chovatelů? Zvýšilo by to cenu, ale u všech. To už by snad situaci mohlo dost zlepsit. Kdyby se prodávali jen čipovaná zvířata.
Já bych prostě něco udělat chtěla, zkusit to...


Ahoj Pavlo, poslala jsem dotazy ke známé na Odbor životního prostředí, tak uvidíme, zda bude nějaké řešení, jestli se to dá nějak ošetřit...Zatím ale ještě nic nevím...Ještě se mi neozvala...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: :-)
OdeslatNapsal: 18.Úno.2008 - 9:58 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Dodi napsal:
Osobně žádné redaktory neznám, ale je nejjednodušší koupit časopis, najít v ní telefon do redakce a zeptat se, zda by měli zájem o článek o fretkách - Planeta zvířat má zájem pořád. Já moc odborně psát neumím a netroufám si na to. Ale obtelefonovat něco můžu.


Ahojky, myslím, že bych klidně do článku něco vyplodila...Přítel nám založil email, zachvilku se tu objeví...Každá redakce má svojí korekturu, takže pokud se to dá s planetou nějak domluvit a máš na ně kontakt(mám už spousty dalších svých aktivit...takže moc času na všemožné hledání nemám...)tak mi ho prosím pošli a já se zkusím s nimi nějak zkontaktovat a domluvit se co a jak...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: for all
OdeslatNapsal: 18.Úno.2008 - 9:58 
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Úno.2008 - 16:02
Příspěvky: 21
takže je založena emailová schránka nepoustej.me@email.cz prosil bych aby jste na tuto schránku posílali přspěvky které se pak dají na na webovky až bude nějaký ten materiál začnu pracovat na stránkách....chtělo by to kdo by napsal nějaký uvod pro tyto stránkya nejspíše povídání o tom co chceme a jak to s fretkami dopadá....pokusím se sám něco sesmolit... snad se tímto trochu pohneme kupředu ..je na čase nepovídat jenom tady ale začít na tom makat.....tak šup hlavy dohromady a jedem...!!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: RE
OdeslatNapsal: 18.Úno.2008 - 10:47 
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Úno.2008 - 16:02
Příspěvky: 21
dále mě napadlo umístit na nové stránky naše jména a kontaky at telefoní ,icq nebo email s rozdělením podle kraju aby si člověk třeba který potřebuje poradit nebo cokoli jiného si vybral například chovatele ze svého kraje...co myslíte...??



ps: dnes smutním je to přesně měsíc co mě umřela moje moliška...ach joo...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18.Úno.2008 - 10:48 
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Úno.2008 - 16:02
Příspěvky: 21
to barvajz nevadí ti snad že jsem se chytl tvého nápadu s nepouštěj mě...??


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18.Úno.2008 - 11:53 
 Profil

Registrován: 4.Úno.2008 - 12:46
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 4
Ahoj všichni.
ty aktivity jsou fajn.
Já si to musím vypsat, co se všechno děje, abych v tom měla orientaci.
Uričtě přispěju prací kde to půjde.

ride: s tím placením jsem myslela, že nám dá někdo odkaz na stránky ale bude chtít za to zaplatit.
Jestli je to tak, že by jsi tomu pomohl, takjak píšeš, tak je to skvělý.

Ohledně příspěvků do časopisů a na nepoustej.me, určitě bych mohla taky něco psát.

Já dneska bohužel musím na pracovní cestu do Lisabonu a vrátím se až ve čtvrtek, nevím jak to budu mít s připojení, takže tu "chvíli" možná nebudu:-)
Hrozně se mi nechce, ach jo, doléčuju angínu a ještě jsem doma nechala manželovi na krk těch mých pět albínů:-( Ale to není poprvé...


Ale jste fakt skvělý, koukám, že opravdu i něco uděláme. Moc Vás zdravím.


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign