Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 26.Dub.2024 - 14:08
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 160 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 11.Led.2009 - 9:51 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Led.2009 - 10:15
Příspěvky: 197
> Tak je u nás šestý den. Už nechodí kakat jinam než na svoje wecko,je puštěná na volno,přijde na zavolání (i když jsem jí dala nové jméno), neleká se,nic neničí a úderem osmé večerní jde sama spát do klece. Vzali jsme si ji zanedbanou v 7 měsících z "druhé ruky" a už ted vím,že je to opravdu nejlepší přítel. Moc si to užíváme a dcera,která má 3 roky je z ní úplně unešená,pořád si spolu hrají. Jsem na to malé, vděčné zvířátko pyšná. Mám pocit,že i můj život( mateřská "dovolená") jde k lepšímu. Jediné co mě znervoznuje je,že nechce žádné pamlsky. Už jsem vyzkoušela všechno,co tady radíte a nechce ani maso. Miluje jen piškot a tím ji chválit pořád nemůžu( jeden denně).Nevím tedy,čím ji potěšit,když ona nás těší od rána do večera :roll: .A taky jsem chtěla napsat,že doufám,že až bude po zimě, budou i u nás v Ostravě nějaké srazy. Bylo by to supééééér :D .Lenka


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 11.Led.2009 - 11:04 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Led.2008 - 21:15
Příspěvky: 224
Bydliště: Ostrava nebo Stará ves u Bílovce
Ahojky, koukám další ostravák ... vítej :-) Já jsem taky z Ovy. Co se týče srazů, občas se o nějaký snažím... Zrovna teď, pokud to na poslední chvíli nepokazí nepřízeň úřadů (ale na to ani nemyslet), bude 31.1. jeden :-) (víc info tady: viewtopic.php?f=14&t=264 ).
Z pamlsků bych zkusila pasty od Gimpet (Multivitamin nebo MaltSoft - ta bývá nejoblíbenější), plněné polštářky Yoghurt Crossys nebo sýrové kuličky - všechno to je ze sortimentu pro kočky :-) Jestli to nemáš daleko na Fifejdy, můžu ti dát pár vzorků (teda nevím jak té pasty :lol: )


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 11.Led.2009 - 11:17 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Led.2009 - 10:15
Příspěvky: 197
Ahooooj :D . Na fifky to daleko určo nemám, bydlím u O2 kousek od náměstí. Super,že se snažíš o srazy-od ted máš dalšího potloukajícího se tam člověka :D :D :D .Pastu mám objednanou od Frodíka,už se na ni doma čeká.Držím palečky s těmi úřady,je jasné,že né vždy se boj tady v tom kocourkově povede. Přeju pevné nervy a MOC Ti děkuji za odpověd. Doufám,opravdu doufám,že sraz vyjde. Potřebuju už potkat stejné nadšence jako já. Doma se totiž kromě dcery potýkám s partnerovým nepochopením-čistotný barbínek :( ,ale naštěstí spolu nežijem tak to o smrádečku a trošce hluku v noci neposlouchám tak často. Ještě jednou držím palečky se srazem,najdu tě tam,můžu? Lenka


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 11.Led.2009 - 11:26 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 19.Led.2008 - 21:15
Příspěvky: 224
Bydliště: Ostrava nebo Stará ves u Bílovce
Díky, samozřejmě můžeš :-) já tam budu určitě. Jinak není problém dát si spicha i bez srazu ;-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 11.Led.2009 - 11:40 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Led.2009 - 10:15
Příspěvky: 197
>Taky super nápad, tak nechám to na tobě,až budeš mít čas a náladu odpovídat na otázky začátečníka napiš,určo dojdu :D . Ted zrovna jdu zabíjet nudu na výstavu koček,samozřejmě milujem všechny zvířata( i když dnes už je favorit jasný :D ). Budu se těšit a fakt moc děkuji za ochotu :) :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 11.Led.2009 - 13:49 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
Lenkask1, piškoty z jejího jídelníčku vyřad úplně, jedna denně je hrozně moc a akorát jí tím ubližuješ, je to jen mouka a cukr a to fretka není schopná strávit, navíc pokud to bude dostávat pravidelně delší dobu, může mít z toho cukrovku... základem jsou hlavně kvalitní granule a pokud je dostává, není potřeba jí už nic jinýho dávat :wink:

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 11.Led.2009 - 15:15 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Led.2009 - 10:15
Příspěvky: 197
:D jsem si byla jistá,že mě někdo sprdnete :D .Rozkaz, piškot už nechám jen dceři :) . Granule máme Totally feret baby formula a Vitakraft premium menu(až dojí ty první). Ted už jsem koupila gimpet pastu a chutná ji,takže nám ten piškotek už chybět nebude. Rozumím tomu dobře,že když dospělá kočka může 4-5 cm pasty/den, moje fretka 0,90 váhy 1cm-max 1,5/den? :oops: Děkuji


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 11.Led.2009 - 19:19 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Lenko, přesně tak :-)

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 17.Led.2009 - 13:44 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Led.2009 - 10:15
Příspěvky: 197
>Tak nás naše Batule překvapila. Včera velký úklid a v každém,pro mě hůř dostupném rožku různě starý bobík :D . Nevěděla jsem,jestli se mám smát,nebo se zlobit. Tak jsem se smála a konzultovala to s Baty. A ona nic,má moje výchovné výčitky někde...ted hlídám a všechny těžko dostupné rohy jsem učinila lehko dostupnými. Tedy až na nejzazší konec pod postelí,tam mám šanci se dostat jen vysavačem a důkladněji jen ze stěhovákama. Tak ted s prckem hrajem hru "kdo z koho". Všichni znáte,že jo? :D Vyhrává ten lepší a zatím je to Baty. Podezřívám jí z toho, že pochopila o co tu jde a že ted fakt hraje :D . Ještěže u nás zrovna nebyl bárbí hlava rodiny, to by bylo kecůůů. Takhle je to naše tajemství. Jinak je pořád fantastická a já dávám za pravdu všem,kteří tvrdí,že fretule je nej nej zvíře. Jsem do ní přímo zamilovaná,z obchodu spěchám domů.Ve zverácích,u Majdy a U Frodíka utrácím,podotýkám,že štastně, všechny ušetřené penízky. Strašně ráda jí něco kupuji a pořád vymýšlím,jak bych jí ten její pelech ještě zvelebila.Přestala kousat a i když její kousnutí nikdy vůbec nebolelo, je to ted jen takové něžné chnˇapkání. Je moc hodná. Přes den na volno,před osmou večer si sama odkráčí do pelechu,je fantastická. Vždy jsme měli doma spoustu zvířat,ale takhle nadšená jsem už roky nebyla. A snad mě i trochu mrzí,že trošku víc nelumpačí,fakt mazel a zlatíčko. Mám dojem,že adoptovala moji dceru.Hedunka jenom kvikne,nebo brečí ze vzteku a fretule vyskočí z pelechu a utíká jí na pomoc. Olizuje ji a otírá se o ni a malou to hned rozesměje a je klid.Čekáme na poslední očkování na vzteklinu a už se těšíme na krátkou první procházku.Jsem moc zvědavá,co řekne na sníh a za jak dlouho bude chtít do tepla ....atd. AAA,právě se to vzbudilo,jdu ji přivítat a hlídat bobíky. Držte mi palečky,at vyhraju aspon jedno kolo :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 17.Led.2009 - 17:54 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Led.2009 - 10:15
Příspěvky: 197
>Ještě jsem zapomněla zaznamenat moje předvčerejší stěhování klece o půl jedné v noci. Probudilo mě totiž Batyino kašlání. Hned jsem běžela ke kleci,protože jestli něco opravdu dobře umím tak to je spuštění paniky, a začala jsem "vyšetřovat". Samozřejmě,že krom toho,že se mi doma asi nachladila jsem nepřišla na nic. Co ted můžu udělat? Spíme v noci u přivřeného okna i v zimě,takže zavřít okno! Ale pořád je tu chlad. Tak přestěhovat klec do tepla_ do kuchyně vedle topení. Ale tam je můj odkládací stůl na knížky a jiný nepořádek.Všechno dolů a nejlépe hned,at se jí to nachlazení do rána ještě nezhorší. A tak jsem o půl jedné v noci začala rozmontovávat stůl,odklízet knihy a ostatní do skříní a stěhovat klec do tepla. Bydlím ve starém cihlovém domě a tak jsem postupně probrala nejbližší sousedy. Naštěstí jsem v domě na patře ta- co nejmín paří a tak nikdo ani nezabouchal na stěnu. Jen se vyčůrali( slyšela jsem celkem 3krát spláchnout) a šup spát. Když už bylo všechno tam ,kde jsem chtěla a usla i užaslá Batka,zabalila jsem to taky. Ráno po vypuštění klece doma ani nepčikla,ale v kleci zase jo. :( Že by byl problém jinde? A bác ho: den před tím jsem jí koupila nový semišový pelech a ona,protože v něm pořád hrabala z něj uvolnovala chlupy,kterýma se potom dusila. Tot vše. Ale klec už jsem nechala kde je a protože v panice umím setrvat docela dlouho,učíme se spát u zavřeného okna. PS: JINAK JSEM ÚPLNĚ NORMÁLNÍ :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 17.Led.2009 - 18:02 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
:lol: pěkně jsem se pobavila u tvého příspěvku :-) je vidět, že máš o malou strach :-) U nás se někdy kašle i když se špatně napijou nebo něco rychle snědí :-) Jakmile línají, tak také sem pokašlou. Ale jinak u nás taky blázníme, když se něco "nenormálního" stane...Jen ti sousedi tu s námi nejsou 8)

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 17.Led.2009 - 18:12 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
Nebylo by lepší přesunout vlákno do deníčků?

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 17.Led.2009 - 18:14 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Led.2009 - 10:15
Příspěvky: 197
Takže ještě může kašlat když se špatně napijou,když línají a nebo když něco rychle snědí? Dík moc,je dobré to vědět,než začnu něco stěhovat :D . Jinak pokud bude ve vrhu šampáno kluk,tak se Batince,mně a mojí dceři včera narodil nový přírustek do smečky :) .Jupííííííí,pojedem pro něj sice daleko,až za brno,ale už se nemůžem dočkat. Kdy se tak začnou miminka vybarvovat? Někde tam je možná on,našeho srdce šampion :D : http://www.fretka.webnode.cz/nabidka-mladat/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 17.Led.2009 - 18:15 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Led.2009 - 10:15
Příspěvky: 197
>Je mi jasné,že to patří do deníčků,ale jak to udělat? :D :D :D


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Moje Butterfly
OdeslatNapsal: 17.Led.2009 - 18:24 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
jo, z toho kašlat můžou, nebo když někde něco vdechnou.

s přesunutím do deníčku napiš SZ Jordi :wink:

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 160 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign