Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 24.Dub.2024 - 18:07
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 162 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Roník
OdeslatNapsal: 20.Úno.2009 - 0:07 
Ahoj, poridili jsme si sesti mesicniho fretaka. Vyrustal v kotci s jinyma fretkama. Kdyz nam ho pani od, ktere jsme ho kupovali prinesela lezl po nas kamaradil se s nama a kdyz jsme si ho vezli domu tak nechtel bejt v prepravce a spal v pritelkynim kline. Dovezli jsme ho domu a pritelkyne ho okoupala jen ve vode. Pak jsme ho dali do nove psi boudicky a pripravili mu jeho obydli. Pritelkyne ho chtela pohladit a zniceho nic se do ni zahryz a skubal ji s prstem a pak znova. Tak jsme mu zabednili vychod mrizkou. Ma tam tmu a pres den mu otevirame strechu nebo zavirame podle toho jestli chce spat nebo ne. Pak jsme ho jednou vypustil a nechtel jsem aby zalezl za kuch. linku, tak jsem ho chtel chytit a trikrat me do krve pokousal. Vcera jsme ho pustili na chvilku ven a pak jsme ho chteli dat zpet, tak se nam zahryzaval do rukavice, ktery ted preventivne nosime. Dnes jsme mu nechali celej pokoj na lezeni a byl spokojenej a kdyz jsme se k nemu priblizili tak si k nam cuch a chtel hryzat, ale pak delal jakoby nic. Chovatelka nam tvrdila, ze ho mame nechat, tak tyden zavreneho at si zvykne na nove pachy a pak ho vypustit a ze pokud by kousal, tak ho seknout po hlave, ze to je pry selma parkrat jsme to za to hryznuti tak to potrestali a moc nam to nepomohlo ba na opak. Chovatelka tvrdila, ze je to selma a ma se takto trestat. Kdyz to tu procitam tak si rikam, ze to je spatne. Jenze chovatelka jich mela mnoho a ti starsi fretaci ji poslouchali jak miliusci a kvokali. Tak nevim :/. Muzete nejak poradit. Mel otevrenou boudicku ale utekl pod postel a tam usnul, nalakal jsem ho na jidlo do bouducky a radsi ho zaklapl ... nechal bych ho pres noc, ale bojim se aby nas ve spanku nepokousal. Diky za vsechny rady.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Roník
OdeslatNapsal: 20.Úno.2009 - 0:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
pajice666, podle toho co píšeš tak je fretka z nějakého velkochovu, kde se mu nejspíš nikdo moc nevěnoval, krom toho bití a nakrmení. zavřít ho natýden je blbost, potřebuje prostor na běhání, hraní a hlavně KONTAKT S LIDMA! rozhodně ho nemlatte, bude to jen horší. potřebuje si na vás zvyknout, takže zvolte metodu opačnou - hlazení, hraní, odměnování... kupte mu nějaké kočičí mlsky - většina fretek má ráda kočičí pasty od gimpet (multivitamín, s maltozou a pod.), takže mu zkuste tohle nabízet nejdřív z tuby a přitom ho hladit, mluvit na něj. když se nechá hladit, tak si ho můžete vzít s tou pastou na klín a zase ho hladit, později mu zkusit dávat mlsky rozvnou z ruky... a taky si s ním hrát... pokud kousne, tak hlavně necukat a otevřít mu tlamku druhou rukou, místo bití ho potrestat třeba zavřením do klece - jen na chvilku. rukavice bych nepoužívala - některé fretky to může dráždit ještě víc - moj fretky se do rukavice zahryznou. také jsem měla takového kousavého samce a ted je z něj naprostej mazel :) takže vydržte, bude líp :wink:

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Roník
OdeslatNapsal: 20.Úno.2009 - 0:30 
ŽoFiRo napsal:
pajice666, podle toho co píšeš tak je fretka z nějakého velkochovu, kde se mu nejspíš nikdo moc nevěnoval, krom toho bití a nakrmení. zavřít ho natýden je blbost, potřebuje prostor na běhání, hraní a hlavně KONTAKT S LIDMA! rozhodně ho nemlatte, bude to jen horší. potřebuje si na vás zvyknout, takže zvolte metodu opačnou - hlazení, hraní, odměnování... kupte mu nějaké kočičí mlsky - většina fretek má ráda kočičí pasty od gimpet (multivitamín, s maltozou a pod.), takže mu zkuste tohle nabízet nejdřív z tuby a přitom ho hladit, mluvit na něj. když se nechá hladit, tak si ho můžete vzít s tou pastou na klín a zase ho hladit, později mu zkusit dávat mlsky rozvnou z ruky... a taky si s ním hrát... pokud kousne, tak hlavně necukat a otevřít mu tlamku druhou rukou, místo bití ho potrestat třeba zavřením do klece - jen na chvilku. rukavice bych nepoužívala - některé fretky to může dráždit ještě víc - moj fretky se do rukavice zahryznou. také jsem měla takového kousavého samce a ted je z něj naprostej mazel :) takže vydržte, bude líp :wink:


Dekuju za rady, my se ho uz ted bojime, protoze mame od nej dost hluboke a bolestive rany, ale zkusime to pres to jidlo. Jeste dotaz dneska byl pustenej a ja cucel do pc a on me hryzl do nohy, kdyz jsem se na nej chtel vrhnout, tak zalezl pod postel a vystrcil hlavu a jako by se mi vysmival :) ... to je hra nebo nejaka provokace ? :) ... Jeste by me zajimalo, pres tu noc jak s nim mame 1+1 a v kuchyni byt nemuze je tam spousty nebezpeci jako skuliny do sachty, nadobi, kytky a pod.... tak ho mame v obyvakoloznici ... bojim se, ze nas pres noc pokouse, kdyz bude mit otevrenou boudicku ... jinak bych mu chtel nechat volnost aby si nepripadal meneceny v zadelane boude...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Roník
OdeslatNapsal: 20.Úno.2009 - 0:43 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
hádám, že tím kousnutím a útěkem provokoval ke hře :) sice nevím, co máte za boudu, ale asi bych mu pořídila klec nebo volieru, kde by byl zavřený na noc a v době kdy nebudete doma - pokud nemůžete zajistit byt tak, aby se mu nic nestalo, bude to pro něj bezpečnější. když pak budete doma, tak ho pustíte a budete se mu věnovat. fretky velkou část dne a noci prospí, takže jim nevadí, že budou na noc a po dobu vaší nepřítomnosti zavřený, ale musí mít pak zase možnost se proběhnout a pohrát si... většinou si na klec zvyknou tak, že když se jim chce spát, sami si tam zalezou - mají tam klid a nikdo je neruší.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Roník
OdeslatNapsal: 20.Úno.2009 - 1:00 
ŽoFiRo napsal:
hádám, že tím kousnutím a útěkem provokoval ke hře :) sice nevím, co máte za boudu, ale asi bych mu pořídila klec nebo volieru, kde by byl zavřený na noc a v době kdy nebudete doma - pokud nemůžete zajistit byt tak, aby se mu nic nestalo, bude to pro něj bezpečnější. když pak budete doma, tak ho pustíte a budete se mu věnovat. fretky velkou část dne a noci prospí, takže jim nevadí, že budou na noc a po dobu vaší nepřítomnosti zavřený, ale musí mít pak zase možnost se proběhnout a pohrát si... většinou si na klec zvyknou tak, že když se jim chce spát, sami si tam zalezou - mají tam klid a nikdo je neruší.


ano to mate pravdu dnes to udelal, ale pak se probral chvili lital a usnul rozchcaply pod posteli a do boudicky se mu nechtelo ma tam vodu jidlo pelech a zachodek :) ... ja to nafotim a muzete (š) :) se na to mrknout a ohodnotit


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Roník
OdeslatNapsal: 20.Úno.2009 - 8:49 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 1.Dub.2008 - 14:10
Příspěvky: 153
Bydliště: Trutnov
chtělo by to ho pořádně vyblbnout a hrát si s ním, házet mu různý plyšáky, míčky, těm hryzancům se nevyhne asi nikdo, oni chtěj na sebe jen upoutat pozornost. Hlavně když se zahryzne, tak neškubnout a tlačit mu prst (opatrně) do tlamičky. Chce to s ním být co nejvíc v kontaktu, mluvit na něj a dávat mu mlsky. Od Šmudly jsme taky měli spousty hryzanců do krve s modřinama. I teď mívá období kdy zlobí, ale ona ví jak si to vyžehlit a na tyhle věci jsem úplně zapoměla. Šmudla nás v noci nikdy nepokousala, jen když byla malá a naučila se lézt na postel, tak mi v noci skočila na obličej celým tělíčkem, aby mě vzbudila. Tak já vstala a třeba půl hodinu si s ní hrála, abych ji utahala, je fakt, že jsem si ji pěkně rozmazlila.My bydlíme v garsonce, všechny díry kam by mohla vlézt máme zatarasený, kytky nahoře, v koupelně všechny přípravky mimo dosah a hlavně zavřenej záchod, prostě všechno uzpůsobený Šmudle :) chce to hooooodně trpělivosti, držíme palce :)


Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Roník
OdeslatNapsal: 21.Úno.2009 - 18:45 
Furt ma chut se hrabosit pod postel i kdyz jsem ji zadelal porad tam leze a drape se pod ni. Dal jsem mu masicko, na to sem ho nalakal ven, ale on si ho chnapl a utekl zas pod postel. Bojim se, aby si tam neudelal pelech. Vcera jsme byli cely den pryc a on byl zavreny. Kdyz jsme se vratili, tak zacal delat v boudicce hrozny vyrval. Naucil se kakat do zachodku, ale na truc se zrejme vykakal do misky s vodou. Kdyz jsme ho vypustili a ja mu sundaval mriz tak me hryzl do prstu a vycural se mimo boudicku. Myslite, ze to udelal schvalne? Jinak pridavam par fotek.


Přílohy:
4.JPG
4.JPG [ 142.11 KIB | Zobrazeno 3576 krát ]
3.JPG
3.JPG [ 149.67 KIB | Zobrazeno 3587 krát ]
1.JPG
1.JPG [ 150.67 KIB | Zobrazeno 3562 krát ]
Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Roník
OdeslatNapsal: 21.Úno.2009 - 18:47 
dalsi


Přílohy:
7.JPG
7.JPG [ 180.23 KIB | Zobrazeno 3541 krát ]
6.JPG
6.JPG [ 178.46 KIB | Zobrazeno 3516 krát ]
5.JPG
5.JPG [ 189.67 KIB | Zobrazeno 3503 krát ]
Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Roník
OdeslatNapsal: 21.Úno.2009 - 18:48 
dalsi


Přílohy:
10.JPG
10.JPG [ 180.14 KIB | Zobrazeno 3515 krát ]
9.JPG
9.JPG [ 175.11 KIB | Zobrazeno 3495 krát ]
8.JPG
8.JPG [ 212 KIB | Zobrazeno 3490 krát ]
Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Roník
OdeslatNapsal: 21.Úno.2009 - 18:50 
dalsi


Přílohy:
18.JPG
18.JPG [ 233.25 KIB | Zobrazeno 3480 krát ]
13.JPG
13.JPG [ 210.71 KIB | Zobrazeno 3456 krát ]
12.JPG
12.JPG [ 196.88 KIB | Zobrazeno 3461 krát ]
Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Roník
OdeslatNapsal: 21.Úno.2009 - 18:51 
dalsi


Přílohy:
21.JPG
21.JPG [ 246.41 KIB | Zobrazeno 3464 krát ]
20.JPG
20.JPG [ 198.79 KIB | Zobrazeno 3432 krát ]
19.JPG
19.JPG [ 189.75 KIB | Zobrazeno 3424 krát ]
Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Roník
OdeslatNapsal: 21.Úno.2009 - 18:52 
dalsi


Přílohy:
26.JPG
26.JPG [ 203.18 KIB | Zobrazeno 3443 krát ]
25.JPG
25.JPG [ 234.8 KIB | Zobrazeno 3412 krát ]
22.JPG
22.JPG [ 242.72 KIB | Zobrazeno 3416 krát ]
Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Roník
OdeslatNapsal: 21.Úno.2009 - 18:53 
dalsi


Přílohy:
29.JPG
29.JPG [ 241.35 KIB | Zobrazeno 3412 krát ]
28.JPG
28.JPG [ 198.22 KIB | Zobrazeno 3391 krát ]
27.JPG
27.JPG [ 243.07 KIB | Zobrazeno 3403 krát ]
Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Roník
OdeslatNapsal: 21.Úno.2009 - 18:54 
dalsi


Přílohy:
32.JPG
32.JPG [ 243.76 KIB | Zobrazeno 3401 krát ]
31.JPG
31.JPG [ 161.76 KIB | Zobrazeno 3382 krát ]
30.JPG
30.JPG [ 145.25 KIB | Zobrazeno 3400 krát ]
Nahoru
 

 Předmět příspěvku: Re: Roník
OdeslatNapsal: 21.Úno.2009 - 18:56 
dalsi


Přílohy:
DSC_0527.JPG
DSC_0527.JPG [ 185 KIB | Zobrazeno 3398 krát ]
35.JPG
35.JPG [ 237.42 KIB | Zobrazeno 3367 krát ]
33.JPG
33.JPG [ 226.15 KIB | Zobrazeno 3365 krát ]
Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 162 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign