Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 19.Dub.2024 - 16:09
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Podzimka
OdeslatNapsal: 26.Kvě.2009 - 10:21 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
Tak se hlásíme zase.... :)
Minulí týden jsme tu měli super lidičky i ze svojí fretečkou Smíšou na návštěvě!! Jsem velice ráda že dojéli na kus řeči a viděli jak u nás válčíme a to Podzule vs. holky a naopak :wink: . Smíša byla chudinka..Podzule se na ni vrhla tou svou mateřskou péčí a pořád ji chtěla jen čistit a zaléhávat.Nakonec si Smíša udělala pořádek a dala jasně najevo co si o tom všem myslí a bylo to v klidu :D .Podzula byla jen mazlenkovaná sestřenkou Jančou a jejím přítelem Pavlem.Tak si to užívala.Zato Smíša zažila divočinu v podobě holek a myslím si že jí to jednou stačilo :cheesy: .
Podzimka je ted sice mazlivější ale zato stejná kramářka a bordelářka jak byla.Neodpustí si to své oblíbené kousání a divočení,i když je už totálně neohrabaná pořád se snaží létat jako by nic. A právě tím se ted bavíme my.Prdelů už tak rychle cůvat nemůže a už ji taky nenarve tam kam by chtěla.Šprajcla se nám už 2x za sedačkou ale pořád se tam dere,zůstala už vyset na bedně z hračkama když se tam drala a zjistila že se najednou přes břicho nepřehoupne ani do předu ani do zadu.Tak tam tak vysela a třepala těma svíma malíma zadníma nožkama ve snaze se přehodit.Tak jsme opět pomáhali.Hold nám pořád zapomíná že je jí už pořádný kus fretky a není štíhlá jak proutek.Právě co ted sem píši mě stěhuje půl kuchyně.Šílené rany se zní ozívají,zase stěhuje svoje granule atd.Jen za každým chodí a lůdí aby si ji vzal na ruky a choval ji a ukazuje pořát ten svůj pupík a nechává se na něm škrabkat.Tak uvidíme jak to zvládne naše mamina protože v sobotu už má termín :D .JEJÍ VÁHA JE ZATÍM 1.5KG

pár fotoček..Pozor ale všude je jen vyvalená na rukách! :cheesy:

Janča s Podzulí
Obrázek

Pája s Podzulí
Obrázek

A já+Ajka
Obrázek

Obrázek

Podzule sama

Obrázek

pupiš!ten nesmí chybět!!
Obrázek

A tady je smíša.Vypadá malinká ale ona zrovna utíkala z rukou :P Je to ďáblík
Obrázek

tod vše..tak páček všem!

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Podzimka
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2009 - 11:45 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
Zdravíme všechny kolem! :D
tak jsme se včera mezi 20-22.30 hod. rozrostli o 8 krásných miminek :P .vemu to popořadě:
1. chci hrozně moc poděkoval Petuli!!! DÍKY DÍKY DÍKY! Moje žádost na skype zněla Peti !Pomoc!Hned! a už to jelo :D Ta zburcovala honem Tapilku.
takže mé druhé díky a ještě větší snád je právě jí! DÍKY MOC! DÍKY MOC! DÍKY MOC! :D Šlo o to že naše podzulka NENÍ předpisová fretečka :lol: (jak už shodila nezrdavě chlupy to víte-zdravá je a byla) a ted taky s porodem :wink: .Žádné hodinku před porodem že bude ležet jak zkoprnělá,ona nám 3x vylezla malou škvírou z klece ven.Řádila jak černá ruka,skákala jak tele atd.najednou zmizela a já se šla podívat kde je.kouknu a dvě míma narozené a hned sjem našla i třetí.Došlo mě že to třetí je vlastně první protože bylo bokem s celou placentou a nepojené na ní,Druhé mimča byli očistěné ale nafest u ní že neporodila placenty a už se dralo další.To už jsem psala petuli a potom jsem to probírala na chatu s tapilkou která mě radila.nastal problém ten že Podzule miminka očistila ale nepřekousla pupeční šnůry ani u jednoho míma.tak mě bylo raděno at tam necodím.Lapěla jsem tady na chatu a čekalo se.jenže miminka začala studenat protože Podzule neřrala placenty a měla je stále na nich.Po tapilčiné konzultaci s dalším chovatelem jsem šla stříhat sterilníma nůžkama :shock: .mezitím tlačila další...byl to frkot :shock: :shock: .Podzule odmítla zbaštit jedinnou placentu tak jsem je všechny vyhazovala.během porodu dostala napít,tvaroku s medíkem a pasty trochu.Musím říct že i na tuhle drobnost byla úžasná a o miminka se stará.jen holka zapoměla asi na to že jsou míma její,páč chvíli po porodu začala moji ruku takat na míma a ona si chtěla běhat.její naštvanost v očích bych vám nepřála vidět když jsem ji přikryla a šla si lehnout :lol: .za pomoci všech lidiček co byli na chatu jsme to zvládli :D .
Dnes ráno zkoušela zase stil přivolávací a to hrabat na dece.Když jsem došla co je tak mě olízala a šup z klece ven a už létala jak pérko.Zírala sjem jak tele.Ale jakmile mímo zapíslko už byla zpět :wink: .Jde si pěkně na záchodek,papká aj pije.na mě neútočí a do ruky mě dává i miminka.Holky na ně něšahají a koukali jen zdálky.
Všem ještě mocinky děkuji za pomoc a rady.hodím sem fotečky a videjko kde dnes ráno papkali.
Jo a ještě ! Máme 5 holek a 3 kluky :P .
dnes to uděláme naruby..tady je videjko.

http://www.youtube.com/watch?v=4nZEUYExqD0

a ted fotky:
porod -zrovna tady jde vidět jak je měla u sebe(v sobě)
Obrázek

mimča s placentama po 10 minutové(i delší) kontrole
Obrázek

na čisté dece přestřihané šnůry a v klidu :)
Obrázek

tak a naše žížalky..po porodu.Podzulka byla ko chuderka
Obrázek

dnešní ranní bašta

Obrázek
A podzule je opět ve svém živlu :)
Obrázek

Ještě jednou VELIKÉ DÍKY PETULI+TAPILCE! :D

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Podzimka
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2009 - 14:04 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Chi tak ty jsi ta kamaradka, ktera nevedela zda prestrihavat pupecni snury :lol: :lol: :lol: 8)

Miminka jsou uzasna, tak at dobre rostou a teda povahou nejsou takovi draci jako Podzimka :lol: :lol:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Podzimka
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2009 - 14:22 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
Jéé tak ty jsi ten dobrodinec který radil?! :D Tak to děkuji samozdřejmě i Tobě!! :P To jsem já prosím :oops: To bylo šílené :lol: .Děkujeme za přání,bylo to poprvé a naposled.No snát takový dráčci divocí nebudou :D .

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Podzimka
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2009 - 14:32 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Me to dost mrzelo, ze Podzule bude mit mimca, kdyz je nalezenec, ale jsou krasni, to obmekci jakekoli srdce :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Podzimka
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2009 - 15:47 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
to věřím,já taky ty miminka nebudu nabízet na chov,budou mít upozornění majitelé že byla matka nalezenec a že bude lepší když je nechají kastrovat.No uvidíme jak se ještě prcůšci vybarvý barevně :D .No v každém případě tě obdivuji když odchováváš míma..pro mě to byli nervy neskutečné! :o

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Podzimka
OdeslatNapsal: 28.Kvě.2009 - 23:46 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 21.Srp.2008 - 21:05
Příspěvky: 569
Bydliště: Bučovice-Jihomoravský kraj
Podzimko moc gratuluju k miminkám. Wooow. Navis smekám klobouk před tvou dokumentací. Je vidět že jsi ženská. To já se pokálím při prvním prdíkovi. Už ted chodím za Babetkou každou chvíli koukat jestli se něco neděje. A to ještě nejsme ani v termínu.
Moc ze srdce gratuluju!!!!

_________________
http://wilt007.rajce.idnes.cz/
http://www.bzooland.webnode.cz/


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Podzimka
OdeslatNapsal: 29.Kvě.2009 - 0:31 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2008 - 21:24
Příspěvky: 83
No joooo, já nevěděla narychlo jak se Naviska jmenuje a jak jsem pospíchala vypadla ze mě jen kamarádka :oops: . Čímž se omlouvám oběma stranám :oops:

_________________
Lojza, Brusinka, Borůvka, Ganéša, Achim, Bria, Déví


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Podzimka
OdeslatNapsal: 29.Kvě.2009 - 8:39 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
wilt007 napsal:
Podzimko moc gratuluju k miminkám. Wooow. Navis smekám klobouk před tvou dokumentací. Je vidět že jsi ženská. To já se pokálím při prvním prdíkovi. Už ted chodím za Babetkou každou chvíli koukat jestli se něco neděje. A to ještě nejsme ani v termínu.
Moc ze srdce gratuluju!!!!



Wilte neboj!To bude všechno dobré.Já tady začala dělat hysterku,uklidnovali mě holky na foru.Starší dceři bude 9 let ale jak si kýchne jsem dosraná i ted a to i u mladší.tak ženská nebo chlap-když je to v tobě tak je to putna kdo jsi.Hlavně mět to milující srdíčko.Ten strach k tomu patří.Babetka to zvládne,je to šikulka :P .Nakonec aby ještě nepečovala ona o Tebe :cheesy: :lol:

tapilka napsal:
No joooo, já nevěděla narychlo jak se Naviska jmenuje a jak jsem pospíchala vypadla ze mě jen kamarádka :oops: . Čímž se omlouvám oběma stranám :oops:


Tapi v pohodě,já jsem ti hoodně vděčná že jsi přispěchala na pomoc a burcovala si i jiné lidičky :P .Opravdu jsem potom měla strach když začali být hodně studené :| .Ale ted je vše v pořádku :D Podzimka si bere do parády i nás ostatní a jak se holky bijí a jedna brečí tak se dere z klece a jde je utěšovat.Můj dnes lechtal lucku a jak se smála a pištěla tak Podzule za ni bojovala :P .Hold jí asi nestačí jejich 8 mimin a chce další :lol:

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Podzimka
OdeslatNapsal: 30.Kvě.2009 - 23:04 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Ahoj Navis.

Tož, při takové slavné události ti musím i já nakhakat gratulaci do deníčku.

Mám velikou radost, že jste to zvládly! Jste super šikovný holky. Miminkům přejeme všechno dobré do života, hodně zdraví, laskavý domov a ať se mají k světu! Jsou úžasná!

A tvým holčičkám přeju, ať se konečně pořádně uzdraví a dělají jen radost. Dej vědět, jestli se ty bílé krvinky Andrejky daly do pořádku. Často na to myslím...

Kačka s Opiculí

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Podzimka
OdeslatNapsal: 2.Čer.2009 - 18:46 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
Ahojík khaki!
Díky za přání a khakání :P .Prcůšci rostou doslova minutu za minutou :wink: .Jen piští a papkají.Podzulka si vyběhne vždy zařádit stím že bud mě a nebo Andrejku dotáhke ke kleci a musíme jí hlídat míma :lol: .vyčuraná to máma :mrgreen: .
Jinak co se týče Andrejky tak bílé krvinky během týdne srovnali normál na 7 a něco jak má být a je v pohodě.Ale já ten její vir chytila.Nohy jsem měla rudé a ona že byla opálená tak jí to tmavlo do hněda a mizelo a mě to fialový a mizí.Z brna bude mít výsledky až zítra co to vůbec bylo za pavir.Taky už bych si přála aby bylo vše za náma a měli jsme už pokoje :D Jinak jsem hlavní kuchařkou na táboře :lol: to bude prdel :cheesy: .

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Podzimka
OdeslatNapsal: 2.Čer.2009 - 18:58 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
zdravíme všechny kteří sem zavítají!
Miminečka nám rostou do krási.V neděli nás opustil jeden chlapeček.Nejspíš byl špatně vyvinutý.Byl doslova vysušený(hrudníček a hlavičku ) bříško měl šíleně tvrdé a veliké.Všimla sjem si že ani nebyl pokakaný ,tak nejspíš nemohl ani chodit kakat.v sobotu jsem odjela a vrátila se v neděli odpoledne a zůstala jsem v šoku jaká změna u něj nastala.Jinak u miminek byla naše babička kterou Podzule taky pustila k sobě a starala se o ni ten jeden den. :wink:
ted vám sem šoupnu fotečky z dnešního rána

první dvě fota jsou kluci :P

Obrázek

Obrázek

holčičky
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

spolu

Obrázek

s Lucinkou
Obrázek

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Podzimka
OdeslatNapsal: 3.Čer.2009 - 12:05 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Jůůůů to je změna, jak povyrostli :-) Pár dní a co to udělá :D Je mi líto toho miminka, ale asi to tak mělo být...Důležité je, že ostatní jsou v pořádku, držím všem pěstičky, ať jsou ostatní v pořádku.

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Podzimka
OdeslatNapsal: 3.Čer.2009 - 19:19 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
Petul tak ona jedno miminko nechtěla ani z toho obalu očistit a já ho vyndala a nutila ji aby ho olízala tak to byl asi ten chlapeček :( .Ale ostatní se mají k světu!Dnes mají týden svého života! :P Dá se říct že já+Andrejka jsme náhradní maminky a Podzule má čas aspon drtit Lucku :lol: .Jinak na míma můžeme šahat,mazlit se snima..klidně si je i pochovat.Máme mamču hoodně tolerantní a hodnou :D

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Podzimka
OdeslatNapsal: 3.Čer.2009 - 20:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 21.Srp.2008 - 21:05
Příspěvky: 569
Bydliště: Bučovice-Jihomoravský kraj
Tak to je super. K Babizně se můžu přiblížit jenom já a šahat jí na bříško. Všechny ostatní už pokousala. Tak uvidíme jaká bude až ty Babetáky a Bublíky vyprdne. Snad mě nesežere.

_________________
http://wilt007.rajce.idnes.cz/
http://www.bzooland.webnode.cz/


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign