Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Dub.2024 - 12:47
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 410 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: tchořenky Toník a Terezka
OdeslatNapsal: 7.Črc.2009 - 8:49 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Píšeš, že na ní pokud možno nesaháš a to je celkem chyba...Takhle si na kontakt nezvykne...Každopádně každá fretka má sílu a Toník se jí ubrání, to se neboj, pokud vřeští není to nic závažného, u nás se taky vřeští, když si Kimi hraje s Bělčou - nerozulčné kamarádky...Megina by potřebovala kámošku :lol: Odnaučit kousání se dá jen tím, že jí budeš mazlit mazlit a zse jen mazlit. Je faktem, že já mám od Kimčy taky sem tam procvaklou kůži a teče krev, ale už sem si zvykla, že taková je...Ona prostě ty svoje pudy neumí ovládat...Ale čím míň v kontaktu s ní, tím to bude horší...Každopádně Terez ještě nebyla v říji, že jo??? Co když se jí plašej hormony???

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: tchořenky Toník a Terezka
OdeslatNapsal: 7.Črc.2009 - 8:58 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
petule já se snažim sahat, když je na to vyhrazenej čas. To znamená, když se proběhne, chytim ji na pastu, vytáhnu na klín a hladim a hladim (s pastou). To zvládáme. Ale jinak se do mě zakousne a ani huba ji nejde vypáčit :roll: to se zase nelíbí mě. Nikdy mě nekousla tak, aby to nebylo do krve. A už několikrát se jí podařilo prokousnout nehet. Vždycky když se zakousne, cejtíš jen, jak ty zubiska putujou prstem (popř. jinou částí těla) až kam to dá. Pak to zapraští, jak když se lámou kosti a drží. Kolikrát přes slzy ani nevidim... a když ji páčim tlamku od sebe, chytne mě za tu druhou ruku a mám pokousaný obě... já tohle moc často nevydržim.. přinávám, že už jen ta vzpomínka mi nahání husí kůži :roll:
Každopádně po roce, kdy je u nás my nepřijde v pořádku, aby jen co vyběhne z klece, běžela a snažila se mě za běhu rafnout ať to stojí co to stojí. Chápu, že ne z každé freťulky bude mazlík, ale ona to přímo vyhledává.
V říji ještě nebyla... zatím nám ani nepřišli výsledky hormonů z jablonce, ale je dost monžý, že nejsou v pořádku a ona je nemocná. V případě, že to bude Ok je jen holka trochu agresivější no... :o

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: tchořenky Toník a Terezka
OdeslatNapsal: 7.Črc.2009 - 9:10 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Mě jne zaráží to, že je tak agresivní, když je u tebe tak dlouho, už si měla na novou paničku zvyknout. Takhle se přesně ke mě chovala Mollina. Byla sem jí dobrá jen když sem jí dala něco dobrého, jinak mě hryzala do krve a též mi při každé příležitosti neméně prokousla palec včetně nehtu :lol: :lol: Akorát by mě zajímalo, jestli jde takhle po celé rodině???

Uvidíš podle těch výsledků, já bych doporučila i napsat Bože, co poradí a pokud pojedete do Jablonce, tak aby se na tu tvojí kousavku mrkla, ona má už odhad, jak na ty fretky co hryžou....

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Naposledy upravil petulevrtule dne 7.Črc.2009 - 9:12, celkově upraveno 1

Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: tchořenky Toník a Terezka
OdeslatNapsal: 7.Črc.2009 - 9:11 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Ze zverimexu je náš Frodo a pravda že on jediný byl na kousání nejhorší a taky na naučení na toaletu. U něj nějaké zavření do klece absolutně nepomáhalo (šel s klidem spát jako by se nic nedělo). Proto se tresty za kousnutí stupňovaly a pohlavkovala jsem ho až do té doby kdy už kousnout nechtěl a ruku se snažil tlapkou odtáhnout. Prostě jsem ho když se zakousnul chytla, vypáčila ruku (rozevřela mu čelisti) a jasně řekla ne! nebo fuj! a když se ohnal dostal pohlavek. V tu chvíli jich dostal zhruba tak 7-8 než se přestal ohánět. tato metoda byla použita jen u něj a na žadnou jinou fretku nebyla třeba. Teď to je mazlík.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: tchořenky Toník a Terezka
OdeslatNapsal: 7.Črc.2009 - 9:13 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
A taky když se vztekal, tak jsem ho přitiskla k zemi a držela ho takto znehybněného do té doby než se uklidnil, aby věděl že nemá navrch.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: tchořenky Toník a Terezka
OdeslatNapsal: 7.Črc.2009 - 9:14 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Jinak jsou fretky dost chytré na to, aby poznaly, že dělají něco co nemají a kdy by měly přestat, ale všetšinou pokračují dál protože je to hrozně baví :twisted:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: tchořenky Toník a Terezka
OdeslatNapsal: 7.Črc.2009 - 9:16 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Jde takhle po všech.Akorát, že kromě mě a taťky se jí všichni vyhejbají obloukem. Je to takovej tyranizátor rodiny :lol: JJ to je ono. Prokousne palec i s nehtem jen to fikne... jenže kdyby aspoň kousla a utekla. Ale ona se zakousne a drží :roll:
Jestli chápu, tak Mollinka byla taková jen na Tebe ne? Na Davida jako mílius... krom toho ty ses jí vyskytla v životě až v dospělosti ne? Terez je u nás někde od 3měsíců...to mi nejde na rozum :roll:

Jordi: ona není ze zveráče, je od chovatele a možná je to o to horší.. vypadalo to dost pochybně :roll: To s vypáčením zkouším, ale ona se jen přehryzne do druhý ruky.. a pak mám rozkousaný obě a už ji nemám ani čím chytit :(

tím nechci říct, že ochočení Terezky je nemožné, jen to, že já už vyzkoušela co mě napadlo a nevím si s ní rady :roll: Jo jde, aby to tu přežívala.. ale já bych chtěla, aby si to u nás užívala... a my ji :oops:

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: tchořenky Toník a Terezka
OdeslatNapsal: 7.Črc.2009 - 9:16 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Jordi napsal:
A taky když se vztekal, tak jsem ho přitiskla k zemi a držela ho takto znehybněného do té doby než se uklidnil, aby věděl že nemá navrch.


JJ to je taky dobrý "mechanismus" takhle chytám Kimču rozdováděnou, když už teda nevím co s ní a držím jí ze shora u předních tlapek, aby se nemohla vysmeknout...Ona při tom tak legračně špulí zadek a já jí do něj "plácám" (jemně). Když jí pak pustim, vylítne jak torpedo pod skříň a chová se chvíli normálně :D

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: tchořenky Toník a Terezka
OdeslatNapsal: 7.Črc.2009 - 9:22 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
oldmamut napsal:
Jde takhle po všech.Akorát, že kromě mě a taťky se jí všichni vyhejbají obloukem. Je to takovej tyranizátor rodiny :lol: JJ to je ono. Prokousne palec i s nehtem jen to fikne... jenže kdyby aspoň kousla a utekla. Ale ona se zakousne a drží :roll:
Jestli chápu, tak Mollinka byla taková jen na Tebe ne? Na Davida jako mílius... krom toho ty ses jí vyskytla v životě až v dospělosti ne? Terez je u nás někde od 3měsíců...to mi nejde na rozum :roll:

tím nechci říct, že ochočení Terezky je nemožné, jen to, že já už vyzkoušela co mě napadlo a nevím si s ní rady :roll: Jo jde, aby to tu přežívala.. ale já bych chtěla, aby si to u nás užívala... a my ji :oops:



Mollina byla taková na všechny, krom Davida...Všechny terorizovala už od mala, jedinej David nad ní nezlomil hůl a byl to tedy její jediný páníček...Musím říct, že časem ke mě nebyla tak agresivní, jako k ostatním - ale jednou za čas mi prostě ukázala, že mě sice trpí, ale abych si nemyslela, že sme kámošky...Prostě jsem byla její konkurence...Žárlila na mě...Jinak to kousání přesně sedí...Zakousla se a nepustila...Naposledy, než sme jí museli uspat mě kousla tak, že sem jí na tom procvaklým palci nesla ve vzduchu se slzami v očích do kuchyně za Davidem, aby jí sundal...Takže vim o čem mluvíš, bolí to jako svině...
Každopádně vim, že ze začátku prý nešlo jinak a Mollinu trestal mírnějšími pohlavky, jak píše Jordi. Nic jinýho na ní neplatilo, byla flegnouš. Pak jí ještě děsně štvalo, když si jí nevšímal...

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: tchořenky Toník a Terezka
OdeslatNapsal: 7.Črc.2009 - 9:28 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Terez ani neštve, když si ji nevšímám. Spíš ji štve, když se ji snažim sundat od někaď, kde nemá co dělat. To mi pak opět ukáže, kdo je tu pánem :roll: upřímně se přiznávám, že jsem začínala rezignovat, protože nevidím jedinej pokrok. Trochu mě to demotivuje... ale po Vašich příspěvkách (Jordi a Tvoje petul) se do ni znova obuju v plný kráse. Pohlavky raděj praktikovat asi taky nebudu, jelikož za každej pohlavek následuje pořádnej krvelačnej kousanec, ale zkusim ji zavírat. To ji štve alespoň chvilku, než lehne a jde spát :roll:

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: tchořenky Toník a Terezka
OdeslatNapsal: 7.Črc.2009 - 12:19 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
No jo fyzický tresty jsou hnusný ale na některý lidi a zvířata nic jinýho nezabírá! :roll: Jak říkám, na žádnou další fretku jsem toto nemusela použít. Stačilo zasyčet! nebo mírně plácnout a bylo to ok, ale na něj nic fakt nezabíralo, jenom tohle.

Musíš být rychlejší než ona a najít chmat takový, aby neměla šanci tě rafnout. Za každý náznak hryzance pak jeden pohlavek a samozřejmě ostré fuj, nebo ne, nebo syčení!

Nebo ji dát najevo, že to že tě dohryže ji nebude vůbec platné! Je to těžké, ale většina zvířat to pak vzdá, když vidí, že nedosáhnou svého. V jejím případě třeba jejím cílem to, abys ji nechala na pokoji. A v tom je třeba ji ukázat že její kousání ji nepomůže.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: tchořenky Toník a Terezka
OdeslatNapsal: 7.Črc.2009 - 12:35 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
8) Ahojky tak si z toho moc nedělej,,,já to samé mám doma s naším Pipinem,,,jeho říje už mi ani tak neva, ale porád spolu bojujeme, když ho od někud sundavám , nebo když mu seberu jeho oblíbenou hračku Zuzíka,, :evil: nejvetší uraz je když mu jdu do pelechu čistit záchudek,,,to je schopnej mě roztrhat :roll: pokaždý mě rafne a syčí,,,a tak syčim taky, ale většinou musím počkat, a jíd pryč ,,,až se zabaví,,a pak tejprv jdu a ten pelech mu vyčistím,,on prostě nemá rád, když mu jdu šmejdit do jeho smradlavého pelechu :lol: :twisted:
Jsou to prostě všichni hajzlíci tvrdohlavý :mrgreen: :wink:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: tchořenky Toník a Terezka
OdeslatNapsal: 7.Črc.2009 - 13:11 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Já taky Opiculu fackovala, když mi visela na ruce a nechtěla se pustit. A když na mě zasyčela, dostala další facku. Dneska je z ní miláček, i když občas cizí lidi štípne, nás s Igim úplně miluje. Bylo to dřív tak, že se zahryzla, dostala (po uvolnění ze sevření) pár facek, na to zasyčela a dostala další facku. Když se zahryzla do nohy, tak jsem do ní nohou šťouchla a když se přiběhla hned zakousnout znova, tak jsem ji přišlápla k zemi. To fakt pomáhalo nejvíc, že jí došlo, že když mi bude ubližovat, že jí to bude taky bolet. I když tady každý křičí, že žádný tělesný tresty... Já je můžu (s mírou) doporučit. Jako děcka jsme taky dostali na zadek, když jsme zlobili a dneska z nás díky tomu nejsou rozmazlenci. Neboj se a obuj se do ní, ona se s tebou taky nemazlí a kouše i když ví, že tě to bolí. Je to fracek.
Držím pěsti.

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: tchořenky Toník a Terezka
OdeslatNapsal: 7.Črc.2009 - 14:25 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
souhlasím s khaki, jak jsem napsala výše já sama, tak na některé lidi a zvířata hold nic jiného neplatí. Pochopitelně zvolíš jiný přístup u fretky, která kouše ze strachu a jiný u té, která vyloženě tohle dělá naschvál. Stejnak jsem poznala na něm že to ho...o hodil ke dveřím schválně aby mě naštval, tak jsem to jednou nevydržela a opravdu mu v tom vymáchal ten jeho rypák a nechala ho s tou po...u tlamou chvíli tak ve vaně aby si vychutnal jak je to hnusný. pak jsem ho vykoupala a bez řečí zavřela do klece. Od té doby byly bybky jen tam kde mají být ! až do doby než přišel do říje (no ale to už je zase o něčem jiném a to jsem ho netrestala. Tehdy to ale dělal vyloženě schválně. Já ho okřikla, že dělá něco co nemá a on čekal u dveří až se podívám a pak zatlačil a zdrhl.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: tchořenky Toník a Terezka
OdeslatNapsal: 7.Črc.2009 - 15:04 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Dám jí co proto. Zejtra rozšířím náš venčící prostor o obývák (vystěhuju psa) a uvidíme. Ono v pokoji se zákonitě potkat musíme, ale jestli po mě půjde i na velký ploše, dám jí co proto :evil: děkuju všem co mi dali sílu (ona mě hned po prvním kousnutí připomene, co jsem si o tom myslela předtím, ale za pokus to stojí).
Já jsem z toho nešťastná, když vidím, že ona tu v podtatě jen přežívá: najíst, napít, proběhnout a spát.. a tak kolem dokola.. :(
No ale až mě dorasí, tak se mi složíte na plastiku :P bude to přeci vaše zásluha 8)

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 410 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign