Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 28.Dub.2024 - 16:34
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 238 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: DOTAZY ke zboží
OdeslatNapsal: 24.Lis.2008 - 20:53 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Pro.2007 - 23:45
Příspěvky: 521
Dobrý den,

svoji odpověď pojmu opět trochu obecněji a napíšu o uváděných trvanlivostech více, aby byla odpověď zajímavá i pro ostatní zákazníky.

Na trvanlivost u všech výrobků dáváme velký pozor. Zpočátku jsme si naběhli, protože jsme neočekávali, že nám z velkoobchodu dodají zboží s prošlou lhůtou, takže nyní vše na vstupu kontrolujeme. Zejména granule kontrolujeme nejen při dodání, ale většinou i když je dáváme do balíčku, takže dvakrát. Konkrétní trvanlivost 8kg Acany doplníme zítra.

Uvedené trvanlivosti v eshopu jsou spravovány tak, aby zákazník dostal zboží s uvedenou nebo delší trvanlivostí. Často totiž máme skladem u jednoho produktu balení se dvěma trvanlivostmi, potom samozřejmě uvádíme v eshopu tu kratší, kterou také dříve expedujeme. Přitom si málokdy všimneme toho, že jsme vzali poslední balení s kratší lhůtou a že již skaldem zůstává jen zboží s delší lhůtou. Vzhledem k velkému množství zboží skladem nemáme čas průběžně kontrolovat aktuální trvanlivosti a tak se velmi často stává, že trvanlivost uvedená v eshopu je mnohem kratší, než jaká ve skutečnosti je. Zákazníkovi to samozřejmě nemůže způsobit žádnou škodu, protože dostane zboží s delší lhůtou, než jak si objednal. Škodu to může způsobit jen nám, protože si někdo nemusí objednat zboží z důvodu krátké trvanlivosti, přičemž ta je ve skutečnosti v pořádku. Tím ale rozhodně netvrdím, že pokud je někde uvedena krátká nebo prošlá lhůta, tak že ve skutečnosti taková není. Říkám jen to, že v části případů (asi v 20%) je trvanlivost delší než je uvedena. Zrovna minulý týden jsme procházeli v sekci Vitamíny a pamlsky zboží, které mělo uvedenu krátkou nebo prošlou lhůtu. U řady produktů byla lhůta delší a je v eshopu opravena.

Konkrétně u Acany někdy bývá již při dodání poměrně krátká trvanlivost, například 5 měsíců, což u 8kg balení může být pro majitele jedné fretky docela málo. Při spotřebě cca 40g granulí na fretku a den (Spotřeba je u každých granulí jiná, u Acany je jedna z nejmenších, nebo dokonce nejmenší. A tuto hodnotu jsme kdysi naměřili u našich různě velkých fretek.) je 8kg balení pro jednu fretku asi na 200 dnů, tj. takřka 7 měsíců.

Pokud je v eshopu uvedená nižší trvanlivost než při jaké Váš počet fretek dokáže granulky zkonzumovat, je dobré se nás dotázat emailem, zda nemáme 8kg Acanu i s delší lhůtou, protože máte jen jednu fretku ap. U Acany často bývají skladem balení se dvěma lhůtami a ta delší není v eshopu uvedena.

Je ale třeba si uvědomit, že lhůta minimální trvanlivosti platí u originálně uzavřených granulí. A po otevření granulí se snižuje, vlivem oxydace. Pokud si například někdo pořídí granule v takovém množství, že balení bude spotřebovávat rok a uváděná trvanlivost je právě jeden rok, pak to jistě není vhodné. Proto je vhodnější kupovat takové množství granulí, aby se při vašem počtu zvířátek poměrně rychle spotřebovalo. S vyjímkou větších balení Ferret Complete, která se skládají z originálně uzavřených menších balení. 5kg balení FC v sobě obsahuje 4 originálně uzavřené sáčky po 1,25kg. Což je skvělý nápad, právě z výše uvedeného důvodu. Žádné jiné granule, které máme v nabídce, takto bohužel řešené nejsou.

Ze stejného důvodu není vhodné pořizovat rozvažované granule. Protože i při dobré vůli obchodníka (která však může být diskutabilní) je trvanlivost snížena tím, že s granulemi bylo manipulováno mimo originální obal a jsou zabaleny jinak než výrobcem.

Granule se míchat nemají.

_________________
Barvajz Trpitel - nejlepší fretka je plyšová a ryšavá.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: DOTAZY ke zboží
OdeslatNapsal: 25.Lis.2008 - 19:53 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 22.Říj.2008 - 20:52
Příspěvky: 26
Děkuji za úžasnou a vyčerpávající odpověď.
Je mi jasné, že rozdělané granulky se rychleji kazí. Takže až budu příště u Vás objednávat,tak se nejdřív budu na tu trvanlivost informovat. Máme doma necelé 3 měsíce starého freťáka a má teď momentálně dost žravé období, doufám že je to normální. Připisuju to i "zásobám na zimu" :mrgreen: Momentálně spapáme jedno balení Vitakraftu za týden, což je tedy něco přes 100g. Je to cca 3x více než píšete. Strašně řádí a tlustej zatím není, tak mu snad nemusíme zatím dávat přídělem :oops:
Omlouvám se za případné protifretčí prohřešky. Je to naše první fretka v životě, ale snažíme se.

_________________
Změna je život, dobrý život je jen s fretkou. A tak se chystám učinit velkou změnu, už nebudu bydlet sám.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: DOTAZY ke zboží
OdeslatNapsal: 25.Lis.2008 - 21:49 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
V tomto období a s přihlédnutím na věk fretky je to naprosto normální. Množství krmné dávky se liší od druhu granulí, váhy dané fretky (konzumenta), věku a období, jak byla řeč. Mláďata toho samozřejmě v prvním roce snědí víc a potřebují víc živin. V prvním roce života také dosahují obvykle největší váhy z celého svého života. V dalších letech je už jejich maximální hmotnost nižší a buď přibližně stejného rozmezí (léto/zima), anebo mírně klesá. Vitakraft mají složení spíš pro fretky středního věku, dospělé a starší, ačkoliv je na nich uvedeno pro fretky každého věku. Proto jich také sní víc, než by spořádal u granulí s obsahem tuků nad 20% a protejnů nad 35%. A svou roli v tom hraje i původ bílkovin a tuků. Bude-li na bázi soji, fretka si z toho nedokáže vzít tolik. Nedokáže totiž rostlinnou bílkovinu tak rychle vstřebat, dřív než ji projde zažívacím traktem.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: DOTAZY ke zboží
OdeslatNapsal: 30.Lis.2008 - 12:35 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 22.Říj.2008 - 20:52
Příspěvky: 26
Děkuji za skvělé vysvětlení.
Chtěla bych ještě do Vánoc objednat od Frodíka a chci se zeptat, nevíte, jestli bude ještě skladem Plastová koule na běhání- větší průměr 32 cm?
Chystám se objednat co nejdříve, a kdyžtak objednám tu menší. Mám to pro jednoho freťáka, tak by mu třeba zatím stačila...
Děkuji předem za odpověď.

Zajímá mě to taky proto, že se chystám udělat větší objednávku a ostatní věci zatím jsou skladem, tak mám trochu obavu, aby se zase nevyprodalo něco jiného. :|

_________________
Změna je život, dobrý život je jen s fretkou. A tak se chystám učinit velkou změnu, už nebudu bydlet sám.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: DOTAZY ke zboží
OdeslatNapsal: 30.Lis.2008 - 13:49 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Měly by být.

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: DOTAZY ke zboží
OdeslatNapsal: 30.Lis.2008 - 13:54 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 22.Říj.2008 - 20:52
Příspěvky: 26
To byla rychlost. :D Moc díky. Večer teda objednám. Kdyby byl nějaký problém, tak se vůbec nebojím, že s Vámi by se nevyřešil. Díky moc.
To se pozná, že to děláte s láskou a nadšením.
Fretkám zdar.

_________________
Změna je život, dobrý život je jen s fretkou. A tak se chystám učinit velkou změnu, už nebudu bydlet sám.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: DOTAZY ke zboží
OdeslatNapsal: 8.Pro.2008 - 16:07 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Našla sem na internetu jednu takovou hovadinku, máte s tím nějaké zkušenosti? Je to hračka pro kočky s bylinkami - údajně jim to má vonět, aby si s tím chtěli hrát... :shock: Je to možné použít v případě fretky ??? Vím, že to nenabízíte v sortimentu, ale nechci kvůli jednomu ks zboží někde něco zakládat...Třebas s něčím takovým navíc zkušenosti máte ;-)

http://chovatel.e-nakupy.cz/kocky/hrack ... i-1ks.html


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: DOTAZY ke zboží
OdeslatNapsal: 8.Pro.2008 - 16:14 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Peťule u nás to tu prodávají běžně, jen jsem to nekupovala, když to nerachtá, přecejen se u nás chytají víc věci zvonící :wink: můžu jeden koupit na zkoušku a říct Ti jaký to je, bo kdyby si to chtěla poslat??Abys nemusela objednávat speciálně jen jednu hračku..

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: DOTAZY ke zboží
OdeslatNapsal: 8.Pro.2008 - 16:29 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Pro.2007 - 23:45
Příspěvky: 521
Pokud by šlo jen o náplň, tak u nás máme plněné bylinkama tohle: http://www.pro-fretky.cz/hracky/plysovy ... arevny.php

_________________
Barvajz Trpitel - nejlepší fretka je plyšová a ryšavá.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: DOTAZY ke zboží
OdeslatNapsal: 10.Led.2009 - 14:52 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 16.Kvě.2008 - 12:50
Příspěvky: 50
Bydliště: Most
Chtěla jsem si v e-shopu objednat balení 8 kg granulí ACANA KITTEN, ale v tabulce pod zbožím je uvedena trvanlivost pouze do 24.4.2009 - http://www.pro-fretky.cz/krmiva-granule ... kitten.php
Mám jen jednoho freťáka a pochybuji, že do té doby stačí 8 kg spotřebovat. Je možné objednat zboží s delší trvanlivostí?

_________________
Kami :o))


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: DOTAZY ke zboží
OdeslatNapsal: 12.Led.2009 - 22:58 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 26.Pro.2007 - 23:45
Příspěvky: 521
:-) aktuální trvanlivost 8kg acany, která je skldem je 19.6.2009.

_________________
Barvajz Trpitel - nejlepší fretka je plyšová a ryšavá.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: DOTAZY ke zboží
OdeslatNapsal: 13.Led.2009 - 14:37 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 16.Kvě.2008 - 12:50
Příspěvky: 50
Bydliště: Most
Tak to beru - to jde. V nejhorším budou muset Čikovi pomoct kočky. Můžete mi potom prosím napsat podací číslo zásilky? Díky :D

_________________
Kami :o))


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: DOTAZY ke zboží
OdeslatNapsal: 16.Led.2009 - 22:55 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Nedá mi to, ale mám tu takovej blbej dotaz :-) Tohle je moc krásný, ale proč je to tak drahý :lol: :lol: 8)
No spíš se chci zeptat, protože mě to zaujalo - máte to ozkoušené? Není tam možnost, že se z toho fretka vyvlékne? A velikost? Co ta naše Pidi Kimča??? Bylo by jí to?
http://www.pro-fretky.cz/postroje-a-vod ... abatek.php

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: DOTAZY ke zboží
OdeslatNapsal: 23.Led.2009 - 15:58 
Uživatelský avatar
 ICQ  Profil

Registrován: 9.Led.2008 - 16:49
Příspěvky: 40
Bydliště: Prha 10
Frodíku, chtěla bych se zeptat, kdy bude v nabídce ten Asan 49l?
Před Vánocema jsme o tom mluvili, tak jestli to pořád platí :D
Děkuju moc

_________________
Dáda, Fitch, Šefi a Hagi


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: DOTAZY ke zboží
OdeslatNapsal: 30.Led.2009 - 17:44 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné objednat polštář do pelechu od Gimborn, co jsme kupovali? Následkem praní se rozpáraly švy - na to určitě reklamace nevztahuje, jelikož podle mého názoru to je prostě opotřebení materiálu...Viděla jsem je v Liberci, včetně pelechů, ale za nehoráznou cenu :roll: :roll: :roll: Tak se ptám spolehlivého Frodíka... :oops: :oops: :P

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 238 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign