Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 18.Dub.2024 - 15:16
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna chovaná v zajetí
OdeslatNapsal: 4.Zář.2009 - 18:06 
 E-mail  Profil

Registrován: 4.Zář.2009 - 17:40
Příspěvky: 3
Dobrý den všem, jelikož jsem nešika zapomněla jsem si heslo na forum a musela jsem se znovu zaregistrovat. Moje původní jméno je Magja.Měla jsem jednu dobu dost velké problémy s kuno Julčou tak jsem se snažila být pořád s ní.Tak na návštěvy počítače nezbyl čas. Z ničeho nic nás začala všechny napadat reagovala dost nepřiměřeně manžel a děti se jí bojí, já jsem zjistila, že dokud nedám najevo strach tak je to v pohodě ona to jinak vycítí a je šmitec. Ten problém s Tomášem mně mrzí je to nefér vzít zvíře z přírody a za půl roku ho odložit. Stejně bylo lepší kdyby si zašel do nějaké záchranné stanice tam mu poradí.
Dále co se týká Emans(snad to píšu správně) ráda si o kunách podebatuju, je to krásně zvíře, ale potřebuje hodně péče, lásky a trpělivosti. Další věci je, že kuny chované ve voliérách na zahradě rády utíkají a pomáhají jim kuny divoké. Krom toho já mam Julču jako mazlíčka a nedovedu si představit, že ji nechám na zahradě samotnou v kleci. Ale jedno vím s jistotou další kunu si už nikdy nevezmu domů, stačí, abych se dostala do nemocnice a o Julču se nemá kdo starat a chodit s ni ven na procházky. Děti se bojí kousnutí a manžel taky.l Já razim teorii, že krokodýl to není tak mi ruku neukousne ale každý to vidí jinak. Mimo jiné kuna není pes i když chodí na vodítku, ona je strašně zvědavá a všechno musí očuchat o označkovat, takže náš vesnický okruh normální chůzí zvládnutelný za 20 min chodíme až 2 hod.už jsem zvažovala koupi rybářské stoličky.
zdravím všechny magja a julča


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna chovaná v zajetí
OdeslatNapsal: 4.Zář.2009 - 21:27 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Zář.2009 - 21:57
Příspěvky: 3
když jsem naší Sany dostal, neměl jsem pro ní nic, tak byla 14 dní v menší voliéře(nedostal jsem povolení od manželky si ji vzít domů). narychlo jsem udělal něco většího a začal připravovat místo pro stavbu voliéry. po úrazu nemůžu momentálně nic dělat ohledně stavby, tak je zatím tam kde je.
myslíte že je vhodné jí udělat nový domov ve zděné části volného prostoru chatky 2x2x1,7m, která byla připravená na nářadí, nebo zhotovit klas. voliéru ze dřeva a pletiva?
další dotaz je pro paní Magdu- kdy začala být poprvé agresivní a proč?ččetl jsem to ve vašem deníčku. Mám malého syna
a hrajou si spolu.
děkuji E.S.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna chovaná v zajetí
OdeslatNapsal: 4.Zář.2009 - 21:55 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
kuna NENÍ domácí mazlík a nikdy se tak chovat nebude! i u fretek je období dospívání dost problémové, natož u zvířete jako je kuna. dřív nebo později problémy příjdou a být tebou, tak to řeším co nejdřív a kunu předám do ZS, kde jí připraví na normální život ve volné přírodě, dokud je ještě mladá. držení zdravého divokého zvířete v nějaké volieře dle mého názoru už hraničí s týráním. navíc k držení kuny musíš mít povolení!

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna chovaná v zajetí
OdeslatNapsal: 5.Zář.2009 - 9:34 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 27.Úno.2008 - 16:56
Příspěvky: 79
Bydliště: Česká Kamenice
Já souhlasim s Žofiro, pokud je mladá, tak bych jí svěřila ZS ať se vrátí kam patří.. Domů, do přírody, ona to má v krvi, s tim se nic nenadělá. A bude jí to tam táhnout, podle mě. Jako když si to představim, tak je mi to líto. Je to jako kdyby mě holku z malýho města, všude kolem lesy, někdo nutil žít v Práglu. Taky bych trpěla.Jako někdy je to asi jediná možnost jak zvířeti pomoct, ale zdravý zvíře patří do přírody.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna chovaná v zajetí
OdeslatNapsal: 5.Zář.2009 - 17:39 
 E-mail  Profil

Registrován: 4.Zář.2009 - 17:40
Příspěvky: 3
Pro Emans:
Julča nebyla zprvu vůbec nebyla agresivní. Začalo to drobnostmi něco ukradla já ji to chtěla vzít a už jsem ji měla zakouslou v některé části těla. Taky začala žárlit na mou dceru. Chodila jsem si s ní hrát k dceří do pokoje tam je dost místa a nic jsme nemohli rozbít. Jenže po čase začalu Julča na Petru(to je dcera) útočit jakmile Petra vlezla do pokoje. Přivlastnila si Petřin pokoj moje obločené atd. Ale je zajímavé máme starého kocoura vážícího 7kg žádný drobeček a na toho nikdy neútočila prochází kolem něj a kouká na zem. Agresivita u nás letos stoupala po období říje, začala být dost nedůtklivá až jsem myslela že je nemocná a sama jsem z toho byla dost neštastná. Taky jsem zjistila, že pozná strach u lidí, můj manžel se jí bojí a po něm klidně startuje u mně zjistila, že se jí už nebojím a jsme zas kámošky. Co se týká her s malými dětmi, toho bych se bála, chodíme s Julčou na výlety, ale vždy jí držím od lidí dál. Kuna má ohromnou sílu ve stisku a je neuvěřitelně rychlá, útočí výpadově několikrát za sebou a neváhá skočit do obličeje, hlavně kouše dost bolestivě. Já se jí po útoku snažím uklidnit a uhladit a dát ji najevo, že ji mám ráda a že chybu děláme obě, zvíře útočí vždy z nějakého důvodu. Přesně říct kdy poprvé kousla je dost těžké, ale tipovala bych až po první říji. Ale první dva roky byli celkem v pohodě, u nás je problém, že je dost fixovaná na mně a teď co špatně vidí je to ještě horší. Ven s ní chodím jen já ostatním chybí trpělivost. Prostě zvažte jestli budete mít dost času na výchovu syna a malé kuny. Voliéra venku není špatná, ale znám majitele kuňáka co bydlí ve venkovní voliéře a pravidelně utíká. Zatím se vždy vrátil, a to ho mají už 7 let. Pokud si ji necháte tak dbejte na kvalitní výživu, fretčí nebo kvalitní kočíčí konzervy s taurinem.
Co se týká čistotnosti tak Julča chodí do jednoho rohu v kleci, chtěli jsme ji tam dát fretčí wc ale ona ho stěhuje po celé kleci a potřebu stejně koná do rohu. A při lítání po bytě značkuje důležitá místa, takže to už tak neřešíme. Přeju vám hodně úspěchů s kunou a hodně trpělivosti. Jsou to moc šikovná zvířátka a moc chytrá, říkám jim české opice, jejich zručnost je neuvěřitelná. A taky pozor kouše díry do oblečení, někdo to nemá rád.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna chovaná v zajetí
OdeslatNapsal: 9.Zář.2009 - 0:27 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Zář.2009 - 21:57
Příspěvky: 3
Dobrý den,
děkuji za všechny rady , doporučení, výtky atd.
Už konečně můžu pomalu a opatrně používat obě ruce a mohl jsem dodělat větší voléru. Využil jsem dostupné info a rady na foru a Kuna Sany je spokojená. Chodí na záchodek a i do klece vleze sama. To je má výhra. Díky vám.
Samozřejmě že jsem začal po vašich názorech přemýšlet o umístění do ZS , ale nevím jestli to je nyní vhodné.
Jestliže v předešlých příspěvcích se taky jeden chovatel se pokusil s návratem do přír. a nepovedlo se, tak u této už to nejde určitě. je zvyklá na lidi a děti(i cizí co chodí k nám na zahradu).
Chci se zeptat ohledně stravy. Dávám jí granule pro fretky a pro kočky s taurinem od začátku co jsem jí dostal. Původní majitelé co jí chytli na půdě jí dávali piškoty a teplé mléko asi týden. Sotva chodila.
Ale co se chci zeptat tak to je Nemůžeme před ní jíst sýry a salámy. To je jak vyšinutá.Ostatní jídla jí nezajímají(naše).
Jak je to s Julčou a fretkama?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna chovaná v zajetí
OdeslatNapsal: 9.Zář.2009 - 8:15 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
s tím umístěním do ZS záleží hodně na věku, takže pokud je mladá, moc bych nečekala a dala jí tam, dokud by ještě byla šance že si od lidí odvykne... jinak jsem to pochopila, že jí pouštíš proběnout na volno, co bude až uteče?! pochybuju, že se bude u baráku držet pořád, možná ted, ale až začne dospívat, začne jí to lákat venku...
co se týče jídla, tak mým fretkám je to jedno, maximálně to příjdou očuchat a víc je to nezajímá.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna chovaná v zajetí
OdeslatNapsal: 9.Zář.2009 - 12:50 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Emans: a kolik je vasi kune?

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign