Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 26.Dub.2024 - 0:07
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Kuna chovaná v zajetí
OdeslatNapsal: 29.Kvě.2009 - 19:54 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2009 - 20:55
Příspěvky: 23
Píšu příspěvky do deníčku o kuně Jůlince. Chtěla bych tímto varovat ostatní co by chtěli chovat kunu. V deníčku píšu, že je milá a přívětivá jsou tam hezká foto, ale v žádném případě nejsem příznivce chovu kun doma. V té době když jsme Jůlinky dostali jsme vůbec netušili do čeho jdem. Nevěděli jsme ani o tom, že musíme mít povolení. Byla krásná a roztomilá tak jsme si ji prostě nechali. Ale myslím si že tím skončil náš život v normálním hezkém bytě to zaprvé, vzali jsme na sebe odpovědnost za to, že Jůlie se nesmí dostat zpět do přírody, čekal by ji krušný život a zřejmě rychlá smrt od myslivců. Je sice očkovaná, ale na čele to napsaná nemá, to že je zvyklá na lidi by ji spíš uškodilo, myslím, že by ji odstřelili pro podezření na vzteklinu. Ale to není vše. Chovat kunu na zahradě taky nejde jsou totiž pověstné svými útěky za kamarády.
A taky na zahradě je tak nějak mimo a nezvykne si na vás. Takže ji musíte mít co nejvíc kolem sebe. Já můžu jsem částečné inv.důchodě a mám práci na volný úvazek. Mám také velké děti (20 a 18), které nestrkají ruce kam nemají. Julča si na ně sice zvykla, ale hraje si výhradně se mnou a manželem. žárlí na dceru. Máme ji moc rádi, ale je to závazek. A k těm dětem, viděla jsem samce kuny skalní, který přes pletivo klece ukousl tlapku kotěti takže prst dítěte by nebyl problém. Navenek vypadá mile a líně, ale jeho majitelé ho dali ven do voliéry, protože začal být nezvladatelný. Občas jim uteče, bydlí u lesa, a pak se zase vrátí, ale to nemusí být na vždy. Jinak jsem také mluvila s pánem, který se pochlubil, že už měl pár kun, ale za čas začali být agresivní takže je vypustil. Takže nejdřív jim dopřál lásku a péči a když přšli problémy pryč s kunou. Nechci nikoho děsit, ale sebrat jen tak mládě je taky riziko, když bude máma poblíž tak vás pěkně zřídí. Měla jsem nesčetně krát pokousanou ruku palce na nohou do konce i špičku nosu. Taky jsem zjistila, že tato zvířata nesnášejí oční kontakt je to pro ně výzva k boji, když na ně déle koukáte a oni si toho všimnou tak prostě vystartují. Mám zkušennost jen s naší Julčou, ale každému koho potkáme na výletech vysvětluju, že je to sice krásné zvíře, ale zcela nevhodné pro chov mezi lidmi. Loni jsme ji chtěli dopřát mláďata, zaplaťbůh, že to nevyšlo, bylo by to dost zvláštní. Zjistili jsme od myslivců, že kuny musí mít svého partnera rádi, tak naš nápad vzít roztouženou Julču za kuňákem za účelem páření byl nesmysl, jediné co jsme si odvezli byli blechy, které i přes prostředek proti blechám naskákali na Julču i na nás. Kuňák byl naprosto flegmatický a Julie mu prošla celý domeček a pak chtěla ven a domu. Takže pokud uvidíte kuňátko a nebude na něm vidět zranění nesahejte na něj, máma bude na blízku. Věřte mé zkušennosti. Jsme dost uzavření nežijme společenským životem nechodí k nám vyjma rodiny návštěvy takže Julča je pro nás všechno, ale opravdu všechny důrazně varuji. To, že jsme měli štěstí, neznamená, že ho budete mít i vy a vypustit ji do přírody, když začne zlobit je nefér. Magja


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna chovaná v zajetí
OdeslatNapsal: 29.Kvě.2009 - 23:42 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Přesně tak. Od mazlení jsou tady fretky. A že to jsou někdy také pěkní prevíti! :) :wink:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna chovaná v zajetí
OdeslatNapsal: 30.Kvě.2009 - 8:16 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
magja: jj přesně tak a vysvětluj to ale lidem, kteří mládě prostě čapnou a nesou ho na policii, že ho našli a že tam bylo samo :cry: :cry: Máma šla určitě lovit...A mimčo se jen zatoulalo kousek od hnízdečka...A pak ještě bývalá chovatelka fretek mi volá, že mi vezou policajti fretku :lol: A já kouknu do přepravky a tam kuní mládě...

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna chovaná v zajetí
OdeslatNapsal: 30.Kvě.2009 - 14:04 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 13.Kvě.2009 - 20:55
Příspěvky: 23
Že si lidé pletou fretku a kunu se nedivím, valná většina lidí kunu nikdy neviděla. Občas slyším od lidí připomínky typu jéé to je hezká veverka, nebo to je divný pejsek a nejlepší bylo jé myš. Slyšela jsem od své veterinářky kuriózní historku o nalezené fretce. Veterinářce volala kamarádka, že našla fretku, ale že nemá čas tak že jí nechá před ordinací v krabici. Paní doktorka přijela domů a už od dveří cítila zvláštní smrad, když otevřela krabici vyletěl na ní naštvaný tchoř a pěkně to tam zasmradil. Byla moc ráda, že má kamarádku, která zachraňuje zvířátka. Tchoř si asi dával polední pauzu a hle byl proti své vůli zachráněn. A nám domů zase paní donesla fretku, protože si myslela, že je to naše Julča. Jenže naši Julču by tak hezky v náručí nenesla. Takže napotkání vzdělávám lidi a vysvětluju co je kuna zač a že je sice napohled roztomilá ale počítám, že mezi domácí mazlíčky typu kočka, pes a fretka prostě nepatří.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 31.Kvě.2009 - 14:24 
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 14.Led.2008 - 9:44
Příspěvky: 23
ahoj ja mam taky kunu:) us mu je 3mesice a je moc hodnej:) muzu se zeptat us mam povoleni? na ni? abys pak nemela problem ja us jsem ho dostal je na ni potreba povoleni ze zivotniho prostredi a vijadreni z veterinalni spravi a to odezdat na krajskym urade
tady na tidle strance mam ofoceni to moje i s tema posutkama http://fretky.wbs.cz/odchov.html

ten kunak je moc hodnej:)


Přílohy:
DSC00631.JPG
DSC00631.JPG [ 38.81 KIB | Zobrazeno 10682 krát ]
DSC00621.JPG
DSC00621.JPG [ 34.51 KIB | Zobrazeno 10621 krát ]
DSC00625.JPG
DSC00625.JPG [ 40.87 KIB | Zobrazeno 10605 krát ]
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 31.Kvě.2009 - 14:28 
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 14.Led.2008 - 9:44
Příspěvky: 23
ta tvoje uplne stajna jako ta ma:) jen ji striham drapky protoze kdyz mi skacwe po hadach tak moc srabe:-D moc hodnej s fretkama si rozu kromne s jednou

mi sme ho zas naslui polomrtviho na pude jak knucel tak jsem se ho ujal:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 31.Kvě.2009 - 16:31 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 30.Čer.2008 - 11:17
Příspěvky: 286
Bydliště: Prachatice
kde je furt berete?!? :shock: Já chců takýýýýýýýýýýýýýýýýýý jednůůůůůůůůůůůůů :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 31.Kvě.2009 - 16:49 
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 14.Led.2008 - 9:44
Příspěvky: 23
no jo na to musis mit stesti:)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 31.Kvě.2009 - 16:59 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 30.Čer.2008 - 11:17
Příspěvky: 286
Bydliště: Prachatice
Jenže na tohle já mam smůlu :roll: :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 31.Kvě.2009 - 17:01 
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 14.Led.2008 - 9:44
Příspěvky: 23
tak odvolej myslyvce ti za nekej uplatek ti ji sezenou ti dopbre vi kde je najit..


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 31.Kvě.2009 - 17:04 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2009 - 11:41
Příspěvky: 238
Bydliště: Praha
To když už, tak útulek pro kuny, určitě tam budou mít nějakou, která nepůjde vrátit zpátky do přírody... Brát kunu z přírody by mi přišlo hodně hnusné.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 31.Kvě.2009 - 17:07 
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 14.Led.2008 - 9:44
Příspěvky: 23
neverim tomu ze bi ti ji dali a mne se to nezda hnusni protoze v prirode to lidi strilej kuli kožichu...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 31.Kvě.2009 - 17:18 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Zajímavá věta... Tento rozhovor se mi vůbec nelíbí... Kuna do přírody patří, bez nich nás ožerou myši... Stejně jako lišky, ty se taky automaticky zastřelí jako "škodná" v revíru a nejvíc se liška živí hraboši. Myslivce nemám ráda, střílí po všem, co se pohne. Asi ne všichni, ale většina jo.

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 31.Kvě.2009 - 17:21 
 Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 14.Led.2008 - 9:44
Příspěvky: 23
mese to taky nelibi :( a par jich znam mi zekli but si tu kunu necham a sezenu povoleni nebo ji musim odezdat myslivcum tam by ji zabili a v zoo bi ji nechali z krmit protozeje to skodna...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Kuna Jůlinka
OdeslatNapsal: 31.Kvě.2009 - 17:31 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Nemyslím, že je dobré schválně chtít domů kunu. Přece jenom fretka je už pěknou řádku let domestikovaná, ale kuna ne. Samozřejmě souhlasím s tím mít doma kuňátko které nemá mámu, a samo by umřelo. Ale pokud vyrůstá normálně, tak jí v přírodě nechat. A myslivce taky nesnáším, přítel chodí na VŠ na lesárnu a co tam ty kluci vyprávěj, co ze srandy zastřelí :roll: :x :x :x


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign