Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 26.Dub.2024 - 0:58
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: re.
OdeslatNapsal: 12.Úno.2008 - 17:14 
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Úno.2008 - 16:02
Příspěvky: 21
my měli dvě jedna nám před dvěma týdny umřelka na rakovinu kostí....měla velké bolesti a nechtěl jsem její trápení déle prodlužovat.měla nedožitých sedm let. mno a když jsem přemýšlel o druhétak jsem kukal na inzerát a místo uplného mimča jsme si pořídili mimčo starší zřejmě nechtěné....byla nám jí vyzvednou kamarádka ivča z prahy.prý chrndala na listí... byla strašně hubená....a hlavně podle toho cojesem vypozoroval jí vubec nepouštěli ven( což majitelka po tel.kontaktu nepřímo potrdila).
ted jí máme skoro pul roku a je to už skoro roční slečna vážící lehce kolem kila.ale proč to píšu jsem rozhodnut že každou další fretku kterou si pořídím si koupím od majitele který jí nechce a né miminko protože si myslím(pro klid svojí duše) že jsem jí vlastně "zachránil" protože kdo ví jak by to s ní mohlo třeba dopadnout. na druhou stranu bohužel je to zlomek toho co se opravdu děje a kolik fretulí trpí na " nezodpovědnost" lidí kteří se do chovu bezhlavě vrhnou.Je pravda že svou první fretku jsem si koupil také jen proto že se mě to zvířátko hrozně líbylo ale zárověn s ní jsem si koupil odbornou knížku a podle ní se snažil řídit.
jediné co jsem měl připraveno byla voliera a záchudek
taky si myslím že lidé by si měli dvakrát rozmyslet než nechají svou fretku připustit jsak jsem psal výše já to dělat nebudu protože bych ideální rodinu pro mimnka hledal těžko a nejspíš bych většinu lidí otravoval aspon o fotky

napadlo mne jestli by všechny fretky neměli být nějakým zpusobem někde zapsána aby se vědělo kde je kdo a dalo se např předcházet týraní (ale asi by to byla fuškä)a to samé i ohledně rození miminek jestli by toto nemělo býti nějak omezeno mít sehnané kontakty už třeba pul roku dopředu...jenže pak by se lidé dohadovali o tom kdo z nich chce připouštět a nejspíš by byly velké boje .......

takže otázka je jak zamezit těmto masivním inzerátum o odložených fretkách??
mělo by se o těchto zvířátkách více mluvit nahlas jenže když člověku budete říkat jak to vypadá když takovej malej čulibrk zlobí a jakou má zábavu viz kousání a hlavně dělání čurbesu počínaje vyhrabavání květináču konče neuhlídaným bobkem na koberci stejně neposlechne a bude to vhtít vyzkoušet neli že mu toto vyprávění přijde ftipné a zábavné...pak si fretku přinese domu a zjistí že na to nemá a fretku bude dát chtít pryč....a vysvětlujte takovému člověku že přesto že je to malé chlupaté zvířátko a má svou dušičku a když ho budete si přehazovat jako horký knedlík tak tato malá dušička bude smutná....já mám svou fretku jako dítě a i kdyby to byl parchant největší a nejzlobivější už bych jí nikdy pryč nedal.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12.Úno.2008 - 17:43 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Lidí, co si fretku poříděj, aniž by o ní věděli něco víc, je hodně. Já jsem jedna z nich.... koupila jsem si teda dvě knížky, přemluvila mámu a pak jsme se vrhly na tátu. Za tejden jsem doma měla malýho Rockýska. První tejden jsem skoro litovala, co jsem to udělala za blbost, protože jsem myslela, že to nezvládnu. A zvládla jsem to, bez fretek už bejt nechci a máme momentálně 3.
Co se týče odchovů.... je to těžký. Dokud bude poptávka, bude nabídka. Jenže- normální chovatel si nejdřív budoucí majitelé svých freťat okoukne, prozkouší... nedá mládě kdekomu. A třeba se s nim domluví, že kdyby ho z jakýhokoliv důvodu chtěl/musel dát pryč, tak poputuje zpátky k majiteli fretčí mámy a ten pak najde vhodnej domov... To jsou chovatelé a ti by být měli, samozřejmě s rozumem.
A pak jsou farmy, kde jsou chudinky fretky jako stroje na výrobu freťat a jde jenom o peníze. Freťata putujou do zverimexu a když se vykoupí, putujou tam další. Tohle by se mělo zarazit.... jenže to se asi nikdy nepovede, jelikož lidi ve zverimexech zvířata kupují. Bohužel... Ale to je to samý jako psů, koček.... a bude to tak furt, protože je bohužel strašně moc lidí, pro který je zvíře jenom věc, která se dá odložit....

_________________
http://www.fretici.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: :-)
OdeslatNapsal: 12.Úno.2008 - 20:30 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Led.2008 - 18:12
Příspěvky: 61
Psi a kočky už ve zverimexu nenajdeš - pořád nevím, jak toho docílili, máme povinnost očkování proti vzteklině jako mají psi, tak co třeba nezkusit si dát jako hlavní program v klubech, abysme pro tohle něco udělali. Lidí na všech fórech je dost, každý někoho zná a má další známé. Propagace se dá udělat....jen asi za tím jít a nemyslet jen na já a sebe...se nechci nikoho dotknout, ale pár takových lidí znám, co při počtu svých mladých mají problém je udat a už nemají čas se věnovat celku a jiným.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12.Úno.2008 - 21:10 
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Úno.2008 - 16:02
Příspěvky: 21
právě tot otázka kdyby byly nějaké nápady klidně se budu realizovat já mám jen kde začít ...nebo spíše u koho...?? já mám známou jenom paní soudkyni...ale myslím si že by nějaký podnět měla dostat krajská veterinární správa nebo s tou nejspíše začít jednat ale měli by jsme dát dohromady nějaké body nebo co vlastně chceme a o co usilujeme...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: :-)
OdeslatNapsal: 12.Úno.2008 - 21:16 
 E-mail  Profil

Registrován: 3.Led.2008 - 18:12
Příspěvky: 61
No vida - aktivita - krásná věc a moc vítaná. Ale asi to potřebuje čas...než se něco dá dohromady a rozhýbe, tak je to jako v parlamentu...ale beru si to za své po tom šlapat - mluvím za sk klub, víc toho nemám šanci obsáhnout, ale pokud jsou tu i zástupci cz klubu, tak nevěřím, že s tím nezačnou něco dělat. Jen to chce jít do toho a nepárat se s tím.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12.Úno.2008 - 21:17 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
Dodi, u nás ve zverimexu mají kotata a štěnata hodně často...to jen taková malá poznámka :)

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12.Úno.2008 - 21:36 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Přesně tak, neni to tak dlouho, co měli koťata v PetCentru na Černym mostě.
A když se najdou ve zverimexu i opičky, tak nevim, no :( ale určitě to stojí za pokus!!!

_________________
http://www.fretici.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12.Úno.2008 - 21:37 
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Úno.2008 - 16:02
Příspěvky: 21
mno já nejsem v žádném klubu ale fretičky a vubec zvířata mě nejsou lhostejná ale jak říkám musíme mít kde začít...co by jsme vlastně chteli ...
mužu říct at se vám to líbí nebo ne ale zvíře je kolikrát lepší než leckterý člověk...

TAKŽE POKUD MÁTE NĚKDO NĚJAKÉ NÁVRHY,NÁPADY SEM S NIMY AT MÁME NA ČEM STAVĚT.

MYSLÍM ŽE BY JSME MĚLI HLAVNĚ POŘÁDAT NĚJAKÉ VÝSTAVY FRETEK (BEZ POSOUZENÍ)ZAČÍT PROSTĚ TÍMTO ZPUSOBEM POZVAT TŘEBA LIDI FORMOU NOVIN.LIDÉ BY ZDE MOHLI ZÍSKAT OD NÁS ZKUŠENÝCH CHOVATELU RADY DO ZAČÍTKU APOD.

S PŘÍTELKYNÍ TOTO PLÁNUJEME NA LÉTO ALE ZATÍM NIKDO NEPROJEVIL ZÁJEM ŽE BY SE SVOJÍ FRETIČKOU PŘIJEL...A PODAL PÁR RAD ŽAČÍNÁJÍCÍM CHOVATELUM. MÁME REKLAMU V NOVINÁCH A BYLO BY TO SPOJENO S VÝSTAVOU MORČAT


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12.Úno.2008 - 21:44 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
ride.- srazy a výstavy se pořádaj celkem normálně, chodila jsem na ně, ale prostě potom, co nám umřel Romeo a ještě k tomu jsou každou chvilku virozy (ne jenom ECE, o kterym se teď hodně mluví....) tak se třeba nemám chuť srazů účastnit. A je nás takovejch víc... ale to je věc každýho.
Akorát jde o to, že by se měla veřejnost samozřejmě informovat, ale jde o to, v jakym slova smyslu. Každýmu ukazovat, jak je fretka úžasný zvíře? Pak si to zas někdo pořídí bezhlavě, protože to bylo přece to malý, rozkošný zvířátko... a nezvládne výchovu.... a je to tady zase. A zase odrazovat veřejnost? Co pak s mláďatama? Ale zase by si to každej pořádně rozmyslel... tohle je těžký, všechno má svý a proti.
Jde ale o to, jestli pořádání výstav (bez posouzení spíš normální sraz...) je v tomhle smyslu k něčemu. To je spíš pro fretkaře, že se seznámí mezi sebou a tak. Spíš by to chtělo víc "útulků" nebo spíš azylovejch rodin typu Boža.... například.... jenže tohle je fakt těžký.

_________________
http://www.fretici.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12.Úno.2008 - 21:49 
 E-mail  Profil

Registrován: 11.Úno.2008 - 16:02
Příspěvky: 21
zkusme najít spíše společnou cestu v tom jak by to šlo...i kdyxž to bude asi velice těžké a možná to i spoustu lidí odradí ale když něco nezkusíme tak se přece nikdy z místa NEHNEME!!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12.Úno.2008 - 21:54 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Plno lidí by hlo prstem, to se neboj...

_________________
http://www.fretici.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12.Úno.2008 - 21:58 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Myslím si že hlavní problém jsou farmy a zverimexy až pak jsou to lidé nezkušení, kteří se bezhlavě vrhaj do odchovu a třeba jen proto, aby ukončili samičce říji a pak prcky stejně daj do zverimexu, protože je vlastně vůbec nechtěli :roll: .

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12.Úno.2008 - 22:00 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Ale podle mě s tim právě souvisej hodně farmy a zverimexy. Ty prodaj zvíře každýmu, chovatel ne, ten si zájemce vybírá. Ne každej, ale ti normální.... to je prostě kolotoč....

_________________
http://www.fretici.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13.Úno.2008 - 14:49 
Uživatelský avatar
 Profil

Registrován: 16.Led.2008 - 16:36
Příspěvky: 59
Bydliště: Děčín
Já si myslim, že je jedno zda je mládě z chovu nebo zverimexu, jenom kolik lidí co chodí sem na forum se chystá letos zase na mladý?a proč?i když jim vyberete dobré majitele, kteří se o ně budou starat tak už ty fretečky přibudou...proč si ty dobrý ruce místo nových mláďat nevezmou nějaký co jsou někomu naobtíž?


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 13.Úno.2008 - 15:06 
Uživatelský avatar
 Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 9:01
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Samozřejmě hodně záleží na tom, jestli je to mládě od chovatele, nebo z farmy. Mládě od chovatele zná lidský ruce, ví, co je záchod, je kvalitně krmený. Mládě z farmy neví, co jsou lidský ruce, tudíž je "agresivnější", je krmený třeba Whiskasem a podobnejma hnusama, WC v životě nevidělo. Kromě toho je tam větší možnost, že jeho rodiče byli třeba příbuzný, nebo jsou z druhýho vrhu od jedný samičky (tudíž slabší...). Jenže farmy dodávaj do zverimexů a dokud budou lidi ze zverimexů fretky kupovat, budou kupovat kousavý prcky, který neznaj lidi a bude plno vyhozenců, odloženců, nechtěnců atd...
Sama mám nalezence, pak nechtěnce-odložence a pak i od chovatele. A zase bych jednou chtěla malý škvrně, který si vychovám sama. Ale stejně tak bych zase chtěla i nalezence.
Jasně, že počty mláďat by se měly snížit, je jich fakt moc, lidi je kolikrát nemůžou udat a čim starší, tim je to těžší. Ale když jsem měla Romea, měla jsem pro něj už i nevěsty, protože jsem chtěla, aby tak hodnej, milej, mazlivej a krásnej freťák měl potomky. Bohužel umřel a tohle se nepovedlo.

_________________
http://www.fretici.websnadno.cz


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign