Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 23.Čer.2024 - 4:14
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Je vhodné pořídit si fretku ze zverimexu?
Ne, o fretce se téměř nic neví, často je v nevyhovujících podmínkách. 28%  28%  [ 14 ]
Ne, fretky by se v obchodech se zvířaty prodávat neměly, je to pro ně příliš stresující i když jsou v přijatelných podmínkách. 22%  22%  [ 11 ]
Ne, ale mělo by být možné přes zverimex fretku získat jiným způsobem, než aby tam byla umístěna fyzicky. 26%  26%  [ 13 ]
Ano, ale pouze za předpokladu špičkové péče, vyhovující potřebám fretky. 18%  18%  [ 9 ]
Ano, je to možnost získat fretku pro člověka, který neví, kde by ji měl sehnat. 6%  6%  [ 3 ]
Ano, je to přece zvíře jako každé jiné (pes, kočka, králík, morče, papoušek, had, rybičky...) 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 50
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 13.Led.2009 - 22:08 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Musím podotknout, že ta fotečka, co je v tvém avataru je úžasná - ta freťule :-) Jinak tohle jsme měli doma taky :-) I když byla Molča od chovatelky, byla zvyklá jen na mého přítele a všechny i jeho rodiče, včetně mě kousala do krve a trhala a trhala :cheesy: A další fretku nesnesla, a ani bych ti to v jejím věku nedoporučila. Určitě by na ní už žárlila...Doufám, že spolu ještě budete hodně dlouho, my jsme Molinku měli 7 let :-)

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 14.Led.2009 - 9:48 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 9.Led.2009 - 10:15
Příspěvky: 197
>Vím, že tím,že si tam ve zveráku fretku nekoupíte, nepodpoříte jejich další prodej. Ale když je tam tak vidím, vždycky si moc přeji, aby už si je honem někdo koupil, aby tam nebyly dlouho a měly co nejdřív nový domov. Tak nevím,jak mám hlasovat :( .Sama jsem po delší úvaze jednou šla pro jednoho smutného staršího samečka,který už tam byl fakt dlouho v "akvárku", ale někdo byl naštěstí rychlejší- máme s dcerou 1 plus 1( proto ta delší úvaha). Fakt nevím...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 14.Led.2009 - 10:19 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Jo jo, já to chápu, jenže to je právě to, na co oni tam spoléhají :-( Nedávno sme byli v Libe - v Globusu a tam mají klec se 2 fretkami (tchoř a albínka) tchořík je krásnej obrovskej kluk a ta albínka je slabounká a stěží tam chodila...Všude měli nasr...A smrděli na sto honů - pak si lidi nemají myslet, že fretky jsou prasata a smrděj...Jenže za to můžou ti, co se o ně pořádně nestarají...Měli tam i kočky, obyč. mourek za 2500,- :shock: Ty fretky tam mají od otevření jako prý dekoraci obchodu :| Jsou neprodejné, ale ty zvířata tam trpí neskutečně...

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 14.Led.2009 - 10:52 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Jéje, děkuju. Hned to Opiculi řeknu. To je asi její nejhezčí fotka :oops: , není vůbec fotogenická :lol:
Myslím, že kupovat fretky ve zverimexu z lítosti je nesmysl. Já jsem tuto možnost zvolila, protože jsem se rozhodla pořídit si fretku v prosinci a neměla jsem trpělivost čekat do jara na mláďátko :roll: . Kdyby se mi v tom zveráku pěkně nepředváděla (pověsila se výmluvně na mříže, pěkně na záchůdek šla - měli tam ten trojúhelník - "hele, co umím" :cheesy: ) tak by mě asi neukecala, že jen ona je ta pravá. Navíc vypadala (a opravdu byla) zdravá jako řípa. Nemocné zvíře, které by žilo ve špíně bych asi nechtěla. Pro to zvíře (a prvděpodobně několik dalších) by to bylo sice smutné, kdyby tam muselo žít a umřít v takových podmínkách, ale pro další by to byla naděje, že by takový život žít nemusely. Když se něco neprodává, každý obchodník se toho chce zbavit a další si nepořídí. Krom toho, týrání zvířat je trestný čin a lze ho nahlásit policii! Proto, když uvidíte, nějaké zvíře (teď myslím i ten Globus), které trpí způsobem chovu, nebojte se a nahlašte to. Když už nic, zvířata zabaví a zajistí jim adekvátní péči a šanci na nový domov.

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 14.Led.2009 - 11:14 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Khaki, já se nebojím, ale již jednou sem toto udělala na zverimex v Tescu v DC a nic zvláštního tam neshledali. Jinak se snažím o zřízení útulku pro fretky a na veterinární správě mi řekli, že ani nevědí, jak se mají tato zvířata chovat, že zatím neví, jaké podmínky by mi vůbec mohli dát k tomu, abych ho mohla zřídit. Můj nevl. otec je veterinář a sám mi říkal, že spousta veterinářů, včetně těch, co dělají na správách o fretkách neví zhola nic, takže nechápu, jak mi takoví lidé můžou diktovat, co fretkám mám zajistit - včeteně toho, že takoví lidé chodějí na kontroly na náš popud!!!

Jinak ještě dodám, že mám stale před očima ty týrané ovce a toho koně atd. co teď probírají v televizi, zvířata tam točili a stejně neměli další dva dny nic k jídlu a teprve po dvou dnech začala veterina jednat...Další dva dny tam byli bez jídla a vody a umírali dál...

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 14.Led.2009 - 12:20 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 30.Čer.2008 - 11:17
Příspěvky: 286
Bydliště: Prachatice
Tak jo du se přiznat.
Náš první byl sameček ze zverimexu. Byl mu asi rok co sme si ho vzali. Fretku sme viděli v policajtovi ze školky a tak sme ho chtěli. Byli jsme začátečníci. chodil divně, jak lachtánek a prdelku za sebou jen táhnul. Bylo nám to divné,páč v policajtovi skákala. No tak s nim šla máma k veterináři a zjistili, že má přeraženou míchu. Bylo to pro nás příšerný a asi ve dvou a půl letech mu to prasklo a umřel :| Měla sem ho ráda a jmenoval se Nikýs :cry:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 14.Led.2009 - 12:32 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Týrání zvířat je hodně smutné téma :( . Že na veterinární správě o fretkách nic nevědí.... mě mírně řečeno šokuje. Asi bych s tím jako budoucí veterinář (a potencionální pracovník veterinární správy) měla něco dělat. Ale víte, jak to tady v tom státě chodí. Jedinec sám nic nezmůže a vždycky se to zarazí na byrokracii a zákonech, když už někdo má vůli něco dělat :frown: . Je to takový beznadějný.
Jediné, co mě napadlo je, že kdyby tu byl nějaký svaz chovatelů fretek, tak možná by ten útulek vzniknout mohl. Pod záštitou tohoto svazu. V republice je hodně odborníků, kteří vědí, jak se o fretky starat. Teoreticky by mohli vypracovat nějakou brožurku, která by měla třebas jen doporučovací (později závazný) charakter a na základě které by mohl takový útulek fungovat. Pouštím se na hodně tenký led, moc o tom nevím, ale takhle by to snad šlo obejít. Legislativa bohužel nepatří mezi mé silné stránky...

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 14.Led.2009 - 13:17 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
khaki, v ČR funguje klub chovatelů a příznivců fretek.

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 14.Led.2009 - 14:19 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Ano? A má stejné pravomoce jako svaz chovatelů na Slovensku? Myslím, že ne, když tam jezdí lidi od nás registrovat své chovatelské stanice. Myslela jsem to tak, že to chce něco na vyšší úrovni... Ale možná se pletu a je to srovnatelné...

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 14.Led.2009 - 14:55 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
khaki, myslím, že je úplně jedno, jestli je to klub CZ, SR, PL, HU nebo jiný, ale nevím, jsem absolutní neklubák :) CZ klub "zatím" neumožnuje registraci chovatelských stanic a výdej záznamů původu, ale nemyslím si, že kvůli tomu by měl být něco "mín", vždyt ani ZoP vydaný v SR není nic oficiálního, pokud vím... spíš myslím, že to, jak klub funguje je hlavně o jeho členech a vedení, jestli prostě něco pro to udělat chtějí a budou se snažit toho docílit, nebo chtít nebudou...

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 14.Led.2009 - 15:37 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
kluby jsou si v tomto rovny. :) Jen český klub nechtěl do teď pořádat výstavy, a zatím, pokud je mi známo, nechce zapisovat CHS a vydávat ZoP. Slovenský klub se k této problematice postavil "odvážněji", dalo by se říci. Prostě se snaží o to, aby i ty ZoP měly smysl. Ano, rok od roku se pravidla pro CHS a ZoP, trochu mění, protože všechno tohle dění je ve fázi vývoje. Takže zatímco v r.2007 kontroly vrhů ještě nebyly, v roce 2008 už byly vydány ZoP pouze po kontrole vrhu. Vše chce čas, a pokud není prošlapaná cestička, tak se musí brodit ve sněhu. Slovenský klub se dal na prošlapávaní této pěšiny. :wink: Samozřejmě je před Slovenským klubem, ještě spousta sněhu :wink: ale zatím je také několik lidí ještě odhodlaných prošlapávat. :cheesy:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 14.Led.2009 - 17:17 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Jordi napsal:
kluby jsou si v tomto rovny. :) Jen český klub nechtěl do teď pořádat výstavy, a zatím, pokud je mi známo, nechce zapisovat CHS a vydávat ZoP. Slovenský klub se k této problematice postavil "odvážněji", dalo by se říci. Prostě se snaží o to, aby i ty ZoP měly smysl. Ano, rok od roku se pravidla pro CHS a ZoP, trochu mění, protože všechno tohle dění je ve fázi vývoje. Takže zatímco v r.2007 kontroly vrhů ještě nebyly, v roce 2008 už byly vydány ZoP pouze po kontrole vrhu. Vše chce čas, a pokud není prošlapaná cestička, tak se musí brodit ve sněhu. Slovenský klub se dal na prošlapávaní této pěšiny. :wink: Samozřejmě je před Slovenským klubem, ještě spousta sněhu :wink: ale zatím je také několik lidí ještě odhodlaných prošlapávat. :cheesy:


Wow dobre recene :)

Khaki pokud chces brozurky, utulky a pod - tak na to klub nepotrebujes - jsou tu urcite projekty, urcite utulky, ale proste nejsou vazane na zadne kluby :)
Vsechny odkazy a informace jsou i tady na foru - treba http://www.nepoustej-fretku.cz/

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 27.Dub.2009 - 16:55 
 E-mail  Profil

Registrován: 1.Lis.2008 - 23:33
Příspěvky: 4
Ahoj, chtěla bych upozornit na freťátka v Pet Centru v Palladiu v Praze. Nenašla by se nějaká dobrá duše.. :cry: Spí tam v záchůdku v terárku, kde by se můj freťák neotočil, bylo mi jich opravdu líto. Prodávájí je za 2400Kč, což teda je určitě nad mé možnosti.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 27.Dub.2009 - 17:26 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Ahoj, jak jsem psala vedle na foru, prodej fretek ve zveráčích není třeba podporovat...freťátka jsou sice chudáci, ale čím víc se budou prodávat, tím víc jich ve zverimexech bude!!! Takže i když mi jich je sebevíc líto, nikdy bych si jí ve zverimexu nekoupila. Už jen kvůli tomu, že nevím, z jakých poměrů pochází, dál: fretky ze zeverimexů koušou, nejsou socializované - viz. spí v záchodku... Pro začátečníky to jsou absolutně nevhodná zvířata!!! A často se jich potom zbavují. první fretku jsme měli od choatelky a myslím, že pokud si příště někdy pořídíme další fretku a nebude to nechtěnec (což u nás to je už asi souzené a jinak to nebude...) Tak si pořídíme miminko od chovatele! Ale ne ze zverimexu, nebudeme podporovat velkoprodeje ať už zverimexů a nebo fretčích farem, kde fretky nemají správné podmínky k životu!

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 27.Dub.2009 - 17:28 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Je to tvrdé, ale čím dýl tam fretčí mláďata jsou, tím líp. Zverimexům se nebude vyplácet tato zvířata prodávat a konečně nebudeme muset koukat na nebohá mláďátka, která by měla kolikrát být ještě u maminek. Kdy už konečně na tohle přijdete???

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign