Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 23.Čer.2024 - 4:11
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Je vhodné pořídit si fretku ze zverimexu?
Ne, o fretce se téměř nic neví, často je v nevyhovujících podmínkách. 28%  28%  [ 14 ]
Ne, fretky by se v obchodech se zvířaty prodávat neměly, je to pro ně příliš stresující i když jsou v přijatelných podmínkách. 22%  22%  [ 11 ]
Ne, ale mělo by být možné přes zverimex fretku získat jiným způsobem, než aby tam byla umístěna fyzicky. 26%  26%  [ 13 ]
Ano, ale pouze za předpokladu špičkové péče, vyhovující potřebám fretky. 18%  18%  [ 9 ]
Ano, je to možnost získat fretku pro člověka, který neví, kde by ji měl sehnat. 6%  6%  [ 3 ]
Ano, je to přece zvíře jako každé jiné (pes, kočka, králík, morče, papoušek, had, rybičky...) 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 50
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 29.Zář.2009 - 11:42 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Každé zvíře by, ale mělo mít volný přístup k vodě a žrádlu, ne? pakliže nemá, tak jde o týrání. Obecně tedy. :?

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 29.Zář.2009 - 12:04 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
Pokud není v nějakém závazném předpisu napsáno, jak často se má krmit fretka, tak se dá omezování potravy těžko dokázat, zvlášť pokud zvíře není od pohledu vyhublé. S vodou je to samozřejmě jiné, tam by to uhádat šlo...

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 30.Zář.2009 - 11:47 
 E-mail  Profil

Registrován: 8.Kvě.2009 - 19:11
Příspěvky: 9
Asi před měsícem nebo dvěmi, jsem byla na Praze 10 v Hostivaři v Pet centru koupit potkanům krmení a měli tam fretku za 3700,- Kč v akvárku na hoblinách, bez wc, s kusem nějakého hadru a krmením pro hlodavce. Dosti mě to překvapilo, protože tento zverimex jsem měla dosti ráda a již dříve tam byly fretky chovány v klecích a ne jako hlodavci, i wc, tam měli a cenově vyšli na 1500,- Kč, teď musím uznat, že to je teda síla.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 30.Zář.2009 - 17:59 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Jak jsem se dozvěděla od kamarádky, co ve zverimexu taky pracuje, tak cena zvířat se odvíjí od toho, za kolik se koupí. Takže logicky na jaře bude nižší, na podzim naopak bude vyšší, protože se hůř sháněj. A ta cena je vyšší i přes to, že jde s největší pravděpodobností o chudáky z druhého vrhu nějaké samičky z farmy na mláďata :(

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 2.Říj.2009 - 19:45 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 20.Zář.2009 - 18:05
Příspěvky: 8
Je to příšernost, třeba jsem byla taky na teraristické burze v HK a tam měli taky freťata. Byli už dost odrostlí a byli tam s rodiči. V kleci v hoblinách a bez vody a žrádla. Hnus. Když jsem si postěžovala, tak jim tam dali aspoň nějakou provizorní napáječku udělanou z pet flašky. Člověk by nad tím brečel :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 11.Čer.2010 - 10:57 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 2.Zář.2008 - 11:00
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha
Nevim, jestli sem muj vzkaz uplne tematicky patri, ale pri nedelnim nakupu v Praze 8 v Kauflandu jsem si v mistnim zverimexu vsimla male fretulky, kterou pani zrovna chovala a neco ji ucila (celou dobu mela na rukou latkove rukavice). Bylo mi ji strasne lito, ale rekla jsem si, ze nemuzu adoptovat kazdou fretku, ktera je vychovavana ve zverimexu, ze si pro ni snad prijdou nejaci hodni lide. Vcera mi to nedalo a jela jsem se na ni podivat: mladatko je vychovavano v otresnych podminkach - mala klec (cca na kralika), po cele kleci ma pod sebou piliny, voda mu chybela,...Jeste dnes je mi uzko u srdce. Zalozila jsem na facebooku skupinu "stop fretkam ve zverimexech". Budu rada, pokud se k ni pridate. Pokud nas bude vice, zkusim proti tomuto nesvaru zabojovat i oficialne.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 12.Čer.2010 - 22:04 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Proti tomuhle se bojuje už dávno, dokonce na fretce.cz snad už i nějak víc, přímo přes klub chovatelů fretek. Nemám ale čas to tam sledovat.Každopádně dokud se fretky nepřestanou ve zverimexech kupovat, nebude šance, aby se to nějak změnilo.Takže byť je nám mláďat sebe líto, prosím: nekupujte je a najděte si chovatele, který je zkušený a pečuje o ně tak jak má!!!!

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 4.Kvě.2011 - 17:54 
Uživatelský avatar
 E-mail  ICQ  Profil

Registrován: 4.Kvě.2011 - 16:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha
Ahoj, my osobně máme našeho kluka ze zverimexu. Máme ho doma zatím měsíc, ale je zlatej a nestěžuju si. na záchůdek chodil sám už když byl tam. A sílu stisku se naučil za tři dny. Ted je to náš mazel už i po tom měsíci na nás nedá dopustit, asi je rád že sme si ho odtama vzali. MYslím že opravdu to záleží na zverimexu a i budoucím chovateli jaká ta fretečka pak je...

_________________
Bob&Marley


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 7.Zář.2011 - 13:28 
Uživatelský avatar
 E-mail  YIM  Profil

Registrován: 13.Srp.2011 - 12:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 10
Nona napsal:
No tak co já si pamatuju i z dob dřívějších, když jsem ještě fretky neměla. Většinou ve zvěráčích jsou fretky v malých klecích, bez pater, bez přístřešku, na hoblinách, či slámě. Vždy je napsáno koušeme(což pokud jsou zde mláďata je celkem logické, že koušou), prodavačky většinou nemají potřebné informace jak fretku chovat, napáječky nejsou většinou vůbec, jen misky(bez vody,nebo vodou špinavou), ipřes to, že mají v nabídce fretčí granule, doporučují granule kočíčí(zatím jsem se aspoň setkala s tím, že nabízení superprémiovky, hils, proplan). Jinak fretku raději od chovatele, pozor chovatele né množitele. Obrovský rozdíl. Viz naše Kača,Kryšpín, rozdíl, jak v podmínkách kde vyrostli, v přístupů chovatelů, socializaci, tak v následné povaze fretek. :roll: Takže já jsem ráda za to, že znám rozdíl dobrého chovu a "faremního" chovu.Taky si myslím, že za kvalitní fretku, je budoucí chovatel(třeba já :cheesy: ) ochotný dát i 2tísíce. S tím, že tedy mládě má základní očkování a třeba čip atd... Co ke kvalitnímu chovu by mělo být samozdřejmé(např jako u psů), znám rodiče, vím do čeho jdu. Na druhou stranu má i prodejce záruku, že pokud je ochotný někdo dát za fretku 2tis.asi má opravdu zájem a má to důkladně rozmyšleno a nebere si fretku z momentálního rozpoložení a pak se jí zbaví.Takže zvěráky jednoznačně NE!


Mno... my sme taky chtěli fretku od chovatele, nicméně mi nabídnutá cena přišla extrémě vysoká. CCA 6.000 Kč bych za fretečku, kterou chci jako mazlíka ne na chov, nikdy nedala. Taky sme si s manželem říkali, že cena okolo těch dvou tisíc je za to všechno očkování a péči reálná a slušná, ale 6.000 Kč??? :shock: Fakt ne. Takže máme fretku ze zveráku a musíme si jí zhýčkat sami. Už se nám to celkem daří :)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 7.Zář.2011 - 13:45 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
to byla ale cena za (polo)angoru a ne standarta, ne?

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 7.Zář.2011 - 19:57 
Uživatelský avatar
 E-mail  YIM  Profil

Registrován: 13.Srp.2011 - 12:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 10
to sice jo, ale stejně...
My chtěli normální fretečku a ne vyšlechtěnou super luxusní fretku.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 7.Zář.2011 - 21:15 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
pak jste se měli po takový fretce poohlídnout a ne si vybírat poloangoru nebo angoru :) inzerce je plná nabídek a co jsem tak viděla, pak dost chovatelů nabízelo mládata očkovaná s čipem a pasem levnější než fretky ve zverimexech, byly tam nabídky i přímo z Prahy okolo 1500,- a za fretky jen s očkováním i do 1000,-

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 7.Zář.2011 - 22:01 
Uživatelský avatar
 E-mail  YIM  Profil

Registrován: 13.Srp.2011 - 12:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 10
Taky sme se dívali, ale bohužel v té době nebyly jiné fretky k mání.
Nicméně, ted sme spokojení :D


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign