Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 4.Kvě.2024 - 6:53
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Je vhodné pořídit si fretku ze zverimexu?
Ne, o fretce se téměř nic neví, často je v nevyhovujících podmínkách. 28%  28%  [ 14 ]
Ne, fretky by se v obchodech se zvířaty prodávat neměly, je to pro ně příliš stresující i když jsou v přijatelných podmínkách. 22%  22%  [ 11 ]
Ne, ale mělo by být možné přes zverimex fretku získat jiným způsobem, než aby tam byla umístěna fyzicky. 26%  26%  [ 13 ]
Ano, ale pouze za předpokladu špičkové péče, vyhovující potřebám fretky. 18%  18%  [ 9 ]
Ano, je to možnost získat fretku pro člověka, který neví, kde by ji měl sehnat. 6%  6%  [ 3 ]
Ano, je to přece zvíře jako každé jiné (pes, kočka, králík, morče, papoušek, had, rybičky...) 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 50
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 27.Dub.2009 - 20:03 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
petulevrtule napsal:
prodej fretek ve zveráčích není třeba podporovat...freťátka jsou sice chudáci, ale čím víc se budou prodávat, tím víc jich ve zverimexech bude!!!

s tím naprosto souhlasím.. je to smutné koukat na ty mimča, ale jediné řešení jak pomoci je nekupovat. "Pro záchranu ostatních obětovat jednoho" když to vemu obecně :(
petulevrtule napsal:
Už jen kvůli tomu, že nevím, z jakých poměrů pochází, dál: fretky ze zeverimexů koušou, nejsou socializované - viz. spí v záchodku... Pro začátečníky to jsou absolutně nevhodná zvířata!!!!
a s tímhle zase naprosto nesouhlasím. Ze zverimexu nerovná se nesocializovaná a špatná. Já třeba osobně mám lepší zkušenost s fretkou zverimexovou než od "chovatele"

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 28.Dub.2009 - 10:01 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
:mrgreen: Zdravím všechny,,tak toto téma to neodolám :mrgreen:

Co musím říci je že mi máme kluky všechny ze zverimexu...a myslím že to jestli koušou, nebo spí v záchůdku je sice děs, ale při dostatečné péči se dá vše napravit, chce to hodně ale hodně trpělivosti, kdo to nezažil neví :idea:

Je zase ale fakt, že při koupi fretky ze zverimexu prodej podporuje, ale zas se zamyslete....co jiná zvířata, exotická a pod, těch Vám líto není. :wink:

A stejně chovatelé co fretky prodávají do zverimexů je hafo, a ani mi ani nikdo jinej jim to nezakáže,,,spíš bych se zaměřila na to proč vlasntně rozmnožovat když někdy je to ouplně zbytečné :?

ale co je to porád do kola....připomínám nikoho tím neoznačuji, nikoho nepoškozuji jen at si každý dělá co uzná za vhodné :mrgreen:
Tak zas někdy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 28.Dub.2009 - 10:11 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
Zůzo to máš pravdu... lidé by si měli rozmyslet da mláďata za každou cenu... zvlášť když není důvod...ikdyž kdo chce, vždycky si ho najde...
jinak řešením zverimexů by podle mě byl prosadit zákon či něco takového o tom, že zvířata do obchodů nepatří... koupit si ho můžeš u chovatele a krmení v obchodě... ale dohromady to nemá nic společného...ale to už jsme zase někde jinde...
:mrgreen:

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 28.Dub.2009 - 10:27 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 17.Bře.2008 - 12:38
Příspěvky: 316
Bydliště: Cheb
:wink: jj hlavně by jsme se mi jak si říkáme chovatelé fretek i ti co nerozmnožují podívat do svých řad..kde kdo co proč???...jak se dostala fretka do zverimexu :evil:
Lidé jsou obchodníci,,prodali by nos mezi očima,,bo jak se říká svou babičku za lízátko....ale o to nejde....mi to prostě neovlivníme,,,když si je nekoupí nikdo kde ty chudinky asi skončí :roll: ......mno nic moc se zapojuji tak zas letííííííííííííííííímm 8)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 28.Dub.2009 - 15:54 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
[/quote] a s tímhle zase naprosto nesouhlasím. Ze zverimexu nerovná se nesocializovaná a špatná. Já třeba osobně mám lepší zkušenost s fretkou zverimexovou než od "chovatele"[/quote]

Ve většině případů to tak je, ať se ti to líbí nebo ne! 8) Znám větší procento fretek ze zverimexů absolutně nesocializovaných, než tvůj případ. Měla jsi prostě štěstí. A myslím, že debaty od "chovatele" jsme tu již probírali. Jsou velké rozdíly mezi chovateli. A proto...člověk si musí dobře vybírat. A nejdřív a to je nejdůležitější!!!! Si něco o zvířeti nastudovat, než si něco bezhlavě pořídí.
A k ostatním zvířatům - nikdy jsem si ve zverimexu žádné zvíře nepořídila, krom 1 morčete, které jsem nakonec musela nechat uspat, protože mělo epilepsii, od té doby zásadně vybírám chovatele a nejdřív si něco nastuduji o zvířatech a pak si je teprve pořizuju...
A O TOM TO JE... Jsou zodpovědní lidé, pak jsou méně zodpovědní a chtějí pro své miláčky to nejlepší...A pak jsou ti, co mají zvíře jen jako doplněk...

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 28.Dub.2009 - 21:41 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 16.Dub.2008 - 18:04
Příspěvky: 618
Bydliště: Trutnov
tak jinak... všechny fretky, které znám a pocházejí ze zverimexů nemají a neměli žádný problém se socializací či výchovou... je to ovšem o osobní zkušenosti, stejně jako všechno...

_________________
http://www.tchorenky.websnadno.cz/

http://www.potkanky.websnadno.cz


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 29.Dub.2009 - 21:07 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 23.Črc.2008 - 16:25
Příspěvky: 359
Bydliště: Veselí nad Moravou
Nikoho se ted nechci zastávat aby bylo předem jasné :D ale: naše první fretka co u nás byla krátce byla původně koupená ve zverinexu.Kousala jak čert,a kadila totálně všude když jsme ji pustili a to i původních majitelů.Počurané a pokaděné jsem to měla opravdu všude a kousala šíleně,museli jsme ji odtrhávat od sebe.Sama jsem tu dala hodnocení hned to první.Ze zveráče bych si fretku nikdy nepořídila(vědomně),něco jiného když ji někdo daruje a nebo prodává a věnuje se jí a je převychovaná ale jesinka byla prostě raubíř..jakmile ji chtěl někdo pohladit tak ucukávala a napadala ruku.

_________________
Jesinka - ve vzpomínkách


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 30.Dub.2009 - 6:33 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 23.Říj.2008 - 13:11
Příspěvky: 47
Přidám též svou zkušenost se zverimexovou fretkou.
Do svých 5-6 měsíců byla ve zverimexu, pak převážena k novým majitelům v krabici v kufru auta a zhruba po měsíci pro kousavost nechtěná.
Kouše dodnes (teď je zhruba roční), jak má možnost dostat se k holé kůži, je rychlá jako had, ale od začátku - kromě doby říje - je absolutně čistotná, co se týká voliéry. Venku jak kdy, někdy doběhne, někdy ne. Spí zásadně buď v pelíšku, nebo raději v budce.
Teď teprve, po půlroce u nás, přišla na chuť hlazení a drbání, ale nedělám si velké iluze, protože přelínává a tak jí to teď asi dělá dobře.
Tak nevím, jestli je socializovaná nebo ne...


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 30.Dub.2009 - 15:41 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Jani, řekla bych, že částečně...Některé fretky takové prostě jsou, jednoho takového smaorosta máme doma...Sem tam se pomazlí - aby se neřeklo, ale spíš terorizuje všechny kolem sebe...Ale jen domácí, jakmile přijede návštěva, chová se jak andílek...Asi má strach, že jí někomu dáme :mrgreen: :mrgreen: to víš, když zlobí, tak jí tim vyhrožuju, tak třebas mi rozumí :P

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 30.Dub.2009 - 15:57 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Co se tyce fretek ze zverimexu, tak je to proste jasne, ze nikdy to nebude jednoznacne ANO a nebo NE.

Vsichni vime, ze jsou male vyjimky, kdy se o fretku ve zverimexu staraji s laskou a maji dobre podminky.. I kdyz ja bych to stejne nedelala, nevedet kam jdou ty mladata.
A jsou pak takove zverimexy - ktere prevladaji, kde jsou fretky i peti tydenni, kousave, nezvykle na ruce a cloveka, necistotne a casto i nemocne..

Je doba, kdy se najde mnoho dobrych chovatelu, kteri davaji svym mladatkum lasku a dobre se o ne staraji a socializuji je.. Tak proc chodit do zverimexu, kde ani nevite jak vypadala matka, kolik bylo sourozencu a co si prinesete za nemoci domu.. :roll:

Samozdrejme najdou se i "chovatele", ale snad si clovek nejdriv prijde prohlidnout podminky, kde fretatko vyrusta, a pokud se mu chovatel v necem nelibi, tak mlade nebere, ne?
Bohuzel, ale hodne lidi da na soucit a proste radeji rychle to male chudatko odnese pryc.. :( :? jasne chapu to i ja se nemohla divat na fretacka v kleci 30x40x30cm :?
Ale kdyz tohle budeme delat neustale budeme mit stale vic fretek (jednou nam ta kapacita dojde) a oni budou stale vic fretek prodavat..

Lepsi by bylo, kdyby proti prodeji fretek ve zverimexech byl nejaky zakon..

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 1.Kvě.2009 - 23:09 
 E-mail  Profil

Registrován: 17.Úno.2009 - 22:12
Příspěvky: 3
Já sama pracuji ve Zverimexu a tam jsem se také poprvé s fretkou setkala a mám jí doma. je pravda, že valná většina fretek z obchodů je od velkochovatelů. Fretulky nejsou naučení na lidi, jsou divočejší. O to víc se snažíme je mazlit a naučit je vše potřebné. Je nám jich líto a snažíme se je udat co nejdříve, aby měly svůj domov.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 25.Kvě.2009 - 18:53 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Tak dnes jsme byli na výletě a jelikož jsme tam měli po cestě dva zverimexy a je období prodeje fretčích mláďat, rozhodla jsme se porovnávat...Takže přikládám fotky a můj komentář a kde jsem fotila.

takže první je Pet centrum u výdejního skladu Ikei - teď jsme tak trochu vedle, která část okraje Prahy to je.
Freťáka tam měli dvě, dva krásné tchoříky - klučíky :-) Ale...velké zklamání pro mě...Na hoblinách a v záchodku to samé :x A malinkatý hadr jako pelíšek, který byl velký jako jedno z mláďat. Přišlo mi to jako sezonní zboží. I když tam měli záchodek...Jelikož ostatní zvířátka mají ubikace krásně zařízené. Fraťat mi bylo líto, hobliny měli i v čumáčcích :-( Za freťátko chtěli pouhých 2490,- Kč :lol: :lol: A nálepka o fretkách??? Krmení: něco jako masitá strava, kvalitní granule a obiloviny a ještě něco tam bylo, přeškrtnuté, jen nevím co...Ale už jen to, že mají papkat obiloviny mě tam utvrdilo, že tento zverimex o fretkách nic neví...

Další zverimex jsme navštívili v Mladé Boleslavi - v Olympii
Freťátka byli 3, pohlaví nevím, ale mám ten pocit, podle mohutnosti, že to byli dva kluci (tchoříci) a jedna samička (albínka) měli krásný hamáček a dole další pelíšek na zachumlání a záchodek s kočkolitem, misku s granulkami a pitím. Zde jsem byla docela spokojená se vším včetně ceny - 1490,- Freťátka vypadala velice spokojená. Spinkala a broukala ze spaní, sice tam byl trošku nepořádek, ale sama vím, co kolikrát freťule za dopoledne zvládnou vyrobit :lol: viděla jsem tam dokonce rozbalené kvalitnější granule, takže tam na nich nešetří.


Přílohy:
Obraz008.jpg
Obraz008.jpg [ 152.61 KIB | Zobrazeno 11618 krát ]
Obraz014.jpg
Obraz014.jpg [ 147.2 KIB | Zobrazeno 11625 krát ]
Obraz001.jpg
Obraz001.jpg [ 204.04 KIB | Zobrazeno 11612 krát ]

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 25.Kvě.2009 - 19:36 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
No, je vidět rozdíl. Ale teda ty ceny :shock: asi bych měla podražit :oops: :shock: teda jako malochovatel jim dávám víc včetně očkování, čipování, ZoP a láskyplné péče za podstatně nižší cenu než je ta první :roll:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 25.Kvě.2009 - 19:40 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
No hlavně mě tam sledovali, proč se kolem těch fretek furt tak motám :D nenápadně sem vytáhla mobil a fotila :-) V obou měli zákaz focení :lol: :lol: 8))
A dál si říkám, že proč někde to jde a jinde ne??? A ceny, ty nemá cenu komentovat...Holt lidi musejí zjišťovat ceny a zjistit, že ze zverimexu není fretka to pravé ořechové...že je lepší pořídit si vychované freťě od chovatele, každopádně v Olympii nebyl ani jeden bobíček mimo záchodej, bylo vidět, že jsou i socializovaná.

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Naposledy upravil petulevrtule dne 25.Kvě.2009 - 19:44, celkově upraveno 2

Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 25.Kvě.2009 - 19:41 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
jeeeeeeeeeeeeeee, tie su krasnucke :-) ten prvy zverimex ma ale max dojal.. druhy naopak prekvapil... jj, jordi, asi ano :-D

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign