Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 23.Čer.2024 - 4:17
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Je vhodné pořídit si fretku ze zverimexu?
Ne, o fretce se téměř nic neví, často je v nevyhovujících podmínkách. 28%  28%  [ 14 ]
Ne, fretky by se v obchodech se zvířaty prodávat neměly, je to pro ně příliš stresující i když jsou v přijatelných podmínkách. 22%  22%  [ 11 ]
Ne, ale mělo by být možné přes zverimex fretku získat jiným způsobem, než aby tam byla umístěna fyzicky. 26%  26%  [ 13 ]
Ano, ale pouze za předpokladu špičkové péče, vyhovující potřebám fretky. 18%  18%  [ 9 ]
Ano, je to možnost získat fretku pro člověka, který neví, kde by ji měl sehnat. 6%  6%  [ 3 ]
Ano, je to přece zvíře jako každé jiné (pes, kočka, králík, morče, papoušek, had, rybičky...) 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 50
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 25.Kvě.2009 - 19:54 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  Profil

Registrován: 5.Kvě.2009 - 15:29
Příspěvky: 532
Bydliště: Praha 4 - Modřany
My máme teda Chipa od lidí, ale taky nebyl naučenej na lidi ani na záchod. A podle fotky ho měli doma na senu (což mě všechno spíš přesvědčilo, že o fretkách věděli prt, koupili si jí - nevyhovovala jim, tak jí zas rychle předali dál). V Táboře vím o jednom zverimexu kde mají freťata. Mívají tam pro ně hamaku,hračky i záchod a nejsou na pilinách, ale taky jsem tam viděla jednoho prcka co by měl bejt ještě u mámy. A za tisícovku. Takže ono to někdy bohužel vyjde nastejno :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 25.Kvě.2009 - 21:40 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
To prvni petko je v Galeriinove Butovice - mam to kousek od prace a presne si je pamatuju,byla jsem tam ve ctvrtek..
Nejhorsi na tom je, ze kdyz jsem dala ruku ke sklu, tak prckove breceli hlady. Chvilku predemnou jim tam lovili misky, aby jim donesli jidlo a byla celkem sranda je pozoroat - neustale jim skakali po rukach a chteli je ulovit, protoze chteli jidlo a prodavaci se samo bali a nakonec jim zacali rychle utikat, takze jedno frete dali dovnitr a druhe zdrho ven.. Takze jsem se celkem bavila, ale zaroven mi jich bylo lito. Kdyby jim dali dostatek jidla pres cely den, tohle by se nestavalo :roll:

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 25.Kvě.2009 - 22:04 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
yasmin napsal:
To prvni petko je v Galeriinove Butovice - mam to kousek od prace a presne si je pamatuju,byla jsem tam ve ctvrtek..
Nejhorsi na tom je, ze kdyz jsem dala ruku ke sklu, tak prckove breceli hlady. Chvilku predemnou jim tam lovili misky, aby jim donesli jidlo a byla celkem sranda je pozoroat - neustale jim skakali po rukach a chteli je ulovit, protoze chteli jidlo a prodavaci se samo bali a nakonec jim zacali rychle utikat, takze jedno frete dali dovnitr a druhe zdrho ven.. Takze jsem se celkem bavila, ale zaroven mi jich bylo lito. Kdyby jim dali dostatek jidla pres cely den, tohle by se nestavalo :roll:



To první Petcentrum není v galerii Nové Butovice - tam to totiž dost dobře znám, jelikož sem na Butovice jezdila pravidelně nakoupovat, když jsme bydlela v Praze. Je to směr Mladá Boleslav a je to jejich největší prodejna v ČR a je to na výpadovce ze směru Černý Most.

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 26.Kvě.2009 - 13:01 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Aha, tak to ja byla na Galerii Nove Butovice a cena i fretky a prostredi taky odpovida - naprosto stejne :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 22.Črc.2009 - 20:12 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 22.Srp.2008 - 21:43
Příspěvky: 225
Bydliště: Usti nad Labem
Tak jsem dnes zas byla sokovana.Sla jsem do zverimexu koupit granulky pro pejska.Co jsem nevidela v klicce v zachudku se mackaji 3 fretci miminka.Byli uzasny,krasne zbarvene,ale malinke na to ze prodavacka rikala ze jim byli 2 mesice a jeste 14 dni pry tam uz sou.Jako vzdy byli na hoblinach a misticku na granulky meli uplene vymetenou.Jeste ze tam meli vodu.Chtelo se mi brecet a chtela jsem je nejradeji vsechny zachranit.Cenu u nich nemeli tak pro zajimavost se ptam prodavacky kolik pak za ne chteji.No myslela jsem ze padnu do kolen...pry 2000Kc :!: No co na to rict..... :evil: Asi tam budou chuderky se trapit jeste hodne dlouho. :cry:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 23.Črc.2009 - 11:43 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
My taky zažili teď šok.

Ve zverimexu, kde jsem si před lety přídila Opiculku měli zase malá freťátka. Hrůza :( . Byly na kočkolitu, v miniaturní kleci měly zavěšený rukáv z nějáké zimní bundy, miska na jídlo v rožku otočená dnem vzhůru... Aspoň že v napaječce byla voda... A prodavačky tupéééé až na půdu :roll: . Nedovolily mi ani si ty drobečky pohladit, protože prý koušou :evil: . A když jsem se zeptala, proč v misce nemají granulky, tak řekly, že jsou hrozně žravé a nechtějí z nich mít koule :evil: :cry: . To už jsem nevydržela a radši šla pryč. Prostě zverimexový NEBRAT!!!! :arrowd:

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 23.Črc.2009 - 12:20 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
to jsou trubky, a pak se diví, že koušou. Bodejď by nehryzaly když jsou hladové :evil:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 26.Črc.2009 - 13:12 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 27.Dub.2008 - 11:27
Příspěvky: 363
Ja tomu nerozumiem.. prečo si v tých zverimexoch najskôr nenaštudujú niečo o zvieratkách, ktoré chcú predávať??? Keď už sa na to dali, mali by sa o ne aj dobre starať :( Inak len tak mimochodom, my sme mali prvú freťulku Adelku tiež zo zverimexu a bola vychovaná až nevídane dobre. Bola nesmierne prítulná a od prvého dňa, čo sme si ju priviezli, chodila poctivo na záchodík a nikam inam :) Takže s názorom, že sú kúsavé a nevychované nesúhlasím, hoci sa to stáva. Rovnako tak však môžete natrafiť na kúsavú a nesocializovanú fretku od chovateľa, aká je napríklad aj naša Labka. Je od chovateľa, ale ako drobec bola veľmi kúsavá a na záchod sa jej podarí neísť dodnes.. Predaj fretiek vo zverimexoch sa mi síce nepáči, ale iba preto, že o ne prevažne nie je dobre postarané (a sú premrštené ceny)...

_________________
Adelka - navzdy v nasich srdieckach

http://picasaweb.google.sk/malajuha


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 26.Črc.2009 - 18:22 
 E-mail  Profil

Registrován: 2.Úno.2009 - 11:45
Příspěvky: 67
To je fakt nejhorší co může bejt,freťátka ve zveráku...Jsem častý návštěvník asi třech zveráků v HK a všude mají freťátka v dost stísněných prostorech,jídlo tam většinou měli,ale že by se přetrhly jim pravidelně vysypávat zachodky to ne..cena bývá zbytečně vyšší než od chovatele,jediné co vám tam řeknou je,že koušou a smrdí... :?: Kdo si je pak jako pořídí?? :x Pokaždé když tam jdu,pořád tam jsou...rostou jak z vody....hrozně je lituju...co s nima bude když se neprodaj nechci radši ani domýšlet!!! Jen vidím že vysvobození je asi jen tak nečeká :cry:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 8.Srp.2009 - 19:15 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  ICQ  Profil

Registrován: 8.Srp.2009 - 13:57
Příspěvky: 236
Ahojky. Svého prvního freťáka jsem měla, je to víc než 10 let, ze zverimexu. Mně nekousl ani jednou, ale můj bývalý s ním měl velké problémy, toho kousal, jak mohl. Teď mám freťáka Bohouška od chovatelky. Když jsme se setkali, abych si ho od ní převzala, tak mi přišla jako velice milá paní. Řekla jsem, že fretku ze zverimexu prostě nechci, protože tam mi toho opravdu moc neřeknou. I kdyby tam byl někdo, kdo jim rozumí, tak každé zvířátko je jiné a jen chovatel poví víc. Já jsem od Rudné u Prahy, i tam mají občas fretečky ve zverimexu, jídlo tam mají pořád, vodičku v napáječce taky celkem čistou. On vlastně celý zverimex vypadá velice čistě a je znát, že se tam lidé o ty zvířátka starají, ale chovatel to není. Nedokážu si představit, že by v tom zverimexu každý den brali jedno zvířátko po druhém a pomazlili ho, na to prostě čas určitě nemají. Asi bych se přidala k názoru, že by fretky ve zverimexu mít neměli, protože si myslím, že jsou to velice specifický tvoreček. Ať si prodávají rybičky, myši a podobný zvířátka. Ale asi to neovlivním.


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 8.Srp.2009 - 21:54 
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 12.Úno.2008 - 22:21
Příspěvky: 1801
Bydliště: Česká Lípa
Já jsem dneska zoufale prosíla prodavačku ve Zvěrokruhu v Český Lípě, ve tři hodiny odpoledne, aby freťatům dala nažrat, že mají očividně hlad...Odvětila mi: a proč, vždyť jedli ráno... :cry: :cry: :cry: :cry: hlady tam ožírali krabici...

_________________
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 9.Srp.2009 - 11:20 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 22.Kvě.2008 - 17:55
Příspěvky: 139
No,lidi su hovada,teda hlavne tie predavacky vo zverimexoch.Ja zijem v zahranici a ked som sa rozhodla pre fretku,tak som tu vo zverimexoch veru nepochodila.Tu ich totiz chovaju farmary-na chytanie zajacov.Skusenosti mam rozne,tiez zalezi na chovatelovi,aky ma k nim pristup.Po nasu samicku Dany sme si sli az 3 hodiny autom,nic som o fretkach nevedela a vlastne to bol jediny inzerat,kde ich este mali,inak vsetky uz boli predane.Mala vtedy 3 mesiace,byvali vonku v budkach,takze som ju musela socializovat v byte,ale ziadne problemy sme nemali,bola od zaciatku pritulna,hrava,ucenliva,len si nikdy nehra s hrackami.Ten chovatel bol s nimi denne v kontakte,papali len granulky a jeho vnucka sa s nimi hravala.Po 2 rokoch sme si doniesli fretacka od ineho farmara-DES!!! Bordel vsade,aj v jeho bude,Dany ho odmietala a utekala pred nim a nakoniec ma skusal do kosti a este zbesilo skakal na klietku,ked som ho tam zavrela.Totiz-nikdy sa snim nemazlili,nechytali ho a jedol len surove maso.No hotovy zabijak.Do dna siel prec-k skusenemu chovatelovi/mame rocneho syna,nemohla som riskovat/.No a pred 3 tyzdnami sme si vzali starsieho fretacka z utulku-bez akehokolvek povodu,informacii.Vraj nepouziva zachod-HA! U nas doma od prveho momentu pekne chodil na kockolit,nerobi bordel,pekne papka,je to maznak a nasa Dany ho miluje.Takze,moj nazor je taky,ze nezalezi ci je od zverimexu,aj zly chovatel vam moze predat maleho satana!!! A to same sa vam moze stat,ak si vezmete fretku z utulku,lebo nic o povode neviete.Len mi je hrozne luto tych malych chudatiek v obchodoch!!!!! :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 27.Zář.2009 - 13:54 
Uživatelský avatar
 E-mail  Profil

Registrován: 20.Zář.2009 - 18:05
Příspěvky: 8
Já také běžně sleduju zverimexy a podmínky v nich. Nedávno jsem se radovala z jednoho zverimexu v Pardubicích, kde sice měli freťule ve skleněném teráriu, ale nebylo tak malé, měli tam čistou vodu a plnou mističku a hlavně nebyli v hoblinách. Jenže jsem se neradovala dlouho...byla jsem tam asi po týdnu, a už to bylo všechno úplně obráceně. Chudáčci už budou dost starý. Byl to páreček, ale byli daleko větší než moje půlroční freťule (a že ta měla po kom narůst :) ). Pak jsem chodila taky do Hradce k Hypertescu. Tam to bylo úplně zoufalé. Takového krásného harlekýna tam měli zavřeného ve skle sotva 30cm x 30cm v hoblinách s prázdnou mističkou, ani záchodek by se mu tam nevešel. Oteklá očička od hoblin... no hrůza, :( ale bylo vidět, že je to mazel, hned by si hrál, naštěstí tam nebyl moc dlouho a já byla ráda, že si ho někdo vzal. Celou dobu co jsem tam chodila pro granulky, jsem hlasitě žbrblala, jak bude mít chudák nateklá očička a zanešené dýchací cesty od těch hoblin a že v tom se freťule nemají chovat. Teď tam pro změnu mají krásnou skořicovou samičku (naštěstí už není v pilinách), ale nemá tam granule a nic, protože je to prý potvora a akorát kouše. Nejdřív jsem si myslela, že je to sameček (je totiž pěkně veliká), ale pak jsem si všimla, že není. Byla dvakrát tak velká, než naše Firishta a prodavačka mi tvrdila, že jí jsou dva měsíce. No hrůza. Nejradší bych tam těm majitelům udělala pěknýho bugra, ale asi by to k ničemu nebylo. Prodavačky za to kolikrát taky nemůžou, protože musej poslouchat majitele :(


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 27.Zář.2009 - 17:41 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 19:38
Příspěvky: 2171
Bydliště: Duchcov
co se týče tesca, tak i v Mostě mají pravidelně fretata v malých skleněných terárkách na hoblinách bez vody a jídla, kdy už jídlo nebo voda je, tak zaházené hoblinama. pokud jsou podmínky nevyhovující, tak můžeš sepsat stížnost a poslat na KVS, aby to prošetřili..

_________________
Žofka, Filip, Bigi, Semy, Miška, GinTonic -> http://www.myferrets.wz.cz
*Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej...*
*Moderní ženy se dnes nevdávají, protože pochopily, že nemá smysl kvůli kousku klobásy tahat domů celé prase...*


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Fretky ze zverimexů
OdeslatNapsal: 29.Zář.2009 - 11:33 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 13.Led.2009 - 13:25
Příspěvky: 501
Bydliště: Jihlava, Havířov, Mikulov
To by ale na KVS museli vědět, jak se má fretka "správně" chovat. Pokud nemají k dispozici nějaký závazný návod nebo tak něco (a to tedy nemají) , jsou vcelku bezradní. Musí se řídit tím, co říká zákon, nemůžou uložit pokutu, pokud legislativa mlčí... To je na tom nejhorší :( Stížnost podat můžeš, ale můj názor je, že to bude k ničemu...

_________________
Katka, fretečka Myška, a Opiculka za duhou


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign