Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Dub.2024 - 11:38
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 143 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 1.Kvě.2008 - 21:37 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
:lol: :lol: tak mám další úkol - budu sledovat očička - to mě fakt zajímá. A věřím, že to vypadalo strašidelně.
Byli jsme dnes u Danových rodičů a měla jsem co dělat, abych se zdržela záchvatu smíchu. Jak jsem psala na začátku deníčku, Dan moc nadšen nebyl, že si chci pořídit fretku. Ale jak se dnes chlubil, že nejdřív říkal, že jí na ruce brát nemůže atd, ale že je tak roztomilá. A na ruce jí bere pořád, a jak jí chodil kontrolovat a hlídat po tom pádu ... :lol: :lol: :lol: A vůbec dělá pokroky - dnes si jí vzal k sobě do lůžka a věřte mi, že to už je co říct :cheesy:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 2.Kvě.2008 - 23:22 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
Další novinky z domova - Bertie je naprosto v pořádku, sice ještě neskáče, ale vymetá všechny kouty, prozkoumává všechny tunýlky a mezery kudma prolízt. Jsme ve fázi přezubování - ty dva špičáky vedle sebe jsou úchvatné :P . A co se týká papání, tak kaše z granulí smíchaná s masem a maltsoftkou zabrala. Když jí nechám jen nabobtnalé granule, tak dělá hrdinku - čichne, koukne na mě a v tu chvíli nechci domýšlet, coby si mohla myslet :lol: :lol: . Ale samozřejmě, že do rána je miska skoro vymetená.
Jóóó a balónek s rolničkou, či chlupatá myška na hraní - tak to se můžu plazit po zemi a zakusovat sama. Ideální je smetáček - čumák zaboří do něj a tlačí ho po celé kuchyni tam a zpátky, tak odkoukávám nový elegantní styl úklidu :lol: :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 2.Kvě.2008 - 23:46 
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 19.Led.2008 - 20:22
Příspěvky: 36
Tak to gratuluji,vypadá to,že Bertie bude úplně OK.To u nás jsou nejlepší hračky to co Lara ukradne z odpaďáku a Čiki máme od včerejška a nemůže být za kámoškou pozadu,akorát,že si našla svoje vlastní skrýše,takže dnes večer jsem pátrala po všech odpadkách co si poschovávali po bytě :evil: ,jsou to čuňátka :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 3.Kvě.2008 - 1:08 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
:) No to jsou moc fajn zprávičky. Jsem ráda, že už je Bertie skoro úplně fit. :wink:

Tak s těma odpadkama to je super :lol: jsem si vzpoměla na Medulčin ladný skok do odpaďáku za slupkami od okurek, ježiš ta se mohla po nich zbláznit :lol:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 5.Kvě.2008 - 17:51 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
Včera Bertie dovršila věku 8 týdnů. Přezubila a ty nové špičáky jsou moc hezké.Zatím je nepoužívá vší silou na kamarády v domácnosti, pouze na chudáka plyšáka modrého zajíčka. Taky se o něj musí chuděra přetahovat s Maxem, který vyhrává, ale všeho do času :P . Taky se dostává do fáze, kdy loví vše co se hne a legračně u toho skáče. Klec zdolala až do posledního třetího patra a ten závěsný pelíšek je na spaní to pravé ořechové :lol: . Calopetka prý není tak dobrá jako maltsoftka, okurky, hroznové víno či paprika jí taky nenadchly. Navíc pořád bojujeme o změnu jídelníčku. Granulky s masem taky moc nejedou, samotné maso je prostě nejlepší. Ráno jsem jí nechala granulky, zamíchané s maltsoftkou a ani hlad jí nedonutil. Na maso s granulema na kaši se vrhla jakoby nejedla už 14 dní,ale nesnědla ani z daleka tolik, jako dřív samotného masíčka. To se vždycky nacpala tak, že tvar bříška měla jako před porodem - hruška jak vyšitá :lol: :lol: To Max si těžkou hlavu nedělá - opět dojedl legošovi hezkou hromádku pampelišek :lol: :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 9.Kvě.2008 - 21:54 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
Bertie je zcela a naprosto v pořádku, běháme, šplháme, kvokáme, koušeme - teda spíše okusujeme. To jen ten plyšák je milionkrát zakousnutej. :) Maxe vyzýváme ke hře na honěnou. Jenže máme výhodu, dnes jsme pořídili rouru od koberce, svázali 3 k sobě a huráááá, Max se do ní nevejde. A ten jeho čumák u té roury - to přeci k nějakému zakousnutí přímo svádí. On je totiž moula, on ho tam strčí pokaždé, když Bertie trošku couvne :P :P . Taky je tak trošku hysterka - příjde, chvilku dělá jako že kňučí a že to strašně bolí, vzápětí kulí oči na skříňku s piškotama. :lol: :lol: .

Z toho běhání jsme byla takhle unavení :P
Příloha:
SP_A0288.jpg
SP_A0288.jpg [ 54.24 KIB | Zobrazeno 2437 krát ]
Příloha:
SP_A0289.jpg
SP_A0289.jpg [ 40.32 KIB | Zobrazeno 2458 krát ]


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 19.Kvě.2008 - 20:13 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Tak dodatecne, jsem rada, ze jsem uz je Bertie v pohode! :)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 20.Kvě.2008 - 13:46 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
yasmin - děkujeme :)

Tak to naše šídlo, je skutečně pravá fretka. Skáče, neutíká, ale lítá po bytě, provokuje těžkým způsobem a ještě se u toho náležitě směje. Igelitky zkontrolovány - prázdné i ty s nákupem :lol: Zatím ještě nikoho nechytla zoubkama víc, než je přípustné, takže elán dětí k hrám je pořád naladěn na nejsilnější vlnu a není nic hezčího, než po náročném dnu sledovat takové malé nic plné elánu :P :P . Nevím jak koho, ale mě tohle dobíjí baterky :oops: . A pokud se k Bertie přidá náš Max, tak jsou od nás slyšet výbuchy smíchu z toho, co Ti dva spolu dokáží.

A to nemusím snad ani podotýkat, že Bertie je od maminky a dřívějších páníčků vzorně naučená chodit na záchůdek jak v kleci, tak především mimo ni. Jediné na čem se neshodnem, je uspořádání záchudku, misek a pelíšku v kleci, a granulek v misce. Ale koneckonců je to její byt, tak ať si to předělává k obrazu svému. Taky by mě štvalo kdyby mi máma doma uklízela a přerovnávala věci - natruc bych si to udělala po svém. :lol: :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 2.Čer.2008 - 21:40 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
Bertie má za sebou první vycházky venku. V sobotu jsme trošku zápasily s postrojem, ale obešlo se to bez pokousání a trucování. Ten velikej svět nás trošku zaskočil, pár poskočení v trávě a rychle po nohavici do mé náruče. Samozřejmě si to po minutce rozmyslela a chtěla zpátky všema čtyřma dotýkat se země. I tohle trvalo tak dvě minutky a hurá do náruče. Takže jsem zvolila taktiku ústupu a ona taktiku "však já Tě doženu" :lol: . Takže divadlo pro lidi v baráku, jelikož to vypadalo ve finále jako bych před freťulí utíkala ze strachu a ona hopsala s naježeným hřbetem, jako by mě chtěla sníst :lol: Nakonec to vyhrála kupka suché trávy, kterou zdárně obrátila vzhůru nohama. Dnešní hrátky s Maxem byly podstatně divočejší než obvykle, já se sevřeným žaludkem strachy, že se Bertie rozhodla zakousnout psa, hlídala jak ostříž, koukala jak ho držela za pysk a kus mu ho chtěla utrhnout a ten trouba si lehl na záda a dělal, že se vzdává. :lol: Bertie to samozřejmě nechalo zcela chladnou, skočila mu na břicho, párkrát se proběhla a zašla studovat jeho mužskou - teda psí chloubu. Ulovila jsem jí v okamžiku, kdy ohrožovala jeho kuličky a tím pravděpodobně zachránila jeho psí ego :lol: (snad je v hloubi duše pořád pes a né ten schizofrenik s duší leguána :lol: ). Vydovádět jsme se byli raději v oné kupce sena. Potvůrka jedna - přesto, že jsme byli na jiném místě, přesně věděla, kde jí má hledat. Dříve jsem na tomto místě měla ohrádku s pískem pro nejmladšího syna Matěje - dnes mě mrzí, že jsme toto provizorní pískoviště zrušili, ale není všem dnům konec :P :P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 9.Črc.2008 - 21:22 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
Tak se po delší odmlce hlásíme - jsme zdraví, žraví, spaví a hraví, prostě fretka každým coulem. Zbožňujeme tunel a chobotku, nejvíc však Maxe a nohy- je jedno čí a jak "voňavé" :D . Jen ten leguán si ne a ne hrát, tak ho alespoň provokujeme a koušeme k veliké až převeliké nelibosti pánečka. :roll: . V domě kde bydlíme a zároveň pracujeme - a že je veliký a hodně různých lidí - pózujeme a děláme manekýnu všem, co jdou okolo. Mezi ubytovanými máme i rumuny a bulhary a máme za úkol zjistit, jak se řekne fretka v řeči jejich kmene. Holt musíme vysvětlit, co jsme za zvířátko a že opravdu, ale opravdu nejsme k jídlu :evil: :lol: .


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 9.Črc.2008 - 23:29 
Site Admin
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 13:58
Příspěvky: 1863
Bydliště: Prostějov
Tak slovo fretka jsem ve slovníku rumunskočeském nenašla, ale tak je tam tchoř :lol: :wink: to by mohlo stačit.
tchoř - dihor

no a bulharskočeský slovník nemůžu najít :roll:

_________________
>>> Medový květ <<<


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 10.Črc.2008 - 11:49 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
Jordi :lol: já myslím, že slovo fretka určitě nemají, když se mě paní ptala, jestli se to jí :lol: :lol: . Ale moc děkuji, jsem zvědavá jak se bude tvářit, až jí řeknu že je to tchoř :lol:

Včera jsme vzali Bertie na procházku společně s Maxem. Nejdřív se každý vylítali a prošmejdili co mohli a nakonec už před domem se Bertie rozhodla Maxe ulovit a zahryznout. Pro lidi neznalé to bylo hezké kino a i otrlí mužštíkoukali na to malé nic, jak "týrá" :lol: psa - podlézt, přeskočit, podlezt, přeskočit a zakousnout se minimálně do uší, to se pak alespoň na chvilku hezky povozí :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 16.Črc.2008 - 15:49 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
Tak Vás všechny co nejsrdečněji zdravíme a dovolujeme si oznámit, že nám do naší početné rodinky přijel až ze Slovenska přírůstek :lol: . Malá bílá roztomilá fretčí slečna, co chvilku nepostojí a pózovat pro účely focení jí evidentně nebaví. Tenhle ten miláček se jmenuje Fluffy z chovatelské stanice Zlatý topáz. První reakce doma jsme očekávali s velkou mírou nadšení a s troškou obav, co se vlastně bude dít. Nejzvědavější byl Max, který do přepravky civěl s čumákem skoro za mřížkou. Fluffy štěkla, zasyčela a Max pochopil a vycouval. Pak byl na chvíli zavřen v pokojíčku a my jsme šli představit Fluffy Bertie. No toho kvokání to byla paráda. Holky si očividně měly co říct :lol: A pak opět došla řada na Maxe, bohužel Fluffy se rozhodla, že to veliké a chlupaté je k sežrání, takže nasadila útočný postoj a dost naostro vystartovala. Chudák Max není ve stavu pochopit, proč si spolu nehrají, jako to dokáží s Bertie. Já mu říkala, že malinké musí dát čas, tak mi leží u nohou a trošku smutně kouká. Však taky se dočká. Jeden problém nastal, jakmile jsem chtěla dát holky společně do klece. To se spustila taková mela a vypadá to dosti divoce. Nemůžeme poznat, zda-li je to jejich hra, nebo to zavání pokousáním :cry: . Takže momentálně jsou dodělené a další pokus o společné sdílení klece nastane opět k večeru.


Naposledy upravil atevi dne 20.Črc.2008 - 22:03, celkově upraveno 1

Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 16.Črc.2008 - 16:36 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 23.Dub.2008 - 21:03
Příspěvky: 200
Bydliště: Štětí
Tééééda, tak to budu držet palečky, aby vše dobře dopadlo... a k novému přírůstku gratuluju :-)
U nás seznámení proběhlo úplně v pohodě a bydlení taktéž :-) myslím, že oba kluci jsou rádi, že mají toho druhého, ačkoli Kamílek zdá se býti více samotářský... ale to bude snad v pohodě, až se Chubby uklidní a dá mu pokoj :) zatím je to malej čertík a provokuje Kamílka ke hrám... a když už Kamílek nezvládne odolávat, tak začne být trošku brutálnější... což ale nevadí, aspoň to Chubbíka poučí o tom, že nemá být otravnej, jinak dostane kousanec :-D
Myslím, že u vás to bude taky tak, ale zkusila bych je nejdřív ubytovat v nějaký neutrální kleci - a pak až je dát do té jejich... ale uvidíte, třeba to bude v klídku :)

_________________
Chubbík a Kamílek - oba to jsou bílí ďáblíci, které miluju nade vše!!! Jsem do nich bláááázen!


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 16.Črc.2008 - 16:46 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
:lol: No malinká Fluffy je docela temperamentní a na rozdíl od Bertie ty zoubky používá silněji, ne že by do krve, nebo nějaký ohromný stisk, ale prostě silněji. Taky na Bertie se vrhá dosti směle, no prostě je to takový lumpík, ale je zlatá, ten její kukuč by dostal každého :lol:


Přílohy:
SP_A0337.jpg
SP_A0337.jpg [ 48.29 KIB | Zobrazeno 2268 krát ]
SP_A0335.jpg
SP_A0335.jpg [ 57.78 KIB | Zobrazeno 2260 krát ]
Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 143 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign