Fórum fretka.kom.cz

Fórum fretky.cz

Fórum pro chovatele fretek - spuštěno 27.12.2007

Nové české Sdružení chovatelů fretek www.schf.cz.

Právě je 29.Dub.2024 - 17:15
Registrovat | Pravidla | FAQ


Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 143 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 20.Črc.2008 - 21:28 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
Tak opět zapisujeme naše postřehy po čtyřech dnech bydlení Fluffy s námi. Hnedle první noc jsem obě princezny umístila do společné klece. Začátek byl pro mě, jako neznalce fretčího zápolení dost o rozhodování, zda-li je ponechat spolu či nikoliv. Nakonec se holky dohodly, kde která bude spinkat a tudíž nastal noční klid :) Bertie jako obvykle zabrala své místo nahoře v takové té hamace - tunelu a malé Fluffy postačila hamaka zavěšená kousek nad podlahou klece. Kupodivu v noci byl klídeček a ráno spinkaly obě v dolní hamace. Aby to Bertie nebylo líto, tak Fluffy vyšplhala v kleci nahoru a zabrala místo nad Bertie - spaly jako na poschoďové posteli. První dva dny Fluffy poznávala svůj nový domov a členy domácnosti. Snad chápu dobře, že ta její neznalost nových lidiček v jejím životě a nové prostředí vedlo k ( přemýšlím, jak to nazvat?) ostražitosti a nervozitě? Syčela docela často, kousala ne do krve( teda jednou se jí to povedlo), ale s řádným stiskem, prostě pravý opak Bertie. Malej Mates jí dal prst do klece a tady to do krve bylo, ale dětská kůžička je jemná a zoubky tak ostré. Naštěstí je Mates sice hysterka, ale Fluffy se nezačal bát. :lol: Bohužel si nepamatuji, která dobrá duše psala, jak na malé kousavce, ale vzala jsem si ta slova k srdci a Fluffy celé dva dny se snažím "ubít" mazlením. Z klece mi jde na ruku, takže jí hned nepustím, ale mazlím a hladím a mazlím a hladím. Pak jí nechám řádit a dovádět a než jde do klece tak opět hladím a mazlím a hladím a mazlím až do usnutí. Taky krmím masíčkem z ruky, no a klepu třikrát a nechci zakřiknout - za včerejšek a dnešek ani jeden pokus o silnější stisk, naopak jemné chňapání zoubkama a olizování rukou :P :P . Jsou to prostě zlatíčka. Jinak holky ani neví, že mají paničku nemocnou - skorotchýně když se dozvěděla o další freťuli prohlásila, že se diví, když mám práci, domácnost a děti, že si pořizuju další fretku. Mít doma tolik zvířat to prý není normální, ale to už je nemoc :cheesy: :cheesy: :cheesy: . Ona je jinak skvělá, ale nesnesla by mít ani na zahradě u domečku psa, takže její názor nemá cenu vyvracet. Já bych bez svých zvířátek nemohla existovat. Postaráno o ně je, jsou načesaní(kočka a pes), nakrmeni všichni, doma mám čisto a uklizeno, takže prohlašuji, jsem opravdu, ale opravdu normální :cheesy: :cheesy: :cheesy: .


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 20.Črc.2008 - 21:59 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
No tak co se tyce te nemoci, tak kamaradce otec rika, ze ji zaplati leceni, ze je to fakt nemoc a u me uz se pry neda absolutne nic delat 8) :mrgreen:
Fluffy je moc peknoucka, tak dodatecne gratuluji k prirustku!
A co se tyce toho mazleni, tak teda musim rict, ze podle me delas naprosto spravne! Tak jen tak dal, tohle pusobilo i na ty me! B-)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 20.Črc.2008 - 22:15 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
yasmin - moc děkuji :oops:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 24.Črc.2008 - 23:28 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
Tak máme u Bertie kompletně zakončeno očkování pro tento rok. Holka je to statečná. Je miloučká a i když bude mít teprve 5 měsíců, tak je to sice šídlo, ale je i mazel. Samapříjde, opře se packama, nechá se podrbat a zas si běží hrát. Zoubkama jen jemně chytne, pak olíže jakoby na omluvu - no prostě mazlík :P . Fluffy se při dnešním očkování rozhodla vetovi pomstít a odér prostředí uzpůsobila k obrazu svému :lol: . Musím princeznu pochválit, dělá mi radost, zoubkama chytá pořád ještě silně, ale už snesitelně a dobu mazlení a hlazení i v průběhu jejich dovádění s Bertie pomalinku prodlužujeme. Jejich dovádění a hrátky vydají za všechny televize a kina světa. Je až neskutečné, jak jsou chytré a hlavně mazané, jaké léčky a úskoky dokáží tyhle malinké mozečky vykoumat. A to ani nezmiňuji jejich houževnatost - Bertie se včera rozhodla prozkoumat obsah koše. No těžko popisovat, jakou strastiplnou cestou se jí to podařilo. Když jsem jí vylovila páchla jak dva kontejnery, takže jsem holky vykoupala, koš otočila a posunula o kus dál, aby do něj nemohla a ouvej - do 10 minut našla jinou cestu - pro mě nepochopitelnou a huráááá - voňavý kožíšek ještě "voňavější" :lol: :lol: .
Tady přikládám pár fotek :oops:
http://batevi.rajce.idnes.cz/2008_07_19/#IMG_0024.JPG
http://batevi.rajce.idnes.cz/2008_07_19/#IMG_0067.JPG
http://batevi.rajce.idnes.cz/2008_07_18/#IMG_0106.JPG
http://batevi.rajce.idnes.cz/2008_07_18/#IMG_0065.JPG


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 28.Črc.2008 - 22:25 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dnes jsme podnikli první procházku s Fluffy. Bertie jako ostřílená turistka vyrazila kupředu levá, kupředu levá............a halt. Fluffy překvapená tím velikým světem hrála hru "štronzo" :lol: . Pak se přeci jen odhodlala a ta super tráva, v které se dá bezva schovat, ji nadchla. Samozřejmě se každá princezna rozhodla vydat na opačnou stranu. Bych se klidně pro jejich radost rozdvojila, kdyby to jen trošku šlo :lol: . Takže holky prošmejdily co se dalo, zapózovaly před domem páru "chytrým" ubytovaným, kteří najednou se jevili jako 100%ní znalci fretek a doma už jen vyběhávají zbytky energie. A Bertie jí má dostatek na vymýšlení lumpáren - čistila jsem fontánku, připravila na zem, vyměnila filtr, dolila vodu do té polokoule a nasadila na správné místo. Koutkem očka jsem zaregistrovala pohyb a ona to nejen Bertie, ale s ní utíkal i nový filtr. Vůbec jsem tu malou zlodějku nezaregistrovala :lol: :lol: . Fluffy pro změnu dělá "blbce" z Maxe. Čumáčkem postrčí kuličku s rolničkou směrem k němu, čímž ho navnadí a donutí vstát a poslezé raketovou rychlostí kuličku chňapne a uteče. Max sebou praští o zem a tohle se opakovalo 3x. :cheesy: . K nevíře, co taková malá stvoření dokáží v těch svých hlavičkách vymyslet. :P :P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 29.Črc.2008 - 11:27 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
:D tak uz konecne poradne vim co je teda Bertie :) Champagne blaze :) Ale i tak je krasna a vypada docela dost velka! :cheesy:

A koukam ty dve si fakt vyhrajou :D a az zjisti, ze lepsi lumparny jsou jeste kdyz to vymysli spolu a jsou na to dve, tak to bude teprve sranda :cheesy: (i kdyz asi, jak pro koho :twisted: )

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 29.Črc.2008 - 20:34 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
:lol: jj, Bertie se vybarvila, měla náznak světlejšího prohu, ale teď je to vidět pořádně, i ta bílá špička ocásku. 9. bude mít 5 měsíců a váží 760, taková kulička je to. Fluffy měla 22.7. tři měsíce a její váha je 570 :? - taky žádné vyžlátko :lol: :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 10.Srp.2008 - 22:25 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
Pachatel se vrací na místo činu 8)

Minulou neděli jsem capkala v kuchyni kolem linky v kaluži vody. Nejdříve jsem podezřívala děti, že nacákaly při mytí nádobí. Poté, co setřená podlaha opět vykazovala známky přítomnosti nezvyklého množství vody a Bertie i Fluffy byly hrou ve fontáně zmáčené, jsem se jen usmála, jaké jsou to opice a nevěnovala pozornost blížící se pohromě. Freťule zavřené, podlaha vytřená a světe div se - VODA!!!. Po usilovném odstavení myčky, nasoukání mé 53kilové 176 cm dlouhé postavy do úzkého prostoru mezi myčkou, zdí a linkou, a po vytažení odtokové hadice byla příčina zjevná - spousta malých dírek po malých zoubcích. Tak jsem mávla rukou, nádobí umyla dvěma rukama a v pondělí namontovala hadici novou. :P . Je neděle a já koukám jako blázen - VODA!!!. Barikáda mezi zdí a bokem linky se zjevně minula účinkem :roll: . Opět malé dírky po malých zoubkách. Nevím proč jsem se namáhala tento prostor znovu utěsnit, když zítra si zopakuji úspěšný postup výměny hadice. Provizorium mnou zpatlané v tuto večerní dobu tkví v oblepení linky a zdi samolepící tapetou a přidáním dvou pruhů coby výztuhy ve spodní části těsně nad podlahou. Holky jsou vypuštěny. Nasadily rychlost torpéd, každá na druhou stranu kuchyně a za myčku dvěma skoky vplula Bertie. Pak už jsem slyšela jen usilovné škrábání na tapetu :lol: Fluffy se samozřejmě musela podívat, cože se to za tou myčkou děje, ale tu ta barikáda nijak nezajímala. Tudíž pachatel se vrátil na místo činu a byl úspěšně odhalen :cheesy: , což ovšem v právním světě naší smečky znamená pouze toto : " chtěla jsi nás, tak se starej a buď si jistá, že lumpáren bude víc" :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 30.Říj.2008 - 23:52 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
Tak podlouhé době přidávám pár řádků o naší rodince. Holky - fretčí - se maj čile k světu. Bertie zůstane ta drobnější(860) a Fluffy je takový malý medvídě (1080). Bertie je mazel v pravém slova smyslu, dožaduje se pozornosti ať už k hrám či k mazlení. Opře se o nohu a škrabká, jen aby se dostala do náruče pro pohlazení. Fluffy je divočejší, ale po chvilce skotačení se taky nechá mazlit a hladit. Samozřejmě kde je jedna, musí být i druhá.Nejlepší hra je běhání v tunelu. Jen Maxovi se toto pranic nelíbí, jelikož se za něma nevejde. Leží chudák u otvoru a kňučí na holky, které občas jen vystrčí čumáček s úmyslem ho rafnout a vycouvat. Jinak do naší rodinky přibyl v úterý další člen - papoušek žako Klára. Fluffy docela brzy pochopila, že do klece za ní se nedostane, tak občas jen využije situace a vyšplhá na klec zjistit, zda-li se tam nenachází něco na zub. Bertie je neúnavná v lomcování klece, jen aby to něco na zub mohla ulovit. A Klára? Ta je nad věcí. Jednak je velice krotké, ručně dokrmené mládě, navíc zvyklá na pohyb psů a koček a jejich mimísků, a navíc velice zvědavá, takže stojí u šprušlí klece a s ledovým klidem sleduje Bertie v jejím marném počínání :P . Takže Klárou jsem si splnila svůj poslední zvířecí sen a konečně mám pocit, že už je nás doma dost. Dle mého muže o dvě fretky víc, ale to jsou řeči způsobené pravděpodobně hladem, protože ho k jeho nelibosti začínám učit, kde je lednice, kde najde nůž a talíř, kdeže to schovávám chleba či rohlíky atd :cheesy:
(fotky Kláry jsem přidala do galerie)


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 1.Lis.2008 - 9:47 
Uživatelský avatar
  Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 21:03
Příspěvky: 160
Bydliště: Fiľakovo,Slovensko
Jeee no konečne sa ozývate :wink: Júúú najmenšia albínka sa teda nenechala zahambiť a má teda určite poriadne brušisko! :P Musí byť krásna! Dúfam že dodáš aj fotočky :wink:
Máte to doma očividne veselo :lol:

A Klárka je pekná :wink: Ja som mala mesiac doma žaka "Žaka" na stráženie, ale to ti bola mrcha , len to chrčalo a chrčalo, ked behal po izbe a mal fajn náladu,tak občas spravil na mna nálet, a ak som sa vybránila,tak sa mi vyšpinil na postal :x :lol: Dúfam,že Klárka bude pravá slečna a takéto veci si odpustí :lol: :wink:

_________________
Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 1.Lis.2008 - 15:16 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
Fluffy je opravdu moc pěkná, je jí docela kus, má oproti Bertie lepší srst a vůbec mi příjde celkově hodně líp stavěná. Fotky dodám, jen co se mi povede cca ze sta fotek vybrat alespoň jednu :P , ony jsou jak torpéda s atomovým pohonem :P


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 10.Lis.2008 - 22:42 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Jeee atevi ty mas Zaka! Obrázek tise zavidim :) je to nadherne zviratko a neskutecne ukecany papuch :lol: jestli vam bude delat to co Frantik od kamosky, tak se taky vubec nebudete nudit a zviratka okolo uz vubec ne :lol: 8)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 14.Lis.2008 - 15:43 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
jj, zako byl muj velky sen a nyni uz tedy mam vse(co se tyka zvirat) co jsem si prala a muzu dovolit. Klara jeste nemluvi, je to teprve piskle co ma 2 a pul mesice, ale skutecne se nenudime :D . Fretule testuji klec, to je skvela zabava vysplhat po ni az nahoru a promenadovat se pod bidlem, shodit misku s krmenim, prelezt na lednici a zkoumat telku a antenky :lol: . S Bertie se pres klec navzajem provokuji, Bertie cicha, co že to je za dobrutku a Klara za to do ni zobakem strka. Docela hezky se na ne kouka :lol:


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 23.Pro.2008 - 0:43 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Profil

Registrován: 30.Bře.2008 - 18:37
Příspěvky: 178
Bydliště: Valašské Meziříčí
Po delsi odmlce se dostavam k nasemu denicku. Holky jsou obe v poradku - Fluffy je male medvide v porovnani s Bertie. Holky prekvapily - obe dve riji, cekala jsem to spis na jare, ale budiz, prirode neporucime :) . Ocekavala jsem pubertu - nejake ty naschvaly a rostaciny, ale my ji presli uplne nevedomky. Bertie je porad pro vsechny strasny mazlik, jen nyni ji chytit je zcela nemozne, ma raketovy pohon :lol: . Fluffy ma tendenci obcas nekoho z deti, ci muze ulovit a oni mi tvrdi, ze je kouse. Nevim, nemuzu posoudit, jelikoz ani kdyz ji vydrazdim pri hre, me nekouse, chnapa, ale nestiskne. Ona vi, kdo se o ni nejlip stara. :P . Je podstatne vetsi, nez Bertie, a taky se driv unavi. Chladi se pak briskem na dlazbe a je to legracni - pripomina mi takovou tu kuzi medveda, co byvaly na zamcich jako exponaty :lol: . A male zjisteni na zaver - fretka je super zvire co se tyka uklidu - vymeteny celorocne vsechny rohy a zakouti domova - tudiz usetrena prace na vanoce :P .


Nahoru
 

Offline
 Předmět příspěvku: Re: Taková normální rodinka
OdeslatNapsal: 28.Pro.2008 - 17:35 
Uživatelský avatar
 E-mail   Moje galerie  Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

Registrován: 27.Pro.2007 - 17:40
Příspěvky: 2517
Bydliště: Praha
Boze ty rije jsou fakt sileny.. :roll: clovek si rika, ze pristi rok to snad bude lepsi, ale spis se obavam, ze opak bude pravdou :(

Co fotecky medvidat a Klary, nebudou nejake? Bylo by hezke videt to jak se "ocichavaji" pres klec 8)

_________________
ObrázekYasmin´s ferrets

Obrázek


Nahoru
 

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 143 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron

Pračky-ledničky.cz | ABC elektro | A-A elektro | Pro fretky

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits & Weto webdesign